Πολιτικών μηχανικών vs Οδοντιατρική

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Φέτος έδωσα πανελλήνιες για δεύτερη φορά κ έχω συγκεντρώσει άρκετα μόρια κ για τους πολιτικούς μηχανικούς κ για την οδοντιατρική!!!!!!! Μόνο που τώρα που πρέπει να αποφασίσω κ δεν μπορώ! Την πρώτη χρονιά πέρασα ημμυ Ξάνθης (χωρίς να ξέρω τι ήθελα όλη την περσινή χρονιά) και ξαναέδωσα πανελλήνιες αποφασισμένη για τους πολιτικούς μηχανικούς (αποφάσισα ότι είναι η σχολή που μου αρέσει πέρισυ τέτοιο καιρό). Όμως τις τελευταίες μέρες σκέφτομαι κ την οδοντιατρική (όλη την χρονιά δεν την σκέφτηκα καθόλου) !! Βέβαια η παρέα μου θέλει να με σκοτώσει γιατί δεν συμφωνούσε στο να ξαναδώσω κ το σεβάστηκαν μόνο κ μόνο επειδή ήμουν αποφασισμένη για τους πολιτικούς μηχανικούς. Άλλα κάποιοι μου λένε ότι είναι καλύτερα στην οδοντιατρική.

Πείτε ποια σχολή να προτιμήσω???? Κ τι προοπτικές έχει η καθεμία.

Και δεν έχω κάποιο συγγενή σε κανένα από τα δύο επαγγέλματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Γεια σου, Κατερίνα. Και γω δεύτερη χρονιά. Πέρυσι πέρασα Χημικών μηχανικών Α.Π.Θ. Κι εγώ έγραψα καλά και θα πάω πολιτικών ΑΠΘ αλλά σκέφτομαι και λίγο ιατρική...

Καταρχάς εσένα τι σου αρέσει περισσότερο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Γεια σου Σάββα. Νομίζω οι πολιτικοί μηχανικοί αλλά τώρα που αρχίζω κ σκέφτομαι κ την οδοντιατρική κ αυτή αρχίζει να μου αρέσει. Αχ δεν ξέρω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Οι δύο σχολές είναι άσχετες μεταξύ τους. Κάποια από τις 2 θα σε τραβάει περισσότερο. Επέλεξε αυτήν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Κοίτα όπως λέει και ο Civilara(πρώην geoste? wtf?)επίλεξε αυτήν που σου αρέσει περισσότερο με το δεδομένο ότι δεν έχεις συγγενή σε κανένα από τα 2 επαγγέλματα (σαν και μένα).

Εννοώ ότι έχω συγγενή πολιτικό μηχανικό ;D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efim18

Νεοφερμένος

Η efim18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
εγω ειμαι θεωρητικη και δεν ξερω πολλα απο τετοια επαγγελματα αλλα ξερω οτι η οδοντιατρικη ειναι καλυτερη και απο ιατρικη!
πολιτικοι μηχανικοι υπαρχουν μιλουνια...οδοντιατρικη ανοιγεις ιατρειο και εχεις παντα πελατεια ( απο ενα απλο σφραγισμα βγαζεις 100 ευρω!)! και πολυ κοσμο να μην εχεις (αρχικα) φαντασου να βγαζεις απο 4 πελατες καθε μερα 300 ευρω!
επι 7 μηνες ξερω γω το χρονο...απο την αλλη το προβλημα με την οδοντιατρικη και γενικα τα ιατρικα επαγγελματα ειναι οτι εχουν πολυ διαβασμα και κουραση μεχρι να πετυχεις ( να ανοιξεις π.χ. δικο σου ιατρειο) αλλα τουλαχιστον οσον αφορα την οδοντιατρικη και οχι τη συμβατικη ιατρικη τα πραγματα ειναι σαφως πιο ευοιωνα!
εγω λεω οδοντιατρικη ( και γω κατι σε ιατρικη ηθελα αλλα με εφαγαν τα μαθ/κα και οι φυσικες!)
καλη επιτυχια!!! και να θυμασαι οτι η επιτυχια σε οποιοδηποτε κλαδο εξαρταται απο εσενα!!
τωρα αν λεω μπαρουφες παιδες συγχωρεστε με δεν ξερω πολλα απο αυτη την κατευθυνση! παντως νομιζω οτι σωστα τα λεω...
υ.γ. στην οδοντιατρικη μπορεις και να ανοιγεις το ιατρειο σου οποτε θες! και διακοπες εσυ τις ρυθμιζεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Αυριο καταθετω μηχανογραφικο κ δν ξερω τι να κανω!!!!!!!!!Βοηθεια !!!!!!!!! Να βαλω πολιτικους μηχανικους ή οδοντιατρικη??????
Μου αρεσουν και τα δυο εξισου!!!!!!!!!!

Και αν το δωσω την παρασκευη αντι για αυριο που ειναι η ημερομηνια του σχολείου μου δν υπάρχει προβλήμα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Αυριο καταθετω μηχανογραφικο κ δν ξερω τι να κανω!!!!!!!!!Βοηθεια !!!!!!!!! Να βαλω πολιτικους μηχανικους ή οδοντιατρικη??????
Μου αρεσουν και τα δυο εξισου!!!!!!!!!!

Και αν το δωσω την παρασκευη αντι για αυριο που ειναι η ημερομηνια του σχολείου μου δν υπάρχει προβλήμα???

Όχι μην ανησυχείς, μπορείς να πας όποτε νιώθεις έτοιμη για το μηχανογραφικό...(πάντως πριν τις 20 Ιουλίου :P)
Πρέπει να το σκεφτείς καλά, είναι δική σου επιλογή, κανείς απο το φόρουμ δεν μπορεί να σε συμβουλέψει γιατί μόνο εσύ ξέρεις τα ενδιαφέροντά σου :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
πολιτικων μηχανικων δεν ηταν ο αρχικος σου στοχος;
ειχες σκεφτει την οδοντιατρικη καθολου πριν δεις τη βαθμολογια σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
Πολιτικούς Μηχανικούς:iagree:...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
πολιτικων μηχανικων δεν ηταν ο αρχικος σου στοχος;
ειχες σκεφτει την οδοντιατρικη καθολου πριν δεις τη βαθμολογια σου;


Ναι οι πολιτικοί ήταν κ την σκεφτηκα την οδοντιατρικη μετα τις βαθμολογιες!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Κοιτα, καλυτερα να ακολουθησεις αυτο που ηθελες αρχικα, τοτε που δεν ειχες επηρεαστει απο την υψηλη βαθμολογια...νομιζω πως αυτο ειναι που θελεις πραγατικα:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Οκ ευχαριστω!!!!!!!!!! κ ποσο πιστευεις οτι θα πανε οι πολιτικοι μηχανικοι στο απθ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
το πολυ 18900...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Ευχαριστω αλεκα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

askdgeraki55

Νεοφερμένος

Ο askdgeraki55 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Catherine3 έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα φέτος. Είμαι ανάμεσα σε ιατρική και πολιτικών μηχανικών. Στην ιατρική βρίσκω μόνο αρνητικά και στους πολιτικούς μόνο θετικά. Όμως το ένα με ελκύει λίγο περισσότερο... Εσύ τελικά τι αποφάσισες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Αμα σου αρεσουν το ιδιο,τοτε με βαση την επαγγελματικη αποκατασταση θα προτεινα Οδοντιατρικη.Και οι δυο σχολες ειναι απο τις πολυ δυσκολες παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elouros

Νεοφερμένος

Ο elouros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγώ θα συμφωνούσα στο ότι να διαλέξεις αυτό που θες και "σαρεσει" περισσότερο...αλλα εγώ πιστεύω ότι καλύτερα είναι οδοντιατρική....gt πολιτικός μηχανικός δεν έχει πολύ δουλειά η αλήθεια είναι...καλύτερα οδοντίατρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανάσης Χανιά

Νεοφερμένος

Ο Θανάσης Χανιά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

SuXu-MuXu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SuXu-MuXu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Βασικά οι δύο σχολές είναι τελείως διαφορετικές, δεν νομίζω ότι θα βρεις απάντηση εδώ, εσύ πρέπει να δεις τι σου αρέσει περισσότερο. Αν ήθελες αρχικά να μπεις στους πολιτικούς μηχανικούς κατά την γνώμη μου δεν θα πρέπει να παρασυρθείς από αυτά που σου λένε τρίτοι για την οδοντιατρική. Είχες έναν στόχο που τον κυνήγησες και τελικά τα κατάφερες. Θα ήταν κρίμα να μετά απο αυτήν την προσπάθεια να μπεις τελικά σε μια σχολή που ίσως δεν σου αρέσει και δεν σου ταιριάζει. Γενικά είμαι την άποψης πως γενικά οι Ιατρικές σχολές, συμπεριλαμβανομένου και τις οδοντιατρικής είναι μόνο για αυτούς που το θέλουν πολύ. Για κάποιον που δεν έχει μεγάλη αγάπη για το αντικείμενο δεν νομίζω να είναι και το πιο ευχάριστο πράγμα η ενασχόληση με χαλάσμένα δόντια, ασθένειες, μυκητιάσεις κτλ. Πρέπει να σκεφθείς πολύ την απόφαση σου και να μην παρασυρθείς απο αυτά που σου λένε οι άλλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top