Πολιτικές Επιστήμες

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Γεια σας,

θα ήθελα κάποιος αν είναι δυνατόν να με ενημερώσει σε ποιες πόλεις έχει ΑΕΙ Πολιτικών Επιστημών και τι γίνεται κανείς από αυτές;

Σας φιλώ
Αθήνα x2, Θεσσαλονίκη, Κομοτηνή, Κρήτη, Κόρινθος.

Βγαίνεις Πολιτικός Επιστήμονας, πτυχίο πασπαρτού. Ήτοι εσύ επιλέγεις.

Ανταποδίδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MK-confused

Νεοφερμένος

Ο MK-confused αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας με λένε Μιχαλη και μόλις τελείωσα την Τρίτη λυκείου. Υπολόγιζω ότι έχω γράψει καλά στις πανελλήνιες (θεωρητική κατεύθυνση, γύρω στα 19.200) και είμαι αναποφάσιστος.

Αξίζει να πάω στο Πολιτικο της νομικης με τόσα μόρια? Μ αρέσει αρκετά το αντικείμενο.
Νομικη δεν είμαι σίγουρος ότι θέλω, καθώς δεν ενδιαφερομαι για καμία από τις διεξόδους ούτε για το αντικείμενο....

Είναι τζάμπα κόπος αν έχω γράψει πάνω από 19.000 να πάω πολιτικο?

Φιλοσοφική (φιλολογία ) αξίζει?

Θα με ενδιέφερε και η Φιλοσοφία αλλά το ΦΠψ είναι υπό τιμημένο ακούω και δεν υπάρχουν λεφτά για εκτός Αθηνών.

Συγγνώμη που τα γράφω εδώ αυτά αλλά θέλω βοήθεια και δεν ξέρω πως να φταιχνω τοπικ :Ρ

Παρακαλώ βοήθειστε
χαχα Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Γεια σας με λένε Μιχαλη και μόλις τελείωσα την Τρίτη λυκείου. Υπολόγιζω ότι έχω γράψει καλά στις πανελλήνιες (θεωρητική κατεύθυνση, γύρω στα 19.200) και είμαι αναποφάσιστος.

Αξίζει να πάω στο Πολιτικο της νομικης με τόσα μόρια? Μ αρέσει αρκετά το αντικείμενο.
Νομικη δεν είμαι σίγουρος ότι θέλω, καθώς δεν ενδιαφερομαι για καμία από τις διεξόδους ούτε για το αντικείμενο....

Είναι τζάμπα κόπος αν έχω γράψει πάνω από 19.000 να πάω πολιτικο?

Φιλοσοφική (φιλολογία ) αξίζει?

Θα με ενδιέφερε και η Φιλοσοφία αλλά το ΦΠψ είναι υπό τιμημένο ακούω και δεν υπάρχουν λεφτά για εκτός Αθηνών.

Συγγνώμη που τα γράφω εδώ αυτά αλλά θέλω βοήθεια και δεν ξέρω πως να φταιχνω τοπικ :Ρ

Παρακαλώ βοήθειστε
χαχα Ευχαριστώ!

Δες τα μαθηματα καθε σχολης και δες τι σου αρεσει περισσοτερο. Δεν μπορει κανεις εδω να σου προτεινει συγκεκριμενη σχολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Ποιό τμήμα έχει περισσότερες προοπτικές από τα δύο;

Το τμήμα πολιτικης επιστημης και διεθνών σχέσεων κορίνθου ή το πολιτικής επιστήμης και ιστορίας παντείου παιδιά;

Ευχαριστώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ApostolosG13

Νεοφερμένος

Ο ApostolosG13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δυστυχώς στις πανελλήνιες έβγαλα 11384 αν και δεν το περιμενα,αυτες τις μερες θα να δηλωσω το μηχανογραφικο μου,ομως επειδη Αθηνα δεν παιζει να περναω,πιστευετε οτι μπορει να περασω στο Τμημα Πολιτικων Επιστημων της Κομοτηνης ???? Αναφερω τη Κομοτηνη επειδη και στα αλλα τμηματα Πολιτικων Επιστημων δεν παιζει να περναω με τα μορια που εβγαλα.Σημειωτεον ειμαι και στην ειδικη κατηγορια :Ορφανοι ή τεκνα αγαμης μητερας...!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Δυστυχώς στις πανελλήνιες έβγαλα 11384 αν και δεν το περιμενα,αυτες τις μερες θα να δηλωσω το μηχανογραφικο μου,ομως επειδη Αθηνα δεν παιζει να περναω,πιστευετε οτι μπορει να περασω στο Τμημα Πολιτικων Επιστημων της Κομοτηνης ???? Αναφερω τη Κομοτηνη επειδη και στα αλλα τμηματα Πολιτικων Επιστημων δεν παιζει να περναω με τα μορια που εβγαλα.Σημειωτεον ειμαι και στην ειδικη κατηγορια :Ορφανοι ή τεκνα αγαμης μητερας...!!!!

ποσο ηθελε αυτο το τμημα περυσι ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ApostolosG13

Νεοφερμένος

Ο ApostolosG13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ποσο ηθελε αυτο το τμημα περυσι ??

με την ειδικη κατηγορια που ειμαι περιπου 12500
χωρις την ειδικη περιπου 13000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rubi Rubi

Νεοφερμένος

Η Rubi Rubi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Θέλω και εγώ να πάρω κάποιες διευκρινιστικές πληροφορίες σχετικά με το τμήμα πολιτικών επιστημών. Αυτές τις μέρες ετοιμάζω το μηχανογραφικό μου και θα πρέπει να επιλέξω σωστά μέχρι την οριστικοποίησή του. Λοιπόν, είναι αρκετά ενδιαφέρουσα σχολή, εφόσον προσφέρει ένα μεγάλο εύρος γνώσεων. Ισχύει ότι μπορείς να δώσεις κατατακτήριες μετά το πτυχίο σου και να μπεις στο 2ο έτος της νομικής; Είναι σχετικά ευκολότερο το να μπεις νομική από αυτό το τμήμα, παρά από κάποιο άλλο έτσι; Επίσης ποιο είναι καλύτερο τμήμα γι'αυτήν την περίπτωση Θεσσαλονίκη ή Κομοτηνή;(Αθήνα δεν το σκέφτομαι καν). Τέλος, με τα μαθήματα οικονομικών και μαθηματικών τι παίζει είναι δύσκολα;; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

$tel!0$

Νεοφερμένος

Ο $tel!0$ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Δυστυχώς στις πανελλήνιες έβγαλα 11384 αν και δεν το περιμενα,αυτες τις μερες θα να δηλωσω το μηχανογραφικο μου,ομως επειδη Αθηνα δεν παιζει να περναω,πιστευετε οτι μπορει να περασω στο Τμημα Πολιτικων Επιστημων της Κομοτηνης ???? Αναφερω τη Κομοτηνη επειδη και στα αλλα τμηματα Πολιτικων Επιστημων δεν παιζει να περναω με τα μορια που εβγαλα.Σημειωτεον ειμαι και στην ειδικη κατηγορια :Ορφανοι ή τεκνα αγαμης μητερας...!!!!

Πιστεύω πως έχεις αρκετές πιθανότητες να πιάσεις το Τμήμα Πολιτικών Επιστημών του ΔΠΘ και αφού επάγεσαι και σε ειδική κατηγορία όπως αναφέρεις οι πιθανότητες αυτές αυξάνονται σημαντικά... Πάντως εσύ για να είσαι ήσυχος δήλωσε και το Πολιτικό της Αθήνας, πότε δε ξέρεις πως εξελίσσονται τα πράγματα, ειδικά με τις ειδικές κατηγορίες... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ApostolosG13

Νεοφερμένος

Ο ApostolosG13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Πιστεύω πως έχεις αρκετές πιθανότητες να πιάσεις το Τμήμα Πολιτικών Επιστημών του ΔΠΘ και αφού επάγεσαι και σε ειδική κατηγορία όπως αναφέρεις οι πιθανότητες αυτές αυξάνονται σημαντικά... Πάντως εσύ για να είσαι ήσυχος δήλωσε και το Πολιτικό της Αθήνας, πότε δε ξέρεις πως εξελίσσονται τα πράγματα, ειδικά με τις ειδικές κατηγορίες... :)

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε.Τώρα ησύχασα κάπως.Φυσικά και θα δηλώσω ο,τι εχει σχεση με τις Πολιτικές Επιστήμες στην Αθήνα,απλώς πιο πιθανό ειναι να περάσω στη Κομοτηνή παρά στην Αθήνα όπου μένω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε.Τώρα ησύχασα κάπως.Φυσικά και θα δηλώσω ο,τι εχει σχεση με τις Πολιτικές Επιστήμες στην Αθήνα,απλώς πιο πιθανό ειναι να περάσω στη Κομοτηνή παρά στην Αθήνα όπου μένω...

Όλες τις πόλεις βάλε. στην Αθήνα υπάρχει και το τμήμα στο Πάντειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ApostolosG13

Νεοφερμένος

Ο ApostolosG13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

the japanese

Νεοφερμένος

Ο Σκιά τα Ξημερώματα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Από τα τμήματα πολιτικών επιστημών μπορείς να πας Νομική Θράκης χωρίς κατακτήριες, με βαθμό πτυχίου απ' ότι ξέρω. Για τις άλλες νομικές θέλει κατακτήριες εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ApostolosG13

Νεοφερμένος

Ο ApostolosG13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Από τα τμήματα πολιτικών επιστημών μπορείς να πας Νομική Θράκης χωρίς κατακτήριες, με βαθμό πτυχίου απ' ότι ξέρω. Για τις άλλες νομικές θέλει κατακτήριες εξετάσεις.

Σε ποιό έτος ??? στο 3ο ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the japanese

Νεοφερμένος

Ο Σκιά τα Ξημερώματα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 45 μηνύματα.

$tel!0$

Νεοφερμένος

Ο $tel!0$ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Από τα τμήματα πολιτικών επιστημών μπορείς να πας Νομική Θράκης χωρίς κατακτήριες, με βαθμό πτυχίου απ' ότι ξέρω. Για τις άλλες νομικές θέλει κατακτήριες εξετάσεις.

Έχω ακούσει επίσης ότι οι απόφοιτοι των Πολιτικών Επιστημών μπορούν να μπουν με πιο χαμηλό βαθμό πτυχίου (7,0 - 7,5) στη Νομική Θράκης σε σχέση με απόφοιτους άλλων σχολών που δεν συσχετίζονται με το αντικείμενο της Νομικής και όπου ο πήχης είναι πιο ψηλά γι'αυτούς αφού ο τελευταίος μπαίνει με βαθμό πτυχίου γύρω στο 9,3 με 9,5...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spirus_2158

Νεοφερμένος

Ο Spirus_2158 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια αυτο με την νομικη και το δευτερο ετος ισχυει για ολες τις πολιτικες επιστημες ?? η για συγκεκριμενες σχολες πολιτικων επιστημων και εαν ναι ποιες ???

εγω εχω βγαλει 12999 και υπαγομαι σε κοινωνικα κριτηρια , ( εχω αδερφη που σπουδαζει Αθηνα ) θα πιασω πολιτικες επιστημες Ρεθυμνο η Αθηνα τι λετε ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Έχω ακούσει επίσης ότι οι απόφοιτοι των Πολιτικών Επιστημών μπορούν να μπουν με πιο χαμηλό βαθμό πτυχίου (7,0 - 7,5) στη Νομική Θράκης σε σχέση με απόφοιτους άλλων σχολών που δεν συσχετίζονται με το αντικείμενο της Νομικής και όπου ο πήχης είναι πιο ψηλά γι'αυτούς αφού ο τελευταίος μπαίνει με βαθμό πτυχίου γύρω στο 9,3 με 9,5...:hmm:

Δεν ισχύει παντού αυτό.Πολύ κακό κατ εμέ να πηγαίνουν κατατακτήριες με βαθμό πτυχίου :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ApostolosG13

Νεοφερμένος

Ο ApostolosG13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδια αυτο με την νομικη και το δευτερο ετος ισχυει για ολες τις πολιτικες επιστημες ?? η για συγκεκριμενες σχολες πολιτικων επιστημων και εαν ναι ποιες ???

εγω εχω βγαλει 12999 και υπαγομαι σε κοινωνικα κριτηρια , ( εχω αδερφη που σπουδαζει Αθηνα ) θα πιασω πολιτικες επιστημες Ρεθυμνο η Αθηνα τι λετε ??

λογικα Ρεθυμνο,αλλα βαλε ολες της Αθηνας,εγω αυτο εκανα αν και δε νομιζω να περναω Αθηνα επειδη εβγαλα 11384 αν και ειμαι στα κοινωνικα κριτηρια.Αλλα βαλε και αυτη της Κορινθου,εχω ακουσει οτι ειναι καλη σχολη και κοντα,ειδικα αν μενεις στην Αθηνα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the japanese

Νεοφερμένος

Ο Σκιά τα Ξημερώματα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Οι κατακτήριες είναι ....σε τα, όργιο αναξιοκρατίας και τσάμπα κόπος. Αν ενδιαφέρεστε για Νομική τόσο πολύ καλύτερα να ξαναδώσετε Πανελλήνιες ή να προσπαθήσετε να μπείτε Θράκη με βαθμό πτυχίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top