Πολυήμερες σχολικές εκδρομές

Πού θα πάτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)
  • Μιλάνο

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Ρώμη

    Ψήφοι: 8 11.1%
  • Πράγα

    Ψήφοι: 7 9.7%
  • Βαρκελώνη

    Ψήφοι: 5 6.9%
  • Βιέννη

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Λονδίνο

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Παρίσι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βερολίνο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μένουμε Ελλάδα

    Ψήφοι: 36 50.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 11 15.3%
  • Πουθενά

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 1.4%

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Άποψη μου,όταν πας εκδρομή πέντε ημερών,ας πούμε στην Ρόδο,δεν θα πας να κλειστείς μέσα σε ένα club(μια φορά πήγα,και βγήκα έξω,με έπιασε πονοκέφαλος,η μουσική ήταν χάλια/μάπα-ελληνικά hits και διάφορες βλακείες remix και εγώ δεν ξέρω τι),αλλά θα πας σε μια ωραιότατη παραλία(για βράδυ μιλάω),θα ανάψεις και καμιά φώτια,θα κάτσετε γύρω γύρω με μπόλικες κιθάρες να παίζουν,μπυρίτσες,σουβλάκια κλπ και θα διασκεδάσετε μια χαρά.Σε περιοχές που έχει παραλίες,αυτό κάνουμε εδώ στο δικό μου σχολείο.Αμάν με τα κλαμπάκια και όλα αυτά.Μόνο με...κλαμπάκια "ξεσαλώνετε";

Γαματη φαση, αυτα θα εχεις να θυμασαι, και οχι κολοχτυπηματα σε clubs :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
περσι το σχολειο μας πηγε 7ημερη πραγα - βερολινο.......!!...
ψηφιζω με 1000 εξωτερικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argymeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αργύρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Εμείς είχαμε πάει Γιάννενα... Δε συνηθίζεται σαν προορισμός και δεν καταφέραμε να πάμε σε κλαμπάκι (μλκιες του οδηγού) αλλά δεν είχε καμία σημασία γιατί περάσαμε απίστευτα! :) Σε αυτές τις εκδρομές η παρέα είναι το σημαντικότερο και συγγνώμη αλλά όποιος σκίζεται για τον προορισμό έχει χάσει τη μπάλα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Άποψη μου,όταν πας εκδρομή πέντε ημερών,ας πούμε στην Ρόδο,δεν θα πας να κλειστείς μέσα σε ένα club(μια φορά πήγα,και βγήκα έξω,με έπιασε πονοκέφαλος,η μουσική ήταν χάλια/μάπα-ελληνικά hits και διάφορες βλακείες remix και εγώ δεν ξέρω τι),αλλά θα πας σε μια ωραιότατη παραλία(για βράδυ μιλάω),θα ανάψεις και καμιά φώτια,θα κάτσετε γύρω γύρω με μπόλικες κιθάρες να παίζουν,μπυρίτσες,σουβλάκια κλπ και θα διασκεδάσετε μια χαρά.Σε περιοχές που έχει παραλίες,αυτό κάνουμε εδώ στο δικό μου σχολείο.Αμάν με τα κλαμπάκια και όλα αυτά.Μόνο με...κλαμπάκια "ξεσαλώνετε";
Aυτες ειναι φασεις. :heart: :heart:

Τι μου θυμισες τωρα...

(Καλοκαιρι 2009)

εμεις περσι πηγαμε Πραγα κ περασαμε Τ Ε Λ Ε Ι Α!!!!!!!!!!! Οποτε ψηφιζω ε3ωτερικο!! ;)
Πραγα και Βιεννη πηγα το καλοκαιρι,ηταν υπεροχα πραγματικα.

Εμείς είχαμε πάει Γιάννενα... Δε συνηθίζεται σαν προορισμός και δεν καταφέραμε να πάμε σε κλαμπάκι (μλκιες του οδηγού) αλλά δεν είχε καμία σημασία γιατί περάσαμε απίστευτα! :) Σε αυτές τις εκδρομές η παρέα είναι το σημαντικότερο και συγγνώμη αλλά όποιος σκίζεται για τον προορισμό έχει χάσει τη μπάλα! ;)
Aγαπαμε Γιαννενα. :heart:

Σε αυτο που ειπες για την παρεα, +1.

Ειναι η βασικοτερη προυποθεση για να περασει καποιος καλα σε μια εκδρομη. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ή Πράγα ή Βαρκελώνη.
Περιμένουμε τις προσφορές για το ταξιδιωτικό γραφείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Άποψη μου,όταν πας εκδρομή πέντε ημερών,ας πούμε στην Ρόδο,δεν θα πας να κλειστείς μέσα σε ένα club(μια φορά πήγα,και βγήκα έξω,με έπιασε πονοκέφαλος,η μουσική ήταν χάλια/μάπα-ελληνικά hits και διάφορες βλακείες remix και εγώ δεν ξέρω τι),αλλά θα πας σε μια ωραιότατη παραλία(για βράδυ μιλάω),θα ανάψεις και καμιά φώτια,θα κάτσετε γύρω γύρω με μπόλικες κιθάρες να παίζουν,μπυρίτσες,σουβλάκια κλπ και θα διασκεδάσετε μια χαρά.Σε περιοχές που έχει παραλίες,αυτό κάνουμε εδώ στο δικό μου σχολείο.Αμάν με τα κλαμπάκια και όλα αυτά.Μόνο με...κλαμπάκια "ξεσαλώνετε";
ετσι ρε μπραβο!!:no1::no1::no1: σωστα τα λες
-----------------------------------------
εμεις στη Ρωμη δεν πηγαμε σε κλαμπ ...στο ξενοδοχειο ειναι πολυ καλυτερα....!!!!:D:D
-----------------------------------------
Εμείς είχαμε πάει Γιάννενα... Δε συνηθίζεται σαν προορισμός και δεν καταφέραμε να πάμε σε κλαμπάκι (μλκιες του οδηγού) αλλά δεν είχε καμία σημασία γιατί περάσαμε απίστευτα! :) Σε αυτές τις εκδρομές η παρέα είναι το σημαντικότερο και συγγνώμη αλλά όποιος σκίζεται για τον προορισμό έχει χάσει τη μπάλα! ;)


ετσι.... εμπειριες που θα σας μεινουν αξεχαστες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Εμεις παιζει να παμε Γαλλια αν βρουμε ταξιδιωτικο γραφειο με καλη προσφορα.. Αλλιως λενε για Σπαρτη.. τελειως ξεκαρφωτο.. :( Εγω θελω Σαλονικη ή σε κανενα νησι αν και μες στο νοεμβρη νησι δεν πολυλεει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kokkinoskrofitsa

Νεοφερμένος

Ο kokkinoskrofitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εγω πηγα Πραγα... Τα club δεν εχουν σκοπο να χτυπιεσαι αλλα ν περασεις καλα με τους φιλους σου να χορεψεις να πιει να γνωρισεις κοπελες αγορια να κανεις οτι θες για να περασεις καλα... Εγω προσωπικα δεν ειμαι πολυ τησ καταστασης θαλασσα κιθαρα κλπ... Δεν το μπορω θελω ζωη φασαρια τετοια πραγματα... Στην Πραγα ειχε πολλα απο αυτα που ηθελα αλλα πανω απο ολα ημασταν free δηλαδη δεν ηταν οι καθηγητες απο πανω μας αλλα και εμεις ημασταν σωστοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vkemos

Νεοφερμένος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Στο σχολείο μου είμαστε αναμέσα στην Βαρκελώνη και στη Ρόδο. Η πλειοψηφία σε εμάς θέλει Βαρκελώνη. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι ψάχνουμε για σχολείο που θα βρίσκεται την ίδια εποχή με εμάς στην Βαρκελώνη! Υπολογίζουμε κάπου μέσα στο Μάρτιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Στο σχολείο μου είμαστε αναμέσα στην Βαρκελώνη και στη Ρόδο. Η πλειοψηφία σε εμάς θέλει Βαρκελώνη. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι ψάχνουμε για σχολείο που θα βρίσκεται την ίδια εποχή με εμάς στην Βαρκελώνη! Υπολογίζουμε κάπου μέσα στο Μάρτιο!

Να σου πω, μια και είμαι από Ρόδο... Όχι ότι δεν είναι ωραίο νησί, καλά είναι εδώ, αλλά συγκρινεται τώρα με τη Βαρκελώνη? Ρόδο έρχεσαι διακοπές όποτε θες, ενώ Βαρκελώνη, ε εντάξει, δεν παίρνεις το plane και φτανεις σε 40'.
Επιπλέον, Μάρτιο, εδώ έχουμε κρύο ακόμα... Τώρα για Βαρκελωνη δεν ξέρω τι καιρό θα κάνει...
Και από αξιοθέατα, το Καστέλλο είναι να δεις, η Λίνδος, άντε να σας κάνουνε μια βόλτα το νησί, από διασκέδαση μην περιμένεις και πολλά...

Σα δε ντρέπομαι, δε στηρίζω τον τόπο μου...:P
Αλλά ας είμαστε αντικειμενικοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vkemos

Νεοφερμένος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Να σου πω, μια και είμαι από Ρόδο... Όχι ότι δεν είναι ωραίο νησί, καλά είναι εδώ, αλλά συγκρινεται τώρα με τη Βαρκελώνη? Ρόδο έρχεσαι διακοπές όποτε θες, ενώ Βαρκελώνη, ε εντάξει, δεν παίρνεις το plane και φτανεις σε 40'.
Επιπλέον, Μάρτιο, εδώ έχουμε κρύο ακόμα... Τώρα για Βαρκελωνη δεν ξέρω τι καιρό θα κάνει...
Και από αξιοθέατα, το Καστέλλο είναι να δεις, η Λίνδος, άντε να σας κάνουνε μια βόλτα το νησί, από διασκέδαση μην περιμένεις και πολλά...

Σα δε ντρέπομαι, δε στηρίζω τον τόπο μου...:P
Αλλά ας είμαστε αντικειμενικοί...
Και εγώ είμαι της ίδιας άποψης. Είμαι από τη Μύκονο και ξέρω από πρώτο χέρι πως είναι ο καιρός και τα νησία μας την εποχή αυτη. Η Βαρκελώνη δεν παύει να είναι μεγάλη πόλη και φυσικά έχει περισσότερα πράγματα να κάνεις και να δείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Harry0000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Το σχολείο μου σκέφτεται για Θεσσαλονίκη (αν και εγώ λέω Ρώμη). Μπορεί κανείς να μου δώσει κάποιες πληροφορίες σχετικά με τη διαμονή, τη διασκέδαση, το τι έχει να κάνεις, και φυσικά το οικονομικό;;;;;;;;;

Παρακαλώ απαντήστε μου γιατί το 15μελές έβαλε εμένα να κάνω όλο το ψάξιμο ... :( ...

:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yannisbe

Νεοφερμένος

Ο yannisbe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Το δικό μου Λύκειο [2ο Σερρών] πέρσι δεν πήγε 5μερη.Είχαν κλείσει για Ιταλία, έδωσαν τα παιδιά την προκαταβολή και μετά ο Λυκειάρχης την ακύρωσε με διάφορες δικαιολογίες. Ας ελπίσουμε να τα καταφέρουμε φέτος εμείς...γιατί εννοείται ότι στο εξωτερικό είναι άλλη φάση.
-----------------------------------------
Το σχολείο μου σκέφτεται για Θεσσαλονίκη (αν και εγώ λέω Ρώμη). Μπορεί κανείς να μου δώσει κάποιες πληροφορίες σχετικά με τη διαμονή, τη διασκέδαση, το τι έχει να κάνεις, και φυσικά το οικονομικό;;;;;;;;;

Παρακαλώ απαντήστε μου γιατί το 15μελές έβαλε εμένα να κάνω όλο το ψάξιμο ... :( ...

:thanks:

Τι είναι αυτά που ρωτάς? Η Θεσσαλονίκη έχει άπειρες δυνατότητες. Από διαμονή, αξιοθέατα,νυχτερινή ζωή... Όπως και στην Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με εξωτερικό αρχίσαμε,Θεσσαλονίκη καταλήξαμε κλασσικά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το σχολείο μου σκέφτεται για Θεσσαλονίκη (αν και εγώ λέω Ρώμη). Μπορεί κανείς να μου δώσει κάποιες πληροφορίες σχετικά με τη διαμονή, τη διασκέδαση, το τι έχει να κάνεις, και φυσικά το οικονομικό;;;;;;;;;

Παρακαλώ απαντήστε μου γιατί το 15μελές έβαλε εμένα να κάνω όλο το ψάξιμο ... :( ...

:thanks:

Δεν χρειάζεται να τρεχεις σε μουσεία και εκκλησίες στην τελευταία εκδρομή του σχολείου. Θέλει τζέρτζελο, φασαρία και καφρίλες κι αυτά δε γίνονται στο εξωτερικό όσο γινονται στους κλασικούς προορισμούς. Το ξέρω γιατι έχω δοκιμάσει και τα δύο. Καμία σύγκριση...Εκτος του οτι η ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιων στα σχολεία που πανε πενταήμερες δεν έχει καμία σχέση με αυτο που θα πάρετε στο εξωτερικό. Στη Βαρκελώνη δεν θα σε στειλει κανένας σε πεντάστερο λουξάτο όπως θα σε στειλει αν πας στην Κρητη γιατί πολύ απλά στη Βαρκελώνη το Μάρτιο το συγκεκριμένο ξενοδοχείο θα έχει εντελώς άκυρη πελατεία σε σχέση με σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Με εξωτερικό αρχίσαμε,Θεσσαλονίκη καταλήξαμε κλασσικά.:P

Πότε πότε;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πριν τα Χριστούγεννα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Α ωραία...Θα ρθω στο ξενοδοχείο να σου κάνω σορπράιζ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
τελικα 8-13 Δεκεμβριου εμεις, Βαρκελωνη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top