Πολυτεχνείο από θετική κατεύθυνση

eleni1993

Νεοφερμένος

Η eleni1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ενα θεμα που με απασχολει το τελευταιο καιρο ειναι το αν μπορω να περασω στο πολυτεχνειο μεσω θετικης κατευθυνσης..εχω δηλωσει τη θετικη μιας και στοχευω για φαρμακευτικη...ομως μ'ενδιαφερουν και σχολες του πολυτεχνειου και θα με βολευε αν μπορουσα να ειμαι στη θετικη και να εχω τη δυνατοτητα να περασω πολυτεχνειο αν τυχει και αλλαξω γνωμη..:xixi:
αν καποιος γνωριζει κατι πανω στο θεμα θα το εκτιμουσα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
φυσικα και μπορεις,χωρις κανενα προβλημα με τα μορια...απλως θα δωσεις βιολογια και χημεια αντι για ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1993

Νεοφερμένος

Η eleni1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
α ωραια ! κουτι μου ηρθε...ευχαριστω πολυ!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
α ωραια ! κουτι μου ηρθε...ευχαριστω πολυ!:thanks:
Φιλική συμβουλή:Αν ενδιαφερεσαι αποκλειστικά για Πολυτεχνείο θα ήταν καλύτερα να πας τεχνολογική.Ειναι πιο εύκολο γιατί αντι χημεία και βιολογία θα δώσεις ΑΟΔΕ και προγραμματισμό που είναι πολύ ευκολότερα.Αν πάλι ενδιαφερεσαι εκτός από Πολυτεχνείο και για ιατρικές κλπ σχολές του 3ου πεδίου τότε πανε θετική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Φιλική συμβουλή:Αν ενδιαφερεσαι αποκλειστικά για Πολυτεχνείο θα ήταν καλύτερα να πας τεχνολογική.Ειναι πιο εύκολο γιατί αντι χημεία και βιολογία θα δώσεις ΑΟΔΕ και προγραμματισμό που είναι ευκολότερα.Αν πάλι ενδιαφερεσαι εκτός από Πολυτεχνείο και για ιατρικές κλπ σχολές του 3ου πεδίου τότε μείνει πανε θετική.
δε θα ελεγα οτι η χημεια παρουσιαζει καποια ιδιαιτερη δυσκολια...στην τριτη ημουν τεχνολογικη αλλα στη β θετικη και ολοι μου ειπαν οτι η χημεια της γ ειναι πιο ευκολη απο αυτη της β...
παντως συμφωνω απολυτα για τη συμβουλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1993

Νεοφερμένος

Η eleni1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ναι αν αποφασισω για πολυτεχνειο θα παω σιγουρα τεχνολογικη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
ενα θεμα που με απασχολει το τελευταιο καιρο ειναι το αν μπορω να περασω στο πολυτεχνειο μεσω θετικης κατευθυνσης..εχω δηλωσει τη θετικη μιας και στοχευω για φαρμακευτικη...ομως μ'ενδιαφερουν και σχολες του πολυτεχνειου και θα με βολευε αν μπορουσα να ειμαι στη θετικη και να εχω τη δυνατοτητα να περασω πολυτεχνειο αν τυχει και αλλαξω γνωμη..:xixi:
αν καποιος γνωριζει κατι πανω στο θεμα θα το εκτιμουσα :)

Αμε. Μπορείς και παραμπορείς. Κι εγώ πολυτεχνείο τελείωσα από θετική κατεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arximidis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arximidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Δεν πιστεύω ότι υπάρχει καλύτερο κ χειρότερο, εγώ πχ πήγα απο θετική λόγω του ΑΟΔΕ (2 λεπτά κοίταξα το βιβλίο και το σιχάθηκα) και λόγω του καλού καθηγητή που είχα στη χημεία και της καθηγήτριας που βρήκα στη βιολογία.
Αν δεν έχεις αποκλείσει τη φαρμακευτική θα σου έλεγα να πας θετική.
Τώρα κατα τα άλλα είναι απλά η καύ*α σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakoulias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Εγω θα σοου προτεινω να μεινεις θετικη ωστε να εχεις ανοιχτα τα πεδια 2,3,4:Και το δικαιολογω ως εξης:Μπορει να λες οτι ενδιαφερεσαι για πολυτεχνικες σχολες αλλα μεσα στην χρονια να σου την δωσει μια σχολη απο 3ο πεδιο.Οποτε γιατι να μην πας και να εισαι σιγουρος?Ουτως η αλλως η χημεια ειναι αρκετα ευκολο να γραψεις τωρα για την βιολογια αναλογα το διαβασμα σου παντως απο το ΑΟΔΕ καλυτερα να διαβαζεις βιολογια κατα την γνωμη μου παρ' ολο που εχει πιο πολυ υλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Εγω θα σοου προτεινω να μεινεις θετικη ωστε να εχεις ανοιχτα τα πεδια 2,3,4:Και το δικαιολογω ως εξης:Μπορει να λες οτι ενδιαφερεσαι για πολυτεχνικες σχολες αλλα μεσα στην χρονια να σου την δωσει μια σχολη απο 3ο πεδιο.Οποτε γιατι να μην πας και να εισαι σιγουρος?Ουτως η αλλως η χημεια ειναι αρκετα ευκολο να γραψεις τωρα για την βιολογια αναλογα το διαβασμα σου παντως απο το ΑΟΔΕ καλυτερα να διαβαζεις βιολογια κατα την γνωμη μου παρ' ολο που εχει πιο πολυ υλη.
Το αοδε είναι γελοίο.Δεν χρειάζεται ούτε ιδιαίτερα ούτε βοηθήματα ούτε τπτ.Εγώ μόνος μου το διάβαζα και έγραψα 20.Βέβαια είχαμε και καλή καθηγήτρια στο σχολείο που μας έβαζε εβδομαδιαία τεστ και επαναληπτικα κάθε μήνα με αποτέλεσμα να κανουνε συχνές επαναλήψεις.Η βιολογία θέλει σίγουρα φροντιστήριο και εχει και ασκήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Είχα ακριβώς το ίδιο δίλημμα και το έλυσα πηγαίνοντας θετική και μέχρι τα μέσα της φετινής χρονιάς θα έχω αποφασίσω αν θέλω πραγματικά Φαρμακευτική, ώστε να ξέρω για την κατεύθυνση της τρίτης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Φιλική συμβουλή:Αν ενδιαφερεσαι αποκλειστικά για Πολυτεχνείο θα ήταν καλύτερα να πας τεχνολογική.Ειναι πιο εύκολο γιατί αντι χημεία και βιολογία θα δώσεις ΑΟΔΕ και προγραμματισμό που είναι πολύ ευκολότερα.Αν πάλι ενδιαφερεσαι εκτός από Πολυτεχνείο και για ιατρικές κλπ σχολές του 3ου πεδίου τότε πανε θετική.


Αυτά είναι γούστα. Συγκεκριμένα το ΑΟΔΕ μαθαίνεται ακριβώς όπως η Βιολογία (παπαγαλία), αλλά δεν είναι τόσο μεγάλο σε έκταση. Κατα τ'αλλα ο προγραμματισμός μπορεί να παιδέψει πάρα πολύ αν δεν καταφέρεις να μπεις στη φιλοσοφία του κι αν δεν "τον πας", σε αντίθεση με τη Χημεία που ειναι ένα κλασικό κι εύκολο μαθηματάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
απο τη στιγμη που παιζει η φαρμακευτικη στο μυαλο σου, πας θετικη , γιατι εχει αυτο που θελεις και σου δινει και την αλλη επιλογη, σου ανοιγει: και επιστημες υγειας (ιατρικη, οδοντιατρικη, φαρμακευτικη κτλ.) και πολυτεχνεια , και θετικες επιστημες (φυσικο, μαθηματικο κτλ.) και παιδαγωγικα.

Απο κει και περα θετικη-τεχνολογικη ειναι εξισου δυσκολες κατευθυνσεις.

Εγω, μιλωντας καθαρα για τον εαυτο μου, πιστευω οτι αμα πηγαινα τεχνολογικη θα εβγαζα πολλα περισσοτερα μορια για τα πολυτεχνεια απο οσα εβγαλα απο την θετικη. Αλλα αυτο αφορα εμενα, εσυ μπορει να εχεις περισσοτερη εφεση στην βιολογια πχ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Αυτά είναι γούστα. Συγκεκριμένα το ΑΟΔΕ μαθαίνεται ακριβώς όπως η Βιολογία (παπαγαλία), αλλά δεν είναι τόσο μεγάλο σε έκταση.

Αυτό είναι λάθος διότι η βιολογία δεν θέλει μόνο παπαγαλία, αλλά και να καταλαβαίνεις τι διαβάζεις ώστε να το χρησιμοποιήσεις σε ασκήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheBattleOfEvermore

Νεοφερμένος

Η Dirty Eleni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Νομίζω ότι εάν στην πολυτεχνική σχολή που θες να πας εχει υπολογιστές, τότε να πας τεχνολογική. διότι πχ εαν θες να πας ΗΜΜΥ, από θετική, τότε θα τα βρεις σκούρα στον προγραμματισμό... Όσον αφορά ποιά μαθήματα/ κατεύθυνση είναι ευκολότερη, ας μην ξεχνάμε και τους συντελεστές.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Φιλική συμβουλή:Αν ενδιαφερεσαι αποκλειστικά για Πολυτεχνείο θα ήταν καλύτερα να πας τεχνολογική.Ειναι πιο εύκολο γιατί αντι χημεία και βιολογία θα δώσεις ΑΟΔΕ και προγραμματισμό που είναι πολύ ευκολότερα.Αν πάλι ενδιαφερεσαι εκτός από Πολυτεχνείο και για ιατρικές κλπ σχολές του 3ου πεδίου τότε πανε θετική.
Aυτό είναι υποκειμενικό.Και από τη στιγμή που θέλει και φαρμακευτική δεν τίθεται θέμα για άλλη κατεύθυνση εκτός της θετικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Νομίζω ότι εάν στην πολυτεχνική σχολή που θες να πας εχει υπολογιστές, τότε να πας τεχνολογική. διότι πχ εαν θες να πας ΗΜΜΥ, από θετική, τότε θα τα βρεις σκούρα στον προγραμματισμό... Όσον αφορά ποιά μαθήματα/ κατεύθυνση είναι ευκολότερη, ας μην ξεχνάμε και τους συντελεστές.:)

η σχολη ΗΜΜΥ δεν ασχολειται μονο με τους υπολογιστες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
η σχολη ΗΜΜΥ δεν ασχολειται μονο με τους υπολογιστες

ασχολουνται ομως με τον προγραμματισμο αρκετα...οποτε καλο να προυπαρχει η ιδεα του προγραμματισμου στο φοιτητη!αυτο ομως δεν αποκλειει το γεγονος οτι ευκολα μπορει να τη παλεψει απο θετικη...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top