Πού διαβάζετε;

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Τα γραφεία και τα τραπέζια με αποσυγκεντρώνουν εντελώς και με κάνουν να μη θέλω να διαβάσω, ίσως επειδή μου φαίνεται πολύ καταναγκαστικό. Ούτε στη βιβλιοθήκη μπορώ να συγκεντρωθώ(κοιτάζω τα άλλα βιβλία γύρω μου :P), πόσο μάλλον σε αναγνωστήριο!

Και πού διαβάζεις τελοσπάντων? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Μωρέ καλα τα λέω εγώ, κρεβάτι και ξερο ψωμί!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μα στο κρεβάτι δεν σε παίρνει ο ύπνος; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Πιστεύω το αναγνωστήριο θα με βολευε γιατί δεν έχεις κάτι να σε αποσπά.
Σπίτι μου διαβάζω συνήθως στο δωμάτιο μου και σπάνια στο σαλόνι. Αναλογα με το τι φασαρία γίνεται.
Πάντως τις ελάχιστες φορές που διάβασα σε κενή αίθουσα στο φροντιστηριο καλά ήταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Στο γραφειακι μου που εχω ολα τα κομφορ! ;) Το καλοκαιρακι στις εξετασεις ,οταν πληττω στους τεσσερις τοιχους, διαβαζω στο μπαλκονι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Θα με πιάσει ο ύπνος αν διαβάζω βράδυ, αλλα αν γράφω πχ την άλλη μέρα απο την ένταση δεν με παίρνει ο ύπνος... Επίσης και εγω τα καλοκαίρια τα περνάω συχνά στο μπαλκόνι διαβάζοντας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Δεν διαβάζω καθόλου οπότε No problem για το μέρος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Πιστεύω το αναγνωστήριο θα με βολευε γιατί δεν έχεις κάτι να σε αποσπά.
Σπίτι μου διαβάζω συνήθως στο δωμάτιο μου και σπάνια στο σαλόνι. Αναλογα με το τι φασαρία γίνεται.
Πάντως τις ελάχιστες φορές που διάβασα σε κενή αίθουσα στο φροντιστηριο καλά ήταν.

Νομίζεις. Που να δεις τι γκομενάκια κυκλωφορούν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

photon

Νεοφερμένος

Ο photon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Νομίζεις. Που να δεις τι γκομενάκια κυκλωφορούν :P

H LiViNGtheLiFE μάλλον αποσπά δεν αποσπάται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
H LiViNGtheLiFE μάλλον αποσπά δεν αποσπάται :P

Μπα, και τα κοριτσάκια μπανιστίρι κάνουν. Κάτι καμένοι γιατροί και πολυτεχνάδες μόνο είναι στον κόσμο τους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Και πού διαβάζεις τελοσπάντων? :P

Συνήθως στο κρεβάτι μου και στο πάτωμα. Σε παγκάκια, στο μπαλκόνι, στο γρασίδι και σε λεωφορεία όταν δεν έχει κρύο. Παραλία δεν έχω δοκιμάσει:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Συνήθως στο κρεβάτι μου και στο πάτωμα. Σε παγκάκια, στο μπαλκόνι, στο γρασίδι και σε λεωφορεία όταν δεν έχει κρύο. Παραλία δεν έχω δοκιμάσει:hmm:

Όταν διαβάζεις στο πάτωμα κυλιέσαι κιόλας ; :P
Ούτε εγώ δεν το έχω δοκιμάσει στη παραλία, φαντάζομαι θα έχει φάση(και ας μην αποδίδει), σε μια ξαπλώστρα με πολύ ήλιο :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Menoula

Νεοφερμένος

Η Menoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Στη βιβλιοθήκη της σχολής μου,σε καφετέρια με βιβλιοθήκη,σε καφετέριες που ενδείκνυνται για διάβασμα και έχουν ησυχία.Όταν,όμως,δεν έχω χρόνο,σπίτι μου.Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
...δεν το έχω δοκιμάσει στη παραλία, φαντάζομαι θα έχει φάση(και ας μην αποδίδει), σε μια ξαπλώστρα με πολύ ήλιο
Διάβασμα στην παραλία; Και εννοείτε μαθήματα; Στην ακρογιαλιά δεν έχω καταφέρει να διαβάσω ποτέ, ούτε μυθιστόρημα ούτε καν κόμιξ. Είναι πάρα πολλά (και ωραία) αυτά που σου αποσπούν την προσοχή. Ούτε σε αναγνωστήριο μπορώ να διαβάσω. Εκεί, πέρα από το ότι υπάρχουν εξωτερικά ερεθίσματα, θέλω πάντα δίπλα στο βιβλίο μου να έχω τον ...φίλο μου που καίγεται για μένα και είναι γνωστό ότι δεν είναι αποδεκτός εκεί. Έτσι, το μόνο μέρος στο οποίο μπορώ να μελετώ, είναι το καλυβάκι μου, με φόντο κλασική μουσική και μάλιστα πάντα στο γραφείο μου. Εκεί απλώνω 3-4 ανοικτά βιβλία, φωτοτυπίες με σημειώσεις, 2-3 τετράδια, λευκές κόλλες, χρωματιστά στυλό, μολύβια, γόμες, blanco και γεωμετρικά όργανα. Φυσικά ο υπολογιστής μου είναι πάντα ανοικτός και τον χρησιμοποιώ διαρκώς, είτε σα βοήθημα και συμπλήρωμα του μαθήματος που διαβάζω, είτε σε διαλείμματα μεταξύ δύο ενοτήτων ή ασκήσεων, οπότε επισκέπτομαι σελίδες ενημέρωσης ή ψυχαγωγίας και προφανώς και το e-steki - ischool.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Σπίτι. Μόνο σπίτι.
Εκεί που διάβαζα προσηλωμένη καθισμένη σε καρέκλα στο γραφείο, τώρα ξαπλάρω στην πολυθρόνα στο σαλόνι τα πρωινά που είμαι μόνη στο σπίτι και μιλάω με τους τοίχους. Ωραία είναι. Μια φορά μου χτύπησε το κουδούνι η αποπάνω γιατί διάβαζα λέει πολύ δυνατά και την ενοχλούσα (εντωμεταξύ έβαζε σκούπα και έκανε γενική, πού ακριβώς με άκουγε?), και ότι δεν είναι σωστό να λέω ανατριχιαστικές λεπτομέρειες δυνατά (διάβαζα φυσιολογία του γαστρεντερικού συστήματος). :P Στην εξεταστική του εαρινού νομίζω ότι επιμορφώνω όλους τους γείτονές μου με τα μαθήματα που διαβάζω, αφού η μπαλκονόπορτα είναι ανοιχτή. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Σκεφτομαι να παω σε καποια βιβλιοθηκη/αγνωστηριο να διαβασω γιατι βαρεθηκα το γραφειο μου..
Ξερω για την βιβλιοθηκη του Α.Π.Θ αλλα θα μπορω να πω αφου ειμαι ακομα μαθητρια? Εκτος απο το απθ που αλλου υπαρχουν αναγνωστηρια στην Θεσ/νικη.?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kozi

Νεοφερμένος

Ο Kozi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
ειμαι αναποφασιστος,μια στο κρεβατι μια στο γραφειο.αλλα επειδη πολλες φορες δε μπορω να αποφασισω που θα διαβασω,δε διαβαζω καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εσείς πού διαβάζετε;

πάνω σου :redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akenef

Νεοφερμένος

Η Νεφέλη Ακεζίδη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Μόνο στο σπίτι μου μπορώ να συγκεντρωθώ! Όταν νιώσω ότι κουράζομαι, μπορώ να κάνω κι ένα διάλειμμα πχ να ξαπλώσω λίγο, να χαζέψω τηλεόραση ενώ όσες φορές έχω πάει στο αναγνωστήριο, φεύγω άρον-άρον κι αυτό γιατί δεν έχω τη δυνατότητα να κάνω μικρά breaks με αποτέλεσμα η κούραση να συσσωρεύεται και να με αποσπά!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Μόνο στο σπίτι μου μπορώ να συγκεντρωθώ! Όταν νιώσω ότι κουράζομαι, μπορώ να κάνω κι ένα διάλειμμα πχ να ξαπλώσω λίγο, να χαζέψω τηλεόραση ενώ όσες φορές έχω πάει στο αναγνωστήριο, φεύγω άρον-άρον κι αυτό γιατί δεν έχω τη δυνατότητα να κάνω μικρά breaks με αποτέλεσμα η κούραση να συσσωρεύεται και να με αποσπά!:/:

Εγώ αντίθετα πάω αναγνωστήριο γιατί έχω τη δυνατότητα να κάνω διαλείμματα, με τόσους γνωστούς εκεί πέρα πας και λες καμιά βλακεία :P. Σπίτι πάλι άμα ανοίξω πισί θα φάω κάνα 2ωρο για διάλειμμα οπότε δεν λέει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top