Πρέπει να κάνω την τρίτη δόση εμβολίου μετά τις 01/02/2022;

s93060

Νεοφερμένος

Ο s93060 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Καλησπέρα
Έχει περάσει το 7μηνο από την δεύτερη δόση του εμβολίου μου όποτε πρέπει να κάνω την 3η δόση του εμβολίου όμως έχω νοσήσει στις 15/10/21 και έχω εκδόσει πιστοποιητικό νοσησης στις 15/11/2021 το οποίο λέει ότι ισχύει έως 14/4/2022
Με τα νέα δεδομένα όμως τα πιστοποιητικά νοσησης ισχυουν για 3 μήνες
Το δικό μου όμως που έχει εκδοθεί προγενέστερα άραγε ισχύει;
Στα καταστήματα να πω ότι περνάει κανονικά
Θα ήθελα να ρωτήσω αν το ρισκάρω και δεν κάνω το εμβόλιο και τελικά δεν ισχύει το πιστοποιητικό νοσησης υπάρχει κάποιο πρόστιμο ;
Είμαι μόνιμος εκπαιδευτικός σε σχολείο
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Καλησπέρα
Έχει περάσει το 7μηνο από την δεύτερη δόση του εμβολίου μου όποτε πρέπει να κάνω την 3η δόση του εμβολίου όμως έχω νοσήσει στις 15/10/21 και έχω εκδόσει πιστοποιητικό νοσησης στις 15/11/2021 το οποίο λέει ότι ισχύει έως 14/4/2022
Με τα νέα δεδομένα όμως τα πιστοποιητικά νοσησης ισχυουν για 3 μήνες
Το δικό μου όμως που έχει εκδοθεί προγενέστερα άραγε ισχύει;
Στα καταστήματα να πω ότι περνάει κανονικά
Θα ήθελα να ρωτήσω αν το ρισκάρω και δεν κάνω το εμβόλιο και τελικά δεν ισχύει το πιστοποιητικό νοσησης υπάρχει κάποιο πρόστιμο ;
Είμαι μόνιμος εκπαιδευτικός σε σχολείο
προστιμο 100 ευρω ανα μηνα υπαρχει μονο στους ανω των 60 και αν αυτοι δεν εχουν κανει τις 2 δοσεις.
εσυ δεν εισαι σε αυτη την ηλικιακή ομαδα.
για σενα ισχυουν μονο τα γνωστα , καφε, καταστηματα, εργασια με ραπιντ
 

s93060

Νεοφερμένος

Ο s93060 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Άρα πρέπει να κάνω ραπιντ για την δουλειά
Το πιστοποιητικό νοσησης που λέει ότι ισχύει έως 14/4 δεν με καλύπτει ;
Και αν ας πούμε εγώ δεν κάνω ραπιντ νομίζοντας ότι το πιστοποιητικό νοσησης με καλύπτει τι κυρώσεις έχω ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Άρα πρέπει να κάνω ραπιντ για την δουλειά
Το πιστοποιητικό νοσησης που λέει ότι ισχύει έως 14/4 δεν με καλύπτει ;
Και αν ας πούμε εγώ δεν κάνω ραπιντ νομίζοντας ότι το πιστοποιητικό νοσησης με καλύπτει τι κυρώσεις έχω ;
εφοσον στα μαγαζια σου δινει πρασινο και στην εργανη ετσι θα ειναι.
αλλα πες στον λογιστη σας να το τσεκαρει στο εργανη , αυτος εχει προσβαη, αυτη βγαζει τα προστιμα
πριν αρχισεις να δινεις 10ρικα
τωρα τα προστιμα νομιζω ειναι 300 για σενα και για την δουλεια.. ισως 5000
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Καλησπέρα
Έχει περάσει το 7μηνο από την δεύτερη δόση του εμβολίου μου όποτε πρέπει να κάνω την 3η δόση του εμβολίου όμως έχω νοσήσει στις 15/10/21 και έχω εκδόσει πιστοποιητικό νοσησης στις 15/11/2021 το οποίο λέει ότι ισχύει έως 14/4/2022
Με τα νέα δεδομένα όμως τα πιστοποιητικά νοσησης ισχυουν για 3 μήνες
Το δικό μου όμως που έχει εκδοθεί προγενέστερα άραγε ισχύει;
Στα καταστήματα να πω ότι περνάει κανονικά
Θα ήθελα να ρωτήσω αν το ρισκάρω και δεν κάνω το εμβόλιο και τελικά δεν ισχύει το πιστοποιητικό νοσησης υπάρχει κάποιο πρόστιμο ;
Είμαι μόνιμος εκπαιδευτικός σε σχολείο
Λέει κάπου ότι αν δεν κάνουμε την τρίτη δόση δεν ισχύει το πιστοποιητικό?
 

s93060

Νεοφερμένος

Ο s93060 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Κάπου είχα δει ότι πιστοποιητικά νοσησης δεν ισχυουν πάνω από 3 μήνες
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Αναφέρομαι στο πιστοποιητικό εμβολιασμού
 

s93060

Νεοφερμένος

Ο s93060 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Κάπου είχα δει ότι πιστοποιητικά νοσησης δεν ισχυουν πάνω από 3 μήνες
Τώρα έγινε για 2 μήνες νομίζω. Όπως και να έχει εμβολιαστείτε δεν σας αλλάζει ούτε το dna ούτε σας βάζουν 5g microchips...
 

s93060

Νεοφερμένος

Ο s93060 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Έχω κάνει τις 2 δόσεις και επειδή νόσησα βαριά όντας πλήρως εμβολιασμενος έχω αυτήν την στιγμή 40000 αντισώματα γιαυτο θέλω να το καθυστερήσω απλά
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Τώρα έγινε για 2 μήνες νομίζω. Όπως και να έχει εμβολιαστείτε δεν σας αλλάζει ούτε το dna ούτε σας βάζουν 5g microchips...
Καλά εννοείται έχεις δίκιο απλά δε νομίζω ότι ήταν η κατάλληλη περίπτωση να το πεις ο άνθρωπος έχει εμβολιαστεί τουλάχιστον ... Άλλοι ούτε την πρώτη δόση δεν έχουν κάνει ...(σχεδόν) Φεβρουάριο μήνα .
 

loulis

Νεοφερμένος

Ο loulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού ΑΠΘ. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ας αφησουμε τις προτροπες για ιατρικες πραξεις εκτος, παρακαλω.
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Έχω κάνει τις 2 δόσεις και επειδή νόσησα βαριά όντας πλήρως εμβολιασμενος έχω αυτήν την στιγμή 40000 αντισώματα γιαυτο θέλω να το καθυστερήσω απλά
Μην ανησυχείς, έως τώρα είναι υποχρεωτική η τρίτη μόνο για τους 60+
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ας αφησουμε τις προτροπες για ιατρικες πραξεις εκτος, παρακαλω.
Το όνειρο μου ήταν να γίνω γιατρός όμως...
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μην ανησυχείς, έως τώρα είναι υποχρεωτική η τρίτη μόνο για τους 60+
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Το όνειρο μου ήταν να γίνω γιατρός όμως...
Πως είναι μόνο για τους 60 και αφού το πιστοποιητικό λήγει σε όλους αν έχουν περάσει 7 μήνες χωρίς την τρίτη δόση ??
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Πως είναι μόνο για τους 60 και αφού το πιστοποιητικό λήγει σε όλους αν έχουν περάσει 7 μήνες χωρίς την τρίτη δόση ??
Για τους ανω 60 ισως τους βαλουν προστιμο 100€ τον μηνα( δεν ειναι ξεκαθαρο συτο) για σενα μετα τους 7 μηνες δεν θα σου δωσουν φρεντο καθιστη, μονο ορθια. Αντεχεις το ορθιο?
 
Top