Ποιό είναι το πιο τρελό επαγγελματικό σας όνειρο;

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,064 μηνύματα.
:tongue: Αυτό σε πείραξε εσένα? Μάλιστα κύριε. Συγνώμη. CERN. Ο.Κ. τώρα? :hello:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
απο τοτε που ημουν το πιο γρηγορο σπερματοζωαριο του κοσμου μεχρι σημερα,άλλαξα πολλά μέχρι να κατασταλλάξω.Καπου στο νηπιο ήθελα να γινω επιστήμονας.Τωρα τι επιστημονας δεν ξέρω,απο αυτους που αναμιγνυουν υγρα και ουσιες και σωζουν τον κοσμο.Καποτε μου φανηκε πολυ γενικό αυτό,οπότε το άφησα στην ακρη και στις αρχες του δημοτικου,που είχα ενα κολληματάκι με τα πυροσβεστικά,ήθελα να γίνω πυροσβέστης και να έχω την πιο μεγάλη πυροσβεστική-πύραυλο στον κοσμο.Και μιας που είπα πυραυλο πάμε στην επόμενη μου επιθυμία,η οποία δεν ηταν αλλη απο αυτη του αστροναυτη.Την εγκατέλειψα γρηγορα και μετα απο μεγαλη απογοητευση οταν εμαθα οτι οι αστροναυτες εκει πανω τρωνε μονο χαπακια.(ανεπιτρεπτο να μην μπορεις να παρεις μισο κιλο κοντοσουβλι μεσα στη στολη)Ακολουθησε το επαγγελμα του πιλότου,αλλα καπου εκει συνειδητοποίησα πως δεν μου αρέσουν και τοσο οι διαρκεις μετακινησεις και προτιμώ το να ειμαι ασφαλής,σπιτογατος ων.Καπου εκει ήρθε το γυμνάσιο,και μαζι και οι πρώτες σοβαρες σκέψεις.Πέρασα διαφορες φάσεις.Πολλοι καθηγητες μου προτειναν να γινω ιστορικος,ή δημοσιογραφος.Για ένα φεγγάρι ήθελα να γίνω ψυχιατρος,μονο που τελικα δε σκεφτομουν καν να περασω ιατρική και για υχολογος ούτε λογος.Στα μισα του λυκειου γνωρισα τον μεγάλο μου έρωτα,κι άκουγε στο όνομα Βιολογία.Ηταν η πρωτη επιλογη στο μηχανογραφικό μου.Παραλληλα στην τριτη λατρεψα και τη χημεια,γιατι ειχα για πρωτη φορα την καθοδηγηση που χρειαζομουν.Τελικα επιασα τη δευτερη,αλλα μες στο πανεπιστημιο καταλαβα το οτι αυτο με ωφελησε!!!Ειναι θαυμασια επιστημη με πολλες διεξοδους,κι εχω ακομη την ευκαιρια στο μελλον αν ολα πανε καλα να τελειωσω και το Βιολογικό!Συμπερασμα:Πως τα εφερε η ζωη και κατεληξα πιο κοντα στην πρωτη πρωτη μου επιλογη!Προς το παρων πιστευω πως εχω τη μεταδοτικοτητα μολις τελειωσω τη σχολη να γινω καθηγητης,αλλα ποτε δεν ξερεις...

ΥΓ)Πριν λιγες μερες,με ειδποιησαν οτι το ξαδερφακι μου στη Ροδο,σε ερωτηση που τους εκαναν στο σχολειο τι θελετε να γινετε οταν μεγαλωσετε(πρωτακι)απαντησε χημικος σαν τον Γιαννη για να ξερω χημεια και να παιρνω πραγματα και να τα ανακατευω για να μου βγει κατι διαφορετικο.Σημειωτεων:κανεις,ουτε εγω δεν ειχα μιλησει στο παιδακι σχετικα με τη σχολη μου,κι αναθεμα κι αν καποιος αλλος στο σοι μου ξερει τι κανω πραγματικα περα απο αυτα που τους μεταφερω πολυ χονδρικα.Βρε λες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
:tongue: Αυτό σε πείραξε εσένα? Μάλιστα κύριε. Συγνώμη. CERN. Ο.Κ. τώρα? :hello:

Δε το πα ειρωνικά.Εξου και το ":p"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Στα δικά μου τρελά όνειρα συγκαταλέγονται ο σκηνοθέτης, ο συγγραφέας αστυνομικού μυθιστορήματος, ο μιουσικαλίστας και συνθέτης φυσικά προγραμματικής μουσικής(κοινώς soundtrack) στα βιβλία μου που θα χω γράψει και θα γίνουν ταινίες(λέμε τώρα.....), η πιανίστρια του Εnnio Moriconne(αρκεί βέβαια να ζει ο Ennio-διαφορετικά δεν πάω!-), ωκεανολόγος, κρυσταλλογράφος,ελεγκτής εναέριας κυκλοφορίας, φωτογράφος, ορειβάτης στο Έβερεστ(βέβαια μου αρκεί και Μύτικας όταν είμαι ξύπνια), γητευτής, εγκληματολόγος, πολιτικός αναλυτής, ψυχολογικός εκβιαστής(έχω και κάποια ποθημένα!), κιθαρίστας στους gans n roses!!!!-αλλά μόνο αν πάω με την δικιά μου κιθάρα-,να πάρω μέρος στο all star game γυναικών στο nba φυσικά,να πάρω επιτέλους ένα χρυσό στην κολύμβηση που έπηξα στα ασημένια,:whistle: τι άλλο....α ,κάποτε έλεγα και επαναστάτης χωρίς αιτία και συνεχίζω να το λέω....ΑΚΟΜΑ και ΞΥΠΝΗΤΗ!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Δε το πα ειρωνικά.Εξου και το ":p"

αυτο ακριβως εκφραζει ειρωνεια ρε :P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Να γίνω ο πρώτος Έφεδρος Στρατηγός στον κόσμο :)

(Επαγγελματικό δεν το λες...κουλό όμως το λες :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Να γίνω ο πρώτος Έφεδρος Στρατηγός στον κόσμο :)

(Επαγγελματικό δεν το λες...κουλό όμως το λες :))

Το εξηγείς λίγο γιατί δε κατάλαβα;:zilia:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McΜαρια

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Εγω παλι δεν θελω ουτε στην νασα να παω ουτε στο φεγγαρι,ουτε φυλακη!

Το ονειρο μου ειναι να τελειωσω ενα καλο πανεπιστημιο οικονομιας και πολιτικων σπουδων,να δουλεψω οσο θα σπουδαζω(ουτως ωστε να αποκτησω εμπειρια),επειτα να δουλεψω σε καποια δουλεια πανω στο αντικειμενο που θα χω σπουδασει και τελος να δουλεψω ως οικονομικη διευθυντρια σε μια μεγαλη εταιρια!Βεβαια με πολυ δουλεια και ιδρωτα!Αυτο ειναι το ονειρο μου και εκει θελω να φτασω!

Δυσκολο,σωστα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Πρεσβυς της Ελλαδας, ισως ακομα και διευθυντης της Διπλωματικης Ακαδημιας καποια στιγμη. Και Επιτροπος της Ελλαδας στην ΕΕ καλο μου ακουγεται, αν δεν εχουν αλλαξει μεχρι τοτε οι θεσμοι.

Το εξηγείς λίγο γιατί δε κατάλαβα;:zilia:
Οι Εφεδροι μπορουν να γινουν μεχρι ανθυπολοχαγοι αν δεν κανω λαθος. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marionhollywood

Νεοφερμένος

Η Marion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
μια california - los angeles για shopping είναι το ιδανικό ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
θα ηθελα να γινω αστροναυτης!!!!!!!!!!!!!τρελενομαι για το διαστημα ,για τα ταξιδια ,τα μαθηματικα, και τη φυσικη οποτε...:):D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Στους Γιατρούς Χωρίς Σύνορα :inlove:

https://www.msf.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
χμμμ... πολλά και διάφορα.. ;)

θα ήθελα να γίνω επιστήμονας..! Είμαι από τους πολλούς εδώ πέρα που θα ήθελαν να εργαστούν στη NASA αλλά πολύ περισσότερο στο CERN! :D
Ακόμα, θα ήθελα πάρα πολύ να σπουδάσω Φυσική στο πανεπιστήμιο του Cambridge!! Έχω ήδη πάρει μερικά βιβλία στα αγγλικά για να γνωρίζω τις ορολογίες και γενικά έχω αρχίσει προετοιμασία!! Έχω διαβάσει το site του πανεπιστημίου 150000 φορές γιατί προσδοκώ σε υποτροφία..! (λεφτά δεν έχει και πολλά το ταμείο...)
Θέλω πολύ πολύ πολύ πολύ να τα καταφέρω!!!!

Γενικά, θα ήθελα να κάνω το γύρο της Ευρώπης με ποδήλατο! :) Έχω ήδη βρει έναν που ενδιαφέρεται για τέτοια πράγματα! χιχι!

Αν δε γίνω φυσικός, θα ήταν ενδιαφέρον για εμένα να γίνω γιατρός, και συγκεκριμένα χειρούργος!
Φυσική δε θα ήθελα να σπουδάσω εδώ γιατί οι σχολές είναι κάπως υποβαθμισμένες και μάλλον θα απογοητευτώ... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εγω μετα απο ωρες διαβασματος και κουρασης θα ηθελα να περασω σε κατι που να μου αρεσει πραγματικα και σε κατι που θα μπορουσα να προσφερω στην κοινωνια.δεν ξερωακομα τι!αλλα σιγουρα ειναι επιστημη απο το 1 επιστημονικο πεδιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
πρωτα ηθελα τραγουδιστρια μετα χορευτρια και μετα γεωπονος!
οτι να'ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
πρωτα ηθελα τραγουδιστρια μετα χορευτρια και μετα γεωπονος!
οτι να'ναι
για να θελεις να γινεις τραγουδιστρια εχει ςκαλη φωνη.αρα θα τραγουδας και στα μαραμενα φυτα και θα ανθιζουν!επειτα,θα χορευεις γυρω απο τα φυτα που θα ανθιζουν και θα ειναι υπερπαραγωγη!τυχαιο ????δεν νομιζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
για να θελεις να γινεις τραγουδιστρια εχει ςκαλη φωνη.αρα θα τραγουδας και στα μαραμενα φυτα και θα ανθιζουν!επειτα,θα χορευεις γυρω απο τα φυτα που θα ανθιζουν και θα ειναι υπερπαραγωγη!τυχαιο ????δεν νομιζω!


η αληθεια ειναι οτι εχω ωραια φωνη :whistle:
τωρα για τον χορο ημουν επηρεασμενη απο το τοτε ''hi5'' και γι'αυτο μου αρεσε
αρα τυχαιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JoJoanna

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
θα ήθελα να γίνω βιολόγος και να μεταλλάξω τον κόσμο;)...όχι μη φοβάστε!!
ίσως το να ασχοληθώ με τις κληρονομικές ασθένιες ή τη γονιδιακή θεραπεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Florenc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Florenc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
θα ηθελα να γίνω

1) CFO της citibank
ή
2) CΟΟ της FedEx
ή
3) software engineer της google
ή
4) CIO της ibm

το ποιο απο τα 4 θα γινει θα εξαρτηθει απο την κατευθυνση που θα παρω.

ο υπολογιστής μου θα είναι αυτός
https://www.amazon.com/8740W-I7-720Q...PDKIKX0DER&s=pc&ie=UTF8&qid=1281178695&sr=1-1

το γραφείο μου που θα βρίσκεται εδώ


η ιδιαιτέρα μου θα είναι αυτή



και καθε 1 ώρα θα κάνω 2ωρο διάλειμμα γιαυτο

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Εγω οταν ημουν καμια δευτερα τριτη δημοτκου ηθελα να γινω αστρονομος στη NASA και μετα αστροναυτης ,αλλα τωρα ουτε που το σκεφτομαι.Τωρα,θα λεγα οτι θα θελα να γινω δασκαλα και να διδαξω ελληνικα στην Ιαπωνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top