Προβλήματα με καθηγητές στη Τριτοβάθμια - Δύστροποι Καθηγητές

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ε και σε μας συνηθως πανε 2-3 ανεξαρτητα παραταξεων ή καποιο μελος απο το ΔΣ (συνηθως βεβαια ειναι αριστεροι γιατι αυτοι νοιαζονται περισσοτερο) να ανακοινωσουν τη συνελευση ή οτιδηποτε αλλο επειγει, σιγα τα ωα, 2' παρεμβολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Ε και σε μας συνηθως πανε 2-3 ανεξαρτητα παραταξεων ή καποιο μελος απο το ΔΣ (συνηθως βεβαια ειναι αριστεροι γιατι αυτοι νοιαζονται περισσοτερο) να ανακοινωσουν τη συνελευση ή οτιδηποτε αλλο επειγει, σιγα τα ωα, 2' παρεμβολη.

Δεν είναι έτσι, οι άλλοι απλά γεμίζουν τον τόπο με αφίσες όπου διατυμπανίζουν τα νέα σούπερ πάρτυ τους. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Χαχαχ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,859 μηνύματα.
Δεν είναι έτσι, οι άλλοι απλά γεμίζουν τον τόπο με αφίσες όπου διατυμπανίζουν τα νέα σούπερ πάρτυ τους. :D

που να δεις σε μας τι γίνεται...με τους φοιτητοπατέρες...:D:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Η απορία μου είναι σχετικά με τη σχολή των ημμυ αλλά μπορούμε(αν επιτραπεί το θέμα)να μιλήσουμε και για άλλες σχολές..Τέλος πάντων..Η απορία μου είναι η εξής..παρά τα μόρια που θα βγάλω θα δηλώσω ημμυ απθ και Ξάνθης..Μου έχουν πει όμως πως σε πανεπιστήμια όπως ΕΜΠ και ΑΠΘ τα πράγματα είναι λίγο(ή αρκετά)πιο δύσκολα από πχ ΔΠΘ(Δημοκρίτειο) με συνέπεια τα παιδιά να φοιτούν 1-2(ίσως και πιο πολύ)χρόνια παραπάνω..ισχύει; έχω παράδειγμα ενός γνωστού μου απο ΑΠΘ ημμυ που τον κόβει ο ίδιος καθηγητής 3 φορές επειδή κάνει ΕΝΑ ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΟ ΛΑΘΟΣ(:mad::mad::mad::mad::mad::devil::devil::devil::sick:) και μάλιστα το μάθημα είναι προαπαιτούμενο όπως είπε και δε μπορεί να συνεχίσει..παρότι τον έπιασε και του είπε ότι έχει οικονομικά προβλήματα ο καθηγητής δεν επηρεάζεται..ενώ για Ξάνθη μου είπαν ότι τα πράγματα είναι πιο χαλαρά(όσο χαλαρά μπορεί να τα θεωρήσει κανείς)..Ισχύουν αυτά; και επιπλέον,αν όντων ισχύουν τί συμβουλεύετε; να παω( αν πιάνω μόρια) ΑΠΘ και ας κάνω 1-2 χρόνια παραπάνω ή Ξάνθη; έχω προβληματιστεί γιατί στο πτυχίο μου είπαν δεν αναγράφετε το πανεπιστήμιο(και λογικά μπορώ να κάνω που....ια και να λέω ότι είμαι απο ΑΠΘ σε όποιον εργοδότη ρωτήσει..)τί έχετε να πείτε; αξίζουν τα 1-2 χρόνια παραπάνω;ισοδυναμούν με μεταπτυχιακό :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Και στο πανεπιστημιακό πτυχίο και στην επαγγελματική ταυτότητα του ΤΕΕ αναγράφεται το πανεπιστήμιο που αποφοίτησες. Αυτό που δεν αναγράφεται στο πτυχίο είναι ο τομέας που επέλεξες προπτυχιακά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
παίζει μεγάλο ρόλο; ξέρεις; εννοώ αγορά εργασίας :\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Δεν παίζει κανένα ρόλο απολύτως στην αγορά εργασίας ποιο πανεπιστήμιο έχεις τελειώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
με καθησύχασες :P για τα πιο πανω αν θες πες τη γνώμη σου :P τί θα έκανες;; για τα 1-2 χρονια παραπάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από exc:
Υποθέτω ότι απέκλεισες τα άλλα πολυτεχνεία λόγω απόστασης...
1) Προτείνω ΑΠΘ. Τα 1-2 χρόνια παραπάνω δεν είνα τυχαία, σημαίνουν περισσότερη γνώση.
2) Δεν ισοδυναμούν με μεταπτυχιακό. Αν ήταν έτσι στο μαθηματικό ΕΚΠΑ με μέσο χρόνο αποφοίτησης τα 8+κάτι έτη θα έπρεπε να τους δίνουν διδακτορικό... Το βρίσκεις λογικό;
3) Εργασιακά δεν ξέρω τι συμβαίνει, αλλά υποθέτω ότι προφανώς αν έχεις έναν της Ξάνθης και έναν της Θεσσαλονίκης με ίδιο βαθμό, θα πάρεις αυτόν της Θεσσαλονίκης, ακριβώς επειδή δεν μπαίνουν εύκολα βαθμοί, δεν περνάς εύκολα τα μαθήματα και άρα γενικά έχει περισσότερες γνώσεις ακόμη και με χαμηλότερο βαθμό.
4) Θέλεις να μας πεις δηλαδή ότι θα έπαιρνε 10 αυτός ο γνωστός σου και τον κόβει για το αριθμητικό λάθος; Φαντάζομαι δεν είνα έτσι τα πράγματα...
Και εν πάσει περιπτώσει αν βρεις κάτι αριθμητικά που δεν είναι λογικό τότε πρέπει να έχεις την ικανότητα να το καταλάβεις.Αν δεν το καταλάβεις, έχεις ελλειπείς γνώσεις.

Αν αρχίσω να μιλάω για το ΑΠΘ θα βρίσω και δεν έχω καμία όρεξη βραδιάτικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
αυτό με τα αριθμητικά ισχύει..τώρα πόσο "λογικά" ήταν δε ξέρω..εγώ φοβάμαι κάποια πράγματα του στυλ που άκουσα "σε κόβει μόνο και μόνο για το επώνυμο σου" σε άλλα threads άμα δεις..τώρα δε ξέρω τι παίζει γιατί δεν είμαι φοιτήτρια..

βρίσε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
αυτό με τα αριθμητικά ισχύει..τώρα πόσο "λογικά" ήταν δε ξέρω..εγώ φοβάμαι κάποια πράγματα του στυλ που άκουσα "σε κόβει μόνο και μόνο για το επώνυμο σου" σε άλλα threads άμα δεις..τώρα δε ξέρω τι παίζει γιατί δεν είμαι φοιτήτρια..

Αλήθεια είναι (από προσωπική εμπειρία).

Όχι, δεν θα βρίσω:D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
αυτές οι παραπάνω γνώσεις αναγνωρίζονται όμως; και επιπλέον έχεις αποδείξεις ότι είναι παραπάνω; εντάξει έχει παραπάνω ροές(ή όπως λέγεται) αλλά δεν ξέρεις τί δουλειά γίνεται και πόσο γίνεται..ή ξέρεις; ενώ σε τμήματα όπως Ξανθη είναι λιγότερα άτομα και ίσως γίνεται πιο αποδοτικό μάθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Αλήθεια είναι (από προσωπική εμπειρία).

Όχι, δεν θα βρίσω:D.
Τι σου είπε δηλαδή; "Δε μου αρέσει το επώνυμό σου, κόβεσαι!";
Και αν πράγματι έτσι είνα τα πράγματα και δεν ήταν απλώς μία πλάκα του καθηγητή που θα σε έκοβε ίσως επειδή δεν έγραψες καλά, πρόεδρο δεν έχει η σχολή; Φαντάζομαι έχει... Δεν πήγες;

Αρχική Δημοσίευση από stroumfotragoudw:
αυτές οι παραπάνω γνώσεις αναγνωρίζονται όμως; και επιπλέον έχεις αποδείξεις ότι είναι παραπάνω; εντάξει έχει παραπάνω ροές(ή όπως λέγεται) αλλά δεν ξέρεις τί δουλειά γίνεται και πόσο γίνεται..ή ξέρεις; ενώ σε τμήματα όπως Ξανθη είναι λιγότερα άτομα και ίσως γίνεται πιο αποδοτικό
Αν εγώ ήμουν ο εργοδότης και είχα δύο άτομα με 7 τον ένα από Ξάνθη και τον άλλο από Θεσ. θα έπαιρνα αυτόν της Θεσ. Βέβαια φαντάζομα ο εργοδότης θα είνα πιο ψαγμένος στο θέμα από εμένα... Τωρα τι να σου πω; Ας πει ο Civilara. Πείσε τον να βρίσει! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Τι σου είπε δηλαδή; "Δε μου αρέσει το επώνυμό σου, κόβεσαι!";
Και αν πράγματι έτσι είνα τα πράγματα και δεν ήταν απλώς μία πλάκα του καθηγητή που θα σε έκοβε ίσως επειδή δεν έγραψες καλά, πρόεδρο δεν έχει η σχολή; Φαντάζομαι έχει... Δεν πήγες;

Όχι ακριβώς έτσι γιατί έτσι θα καρφωθεί το λαμόγιιο ο καθηγητής (ορίστε με καταφέρατε και έβρισα πάλι). Σε φωνάζει για προφορική εξέταση. Αν είσαι δικός του σε περνάει. Αν δεν σε πάει ή δεν γουστάρει την φάτσα σου σε ξεσκίζει στις ερωτήσεις και σε ρωτάει ότι πιο παλούκι έχει το μάθημα. Είναι σαν την προφορική συνέντευξη του ΑΣΕΠ. Αμα θέλει να σε κόψει σε κόβει, δεν τον κρατάει τίποτα και κανένας. Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
να αυτό φοβάμαι..αξίζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
χεχε,αυτα τα σιχαινομαι.
αλλα απο την αλλη δεν μπορεις να πεις και τιποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
ε τί να κάνω;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Να πας ΕΜΠ :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Συγγνώμη για την αναστάτωση και τα edit.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top