Πού διαβάζετε;

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Διαβάζω πάντα στο τραπέζι της κουζίνας!!! :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
δεν εχω και πολλες επιλογες...οι γονεις μου πρεπει να τους ποναει ο πισινος τους και δεν καθονται πουθενα.΄....αρα το μονο μερος που διαβαζω ειναι το δωματιο μου(όχι πως εκει με αφηνουν ησυχη αλλα τελος παντων)συχνα καθομαι στο γραφειο αλλα οταν καθομαι πολλες ωρες πιανομαι και μετα συνεχιζω στο κρεβατι(τα προφορικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εσείς που το 'χετε κάνει συνήθεια να διαβάζετε εκτός δωματίου, θέλετε να παίρνετε τον αέρα σας και προτιμάτε άλλα δωμάτια? :P
Πραγματικά δεν μπορώ να σας καταλάβω, αν το σπίτι δεν είναι άδειο το μόνο μέρος που μπορώ να συγκεντρωθώ εγώ είναι το δωμάτιό μου. Συν ότι έχω συνηθίσει στο ύψος καρέκλας/γραφείου του δικού μου δωματίου, οπότε το να διαβάσω στο τραπέζι της κουζίνας μου φαίνεται από αυτή την άποψη άβολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Εσείς που το 'χετε κάνει συνήθεια να διαβάζετε εκτός δωματίου, θέλετε να παίρνετε τον αέρα σας και προτιμάτε άλλα δωμάτια? :P
Πραγματικά δεν μπορώ να σας καταλάβω, αν το σπίτι δεν είναι άδειο το μόνο μέρος που μπορώ να συγκεντρωθώ εγώ είναι το δωμάτιό μου. Συν ότι έχω συνηθίσει στο ύψος καρέκλας/γραφείου του δικού μου δωματίου, οπότε το να διαβάσω στο τραπέζι της κουζίνας μου φαίνεται από αυτή την άποψη άβολο.

Κοίτα μερικοί ήμαστε άτυχοι γιατί μοιραζόμαστε το δωμάτιο με τα αδέρφια μας.
Εγώ το μοιράζομαι όχι με μια, αλλά δύο αδερφές. Η μια σπουδάζει και χρειάζεται τον υπολογιστή για να κάνει τις εργασίες της, η άλλη (εγώ) ήμουν γυμνάσιο-λύκειο και η μικρή μας είναι δημοτικό.
ΕΕΕΕ πόσες κορασίδες να χωρέσει το καημένο το γραφείο; :P
Πάντα μια από τις τρεις μας νευρίαζε με τους θορύβους που έκαναν οι άλλες και έφευγε σε κάποιο άλλο δωμάτιο του σπιτιού.
Εγώ πάντως βολευόμουν στη κρεβατοκάμαρα, είχα χύμα όλα τα βιβλία πάνω στο κρεβάτι και πάρα πολύ ησυχία.
Γιατί μπορείς να πεις στους υπόλοιπους του σπιτιού "μη μπείτε στη κρεβατοκάμαρα γιατί διαβάζω" αλλά δύσκολα να είσαι στο σαλόνι ή στη κουζίνα και να τους επιβάλεις να κάνουν ησυχία έχοντας τη τηλεόραση κλειστή ή να μην αφήνεις τη μαμά να μαγειρέψει κλπ κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κοίτα μερικοί ήμαστε άτυχοι γιατί μοιραζόμαστε το δωμάτιο με τα αδέρφια μας.
Εγώ το μοιράζομαι όχι με μια, αλλά δύο αδερφές. Η μια σπουδάζει και χρειάζεται τον υπολογιστή για να κάνει τις εργασίες της, η άλλη (εγώ) ήμουν γυμνάσιο-λύκειο και η μικρή μας είναι δημοτικό.
ΕΕΕΕ πόσες κορασίδες να χωρέσει το καημένο το γραφείο; :P
Πάντα μια από τις τρεις μας νευρίαζε με τους θορύβους που έκαναν οι άλλες και έφευγε σε κάποιο άλλο δωμάτιο του σπιτιού.
Εγώ πάντως βολευόμουν στη κρεβατοκάμαρα, είχα χύμα όλα τα βιβλία πάνω στο κρεβάτι και πάρα πολύ ησυχία.
Γιατί μπορείς να πεις στους υπόλοιπους του σπιτιού "μη μπείτε στη κρεβατοκάμαρα γιατί διαβάζω" αλλά δύσκολα να είσαι στο σαλόνι ή στη κουζίνα και να τους επιβάλεις να κάνουν ησυχία έχοντας τη τηλεόραση κλειστή ή να μην αφήνεις τη μαμά να μαγειρέψει κλπ κλπ.

Και γω μοιραζόμουν το δωμάτιο με τον αδερφό μου, αλλά για λίγο. Μετά αλλάξαμε σπίτι και είχε ο καθένας το δωμάτιό του.
Δεν με πειράζει η συνύπαρξη με άλλα άτομα που (έχουν σκοπό να) διαβάζουν, αλλά αυτοί οι ήχοι της καθημερινότητας, π.χ. να μπει κάποιος στην κουζίνα για νερό/μαγείρεμα, ή να περάσει από το σαλόνι, και να είμαι σε εκείνα τα δωμάτια, μπορούν να με τρελάνουν. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Και γω μοιραζόμουν το δωμάτιο με τον αδερφό μου, αλλά για λίγο. Μετά αλλάξαμε σπίτι και είχε ο καθένας το δωμάτιό του.
Δεν με πειράζει η συνύπαρξη με άλλα άτομα που (έχουν σκοπό να) διαβάζουν, αλλά αυτοί οι ήχοι της καθημερινότητας, π.χ. να μπει κάποιος στην κουζίνα για νερό/μαγείρεμα, ή να περάσει από το σαλόνι, και να είμαι σε εκείνα τα δωμάτια, μπορούν να με τρελάνουν. :/:

Ακριβώς αυτό! Και δε μπορείς να πεις στον άλλον να μην τα κάνει. Απλά όταν μοιράζεσαι το δωμάτιο σου από... πάντα, και εκεί λίγο κολλάς να πεις στον άλλον "ξες θέλω να διαβάσω... ΣΚΆΣΕ!" :P
Πχ η μεγάλη θα θέλει να ετοιμαστεί για να βγει, η μικρή θα θέλει να παίξει, εγώ θα χρειάζομαι τον υπολογιστή κτλ.
Ότι και να πει η κακομοίρα μητέρα (του στυλ "μη κάνετε φασαρία κορίτσια άντε, η μεγάλη/μεσαία/μικρή διαβάζει) οι υπόλοιπες δε θα ασχοληθούμε καν και θα έχουμε το επιχείρημα -και εγώ ήθελα εχθές αλλά δεν έκαναν ησυχία- και άλλα τέτοια όμορφα. :P
Κοινώς το κλουβί με τις τρέλες με σαστισμένο θεατή το μπαμπά μου. :D
Πάντως πραγματικά ζηλεύω όσους έχουν το χώρο τους μόνο για αυτούς και δεν τον μοιράζονται, και από άποψη διαβάσματος, αλλά και στα υπόλοιπα θέματα, από το "θα φέρω τις φίλες μου και ΠΡΈΠΕΙ να έχω μόνο εγώ το δωμάτιο", μέχρι του "είμαι άρρωστη και δε κινδυνεύει κανένας να κολλήσει, ούτε φεύγω εξόριστη στο σαλόνι".
Γενικά δε "εξαρτάσαι" από το πρόγραμμα του άλλου για να φτιάξεις το δικό σου. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
εγω εχω μου δωματιο αλλα εχω τους γονεις μου που εχουν κανει τον προσωπικο μου χωρο δευτερο σαλονι!!!!!!!!!!!!!!καλα φιλη ουτε για αστειο,οσες διαβηκαν αυτο το κατωφλι τα σπασαμε σε χρονο ρεκορ............τι να σου πω....Οποτε μην παραπονιεσαι,μπορει να μην εχεις προσωπικο χωρο αλλα δεν εχεις γονεις ''τετραφυλλα τριφυλλια''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Διαβαζω παντα στο δωματιο μου καθισμενη στο κρεβατι μου! Δεν μπορω να διαβασω σε γραφειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena98

Νεοφερμένος

Η elena98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Στο γραφειο μου καθομαι μονον οταν εχω να γραψω κατι. Για τα αλλα στο κρεβατι μου αλλα τις πιο πολλες φορες στο πατωμα του δωματιου μου στη φλοκατη μαζι με μερικες μαξιλαρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catlin

Δραστήριο μέλος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 427 μηνύματα.

αναγνωστήριο της ιατρικής στο γουδί
ανοιχτο 24 το 24ωρο!
:D:D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Κεντρική Βιβλιοθήκη ΑΠΘ για τρελά διαβάσματα....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.

iraklisavg

Νεοφερμένος

Ο iraklisavg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Για κάποιο λόγο όταν είμαι μόνος μου σπίτι προτιμώ το τραπέζι της κουζίνας.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Τις τελευταίες 10 μέρες μου την έχει δώσει να διαβάζω στο υπόγειο! Έχει ησυχία και συγκεντρώνομαι πιο εύκολα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Συνήθως στο αναγνωστήριο στην Ιπποκράτους ή στο Γουδί. Ειδικά προς το τέλος της εξεταστικής που δεν την παλεύεις και πολύ πολύ είναι και ευκαιρία να ξεσκάσεις και να δεις λίγο κόσμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Εγώ για τις πανελλήνιες τώρα πάω στο αναγνωστήριο στην ΦΕΠΑ...Στο σπιτάκι μου γίνεται χαμός :'( (a.k.a μαμα φωνάζει στο τηλέφωνο, αδερφάκια κτλ κτλ..)
Με βολεύει πολύ γιατί με αναγκάζει (με την καλή έννοια) να κάθομαι πολλές ώρες και να μη σηκώνομαι...Άσε που μου αρέσει και το κλίμα, αισθάνομαι σαν να είμαι και εγώ φοιτήτρια :redface:
Αν και με κοιτάζουν όλοι παράξενα γιατί δεν φαίνομαι για φοιτήτρια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Οταν ειμαι σπιτι μου διαβαζω στο γραφειακι μου, το εχω γεμισει χρωματα αφισες κλπ και πλεον ειναι ο μοναδικςο χωρος που συγκεντρωνομαι... Τωρα τελευταια εχω και ενα πολυ κακο συνηθειο, στο κρεβατι μπορω να διαβασω μονο αν ειναι στρωμενο.. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Κεντρική Βιβλιοθήκη ΑΠΘ !!!
Το καλύτερο διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
στο κρεβατι μου και τον χειμωνα μου αρεσει να διαβαζω στο πατωμα που ειναι στρωμενο με τα χαλια και τις φλοκατες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Λέω ότι διαβάζω εδώ. Οι φωτογραφίες κάτω απο το τζάμι είναι δικές μου. Το άκρων άωτον του ψωνισμού, αλλά εφόσον βγάζω και εγώ, τί; Των ξένων θα βάζω;
obbry.jpg


Στην ουσία όμως, οπως και τώρα, διάβαζω συνήθως εδώ.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top