Που μπορω να σπουδασω;

sein1

Νεοφερμένος

Ο sein1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Δεν με καιει η αληθεια ειναι... Ξερω οτι κααααπου θα μπω... Και βασικα σαν να σας ακουω!

"ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΤΙ ΡΩΤΑΣ? ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΕΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΟΥΣ ΠΟΡΟΥΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΑΣΚΟΠΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ? ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ? ΠΟΥ ΠΑΩ? ΝΑΜΗΝΣΠΟΥΔΑΣΕΙΣΠΟΤΕΡΕΒΡΟΜΙΑΡΗΑΡΓΟΣΧΟΛΕ!!!11!!"


Ερχετε δεκεμβρης και σαν να ακουω "5 αριστερη μπουκα 50 πατα δεξια και 4 αριστερη σε 5 δεξια". Για οσους δεν το πιασαν, δεν εχει σημασια. Αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι βλεπω ξανα τον χρονο να τελειωνει, δεν εχω κανει τιποτα, παρατησα τα φροντιστηρια.
Χτες γυρισα απο κοζανη οπου ειχα παει σε εναν φιλο φοιτητη. Γκομενακια, ξενυχτια και αγιος ο θεος. Και τωρα να'με πισω στο χουριο, να βαριεμαι και να σαπιζω σε εναν υπολογιστη. Και σκεφτομαι "εσυ τι θα κανεις ρε; Εσυ θα σπουδασεις πουθενα; Αραγε εχει μεινει καθολου φαι απο το μεσημερι;"...

Και μην ακουσω τα γνωστα δεν χρειαζεται να σπουδασεις, και δεν ειναι για ολους και μπλα μπλα μπλα. Δεν προκειτε να σας φαω την θεση οποτε αραξτε την κωλαρα σας και σταματηστε να μουτζωνετε την οθονη του υπολογιστη. Αμα ειστε γκομενακια στειλτε μου και το fb σας.

Τελος παντων, απο θετικη κατευθυνση με μαθημα επιλογης βιολογια, σε ποιες σχολες μπορω να παω; υπαρχει καποια εφαρμογη να μου δειξει; Γιατι τα γκομενακια κανουν στροφη μολις με δουνε;

Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Δεν με καιει η αληθεια ειναι... Ξερω οτι κααααπου θα μπω... Και βασικα σαν να σας ακουω!

"ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΤΙ ΡΩΤΑΣ? ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΕΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΟΥΣ ΠΟΡΟΥΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΑΣΚΟΠΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ? ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ? ΠΟΥ ΠΑΩ? ΝΑΜΗΝΣΠΟΥΔΑΣΕΙΣΠΟΤΕΡΕΒΡΟΜΙΑΡΗΑΡΓΟΣΧΟΛΕ!!!11!!"


Ερχετε δεκεμβρης και σαν να ακουω "5 αριστερη μπουκα 50 πατα δεξια και 4 αριστερη σε 5 δεξια". Για οσους δεν το πιασαν, δεν εχει σημασια. Αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι βλεπω ξανα τον χρονο να τελειωνει, δεν εχω κανει τιποτα, παρατησα τα φροντιστηρια.
Χτες γυρισα απο κοζανη οπου ειχα παει σε εναν φιλο φοιτητη. Γκομενακια, ξενυχτια και αγιος ο θεος. Και τωρα να'με πισω στο χουριο, να βαριεμαι και να σαπιζω σε εναν υπολογιστη. Και σκεφτομαι "εσυ τι θα κανεις ρε; Εσυ θα σπουδασεις πουθενα; Αραγε εχει μεινει καθολου φαι απο το μεσημερι;"...

Και μην ακουσω τα γνωστα δεν χρειαζεται να σπουδασεις, και δεν ειναι για ολους και μπλα μπλα μπλα. Δεν προκειτε να σας φαω την θεση οποτε αραξτε την κωλαρα σας και σταματηστε να μουτζωνετε την οθονη του υπολογιστη. Αμα ειστε γκομενακια στειλτε μου και το fb σας.

Τελος παντων, απο θετικη κατευθυνση με μαθημα επιλογης βιολογια, σε ποιες σχολες μπορω να παω; υπαρχει καποια εφαρμογη να μου δειξει; Γιατι τα γκομενακια κανουν στροφη μολις με δουνε;

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Αν το ψάξεις στο google, λογικά θα σου βγάλει σχολές που μπορείς να περάσεις από θετική κατεύθυνση. Και αν νομίζεις πως αυτό θα σε κουράσει μπορείς πιο απλά να ρωτήσεις κάποιον καθηγητή σου. Για την ώρα κάτσε διάβαζε και άσε τα γκομενάκια για μετά, υποθέτω πως αν δεν περάσεις κάπου θα σκάσεις για αυτή τη βλακεία που έκανες, ότι δηλαδή αντί να κάνεις υπομονή και να διαβάζεις εσύ γκομένιζεις. Δεν νομίζω πως θα ήθελες να συμβεί αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sein1

Νεοφερμένος

Ο sein1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Αν το ψάξεις στο google, λογικά θα σου βγάλει σχολές που μπορείς να περάσεις από θετική κατεύθυνση. Και αν νομίζεις πως αυτό θα σε κουράσει μπορείς πιο απλά να ρωτήσεις κάποιον καθηγητή σου. Για την ώρα κάτσε διάβαζε και άσε τα γκομενάκια για μετά, υποθέτω πως αν δεν περάσεις κάπου θα σκάσεις για αυτή τη βλακεία που έκανες, ότι δηλαδή αντί να κάνεις υπομονή και να διαβάζεις εσύ γκομένιζεις. Δεν νομίζω πως θα ήθελες να συμβεί αυτό.

Ωπα το εκανα αυτο και περαν τον υψηλοβαθμων σχολων μου εβγαλε κατι γεωπονικα και κατι αλλα τραγικα! Δηλαδη ειμαι καταδικασμενος να αρμεγω γιδια και να φυτευω μαρουλια και λοιπα ζαρζαβατικα; Επισης κατι εγινε με το σαιτ και δεν μου ηρθε το μηνυμα σου, στειλε το ξανα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Ωπα το εκανα αυτο και περαν τον υψηλοβαθμων σχολων μου εβγαλε κατι γεωπονικα και κατι αλλα τραγικα! Δηλαδη ειμαι καταδικασμενος να αρμεγω γιδια και να φυτευω μαρουλια και λοιπα ζαρζαβατικα; Επισης κατι εγινε με το σαιτ και δεν μου ηρθε το μηνυμα σου, στειλε το ξανα!

Γιατι ασχημα ειναι σημερα να χεις τα κατσικια σου και προβατινες σου να σου δινουν γαλα κρεας και μαλι; Βαλε και τα μαρουλια ραπανακια κτλ κι εισαι κομπλε. Μονο που εσυ εχεις μπερδεψει λιγο την επιστημη του γεωπονου με αυτη του τσομπανη...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ρε μάγκα..αφού δεν είσαι συνειδητοποιημένος τί πάς χύμα στο κύμα να δώσεις εξετάσεις και ότι πετύχεις;;
Οh wait...όλοι έτσι κάνουν...
Λοιπόν κοίτα...Μπορείς να δηλώσεις 2ο,3ο,4ο πεδίο,τα οποία έχουν θετικές επιστήμες,επιστήμες υγείας,και τεχνολογικές.
Τώρα ψάξε και διάλεξε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Ωπα το εκανα αυτο και περαν τον υψηλοβαθμων σχολων μου εβγαλε κατι γεωπονικα και κατι αλλα τραγικα! Δηλαδη ειμαι καταδικασμενος να αρμεγω γιδια και να φυτευω μαρουλια και λοιπα ζαρζαβατικα; Επισης κατι εγινε με το σαιτ και δεν μου ηρθε το μηνυμα σου, στειλε το ξανα!

Η καθηγήτρια της Βιολογίας στο σχολείο τελείωσε Γεωπονικό - Φυτικής παραγωγής,έκανε μεταπτυχιακό στην οικολογία και διδακτορικό στη βιοτεχνολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xlapatsas1982

Νεοφερμένος

Ο Σαρδανάπαλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Δεν με καιει η αληθεια ειναι... Ξερω οτι κααααπου θα μπω... Και βασικα σαν να σας ακουω!

"ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΤΙ ΡΩΤΑΣ? ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΕΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΟΥΣ ΠΟΡΟΥΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΑΣΚΟΠΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ? ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ? ΠΟΥ ΠΑΩ? ΝΑΜΗΝΣΠΟΥΔΑΣΕΙΣΠΟΤΕΡΕΒΡΟΜΙΑΡΗΑΡΓΟΣΧΟΛΕ!!!11!!"


Ερχετε δεκεμβρης και σαν να ακουω "5 αριστερη μπουκα 50 πατα δεξια και 4 αριστερη σε 5 δεξια". Για οσους δεν το πιασαν, δεν εχει σημασια. Αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι βλεπω ξανα τον χρονο να τελειωνει, δεν εχω κανει τιποτα, παρατησα τα φροντιστηρια.
Χτες γυρισα απο κοζανη οπου ειχα παει σε εναν φιλο φοιτητη. Γκομενακια, ξενυχτια και αγιος ο θεος. Και τωρα να'με πισω στο χουριο, να βαριεμαι και να σαπιζω σε εναν υπολογιστη. Και σκεφτομαι "εσυ τι θα κανεις ρε; Εσυ θα σπουδασεις πουθενα; Αραγε εχει μεινει καθολου φαι απο το μεσημερι;"...

Και μην ακουσω τα γνωστα δεν χρειαζεται να σπουδασεις, και δεν ειναι για ολους και μπλα μπλα μπλα. Δεν προκειτε να σας φαω την θεση οποτε αραξτε την κωλαρα σας και σταματηστε να μουτζωνετε την οθονη του υπολογιστη. Αμα ειστε γκομενακια στειλτε μου και το fb σας.

Τελος παντων, απο θετικη κατευθυνση με μαθημα επιλογης βιολογια, σε ποιες σχολες μπορω να παω; υπαρχει καποια εφαρμογη να μου δειξει; Γιατι τα γκομενακια κανουν στροφη μολις με δουνε;

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Καλά ρε φουκαρά. Από δω περιμένεις να βρεις γκόμενα και ζητά fb από γκομενάκια. Καμία σοβαρή δεν θα σου απαντήσει έτσι.

Αν θες να σπουδάσεις σε μία σχολή της προκοπής τότε κάτσε και στρώσου στο διάβασμα σοβαρά. Αν σε ενδιαφέρει να πάρεις ένα πτυχίο ό,τι να 'ναι, υπάρχουν ΤΕΙ που μπαίνει κάθε καρυδιάς καρύδι με 5000 και 6000 μόρια και το μόνο που κάνουν είναι να ρίχνουν όσο μπορούν το επίπεδο του τμήματος. Εσύ αποφασίζεις. Αν θες να πετύχεις τότε κάτσε και διάβασε.

Από θετική κατεύθυνση μπορείς να δηλώσεις οποιαδήποτε σχολή από 2ο, 3ο και 4ο πεδίο (εκτός από εκείνες που έχουν ειδικά μαθήματα όπως οι αρχιτεκτονικές σχολές) με τον περιορισμό να δηλώσεις σχολές από 1 ή από 2 πεδία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
να σπουδασεις θες ή να βρεις γκομενα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Globalmind2

Νεοφερμένος

Ο Globalmind2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Wtf?

Μεινε στο χουριο,βρες εκει καμια γκομενα και ξεκινα να δουλευεις.Δε θα σε θρεφουν για παντα οι γονεις.Ηδη εισαι αποφοιτος λογικα.

Ειμαι σιγουρος πως αμα περασεις και φυγεις ,παλι θα κλαψομο*νιαζεις γιατι το γκομενακι θα θελει καθε π-σ-κ W με κανα εικοσαρι εισοδο.


Οκ,το πιασα.Πηγες σε εναν φιλο φοιτητη,ειδες τα χαμουρεματα,τα ξενυχτια,τις καφεδαρες και την ζωαρα του φοιτητη.

Οι δυστυχοι γονεις απο αυτο το καμαρι αραγε πως να νιωθουν που κανουν το σκατο τους παξιμαδι για να ζει τη ζωαρα ο γιοκας τους;Οπου και αν σπουδαζει ο καθεις,η σχολη καταλαμβανει ενα αρκετα μεγαλο μερος της καθημερινοτητας(δεν ειδα καν να αναφερεσαι σε αυτο-τραγικη ειρωνεια αφου ο αλλος καλειται <φοιτητης>).Πας σχολη,αμφιθεατρα,εργαστηρια,διαβαζεις και καμποσο μεσοβδομαδα (δεν ειπα και να καεις).Αυτη ειναι η κυρια καθημερινοτητα σου,η ρουτινα σου πως το λενε.

Αν ο φιλαρακος σου εχει ορεξη μετα απο ολα αυτα για ξενυχτια και τα συναφη σε καθημερινο επιπεδο,μπραβο του.Ενας αυτος και ενας εκεινος που εφηυρε το red bull.


Εχουμε φτασει να συνδεουμε την καθημερινοτητα του φοιτητη με τα ξενυχτια,τις εξοδους και το καθημερινο κερασμα σφηνακιων σε γυαλιστερα γκομενετα .Φυσικα,αντε αυτο να διαρκεσει κανα εξαμηνο.Μετα συνειδητοποιεις οτι εχεις και σχολη και ο φαυλος κυκλος συνεχιζεται(σε μερικους μεχρι το 39482549 ετος).Προφανως τα πρωτα θα συνεχιζουν να υπαρχουν αλλα σε μικροτερο βαθμο εως πολυ μικροτερο,αναλογα τη σχολη.

Βλεπεις τη διαφορα;

Οποτε,κλεινοντας:εισαι σιγουρος οτι θες να σπουδασεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vasool

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Δες καλα τις σχολες και αν δε σε ενδιαφερει καμια τοτε μη κανεις καν τον κοπο να δωσεις πανελλαδικες. Δεν ειναι η μονη λυση να περασεις σε σχολη και μπλα μπλα μπλα. Ουτε και να φυγεις μακρια απο το σπιτι σου για να σπουδασεις κατι το οποιο δε σου αρεσει. Ενας φιλος μου περασε Φυτικης παραγωγης στην Αμαλιαδα (sic) - no offense φιλοι απο την Αμαλιαδα- με 6.000 μορια και δεν τον ενδιαφερει καν η σχολη, στα εργαστηρια πηγαινει και κοιμαται, γιατι πολυ απλα ηθελε να κανει την περιβοητη "φοιτητικη ζωη" (sic again), ξοδευοντας χιλιαρικα το μηνα. Καλυτερο ειναι αυτο; Μακαριοι οσοι σπουδαζουν στην πολη τους. Ουτε εξοδα, ουτε ελεγχος συνεχεια, ουτε μεγαλες ευθυνες. Θα μου πεις κι αν θελω να παω τη γκομενα σπιτι μου; Ε οκ το μονο προβλημα :P . Βολευτειτε στο δικο της ρε αδερφε. Οσο για τα "γκομενακια", δε πα να εισαι στην Ιατρικη, στη γεωπονικη, στο τει αλιειας και υδατινου περιβαλλοντος 'η να μην σπουδαζεις πουθενα, αμα εισαι καφρος την ιδια αντιμετωπιση θα εχεις (just sayin, δεν αναφερομαι προσωπικα).
Ευχομαι να σκεφτεις σοβαρα και να καταληξεις καπου. Φιλικα παντα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Μην ακούς κανέναν! Διάβασε να περάσεις ΤΕΦΑΑ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Αρχικά να πω καλό μήνα και ένα γεια στα παιδιά του ischool γιατί έχω ένα δίμηνο που δεν έμπαινα.
Φίλε μου κάτσε διάβασε και μάθε τα μαθήματα που θα δώσεις και μην ανησυχείς.Κάπου θα περάσεις.
Το γεγονός όμως ότι δίνεις 2η φορά και δεν έχεις ένα συγκεκριμμένο στόχο μόνο θετικό δεν είναι.
Πάντως σου εύχομαι καλή επιτυχία στις εξετάσεις γιατί φαίνεται από αυτά που λες πως η ζωή στο χωριό δεν παλεύευεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,418 μηνύματα.
Ξεκίνα απο Φεβρουάριο διάβασμα, και μετά δήλωσε όλες τις ιατρικές :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top