Ποιό είναι το πιο τρελό επαγγελματικό σας όνειρο;

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Και όχι μόνο,δεν ξεμένεις ποτέ από δουλειά...
Πάντως καλύτερα να έλεγες μυρμήγκια,δύσκολα πεθαίνουν οι άλλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Όνομα για την επιχείρηση βρήκες; Είναι το πιο σημαντικό. Πώς αλλιώς θα σε εμπιστευτούν οι πελάτες σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
''Το τελευταίο σπίτι''?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Σε μια ελληνική σειρά έλεγε: "Μαζί μας θα πάθετε την ταφόπλακά σας!". :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ή καλύτερο το ''Άνετο Κατευόδιο''?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Επαναλαμβάνω,νεκροθάφτης:D

Φιλε μην το γελας καθολου.. Ενας φιλος απτο γυμνασιο ειχε πατερα νεκροθαφτη και την βγαζει μια χαρα...
Εκει που διαβαζαμε εμεις και ανησυχουσαμε για σπουδες και τα ρεστα, αυτος εκανε βολτες με το τζιπακι γυρω απ το προαύλιο.. τωρα εμεις τρεχουμε στα πολυτεχνεια και αυτος παει και καθεται λιγο στο γραφειο του φαδερ και την υπολοιπη μερα χαλαραα.. Πανω απο ολα για μενα ειναι η ποιοτητα ζωης και ο ελευθερος χρονος που σου δινει μια δουλεια..

Εμενα ειδικα που με τρελαινουν και εκεινα τα κεκακια που δινουν στις κηδειες δεν με χαλαγε καθολου η δουλεια..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Φιλε μην το γελας καθολου..
Εμενα ειδικα που με τρελαινουν και εκεινα τα κεκακια που δινουν στις κηδειες δεν με χαλαγε καθολου η δουλεια..:D
Φίλη:D
Και εμένα μου αρέσουν αλλά περισσότερο τα κόλυβα στα μνημόσυνα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ε τότε, γιατί δεν ανοίγεις μια επιχείρηση παραγωγής κολλύβων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Φίλη:D
Και εμένα μου αρέσουν αλλά περισσότερο τα κόλυβα στα μνημόσυνα:D

Ουπς σχωρατε μας κυρια μου, η νυστα φταιει :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Αν και το κοροϊδεύω κάθε φορά που το αναφέρω ή το σκέφτομαι, σκέφτηκα όμως,γιατί να μην το μοιραστώ μαζί σας;;;

Οι γονείς μου έχουν μια επιχείρηση μαζικής εστίασης catering αλλά και τροφοδοσίας φαγητών σε μεγάλες εταιρείες.

Από μικρός λοιπόν είμαι μέσα στην επιχείρηση και παρακολουθούσα τα πάντα. Όλες τις ενέργειες της, τις συζητήσεις για τα επόμενα σχέδια, άκουγα οικονομικές έννοιες ή και παρακολουθούσα το τί γινόταν όταν βρισκόμουν εκεί. Οπότε λογικό είναι να θέλω να ασχοληθώ με τα οικονομικά και τις επιχειρήσεις.
Γι'αυτό ελπίζω φέτος να περάσω σε κάποιο οικονομικό τμήμα.Και εδώ αρχίζουν τα όνειρα...

Σκέφτομαι να περάσω σε κάπιο πολύ καλό οικονομικό τμήμα και μόλις αποφοιτήσω, να κάνω μεταπτυχιακό στο marketing. Και μόλις τελειώσω με το καλό, να αναλάβω εγώ τα ηνία της επιχείρησης και να τη φτάσω εκεί που θέλω. Δε είναι καμιά μεγάλη επιχείρηση, έχει όμως την πελατεία της. Αυτό όμως που θέλω εγώ είναι να την κάνω μεγάλη επιχείρηση γιατί πιστεύω πως έχει προοπτικές.

Αφού θα έχω γνώσεις οικονομιών και merketing, σκέφτομαι να την επεκτέινω, να ανοίξω κι άλλα υποκαταστήματα και πλέον να είναι μια από τις πλέον γνωστές μεγάλες επιχειρήσεις στην Ελλάδα. Κι εγώ ένας από τους καλούς επιχειρματίες.
Παράλλλα όνειρό μου είαι να εφαρμόσω και τις ιδέες μου οι οποίες είναι ότι στη διοίκηση μιας επιχείρησης πρέπει τον υπάλληλο να το έχεις βασιλιά και όχι να τον μεταχειρίζεσαι σαν ζώο.Καθώς το ευχάριστο περιβάλλον εργασίας, η σιγουριά, η σωστή μεταχείρση και ο σεβασμός του εργαζομένου που και αυτός συμμετέχει στο όνειρό μου, είναι τα κίνητρα για καλύτερ απόδοση. Και όχι οι απειλές, οι απολύσεις και η κακομεταχείρηση.(Πάντα σε λογικά πλαίσια γιατί και η πολλή ελευθερία θα τους κάνει ασύδοτους, δε θέλω η επιχείρησή μου να μετατραπεί σε δημόσια υπηρεσία).
Επίσης ο σεβασμός στο περιβάλλον και η αίσθηση κοινωικής ευθύνης. (Δε λέω το ΑΟΔΕ απ'έξω...χιχι).

Ίσως ακούστηκα πολύ ονειροπαρμένος ή στον κόσμο μου. Δεν ξέρω...Αλλά ποτέ δεν ήταν κακό να ονειρεύεσαι. Και γιατί αφού σπουδάσω να μη μπορώ να μεταδόσω τις γνώσεις μου στν επιχείρηση;;;
Ο μόνος μου ενδιασμός είναι ότι δε μου αρέσει η ιδέα να δουλεύω με τους γονείς μου. Με την έννοια ότι θέλω να είμαι πιο ανεξάρτητος και να κάνω κάτι δικό μου...

Αυτά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xαρά

Νεοφερμένος

Η xαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Να αγοράσω τον ΠΑΟΚ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ra1kk0n3n

Νεοφερμένος

Ο ra1kk0n3n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
να γινω αεροδυναμιστης σε μια ομαδα της φορμυλα 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Να γίνω marine biologist και να σωζω υφάλους στην Αυστραλία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oLgA 19956

Νεοφερμένος

Η olga-maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Θέλω να γίνω μία απο τις καλύτερες νευροχειρουργους του κόσμου και να δουλεύω στη μεγαλύτερη ιδιωτική κλινική της Αμερικής ή του Λονδίνου ή της Γερμανίας (δεν έχω πρόβλημα όσον αναφορά το Κράτος!!!!):jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Να γίνω πρωθυπουργός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Σου το απευχομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOKARA_Kilkis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.
Να κάνω κερκίδα στην ΘΥΡΑ 4 και να βλέπω τι σκέφτεται ο καθένας όταν τον βλέπω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Δημοσιογραφος στο ΣΤΑΡ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Σου το απευχομαι!
Γιατί ο Καραμανλής και ο Παπανδρέου είναι καλύτερος από εμένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top