Πού σπουδάζει άραγε ο γιος της κ. Διαμαντοπούλου;

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Οχι μην μπεις στον 'κοπο' να απαντήσεις ( κοπιασες φανταζομαι παρα πολυ κανοντας αυτο το reply οπως και το παραπάνω οποτε θα πας να ξεκουραστεις τωρα ). Κάτσε λοιπόν να αναπαράγεις ότι μαλακια σου λένε ως γνήσιο φερέφωνο για να έχεις απλά να πεις κάτι.
Γέλασα...έχω γράψει και τεκμηριώσεει τη θέση μου πάνω στο θέμα στα παραπάνω post. Αν εσύ δεν καταλαβαίνεις τι γράφω, είναι δικό σου το πρόβλημα. Πολλοί χρήστες προσπαθούν να κάνουν κατανοητό ότι η κίνηση της Διαμαντοπούλου είναι παράλογη, αλλά εσύ (και όχι μόνο)...τα δικά σου. Γι' αυτό, φάε το μπιφτέκι σου πριν έρθει κανένας να σ' το πάρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apla

Νεοφερμένος

Ο apla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Υπάρχουν άλλα πολυ σοβαρότερα προβλήματα απο το "πού σπουδάζει το παιδί της υπουργου"... τώρα αν θεωρείτε ότι αυτό είναι το κύριο πρόβλημα του κόσμου ή της τριτοβάθμιας ή δεν ξέρω και εγώ ποιανού ακόμα τι να σας πω...

Μα είναι. Πιστεύω πως αν σπούδαζε Ελλάδα όλα τα προβλήματα της παιδείας θα λύνονταν. Μη σου πω πως θα σταματούσαν και οι νέοι να πήγαιναν έξω και θα έμεναν εδώ ακολουθώντας το παράδειγμα του παιδιού της υπουργού. Γενικά η Ελλάδα θα άλλαζε πορεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Το χω ξαναπεί. Και εγώ (παράδειγμα) ήθελα να σπουδάσω έξω, που είναι αρκετά καλύτερα από εδώ. Αλλά δεν έχω λεφτά, όχι μόνο για έξω, αλλά και για τα βασικά.

Ποιός έχει το πλεονέκτημα να πάρει καλύτερη μόρφωση; Εγώ ή ο γιός της;

Ποιός θα έχει το πλεονέκτημα να γίνει διευθυντής σε μια υπηρεσία λ.χ.; Εγώ ή ο γιος της;

4 χρόνια πες θα κάτσει στο εξωτερικό. 9.000χ4= 32.000 Ευρώ μίνιμουμ ΜΟΝΟ τα δίδακτρα (τα οποία προέρχονται από έλληνες φορολογούμενους, που ίσως τα παιδιά τους να μην μπορούν να σπουδάζουν....)
... And Guess what, θα μπορούσαν με αυτά τα λεφτά να γίνουν διωρθώσεις γιαν την ανύπαρκτη θέρμανση και άλλα τέτοια βασικά που όμως δεν υπάρχουν σε πάαααρα πολλά σχολεία (τραβάτε μια βόλτα από επαρχία και δείτε)

P.S. Αν δεν είχα πάρει thumbs down με τόσους καθυστέρες που υποστηρίζουν τέτοιες σαχλαμάρες της υπουργού, πραγματικά θα ανησυχούσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
το θέμα ryuzaki είναι ότι δεν αντιλαμβάνεσαι για το ποιος φταίει για το χάλι των Πανεπιστήμιων..

..ο/η Υπουργός Παιδείας έρχεται και παρέρχεται..όμως τα καρκινώματα μένουν (βρες ποια είναι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
το θέμα ryuzaki είναι ότι δεν αντιλαμβάνεσαι για το ποιος φταίει για το χάλι των Πανεπιστήμιων..

..ο/η Υπουργός Παιδείας έρχεται και παρέρχεται..όμως τα καρκινώματα μένουν (βρες ποια είναι)

Χμ, δεν έχω πάει ακόμη πανεπιστήμιο (σε 15 μέρες:D) για να ξέρω από πρώτο χέρι τι παίζει ακριβώς εκεί μέσα.
Αλλά δεν μίλαγα για τα πανεπιστήμια.

Επιγραμματικά σαν απάντηση (για να μην ξεφύγω πολύ απ' το θέμα) σου λέω τη γνώμη μου σχετικά με ένα σημαντικό πρόβλημα ( όργανα-καθηγητές-πρυτάνεις πανεπιστημίων). Δέχομαι να γίνεται έλεγχος από το κράτος ΑΛΛΑ:
1)Δεν μπορώ να εμπιστευτώ τον έλεγχο σε κόμματα τα οποία έχουν εδώ και χρόνια δείξει πόσο προσπαθούν να βολέψουν τους δικούς τους και τι ιδιοτελή & υποκινούμενη πολιτική εφαρμόζουν.
2) Πανεπιστήμιο = Φοιτητές (κάθε βαθμίδας) σε ποσοστό 80%. Να αποκτήσουν πιο πολλές δυνατότητες τόσο στην εφαρμογή ελέγχου, όσο και σε άλλα ζητήματα που αφορούν το ίδιο το πανεπιστήμιο ώς θεσμό.
Όπως είπα θα ξέρω καλύτερα σε λίγους μήνες.

Σταματάω το off topic γιατί με παρασύρεις. Συνεχίζουμε αμα είναι στο ανάλογο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
το θέμα ryuzaki είναι ότι δεν αντιλαμβάνεσαι για το ποιος φταίει για το χάλι των Πανεπιστήμιων..

..ο/η Υπουργός Παιδείας έρχεται και παρέρχεται..όμως τα καρκινώματα μένουν (βρες ποια είναι)
Αυτός/αυτή παρέρχεται...οι μεταρρυθμίσεις του παραμένουν όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
καμία μεταρρύθμιση δεν πέτυχε στην Ελλάδα αφού ως γνωστό ισχύει: «η μεταρρύθμιση της μεταρρύθμισης» ανά 3ετια νέας θητείας..;)

Μα είναι. Πιστεύω πως αν σπούδαζε Ελλάδα όλα τα προβλήματα της παιδείας θα λύνονταν. Μη σου πω πως θα σταματούσαν και οι νέοι να πήγαιναν έξω και θα έμεναν εδώ ακολουθώντας το παράδειγμα του παιδιού της υπουργού. Γενικά η Ελλάδα θα άλλαζε πορεία.

Θα ακολουθούσαμε τον 3ο δρόμο που έλεγε κάποτε ο Αντρέας...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Το χω ξαναπεί. Και εγώ (παράδειγμα) ήθελα να σπουδάσω έξω, που είναι αρκετά καλύτερα από εδώ. Αλλά δεν έχω λεφτά, όχι μόνο για έξω, αλλά και για τα βασικά.

Ποιός έχει το πλεονέκτημα να πάρει καλύτερη μόρφωση; Εγώ ή ο γιός της;

Ποιός θα έχει το πλεονέκτημα να γίνει διευθυντής σε μια υπηρεσία λ.χ.; Εγώ ή ο γιος της;

4 χρόνια πες θα κάτσει στο εξωτερικό. 9.000χ4= 32.000 Ευρώ μίνιμουμ ΜΟΝΟ τα δίδακτρα (τα οποία προέρχονται από έλληνες φορολογούμενους, που ίσως τα παιδιά τους να μην μπορούν να σπουδάζουν....)
... And Guess what, θα μπορούσαν με αυτά τα λεφτά να γίνουν διωρθώσεις γιαν την ανύπαρκτη θέρμανση και άλλα τέτοια βασικά που όμως δεν υπάρχουν σε πάαααρα πολλά σχολεία (τραβάτε μια βόλτα από επαρχία και δείτε)

P.S. Αν δεν είχα πάρει thumbs down με τόσους καθυστέρες που υποστηρίζουν τέτοιες σαχλαμάρες της υπουργού, πραγματικά θα ανησυχούσα...

τι ακριβως θελεις να πεις με το ποστ ομως ? Οτι θα πρεπει να δινονται ισες ευκαιριες στην εκπαιδευση ανεξαρτητου χρηματων ?
Ξεχασε το ,δε προκειται ,οπως δε γινεται ουτε στον τομεα της υγειας ,ουτε πουθενα αλλου . Καλως η κακως αυτος που εχει λεφτα εχει πολυ περισσοτερες ευκαιριες απο αυτον που δεν εχει .
Η μηπως θες να κανεις κουμαντο στα λεφτα της υπουργου και του καθε στελεχους της κυβερνησης ? Οκ πληρωνονται απο τα λεφα του Ελληνα φορολογουμενου ,οπως αμετρητοι εργαζομενοι σε αυτη τη χωρα . Αυτο σημαινει πως θα του πεις πως να τα ξοδεψει ? Και για να μην παρεξηγηθω , αλλο οι μισθοι αλλο τα κονδυλια και τα ταμεια του κρατους που εχουν ρημαχθει τοσα χρονια .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZeglisX

Νεοφερμένος

Ο ZeglisX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Μα είναι. Πιστεύω πως αν σπούδαζε Ελλάδα όλα τα προβλήματα της παιδείας θα λύνονταν. Μη σου πω πως θα σταματούσαν και οι νέοι να πήγαιναν έξω και θα έμεναν εδώ ακολουθώντας το παράδειγμα του παιδιού της υπουργού. Γενικά η Ελλάδα θα άλλαζε πορεία.
Εγραψες :beer:


Αυτός/αυτή παρέρχεται...οι μεταρρυθμίσεις του παραμένουν όμως.

Ναι αλλά εσυ δεν μας μιλάς για τις μεταρυθμίσεις... αλλά για το παιδι της υπουργου...

το θέμα ryuzaki είναι ότι δεν αντιλαμβάνεσαι για το ποιος φταίει για το χάλι των Πανεπιστήμιων..

..ο/η Υπουργός Παιδείας έρχεται και παρέρχεται..όμως τα καρκινώματα μένουν (βρες ποια είναι)

Καρκινώματα... Πραγμαιτκά δεν νομίζω να υπάρχει πιο εύστοχος χαρακτηρισμός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apla

Νεοφερμένος

Ο apla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Το χω ξαναπεί. Και εγώ (παράδειγμα) ήθελα να σπουδάσω έξω, που είναι αρκετά καλύτερα από εδώ. Αλλά δεν έχω λεφτά, όχι μόνο για έξω, αλλά και για τα βασικά.

Ποιός έχει το πλεονέκτημα να πάρει καλύτερη μόρφωση; Εγώ ή ο γιός της;

Ο γιος της φυσικά. Πληρώνει και παίρνει σαν αντάλλαγμα ένα καλύτερη περιβάλλον για να μορφωθεί. Τα λεφτά τα δούλεψε, δε τα έκλεψε, και έχει το δικαίωμα να τα επενδύσει όπου και όπως θέλει. Και άμα θέλει μέρος των χρημάτων της να τα επενδύσει την εκπαίδευση του γιου της μπράβο της.

Τώρα το ότι εσύ δεν έχεις λεφτά τι να κάνουμε; Θες να λύσουμε όλες τις κοινωνικές ανισότητες από βδομάδα, να πέρνουμε όλοι τα ίδια λεφτά και να έχουμε όλοι τις ίδιες δυνατότητες;
Δυστυχώς ή ευτυχώς τα πράγματα δεν είναι έτσι.
Φαντάζομαι πως αν έχεις τα χρήματα και ήσουν έξω δε θα έλεγες πολλά σε αυτό το θέμα. Αλλά το πρόβλημα σου είναι ότι δε τα έχεις εσύ και τα έχουν εκείνη. Τι κρίμα, c'est la vie.

Ποιός θα έχει το πλεονέκτημα να γίνει διευθυντής σε μια υπηρεσία λ.χ.; Εγώ ή ο γιος της;

Ανάλογα την υπηρεσία. Για να σε πάρουν σε μία σοβαρή δουλειά μετράνε πολλά πράγματα πέρα από ένα πτυχίο.

4 χρόνια πες θα κάτσει στο εξωτερικό. 9.000χ4= 32.000 Ευρώ μίνιμουμ ΜΟΝΟ τα δίδακτρα (τα οποία προέρχονται από έλληνες φορολογούμενους, που ίσως τα παιδιά τους να μην μπορούν να σπουδάζουν....)

Τι εννοείς προέρχονται από Έλληνες φορολογούμενους; Από τον ελληνικό προϋπολογισμό πληρώνει τα δίδακτρα; Από την τσέπη της τα δίνει, από το μισθό της. Το ότι κάποιοι Έλληνες μπορεί να μην έχουν τη δυνατότητα να σπουδάσουν στο εξωτερικό ή να σπουδάσουν γενικότερα τί σχέση έχει; Σημαίνει πως δε πρέπει να σπουδάζει κανείς από συμπαράσταση;

... And Guess what, θα μπορούσαν με αυτά τα λεφτά να γίνουν διωρθώσεις γιαν την ανύπαρκτη θέρμανση και άλλα τέτοια βασικά που όμως δεν υπάρχουν σε πάαααρα πολλά σχολεία (τραβάτε μια βόλτα από επαρχία και δείτε)

Να δώσει τα χρήματα που έβγαλε ή βγάζει νόμιμα, το μισθό της, στο ελληνικό δημόσιο για θέρμανση; Από πότε οι Υπουργοί είναι υποχρεωμένοι να κάνουν δωρεές το μισθό τους επειδή δεν αρέσει σε κάποιους πως τον ξοδεύουν;
Εσύ κάνεις δωρεά τα χρήματα που βγάζεις για τη "θερμανση και άλλα τέτοια βασικά";

Λαϊκισμός, ζήλεια και κόμπλεξ. Μια χαρά, keep going.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Να δώσει τα χρήματα που έβγαλε ή βγάζει νόμιμα, το μισθό της, στο ελληνικό δημόσιο για θέρμανση;
Και εγώ που νόμιζα ότι εν μέσω κρίσης γίνονται τόσες απολύσεις εργαζομένων για να εξοικονομήσει λεφτά το κράτος... Αλλά όχι, είναι υπουργός και ο μισθός της πρέπει να αυξηθεί. Τι κι αν απολυθούν χιλιάδες άνθρωποι, ή δεν μπορούν να σπουδάσουν, ή μαθητές να ζεσταθούν και να μην κάνουν μάθημα σε κοντέινερ...
Να σου θυμήσω το σκανδαλάκι με τα 10μμύρια(που να πήγαν άραγε...) ή με τις 150 διορίσεις ατόμων της ΠΑΣΠ;

Το ότι κάποιοι Έλληνες μπορεί να μην έχουν τη δυνατότητα να σπουδάσουν στο εξωτερικό ή να σπουδάσουν γενικότερα τί σχέση έχει;
Με καλύπτει η απάντησή σου. Ότι δεν υπάρχουν ίσες ευκαιρίες στην εκπαίδευση. Τώρα αν εσύ είσαι ικανοποιημένος με αυτό... Ας το κρίνει ο κόσμος ποιός έχει δίκιο ή άδικο.

Λαϊκισμός, ζήλεια και κόμπλεξ. Μια χαρά, keep going.
Ζηλεύω γιατί; Επειδή δεν κλέβω τον λαό, ή δεν έχω ηλίθιους ψηφοφόρους; Αλλά δεν ξέρω πόσο πιο απλά να στο πώ, μου φαίνονται αστείες οι πράξεις της υπουργού σε συνδυασμό με όσους την υποστηρίζουν και διασκεδάζω, τόσο κακό είναι;

Μόνο ζήλεια δεν νιώθω... Ξέρω πώς ό,τι το κατάφερα το κατάφερα με την αξία μου. Και φυσικά δεν θα ήθελα να σπουδάσω στο εξωτερικό, ενώ έχω πανεπιστήμιο στη χώρα μου, τουλάχιστον σε προπτυχιακό επίπεδο, όσο χάλια και να είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
το θέμα ryuzaki είναι ότι δεν αντιλαμβάνεσαι για το ποιος φταίει για το χάλι των Πανεπιστήμιων..

..ο/η Υπουργός Παιδείας έρχεται και παρέρχεται..όμως τα καρκινώματα μένουν (βρες ποια είναι)
με αυτη την λογικη τοτε ο εκαστοτε υπουργος ας νηπτει τας χειρας του,χωρις να φερει ευθυνες για την κατασταση που εχει ερθει στην παιδεια,με την δικιολογια οτι στραβο το κλιμα το φαγε και ο γα'ι'δαρος,μετατοπιζοντας τις ευθυνες στον προηγουμενο υπουργο/κυβερνηση κτλ....ωραια λογικη,αλλα ας μην ξεχναμε οτι πληρωνονται για τις "υπηρεσιες" τους στον ελληνικο λαο,αν τους αρεσει να αλληλοκατηγορουνται και να μην αναλαμβανουν ευθυνες ας κατσουν σπιτι τους,και οχι,τοσο εγωιστικα και λαιμαργα,να τα τρωνε και μετα να δικιολογουν την αισχροτητα και ανικανοτητα τους με αυτη την καραμελα που εχουμε ακουσει ξανα και ξανα και ξανα περι ευθυνης υπουργων...

Τι εννοείς προέρχονται από Έλληνες φορολογούμενους; Από τον ελληνικό προϋπολογισμό πληρώνει τα δίδακτρα; Από την τσέπη της τα δίνει, από το μισθό της. Το ότι κάποιοι Έλληνες μπορεί να μην έχουν τη δυνατότητα να σπουδάσουν στο εξωτερικό ή να σπουδάσουν γενικότερα τί σχέση έχει; Σημαίνει πως δε πρέπει να σπουδάζει κανείς από συμπαράσταση;

Να δώσει τα χρήματα που έβγαλε ή βγάζει νόμιμα, το μισθό της, στο ελληνικό δημόσιο για θέρμανση; Από πότε οι Υπουργοί είναι υποχρεωμένοι να κάνουν δωρεές το μισθό τους επειδή δεν αρέσει σε κάποιους πως τον ξοδεύουν;
Εσύ κάνεις δωρεά τα χρήματα που βγάζεις για τη "θερμανση και άλλα τέτοια βασικά";

Λαϊκισμός, ζήλεια και κόμπλεξ. Μια χαρά, keep going.

φυσικα και δεν γινεται ολοι οι ανθρωποι να περνουν το ιδιο μισθο,αλλα ενταξει τωρα ας μην κρυβομαστε πισω απο το δακτυλο μας....δεν μιλαμε για αυτα που περνουν φανερα,αλλα για τα "υπογειως" τα οποια σιγουρα δεν εχουν μοχθησει οι ιδιοι τους για να τα βγαλουν...ειναι καλο να κανουν αλλαγες,ας πληρωσουμε και εμεις οι απλοι πολιτες για να βοηθησουμε την ελλαδα,αλλα το ιδιο θα πρεπει να ισχυει ΚΑΙ για τους υπουργους....και ξερουμε ολοι(η σχεδον ολοι) οτι πολυ απλα οι νομοι ισχυουν για τους πολιτες,αλλα σχεδον ποτε για αυτους...ολα τα ασυλα καταργουνται σιγα σιγα,αλλα ουτε κουβεντα για το βουλευτικο ασυλο...δεν λεω να κανουμε την βουλη Μπάτε σκύλοι αλεστε,αλλα τουλαχιστον να αποδιδεται δικαιωσυνη εκει και οταν που πρεπει...και δεν ειναι και λιγες οι περιπτωσεις (βλ βατοπεδι κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
:clapup: Μπράβο σωστά τα λέει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Μα είναι. Πιστεύω πως αν σπούδαζε Ελλάδα όλα τα προβλήματα της παιδείας θα λύνονταν. Μη σου πω πως θα σταματούσαν και οι νέοι να πήγαιναν έξω και θα έμεναν εδώ ακολουθώντας το παράδειγμα του παιδιού της υπουργού. Γενικά η Ελλάδα θα άλλαζε πορεία.

Όχι, αλλά εγώ τουλάχιστον θα είχα έναν παραπάνω λόγο να την εμπιστεύομαι... αυτήν, και την πορεία του εκπαιδευτικού συστήματος κατ' επέκταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apla

Νεοφερμένος

Ο apla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Και εγώ που νόμιζα ότι εν μέσω κρίσης γίνονται τόσες απολύσεις εργαζομένων για να εξοικονομήσει λεφτά το κράτος... Αλλά όχι, είναι υπουργός και ο μισθός της πρέπει να αυξηθεί. Τι κι αν απολυθούν χιλιάδες άνθρωποι, ή δεν μπορούν να σπουδάσουν, ή μαθητές να ζεσταθούν και να μην κάνουν μάθημα σε κοντέινερ...
Να σου θυμήσω το σκανδαλάκι με τα 10μμύρια(που να πήγαν άραγε...) ή με τις 150 διορίσεις ατόμων της ΠΑΣΠ;

Ποιος σου είπε ότι ο μισθός της αυξήθηκε; Φαντάζομαι το υποθέτεις. Επίσης φαντάζομαι πως υποθέτεις πως έφαγε αυτή τα 10 μύρρια; Ή ότι κέρδισε κάτι από τις διορίσεις ατόμων της ΠΑΣΠ; (δε ξέλω για τις περιπτώσεις αυτές αλλά δε βλέπω τι σχέση έχουν με την Υπουργό.)

Το ότι απολύθηκαν κάποιοι ή ότι κάποια σχολεία έχουν προβλήματα και ελλείψεις τί σχέση έχει; Πρέπει ο υπουργός και ο κάθε υπουργός ή πολιτικός να δίνει το μισθό του για να λύσει κάποια προβλήματα του κλάδου του; Δε συννενοούμαστε.

Με καλύπτει η απάντησή σου. Ότι δεν υπάρχουν ίσες ευκαιρίες στην εκπαίδευση. Τώρα αν εσύ είσαι ικανοποιημένος με αυτό... Ας το κρίνει ο κόσμος ποιός έχει δίκιο ή άδικο.

Πουθενά δεν υπάρχουν ίσες ευκαιρίες. Έτσι είναι ο κόσμος και πρέπει να προσαρμοζόμαστε. Όποιος δε το κάνει μπορεί να κλαίγεται δεξιά και αριστερά (καλή ώρα) αλλά δε θα κερδίσει και πολλά.
Ο κόσμος που κολλάει;

Ζηλεύω γιατί; Επειδή δεν κλέβω τον λαό, ή δεν έχω ηλίθιους ψηφοφόρους; Αλλά δεν ξέρω πόσο πιο απλά να στο πώ, μου φαίνονται αστείες οι πράξεις της υπουργού σε συνδυασμό με όσους την υποστηρίζουν και διασκεδάζω, τόσο κακό είναι;

Κλέβει το λαό γιατί; Ξέρεις κάτι που δε ξέρουμε εμείς; Αν ναι πες μας και εμάς να μάθουμε. Ή πήγαινε τις αποδείξεις σου (υποθέτω ότι δε τα βγάζεις απ' το μυαλό σου) στην αστυνομία. Τί περιμένεις;
Εγώ δε διασκεδάζω με όσους μπλέκουν 15 θέματα στο μυαλό τους για να πειστούν οι ίδιοι ότι έχουν δίκιο. Αντίθετα λυπάμαι για την κατάντια ορισμένων. Τέλος πάντων.

[/quote]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
apla είναι δουλειά της υπουργού να κάνει καλύτερη την παιδεία. Από την στιγμή που αυτό δεν γίνεται, και μάλιστα χειροτερεύει, τότε ναι, κλέβει λεφτά απο τον λαό. Γιατί αυτά τα λεφτά κλεμμένα θεωρούνται από την στιγμή που πάνε σε κάποιο χωρίς λόγο. Φαντάσου ο πατέρας μου να μην έκανε σωστά την δουλειά του. Θα τον απόλυαν! Αλλά εδώ μιλάμε για την παιδεία της Ελλάδος και εσύ λες ότι δεν συννενοούμαστε. Ξέρεις κάτι? Δίκιο έχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apla

Νεοφερμένος

Ο apla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
φυσικα και δεν γινεται ολοι οι ανθρωποι να περνουν το ιδιο μισθο,αλλα ενταξει τωρα ας μην κρυβομαστε πισω απο το δακτυλο μας....δεν μιλαμε για αυτα που περνουν φανερα,αλλα για τα "υπογειως" τα οποια σιγουρα δεν εχουν μοχθησει οι ιδιοι τους για να τα βγαλουν...ειναι καλο να κανουν αλλαγες,ας πληρωσουμε και εμεις οι απλοι πολιτες για να βοηθησουμε την ελλαδα,αλλα το ιδιο θα πρεπει να ισχυει ΚΑΙ για τους υπουργους....και ξερουμε ολοι(η σχεδον ολοι) οτι πολυ απλα οι νομοι ισχυουν για τους πολιτες,αλλα σχεδον ποτε για αυτους...ολα τα ασυλα καταργουνται σιγα σιγα,αλλα ουτε κουβεντα για το βουλευτικο ασυλο...δεν λεω να κανουμε την βουλη Μπάτε σκύλοι αλεστε,αλλα τουλαχιστον να αποδιδεται δικαιωσυνη εκει και οταν που πρεπει...και δεν ειναι και λιγες οι περιπτωσεις (βλ βατοπεδι κλπ)

Άσχετα θέματα και μηδέν αποδείξεις. ΟΚ, όλοι οι πολιτικοί είναι κλέφτες και το που σπουδάζει το παιδί της έχει σχέση με το βουλευτικό άσυλο και την κατάργηση του ασύλου στα πανεπιστήμια.

apla είναι δουλειά της υπουργού να κάνει καλύτερη την παιδεία. Από την στιγμή που αυτό δεν γίνεται, και μάλιστα χειροτερεύει, τότε ναι, κλέβει λεφτά απο τον λαό. Γιατί αυτά τα λεφτά κλεμμένα θεωρούνται από την στιγμή που πάνε σε κάποιο χωρίς λόγο. Φαντάσου ο πατέρας μου να μην έκανε σωστά την δουλειά του. Θα τον απόλυαν! Αλλά εδώ μιλάμε για την παιδεία της Ελλάδος και εσύ λες ότι δεν συννενοούμαστε. Ξέρεις κάτι? Δίκιο έχεις.

Για να μένει στην κυβέρνηση μάλλον κάποιος θα πιστεύει ότι κάνει καλά τη δουλειά της. Επειδή δεν αρέσει σε σένα σημαίνει πως είναι κλέφτρα; Ποιος είσαι εσύ; Τι δικαιοδοσία έχεις;
Και να μην κάνει καλή δουλειά τι σχέση έχει με τις σπουδές του παιδιού της; Ό,τι νάναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Σταμάτα να παρερμηνεύεις συνεχώς τα λόγια μου. Ούτε καν ανέφερα τον γιο της πριν. Που κολλάει? Γιατί τον ξανα αναφέρεις? Αλλού έχει πάει η συζήτηση. Νομίζεις ότι είσαι έξυπνος? Νομίζεις πως αν μπερδέψεις τα πράγματα και με βγάλεις offtopic (ενώ είσαι και εσύ συνεχώς) θα αλλάξουν αυτά που είπα?

Όσο αφορά τον λόγο σου για την κυβέρνηση και (το ότι πιστεύει ότι η υπουργός κάνει καλά την δουλειά της) απλώς μας δείχνεις, ή μάλλον προσπαθείς να μας δείξεις ότι η νοημοσύνη σου είναι ελάχιστη.

Ότι να ναι. Ελπίζω να φύγεις εξωτερικό και να μην έχουμε μελλοντικούς πολίτες σαν εσένα (που υποστηρίζουν τους σημερινούς υπουργούς) γιατί η κατάσταση θα συνεχίσει να είναι έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apla

Νεοφερμένος

Ο apla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Σταμάτα να παρερμηνεύεις συνεχώς τα λόγια μου. Ούτε καν ανέφερα τον γιο της πριν. Που κολλάει? Γιατί τον ξανα αναφέρεις? Αλλού έχει πάει η συζήτηση. Νομίζεις ότι είσαι έξυπνος? Νομίζεις πως αν μπερδέψεις τα πράγματα και με βγάλεις offtopic (ενώ είσαι και εσύ συνεχώς) θα αλλάξουν αυτά που είπα?

Τι πού κολλάει; Αυτό είναι το θέμα μας. Έχετε ανοίξει 15 θέματα και τα έχετε μπλέξει όλα μεταξύ τους για να βγάλετε το συμπέρασμα που θέλετε εσείς (το οποίο δε βγαίνει καν).
Είμαι offtopic γιατί ενω μιλάμε για το που σπουδάζει το παιδί εσείς μου λέτε για καταργήσεις ασύλων, βουλευτικές ασυλίες, ταξικές ανισότητες, κλέφτες πολιτικούς, δωρεές υπουργών για θερμάνσεις και δε ξέρω και γω τι άλλο.

Όσο αφορά τον λόγο σου για την κυβέρνηση και (το ότι πιστεύει ότι η υπουργός κάνει καλά την δουλειά της) απλώς μας δείχνεις, ή μάλλον προσπαθείς να μας δείξεις ότι η νοημοσύνη σου είναι ελάχιστη.

Μου είπες πως κάποιος που δε κάνει καλά τη δουλειά του θα είχε απολυθεί (άλλο ένα offtopic) συμφωνώ. Από τον εργοδότη του. Μπορεί να μην αρέσει σε σένα η δουλειά της, μπορεί να μην αρέσει και σε μένα. Αλλά μπορεί να αρέσει σε αυτόν που την "προσέλαβε".

Ότι να ναι. Ελπίζω να φύγεις εξωτερικό και να μην έχουμε μελλοντικούς πολίτες σαν εσένα (που υποστηρίζουν τους σημερινούς υπουργούς) γιατί η κατάσταση θα συνεχίσει να είναι έτσι...

Να σαι καλά που θέλεις να διώξεις τους διαφωνούντες με τα λόγια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
    • *
  • Φορτώνει...
Top