Πολυτεχνείο Σάμος vs ΤΕΙ Θεσσαλονίκης

avlo

Νεοφερμένος

Ο avlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
στο 2ο ειμαι..εσυ σε ποια σχολη εισαι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Στο αντιστοιχο του βόλου.Αλλά ξέρω πολλά παιδιά του πρώτους ετους στο μπες.Έχω έρθει μάλιστα και κανα δυο φορές.Την επόμενη θα χαρώ να τα πούμε...
Υγ:To τμήμα ανήκει στη σχολή θετικών επιστημών ακόμα,οπότε δε νοείται να το αποκαλούμε πολυτεχνικό.Αν ήταν η θα υπαγόταν σε πολυτεχνειο/πολυτεχνική σχολή ή θα αναφερόταν ως ανεξάρτητο τμήμα.Τώρα τι συμφέροντα έχουν παιχτεί και τι αλχημείες έχουν κάνει ώστε να το εξισώσουν με πολυτεχνικά...χμμ δε θέλω να επεκταθώ;)
Φυσικά είναι ένα πολύ καλό τμήμα,και εύχομαι λίαν συντόμως να γίνει και πολυτεχνικό,αλλά μέχρι ας το λέμε με το ονομα του:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Υγ:To τμήμα ανήκει στη σχολή θετικών επιστημών ακόμα,οπότε δε νοείται να το αποκαλούμε πολυτεχνικό.Αν ήταν η θα υπαγόταν σε πολυτεχνειο/πολυτεχνική σχολή ή θα αναφερόταν ως ανεξάρτητο τμήμα.Τώρα τι συμφέροντα έχουν παιχτεί και τι αλχημείες έχουν κάνει ώστε να το εξισώσουν με πολυτεχνικά...χμμ δε θέλω να επεκταθώ;)
Φυσικά είναι ένα πολύ καλό τμήμα,και εύχομαι λίαν συντόμως να γίνει και πολυτεχνικό,αλλά μέχρι ας το λέμε με το ονομα του:no1:

με το δικιο σου να αμφισβητεις εμενα...αλλα αυτο πως το εξηγεις... https://portal.tee.gr/portal/page/portal/TEE_HOME/TEE_SEARCH (πληκτρολογησε ακριβως το ονομα της σχολης στη σαμο και επελεξε εκει που λεει ηλεκτρονικοι μηχανικοι)??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avlo

Νεοφερμένος

Ο avlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
φιλε μου για να πιστεις ειναι πολυ απλο μπες στο www.icsd.aegean.gr και δες τι γραφει πανω πανω....οι φιλοι σου μπορει να μην ξερουν...κ επισης σιγα σιγα πρεπει να το εξισωνεις με πολυτεχνικη σχολη γιατι ετσι ειναι κ σε καλυτερο επιπεδο απο του βολου..συγρινετε με της πατρας!!!επειδη ειναι πρωτοετησ μαλλλον δν ξερουν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
εμμ,οτι είναι καλύτερο απο τον Βόλο πως το στηρίζεις?Απλά για να ξέρω,είναι ειλικρινής απορία.Αφού είστε κατ'εσε πολυτεχνική(και δεν έχω λογο να σε αμφισβητήσω),γιατι ανήκετε σε σχολή θετικων επιστημων?Αυτό είναι που με σκαλώνει...κανονικά δε θα πρεπε να υπάγεστε σε πολυτεχνική σχολή η ν'αναφέρεστε ως ανεξάρτητο τμήμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Απλά για να ξέρω,είναι ειλικρινής απορία.Αφού είστε κατ'εσε πολυτεχνική(και δεν έχω λογο να σε αμφισβητήσω),γιατι ανήκετε σε σχολή θετικων επιστημων?Αυτό είναι που με σκαλώνει...κανονικά δε θα πρεπε να υπάγεστε σε πολυτεχνική σχολή η ν'αναφέρεστε ως ανεξάρτητο τμήμα?

...πω πω εισαι επιμονος:P!δες και αυτο... https://www.samosportal.gr/pages/posts/idryete-polytechniki-scholi-sto-panepistimio-egaiou15.php! και ελπιζω να πειστεις!!!!οπως πολυ σωστα ειπες απαιτουνται 3 σχολες για την ιδρυση πολυτεχνικης...στις βρηκα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avlo

Νεοφερμένος

Ο avlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
εμμ,οτι είναι καλύτερο απο τον Βόλο πως το στηρίζεις?Απλά για να ξέρω,είναι ειλικρινής απορία.
καποια πραγματα δν μπορουν να στοιριχτουν με εμφανης λογους..οπωσ ξερουμε ολοι οτι οι καλυτεροι αεροναυπηγοι ειναι της πατρας ετσι ξερουμε κ αυτο..ακουγεται απο καθηγητες του ΕΜΠ οτι η κατασταση ειναι λιγο καπως..λιγο μπαχαλο...ειλικρινη απαντηση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
...πω πω εισαι επιμονος:P!δες και αυτο... https://www.samosportal.gr/pages/posts/idryete-polytechniki-scholi-sto-panepistimio-egaiou15.php! και ελπιζω να πειστεις!!!!οπως πολυ σωστα ειπες απαιτουνται 3 σχολες για την ιδρυση πολυτεχνικης...στις βρηκα!:D
Bρε σείς επιμένω,επειδή είμαι ένα μικρό και αφελές παιδί...που χει μπόλικες χαζές απορίες...όπως αφου ιδρύθηκε πολυτεχνική σχολή γιατί εγώ δεν τη βλέπω εδώ https://www3.aegean.gr/aegean/greek/schools.htm ...μήπως εγκρίθηκε η αίτηση για ιδρυση,όπως έχει εγκριθεί εδώ και μερικά χρόνια(ω τι σύμπτωση απο τη ΣΑΠΕ) η μετονομασία του δικού μου τμήματος σε ηλεκτρολόγων?;)
Τεσπά,δε το συνεχίζω...:bye:
Υγ:Φυσικά μ'ενδιαφέρει να μάθω πως πιστοποιείται οτι οι ΜΠΕΣ,είναι καλύτεροι απο μας...άτιμη περιέργεια,θα σκάσω αν δε μάθω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avlo

Νεοφερμένος

Ο avlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
το site του πανεπηστημιου δν ανανεωνετε ποτε..ολες οι ανακοινωσεισ φαινονται στου καθενοσ τη σχολη στο πανεπηστημιο αιγαιου...κ αμα δν πεσ δν ειχαμε εκγρηθει αυτη τη στιγμη κ εδς κ πολυ καιρο δν θα βρισκομασταν στο ΤΕΕ. το ΤΕΕ δεν κανει ΠΟΤΕ λαθος...κ μια σχολη που δν ειναι πολυτεχνικη δν μπορει να γραφτει στο ΤΕΕ για κανενα λογο..!!!κ επισης ειπα οτι το επιπεδο τησ σχολης ειναι καλυτερο κ οχι εμεις σαν ατομα.!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
προς θεου μη νομιζεις οτι σου κανω επιθεση...ωριμα παιδια ειμαστε συζητηση κανουμε!απλα δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται οι αποφοιτοι μιας σχολης να εγγραφονται στο ΤΕΕ στους ηλεκτρονικους μηχανικους και η σχολη αυτη να μην ειναι πολυτεχνικη!το ιδιο ισχυει και για τη δικια σου!και ξαναλεω συζητηση κανουμε...!επισης σε οτι αφορα τις μετονομασιες που εθιξες..τις οποιες γνωριζω...υπαρχουν πολλα συμφεροντα τα οποια ουτε εγω ουτε εσυ τα ξερουμε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avlo

Νεοφερμένος

Ο avlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ναι αλλα αλλο η μετονομασια μιας σχολης κ η ιδρυση μιας πολυτεχνικης σχολης. σε ενα πανεπηστημιο που προσπαθει χρονια να αποκτησει ενω εχεισ τισ δομες!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Ρε συ Samy,οντως συζητηση κάνουμε και εύλογη η απορία σου,επετρεψέ μου να σου απαντήσω αργότερα,αφου επιβεβαιώσω κάποιες πληροφορίες που θέλω για το τμήμα της σάμου;)
Αvlo,sorry για την διατύπωση.Το τμήμα σας λοιπόν πως στηρίζεις οτι είναι καλύτερο απο το δικο μας?Απο φήμες που λενε καθηγητές στο εμπ,έχεις συγκρίνει οδηγους σπουδων,ξέρεις τις υποδομές μας?Γνωρίζεις τη συχνότητα/δυσκολία εργασιών/project που κάνουμε?Θεωρείς κακούς κάποιους καθηγητές μας?Γνωρίζεις πράγματα για την επαγγελματική ανέλιξη των 2 τμημάτωμ που εμείς αγνοούμε?...γενικά για πές στοιχεία,γιατι άμα είναι ετσι να πάρω μεταγραφή για σας,μαζι με 20 -τουλάχιστον- που ρθαν περυσι απο το τμήμα σας στο δικο μας,να το σφυρίξω και σε 30 που πήγαν στο αντιστοιχο της πάτρας και αλλους 5 απο της κοζάνης;)
Υγ:Φιλικά λέω οτι λέω,αλλά όταν αναπαράγουμε φήμες ελαφρά τη καρδία,πρέπει να ξέρουμε οτι υπάρχουν συνέπειες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

traganeus

Νεοφερμένος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ρε συ Samy,οντως συζητηση κάνουμε και εύλογη η απορία σου,επετρεψέ μου να σου απαντήσω αργότερα,αφου επιβεβαιώσω κάποιες πληροφορίες που θέλω για το τμήμα της σάμου;)
Αvlo,sorry για την διατύπωση.Το τμήμα σας λοιπόν πως στηρίζεις οτι είναι καλύτερο απο το δικο μας?Απο φήμες που λενε καθηγητές στο εμπ,έχεις συγκρίνει οδηγους σπουδων,ξέρεις τις υποδομές μας?Γνωρίζεις τη συχνότητα/δυσκολία εργασιών/project που κάνουμε?Θεωρείς κακούς κάποιους καθηγητές μας?Γνωρίζεις πράγματα για την επαγγελματική ανέλιξη των 2 τμημάτωμ που εμείς αγνοούμε?...γενικά για πές στοιχεία,γιατι άμα είναι ετσι να πάρω μεταγραφή για σας,μαζι με 20 -τουλάχιστον- που ρθαν περυσι απο το τμήμα σας στο δικο μας,να το σφυρίξω και σε 30 που πήγαν στο αντιστοιχο της πάτρας και αλλους 5 απο της κοζάνης;)
Υγ:Φιλικά λέω οτι λέω,αλλά όταν αναπαράγουμε φήμες ελαφρά τη καρδία,πρέπει να ξέρουμε οτι υπάρχουν συνέπειες;)

Για πιο λόγο είσαι τόσο κομπλεξικός ρε φίλε με την σχολή σου??? Μαγκιά σου που πέρασες εκεί, δεν είναι σωστό όμως να μειώνεις την σχολή του άλλου όσο χάλια και αν είναι... Να σε πληροφορήχω οτι φέτος το Παν. Αιγαίου ήταν απο τα λίγα πανεπιστήμια που "λειτούργησαν" σωστά με λιγοστές καταλήψεις και με τα βιβλία να έρχονται στην ώρα τους. Κοίταξε λοιπόν εσύ που σκιάζεσε απο τους αλήτες να πάς στο μαθημά σου και άσε του "νησιότες" να μην ξέρουν και να μην μαθαίνουν τίποτα. Εγώ είμαι σε άλλο τμήμα του Παν. Αιγαίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Για πιο λόγο είσαι τόσο κομπλεξικός ρε φίλε με την σχολή σου??? Μαγκιά σου που πέρασες εκεί, δεν είναι σωστό όμως να μειώνεις την σχολή του άλλου όσο χάλια και αν είναι... Να σε πληροφορήχω οτι φέτος το Παν. Αιγαίου ήταν απο τα λίγα πανεπιστήμια που "λειτούργησαν" σωστά με λιγοστές καταλήψεις και με τα βιβλία να έρχονται στην ώρα τους. Κοίταξε λοιπόν εσύ που σκιάζεσε απο τους αλήτες να πάς στο μαθημά σου και άσε του "νησιότες" να μην ξέρουν και να μην μαθαίνουν τίποτα. Εγώ είμαι σε άλλο τμήμα του Παν. Αιγαίου.
Ποιός είναι κομπλεξικός φάνηκε...την επόμενη φορά που θα χρησιμοποίησεις επιθετική διαλεκτική,φρόντισε να χεις κατι να πείς;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Για πιο λόγο είσαι τόσο κομπλεξικός ρε φίλε με την σχολή σου???

offtopic...εγω δεν θα το ελεγα κομπλεξισμο...αλλα υγιη συναγωνισμο για δυο σχολες που αποδιδουν αποφοιτους ιδιας κατηγοριας!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Να πείς οτι κατηγόρησα ποτε το μπες η το είπα χάλια ρε σαμυ η ανεπαρκή...εγώ απλά παραθέτω γεγονότα και απορίες που πηγάζουν απο αυτά...και πρέπει μέσα στο παρών τόπικ να χω ευχηθεί τουλάχιστον 3 φορές να "τα πολυτεχνήσετε":PΑπλά λογικό δεν είναι όταν σου λένε οτι "το τμήμα σου είναι υποδεέστερο του δικού μας",να περιμένεις κάποια στοιχεία?Και παρεπιπτόντως το ψάξα και όντως λίαν συντόμως το πανεπιστήμιο αιγαίο θα διαθέτει πολυτεχνική σχολή...και τα επαγγελματικά δικαιώματα εξισώθηκαν πλήρως με τους υπόλοιπους μηχανικούς;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Παιδιά για την σχολή της Κοζάνης που είναι αντίστοιχη με αυτήν της Σάμου ξέρετε τίποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avlo

Νεοφερμένος

Ο avlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
καλα τωρα εσυ μου λες για τις μεταγραφες..ειναι απολυτωσ φυσιολογικο..κ εγω αμα μπορουσα θα επερνα λογο πολησ...σκεψου κ αυτο...κ επισης σου λεω τι λενε 2 συγκεκριμενοι καθηγητες του εμπ..κ τι σιζιτιετε..τωρα εσυ θεσ να κατσω να σου πω γτ το τμημα σου ειναι καλυτερο...βρεσ τα εσυ αυτα..εγω σου ειπα γτ ειναι καλο.!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Εγω τα χω βρεί αυτά καλό μου παιδί,και βλέπω οτι της σάμου έχει δρόμο ακόμα για να συγκριθεί με μας..με τη διαφορά οτι εγω έχω στοιχεία,και δεν το θεωρώ απολύτως πλεονέκτημα,γιατί απο τη στιγμή που έχουμε τα ίδια δικαιώματα,ο πιο έξυπνος είναι αυτός που θα πάει σάμο και θα τη βγάλει στα 5 με 8-9 και χωρίς πολύ ιδρώτα;)Και γώ αυτό θα κάνα αν έδινα με τις παρούσες γνώσσεις μηχανογραφικό...είμαι γνωστός τεμπέλης:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

traganeus

Νεοφερμένος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Και για την Πολυτεχνική Σχολή να επισημάνω οτι το ΣΑΠΕ συνεδρίασε μετά απο πολύ καιρό και έδωσε την έγκριση για την δημιουργία της. Το δύσκολο κομμάτι ήταν αυτό, τώρα αναμένεται το προεδρικό διάταγμα. Αν γνωρίζεις προεδρικό διάταγμα δεν βγαίνει για μια μόνο απόφαση. Γι'αυτό τον λόγο καθυστερεί γιατι θα έχει πολλά θέματα μέσα, και απλά θα αναφέρει και την ίδρυση πολυτεχνικής σχολής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top