Πολιτικοποίηση στα ελληνικά γήπεδα

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Λιγο πολυ γνωριζουμε οτι καποιοι συνδεσμοι σε ολες τις μεγαλες ομαδες εχουν καποια ιδεολογια (εθνικιστες-αναρχικοι). Ωστοσο στο γηπεδο παμε για να στηριξουμε την ομαδα μας και αφηνουμε την οποια διαφορα εκτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Eιναι λιγο γενικευμενο αυτο που λετε γιατι σε καθε συνδεσμο μπορει να υπαρχει καποιος πολιτικοποιημενος διαφορετικα απ οτι οι υπολοιποι.ας πουμε στην αυτονομη θυρα 10 υπαρχουν και εθνικιστες.τελοσπαντων,το σημαντικοτερο ειναι να κραταμε τη πολιτικη εξω απο τα γηπεδα οπως πολλοι συνδεσμοι προσπαθουν να κανουν.Στη κυπρο που οι πολιτικεςυ πεποιθησεις συνδιαζονται με τις ομαδικες υπαρχει τεραστιο χασμα,παραδειγμα οι εθνικιστες του ΑΠΟΕΛ με τους αναρχικους της Ομονοιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Φυσικά και με πολιτικό περιεχόμενο.Δεν ανέχομαι φασίστα δίπλα μου και ας είναι ίδια όμαδα με μένα. Όλοι οι οργανωμένοι πρέπει να έχουν πολιτικό προβληματισμό και να παίρνουν θέση για τα κοινωνικοπολιτικά δρώμενα της κοινωνίας. Έξω οι φασίστες απ τα γήπεδα!Αν η αριστερά και η άκρα-αριστερά ή η αναρχία δεν έχουν παρέμβαση τότε θα τα καρπωθούν οι φασίστες (βλέπε θύρα 7)
Ζήτω η ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΘΥΡΑ 10(για μένα το προπύργιο του αντιφασισμού πανελληνίως)
oi ORIGINAL, FENTAGIN, NAVAJO, PANTHERS και άλλοι
μαλακία ειπες για την 7
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

davidg

Νεοφερμένος

Ο davidg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Φυσικά και με πολιτικό περιεχόμενο.Δεν ανέχομαι φασίστα δίπλα μου και ας είναι ίδια όμαδα με μένα. Όλοι οι οργανωμένοι πρέπει να έχουν πολιτικό προβληματισμό και να παίρνουν θέση για τα κοινωνικοπολιτικά δρώμενα της κοινωνίας. Έξω οι φασίστες απ τα γήπεδα!Αν η αριστερά και η άκρα-αριστερά ή η αναρχία δεν έχουν παρέμβαση τότε θα τα καρπωθούν οι φασίστες (βλέπε θύρα 7)
Ζήτω η ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΘΥΡΑ 10(για μένα το προπύργιο του αντιφασισμού πανελληνίως)
oi ORIGINAL, FENTAGIN, NAVAJO, PANTHERS και άλλοι

διαφωνω με αυτα που ειπες.Στο γηπεδο δεν πας για να εκφρασεις τις πολιτικες σου αποψεις.Φυσικα ο οπαδος πρεπει να εχει και πολιτικη αποψη,αλλα κατ'εμε δεν ειναι σωστο να την εκφραζει στο γηπεδο.Δεν μπορεις αν ο αλλος ειναι φασιστας ή αναρχικος ή οτιδηποτε αλλο και εσυ εισαι αντιθετης ιδεολογιας να του απαγορευσεις και την εισοδο στο γηπεδο (αρκει,οπως προανεφερα,να μην προκαλει προβληματα λογω της ιδεολογιας του μεσα στο γηπεδο).Οπως ειπανε και πιο πανω,no politica στο γηπεδο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikaratrela

Νεοφερμένος

Ο nikaratrela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ρε παιδιά και επειδή είναι ίδια ομάδα με μένα τι σημαίνει αυτό; Δηλαδή αν ένας είναι π.χ. συμφοιτητής μου και είναι χρυσή αυγή εγώ θα τον αντιμετωπίζω ως μόνο συμφοιτητή; Δεν προέχει ότι αυτός είναι ενάντια στα δικαιωμάτά μου; ενάντια στην ελευθερία; υπέρ της μισαλοδοξίας και του μισανθρωπισμού;
Και στην τελική το ποδόσφαιρο συνδέεται έμεσα με την πολιτκή. Οι τιμές των εισιτήριων δεν διαμορφώνεται ανάλογα με την κοινωνική κατάσταση; Η διάθεση του κόσμου να πάει γήπεδο δεν επηρέαζεται από το βιοτικό επίπεδο; Τα άτομα που είναι σε ανώτερες θέσεις σε έπο, φίφα κτλ μέσα από (και) τις πολιτικές τους πεποιθήσεις δεν αναριχήθηκαν παίρνοντας αποφάσεις για όλα τα ποδοσφαιρικά σωματεία;
Και μετά εγώ θα είμαι αγκαλιά με τον διπλανό μου και αύριο θα παίζω ξύλο μαζί του;
Πάντως προφανώς σε όλες τις ομάδες ύπαρχουν και τα 2 ακρα απλώς κοιτάς ποιοι είναι αυτοί που υπερισχύουν και το δηλώνουν στις θύρες τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

davidg

Νεοφερμένος

Ο davidg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
δεν σου ειπε κανεις να τον αγκαλιασεις φιλε,απλα τον αντιμετωπιζεις ως φιλαθλο/οπαδο και τιποτα περισσοτερο μεσα στ ογηπεδο.Εξω απο εκει ειναι δικια σου υποθεση το τι θα κανεις.Μη νομιζεις οτι επειδη δηλωνεται κατι υπερισχυει κιολας...για την 7 ας πουμε,εχεις την εντυπωση οτι απλα υπερισχυει η δεξια?και απο τα δυο ακρα υπαρχουν ατομα,απλα αλλοι θελουν να το δηλωνουν και μεσα στο γηπεδο (πολυ κακως πιστευω),και οι υπολοιποι προτιμουν να μην ασχοληθουν μαζι τους μεσα σε αυτο το χωρο,ειδαλλως θα υπαρχουν τσακωμοι-για την ακριβεια,περισσοτεροι απο τωρα-.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Ρε παιδιά και επειδή είναι ίδια ομάδα με μένα τι σημαίνει αυτό; Δηλαδή αν ένας είναι π.χ. συμφοιτητής μου και είναι χρυσή αυγή εγώ θα τον αντιμετωπίζω ως μόνο συμφοιτητή; Δεν προέχει ότι αυτός είναι ενάντια στα δικαιωμάτά μου; ενάντια στην ελευθερία; υπέρ της μισαλοδοξίας και του μισανθρωπισμού;
Και στην τελική το ποδόσφαιρο συνδέεται έμεσα με την πολιτκή. Οι τιμές των εισιτήριων δεν διαμορφώνεται ανάλογα με την κοινωνική κατάσταση; Η διάθεση του κόσμου να πάει γήπεδο δεν επηρέαζεται από το βιοτικό επίπεδο; Τα άτομα που είναι σε ανώτερες θέσεις σε έπο, φίφα κτλ μέσα από (και) τις πολιτικές τους πεποιθήσεις δεν αναριχήθηκαν παίρνοντας αποφάσεις για όλα τα ποδοσφαιρικά σωματεία;
Και μετά εγώ θα είμαι αγκαλιά με τον διπλανό μου και αύριο θα παίζω ξύλο μαζί του;
Πάντως προφανώς σε όλες τις ομάδες ύπαρχουν και τα 2 ακρα απλώς κοιτάς ποιοι είναι αυτοί που υπερισχύουν και το δηλώνουν στις θύρες τους.

Εγω προσωπικα συμφωνω, το ατομα ειναι φορεας ιδεολογιας, οχι ως μιας υπερβατικης καταστασης, αλλα τροπου κοινωνικης σκεψης και δρασης. Το πως τοποθεισαι μεσα σε εναν αγωνιστικο χωρο, ειναι συναρτηση και της πολιτικης και κοινωνικης σου στασης απεναντι σε αυτον. Εξαλλου ο ιδιος ο χωρος του αθλητισμου (δυστυχως) εχει απειρες φορες χρησιμοποιηθει για προβολη πολιτικου προγραμματος (και εθνικισμων) οχι μονο σε ολοκληρωτικα καθεστωτα, αλλα και σε δυτικου τυπου αστικες δημοκρατιες. Ως πολιτικο υποκειμενο, δεν μπορει να ειμαι στο γηπεδο κατι διαφορετικο απο αυτο που ειμαι εξω απο το γηπεδο στη ζωη μου. Αλλιως δυο τινα συμβαινουν: ή σε μια απο τις καταστασεις υποκρινομαι ή ξερω κι εγω, πολλαπλη προσωπικοτητα; Το ''ξεχναω τι ειμαι εξω'' απλα δεν υπαρχει ή αν υπαρχει ειναι και αυτο απο μονο του πολιτικη σταση, που τεχνηεντως προβαλλεται απο τις Διοικησειςς των μεγαλων ΠΑΕ κυριως, και δυστυχως υιοθετειται απο μεριδα φιλαθλων, χωρις να εχουν επιγνωση οτι και η φαινομενικα ''απολιτικ'' σταση εχει βαθια πολιτικο στιγμα. Μην ξεχναμε και οτι φαινομενα του τυπου ''Γαλαζια Στρατια'' εχουν ανθισει στα ελληνικα γηπεδα στρατoλογωντας πολλους με τον υπουλο αυτο τροπο. Με αλλα λογια το ''No Politica'' ως οπαδικη γραμμη, πως και η θεωρια περι δυο ακρων εχει ως μονο αποτελεσμα την ανοχη σε φασιστικες ιδεες, που στο βαθμο που υπηρχε μια στοιχειωδης υγιης πολιτικοποιηση (και οχι οπαδικα ξυλικια φυσικα) δεν θα γινοταν ανεκτη με κανενα τροπο. Αλλα το ''no politica'' ενα πραγμα σημαινει: οτι εισαι μια μαζα ενιαια, και ως εννιαια μαζα εισαι φορεας ιδεολογιας που επιβαλλεται στη μαζα απο την κυριαρχη αφηγηση.

Οπως λεει και το ρητο ''Ubi dubium, ibi libertas'', δηλαδη οπου αμφισβητηση, εκει και ελευθερια. Αλλα στο ''απολιτικ'' κοσμο του σημερα κατι τετοιο δεν ειναι ευκολοχωνευτο γιατι χαλαει την ευθραυστη ηρεμια των περισσοτερων.

Anyway :whistle:

Φυσικά και με πολιτικό περιεχόμενο.Δεν ανέχομαι φασίστα δίπλα μου και ας είναι ίδια όμαδα με μένα. Όλοι οι οργανωμένοι πρέπει να έχουν πολιτικό προβληματισμό και να παίρνουν θέση για τα κοινωνικοπολιτικά δρώμενα της κοινωνίας. Έξω οι φασίστες απ τα γήπεδα!Αν η αριστερά και η άκρα-αριστερά ή η αναρχία δεν έχουν παρέμβαση τότε θα τα καρπωθούν οι φασίστες (βλέπε θύρα 7)
Ζήτω η ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΘΥΡΑ 10(για μένα το προπύργιο του αντιφασισμού πανελληνίως)
oi ORIGINAL, FENTAGIN, NAVAJO, PANTHERS και άλλοι

Εγω παντως ειδα και Καυτατζογλειο απ' εξω προσφατα κατι εθνικιστικα συνθηματα, καλα οχι κατι τρομερο μαιανδρους και τετοια αλλα δεν ειναι και τοσο ''αγνα'' τα πραγματα, για ΠΑΕ μιλαμε, Ανωνυμη Εταιρια, οχι τον Λαικο Στρατο Θεσσαλονικης και Βορειου Ελλαδος. Το θεμα ειναι η πολιτικη σου παιδεια και κουλτουρα να διαμορφωνει την οπαδικη σου σταση, οχι το αντιστροφο. Για αλλιως εαν κανεις ιδεολογημα το το ''παμε να $@%^#$^#$@*& του αλλους'', κοινως και λογικη μπαχαλακια, εχω δει ατομα να γινονται απο αριστεριστες φασιστες σε μια εβδομαδα, η πλυση εγκεφαλου ειχε δουλεψει ωραιοτατα γιατι δεν βρηκε και πολλες αντιστασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
μαλακία ειπες για την 7

σωπα ρε.και οι σχεσεις μαρινακη θυρας 7 χρυση αυγη και οι συνομιλιες τι ηταν;ελα σοβαρεψου ο ιδιος ο κριτηκος το εχει παραδεχτει.φιλακια θυγμενε:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Προσωπική άποψη:
Πιστεύω ότι η πολιτική με τον αθλητισμό δε χωράνε.
Γιατί δε πρέπει να καθορίζει το κόμμα την ομάδα ή και το αντίστροφο.
Αν όμως κάποιοι το πιστεύουν αυτό τότε να τους πω ότι ο ρατσισμός πάλι δεν πάει στον αθλητισμό.
Τώρα αυτό με την χρυσή αυγή και ολυμπιακό δυστυχώς ισχύει.
Αλλά να μου πείτε και 2 αιώνιοι βρήκαν από 1 κόμμα ο καθένας για να παίρνουν λεφτά.
Αν δε ξέρετε Παναθηναϊκός Παν.κι
Ολυμπιακός χρυσή αυγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Το Παναθηναικο Κινημα ειναι τεραστια πηγη εσοδων για την ομαδα. Μιλαμε εχει 1 δημοτικο συμβουλο στο Δημο Αθηναιων, εκατομμυρια, οχι αστεια.

Οσο για τη Θυρα 7 εχω ακουσει κι εγω αρκετες φορες οτι υπαρχουν υποστηρικτες της Χρυσης Αυγης αλλα ο Μαρινακης τελευταια γλυφεται πολυ με τον ΣΥΡΙΖΑ, αναμενομενο αλλωστε, ο Προεδρας τα ειχε κανει πλακακια με το ΠΑΣΟΚ, ο Βαγγ θα τα βρει με το νεο ΠΑΣΟΚ.

Σε αλλες χωρες μπλεκεται πολυ η πολιτικη με το ποδοσφαιρο, στη Σκωτια για παραδειγμα περα απο το θρησκευτικο κομματι, οι οπαδοι της Ρειντζερς ειναι υποστηρικτες της ενωσης ενω της Σελτικ ειναι υπερ της αυτοδιαθεσης. Στην ιταλια οι οπαδοι της Λατσιο εχουν τη φημη οτι ειναι ακροδεξιοι. Στην Ισπανια η Ρεαλ ειναι η ομαδα της μοναρχιας και συμβολιζει την εξουσια της Μαδριτης ενω η Μπαρτσελονα στα χρονια της δικτατοριας ηταν μια μορφη αντιδρασης στην πολιτικη του Φρανκο που ηταν εναντια στην καταλανικη κουλτουρα.

Στην Ελλαδα παλιοτερα υπηρχε ο ''διαχωρισμος'' οτι ο Παναθηναικος εχει οπαδους κυριως κατοικους του Κεντρου και των Βορειων Προαστιων ενω ο Ολυμπιακος ειναι η ομαδα της εργατιας και των φτωχογειτονιων του Πειραια. Πλεον ο κοσμος εχει ανακατευτει και δεν πιστευω οτι υπαρχει σαφης συνδεση ποδοσφαιρικης ομαδας με πολιτικο κομμα ή γενικοτερη πολιτικη που να χρησιμοποιειται η ιδια η ομαδα για προβολη της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Το Παναθηναικο Κινημα ειναι τεραστια πηγη εσοδων για την ομαδα. Μιλαμε εχει 1 δημοτικο συμβουλο στο Δημο Αθηναιων, εκατομμυρια, οχι αστεια.

Ο

Ναι ουσιαστικά ναι αρχή είναι ακόμα αλλά πίστεψε με κάθε κόμμα έχει διαφορετική πηγή εσόδων.
Δε θα αναλύσω περισσότερα.
Πάντως δε ξέρω αν αληθευει μερικοι βουλευτες της νδ ειναθι φανατικοι παναθηναικοι και βοηθανε τον παναθηναικο το ιδιο και η Λιαννα Κανελλη (ΚΚΕ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Σιγουρα θα υπαρχουν οπαδικες προτιμησεις αναμεσα στους πολιτικους, αλλο αυτο κι αλλο η πολιτικοποιηση του ποδοσφαιρου. Απο τους δηλωμενους ο Σαμαρας ειναι Ολυμπιακος, ο Τσιπρας Παναθηναικος οπως και η Κανελλη που ανεφερες. Ο Ορφανος που ηταν υφυπουργος Αθλητισμου ειναι ΠΑΟΚ και ο Ιωαννιδης ειναι Αρης, αλλωστε οταν πηρε καρεκλα πρωτο μελημα ηταν να βοηθησει τον Αρη στο θεμα των χρεων. Τωρα δεν καταλαβαινω πως εννοεις το βοηθανε. Αν βοηθανε οικονομικα απο την τσεπη τους, με γεια τους και χαρα τους. Το να σπαταλουν δημοσιο χρημα προς οφελος καποιας ομαδας δεν ειναι πιθανο γιατι θα ειχε βουηξει ο τοπος. Αλλωστε αν ηταν τοσο φανατισμενοι βαζελοι ο Παναθηναικος δεν θα εφτανε στο χειλος του γκρεμου πριν 1-2 χρονια.

Πολιτικοποιηση του ποδοσφαιρου γινεται στη Βαρκελωνη, οπου η Μπαρτσελονα φοραει φανελα με τα χρωματα της σενιερα, στο γηπεδο ο κοσμος φωναζει "ανεξαρτησια" και δημιουργουν κορεο με τα χρωματα της καταλανικης σημαιας. Τετοιο φαινομενο δεν υπαρχει στην Ελλαδα, σιγουρα οι μεγαλες ομαδες και κατ΄επεκταση οι προεδροι τους εχουν νταραβερι με πολιτικα προσωπα αλλα ειναι αναμενομενο, αλλωστε οι περισσοτεροι ειναι επιχειρηματιες περα απο προεδροι των ομαδων τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
χαχα ωραιο το θεμα!
στα γηπεδα είναι όλοι για τα σκατα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
χαχα ωραιο το θεμα!
στα γηπεδα είναι όλοι για τα σκατα.

ευτυχως υπαρχει η ΕΛ.ΑΣ και σωζει τους ελληνες πολιτες απο τους χουλιγκανς;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
ευτυχως υπαρχει η ΕΛ.ΑΣ και σωζει τους ελληνες πολιτες απο τους χουλιγκανς;:whistle:
τα παράπονα των πολιτών στις ΠΑΕ
κανονικα και βάση νόμου, δεν θα έπρεπε να υπάρχει καν ΕΛ.ΑΣ στα γήπεδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
τα παράπονα των πολιτών στις ΠΑΕ
κανονικα και βάση νόμου, δεν θα έπρεπε να υπάρχει καν ΕΛ.ΑΣ στα γήπεδα

συγνωμη που σας χαλαμε τα ρεπο των κυριακων και σας βαζουμε να ερχεστε στα γηπεδα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
το θέμα είναι οτι οι παε έχουν μαζέψει όλα τα μπραβόνια της νύχτας, τους χασισομαλάκες και όλα τα ναυάγια της ζωής.. και τους συντηρούν στις φανατικές θύρες.
εκεί είναι που θα βρεις τον χρυσαυγίτη δίπλα στον ανάρχα με την φόρμα abidas να πίνουν μπύρες μαζί και μετα να βγαίνουν και να ξυλοφορτώνουν τους χρυσαυγίτες και ανάρχες της άλλης ομάδας.
άστο δεν υπάρχει καμία λογικη και καμια πολιτικοποίηση. το μόνο που υπάρχει στις εξέδρες είναι η μπόχα της σκατίλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
το θέμα είναι οτι οι παε έχουν μαζέψει όλα τα μπραβόνια της νύχτας, τους χασισομαλάκες και όλα τα ναυάγια της ζωής.. και τους συντηρούν στις φανατικές θύρες.
εκεί είναι που θα βρεις τον χρυσαυγίτη δίπλα στον ανάρχα με την φόρμα abidas να πίνουν μπύρες μαζί και μετα να βγαίνουν και να ξυλοφορτώνουν τους χρυσαυγίτες και ανάρχες της άλλης ομάδας.
άστο δεν υπάρχει καμία λογικη και καμια πολιτικοποίηση. το μόνο που υπάρχει στις εξέδρες είναι η μπόχα της σκατίλας.

Με τις οποιες παε και συνδεσμους η ελας συνεργαζεται.η ελας ειναι πεντακαθαρη,δεν υπαρχει η παραμικρη σχεδη με τη χα..ελα gaspar αυτα πες τα σε κανενα πιτσιρικα που θελει να γινει μπατσος.τα γηπεδα ειναι καθρευτης της κοινωνιας και ειναι σκατα.μεσα στα σκατα και η ελας και η χωρα ολοκληρη οποτε αστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charmander

Δραστήριο μέλος

Ο charmander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top