Γενικό - Πού θα συνεχίσετε του χρόνου;

Που θα συνεχίσετε του χρόνου;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 55)
  • Δεν ξέρω ακόμα...

    Ψήφοι: 0 0.0%

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Δεν θα πας στο Λύκειο Πολιχνίτου; :(
Δεν μένω Πολιχνίτο μόνιμα.Μόνο Χριστούγεννα-Πάσχα-Καλοκαίρι πάω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι?Το ΙΒ σε ποια σχολεία μπορούμε να το βρούμε???Είναι σαν δίπλωμα, απο όσο έχω διαβάσει και έχω καταλάβει ???Αυτό δηλαδη αν πάμε στο εξωτερικό μετράει???Είναι κάτι ανώτερο απο το απολυτήριο του Ενιαίου Λυκείου???Για πείτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
τι ειναι το IB?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
https://www.ibo.org/country/GR/index.cfm

Μόνο αυτά τα σχολεία έχουν IB στην Ελλάδα. Βέβαια μετά τα φετινά ρεζιλίκια. Έστω.

Δίνεις εξετάσεις απ'ό,τι ξέρω, στα αγγλικά, σε συγκεκριμένο αριθμό μαθημάτων. Στοχεύεις παν/μια του εξωτερικού και όχι την τριτοβάθμια εκπαίδευση στην Ελλάδα. Δύο φίλοι μου που έδωσαν με αυτό το σύστημα είναι τώρα σε Αγγλία και Σκωτία, και πολύ ικανοποιημένοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Άααα ευχαριστώ...και αν θέλω να δώσω και δεν είμαι σε αυτά τα σχολεία??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Άααα ευχαριστώ...και αν θέλω να δώσω και δεν είμαι σε αυτά τα σχολεία??

Νομίζω μπορείς να μπεις σε μερικά με εξετάσεις (πχ. HAEF, έχουν εισηγητήριες στην Α' Λυκείου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Γενικό Λύκειο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
ΓΕ.Λ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Στο Γενικό κ εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Νομίζω μπορείς να μπεις σε μερικά με εξετάσεις (πχ. HAEF, έχουν εισηγητήριες στην Α' Λυκείου).


Μα δεν θέλω να φύγω απο την Ράλλειο:P
Βασικά αν κάτσω Ράλλειο και θέλω να δώσω πώς θα το κάνω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Γενικο και εγώ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαι γω Γενικο θα πάω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εσύ κάνεις τη διαφορά!!!!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~D FOR EVER~

Νεοφερμένος

Η ~D FOR EVER~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
γενικο και εγω!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Eve =)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Γενικό και ιδιωτικο απο του χρονου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

/\/@t@|1@...!!!

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
θα πω κάτι πολύ πρωτότυπο...κι εγώ γενικό λύκειο θα πάω..!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IQfreak

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Μαντεψτε...




ΓΕΛ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis03.06.09

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
σε γενικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VaggelisVAG

Νεοφερμένος

Ο VaggelisVAG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!
Ειμαι μαθητης της τριτης γυμνασιου. Του χρονου λυκειο...
Ακομα δεν εχω αποφασισει τι θελω. Οι βαθμοι που εχω μεχρι στιγμης ειναι 15.8 πρωτο τριμηνο 16.3 στο δευτερο. Οι καθηγητες λενε οτι εχω αρκετες δυνατοτητες. Απο μαθηματα αυτα που μου αρεσουν πολυ ειναι τα μαθηματικα στα οποια ειχα 19 και ειναι το "οπλο" μου :) Και στη χημεια επισης ειμαι καλος αλλα φυσικη χαλια και βιολογια.
Αν παω σε ΓΕΛ σιγουρα θα παω θετικη ή τεχνολογικη. Θεωρητικη δεν θελω καθολου.
Το θεμα ειναι οτι με προβληματιζει το γεγονος οτι και τους βαθμους που βγαζω τους βγαζω με παααρα πολυ μεγαλη προσπαθεια και ο βαθμος που εβγαλα τωρα στο δευτερο τριμηνο 16.3, ειναι ο καλυτερος που θα μπορουσα φετος.
Του χρονου ξερω οτι τα πραγματα θα ειναι δυσκολοτερα για αυτο θελω να παρω και καποιες πληροφοριες για τα ΕΠΑ.Λ.
Καναμε και εκπαιδευτικη εκδρομη στα πλαισια του ΣΕΠ στο ΕΠΑ.Λ της περιοχης που μενω και μου φανηκε καλη λυση.
Το μονο που θα με ενδιεφερε απο ΕΠΑΛ ειναι τα τμηματα Οχηματων και Ηλεκτρολογιας (παρολο που δεν τα παω καλα φυσικη το μονο κεφαλαιο που μου αρεσε απο το βιβλιο και ηταν και ευκολο ηταν ο ηλεκτρισμος).
Ειμαι μπερδεμενος πολυ γιατι τελειωνει η χρονια και δεν ξερω τι θα κανω του χρονου. Το πιο πιθανο ειναι ΓΕΛ αλλα επειδη ποτε δεν ξερεις θελω να εχω και μια αποψη για αυτες τις 2 ειδικοτητες ΕΠΑΛ που με ενδιαφερουν για να εχω μια λυση αν δεν τα παω καλα στο λυκειο. Ειναι νωρις βεβαια αλλα θελω να εχω καλες πληροφοριες απο τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top