Ποιό είναι το πιο τρελό επαγγελματικό σας όνειρο;

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Kαθηγητής Πανεπιστημίου.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samaritan

Νεοφερμένος

Ο Samaritan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ως computer science/engineer, θέλω να μάθω τον ανθρώπινο εγκέφαλο ώστε να ανακαλύψω την τεχνητή νοημοσύνη. Ακούγεται ανατριχιαστικό (Terminator Armageddon και έτσι) αλλά τα ρομπότ αυτά θα υπακούουν στους τρεις νόμους του Ασίμοφ για την καλύτερη εκμετάλλευση των δυνατοτήτων τους και για ασφάλεια. Δεν ξέρω όμως σε τι θα οδηγήσει την κοινωνία σε θέματα οικονομικά, εργασιακά κτλ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Να δημοσιεύσω μια επιτυχημένη ποιητική συλλογή.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Να γινω δεκτη για μεταπτυχιακο στο Stanford/Harvard!!!:D
Nαι η ψωναρα...Αλλα μιλαμε για το πιο ΤΡΕΛΟ ΟΝΕΙΡΟ οποτε....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Αν υποθέσουμε ότι καταφέρνω να ασχοληθώ με τη Βιοϊατρική κάποια στιγμή,(όπως είδα ότι ανέφερε και ο Samaritan πιο πάνω :redface:),θα 'θελα να ανακαλύψω κάτι,δεν ξέρω τι,που να ανιχνεύει τις ανθρώπινες σκέψεις και τα συναισθήματα,ακόμα κι όταν ο άλλος δεν έχει τις αισθήσεις του ας πούμε...Και μέσα από αυτό,να μπορείς να έρθεις με κάποιο τρόπο σε επαφή μαζί του!
Τρελές σκέψεις!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Αν υποθέσουμε ότι καταφέρνω να ασχοληθώ με τη Βιοϊατρική κάποια στιγμή,(όπως είδα ότι ανέφερε και ο Samaritan πιο πάνω :redface:),θα 'θελα να ανακαλύψω κάτι,δεν ξέρω τι,που να ανιχνεύει τις ανθρώπινες σκέψεις και τα συναισθήματα,ακόμα κι όταν ο άλλος δεν έχει τις αισθήσεις του ας πούμε...Και μέσα από αυτό,να μπορείς να έρθεις με κάποιο τρόπο σε επαφή μαζί του!
Τρελές σκέψεις!:D
creepy......:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Είναι!
Αλλά σκέψου τις συνέπειες...Σε διάφορους τομείς!
Να μπορείς να επικοινωνήσεις με κάποιον που δεν ξέρεις αν θα ανακτήσει ποτέ τις αισθήσεις του...
Θα ήταν χρήσιμο για πολλά θέματα,όχι μόνο για τους συγγενείς και το ψυχολογικό κομμάτι!;)
Μάλλον έχω καεί ε:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Πάντα ήθελα να γίνω ντετέκτιβ :redface:
Μου αρέσει να παρακολουθώ, όλο αυτό το μυστήριο είναι τέλειο, ακόμη και τώρα πιάνω τον εαυτό μου να χαζεύει μέσα από το λεωφορείο τα μπαλκόνια των άλλων, κοιτάω αν φαίνεται από μέσα το σπίτι, βλέπω τι κάνουν στο μπαλκόνι,τι ρούχα έχουν απλωμένα στο μπαλκόνι...
Ακούγεται λίγο άρρωστο τώρα που το λέω :( , αλλά δεν είναι, αλήθεια, απλά μου αρέσει να χαζεύω και θα μου άρεσε αν υπήρχε λόγος να το κάνω (να δω τον γκόμενο μέσα στο σπίτι όπως μου είπε ο σύζυγος, να δω το υιοθετημένο παιδάκι αν ζει καλά με τη θετή του μητέρα όπως μου είπε η βιολογική μαμά και άλλα τέτοια τρέλα)


Νταξ μπορείτε να με δουλέψετε άνετα τώρα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Καθηγητης-ερευνητης σε καποιο απο τα αγαπημενα πανεπιστημια (MIT, Johns Hopkins) σχετικα με γενετικη ή νευροβιολογια και να κανω προοδο στη θεραπεια του Alzheimer. Και που ξερετε ισως και το Nobel. (Δεν μπορω να πω οτι δεν ειναι αισιοδοξος... Ενα ενα βημα, προς το παρον μπηκα στο πανεπιστημιο Βιολογιας)

(Το θεμα δεν ειναι τι τρελα ονειρα εχεις, αλλα να πιστεψεις σε αυτα, να τα κυνηγησεις, ωστε να προσπαθησεις να τα κανεις πραγματικοτητα.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Είναι!
Αλλά σκέψου τις συνέπειες...Σε διάφορους τομείς!
Να μπορείς να επικοινωνήσεις με κάποιον που δεν ξέρεις αν θα ανακτήσει ποτέ τις αισθήσεις του...
Θα ήταν χρήσιμο για πολλά θέματα,όχι μόνο για τους συγγενείς και το ψυχολογικό κομμάτι!;)
Μάλλον έχω καεί ε:redface:
Οχι...το οτι εμενα μου φαινεται ανατριχιαστικο δε σημαινει οτι εχεις καει ή οτι αυτο δεν θα ειναι χρησιμο στην επιστημη!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Να φτιάξω ένα φθηνό ρομπότ οικιακής χρήσης για ανθρώπους που το έχουν ανάγκη.

Ή, ακόμα πιο τρελό, να λύσω τα οικολογικά προβλήματα με μια πρωτότυπη συσκευή παραγωγής "πράσινης" ενέργειας!

Ή, ασύλλυπτο αυτό, να βρω δουλειά στην Ελλάδα ως ΗΜΜΥ και να πληρώνομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetawaves

Νεοφερμένος

Ο Thetawaves αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Να τελειώσω τις προπτυχιακές σπουδές μου στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο με άριστα, να κάνω μεταπτυχιακό, διδακτορικό, να γίνω καθηγητής πανεπιστημίου και μετά υπουργός οικονομικών σε νεοϊδρυθέν δικό μου κόμμα. Τότε θα δημεύσω τις περιουσίες των πολυεκατομμυριούχων και των διεφθαρμένων πολιτικών τους οποίους και θα φυλακίσω. Θα βάλω την χώρα στους G20 και θα την πληρώσουν αυτοί που σήμερα μας διασύρουν. Αυτό είναι ένα βατό όνειρο που έχω :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Να τελειώσω τις προπτυχιακές σπουδές μου στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο με άριστα, να κάνω μεταπτυχιακό, διδακτορικό, να γίνω καθηγητής πανεπιστημίου και μετά υπουργός οικονομικών σε νεοϊδρυθέν δικό μου κόμμα. Τότε θα δημεύσω τις περιουσίες των πολυεκατομμυριούχων και των διεφθαρμένων πολιτικών τους οποίους και θα φυλακίσω. Θα βάλω την χώρα στους G20 και θα την πληρώσουν αυτοί που σήμερα μας διασύρουν. Αυτό είναι ένα βατό όνειρο που έχω :D.
Ωραιος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Αφου διοριστώ σε σχολείο στο δημόσιο(1ο ΤΡΕΛΟ ΟΝΕΙΡΟ!!!!!!)σαν γυμναστής,στην συνέχεια να γίνω προπονητής την εθνικής Ελλάδος και να πάρω το EURO ξανά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Εγω θελω να συνδυασω τη δικηγορια με το μοντελινγκ :P

Να φτιάξω ένα φθηνό ρομπότ οικιακής χρήσης για ανθρώπους που το έχουν ανάγκη.

Ή, ακόμα πιο τρελό, να λύσω τα οικολογικά προβλήματα με μια πρωτότυπη συσκευή παραγωγής "πράσινης" ενέργειας!

Ή, ασύλλυπτο αυτό, να βρω δουλειά στην Ελλάδα ως ΗΜΜΥ και να πληρώνομαι!

Εγω εχω φτιαξει ενα ρομποτ που κανει αναδασωση! :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samaritan

Νεοφερμένος

Ο Samaritan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Να τελειώσω τις προπτυχιακές σπουδές μου στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο με άριστα, να κάνω μεταπτυχιακό, διδακτορικό, να γίνω καθηγητής πανεπιστημίου και μετά υπουργός οικονομικών σε νεοϊδρυθέν δικό μου κόμμα. Τότε θα δημεύσω τις περιουσίες των πολυεκατομμυριούχων και των διεφθαρμένων πολιτικών τους οποίους και θα φυλακίσω. Θα βάλω την χώρα στους G20 και θα την πληρώσουν αυτοί που σήμερα μας διασύρουν. Αυτό είναι ένα βατό όνειρο που έχω :D.

Nice! :D


Καλά κανείς δεν σκέφτηκε να ξανά-εφερεύσει τον τρόπο παραγωγής "Ελεύθερης/ Δωρεάν Ενέργειας" ή Ασύρματης μεταφοράς του που πρώτος βρήκε ο Τέσλα. Δυστυχώς τα έγγραφα του εξαφανίστηκαν, και βέβαια όλη η δουλειά του πάνω στο θέμα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Να γίνω πρόεδρος της Ε.Ε.!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Δημαρχος στην πολη μου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. Thrax

Νεοφερμένος

Ο Dr. Thrax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
θα ηθελα να διδαξω θεωρητικη φυσικη σε καποιο πανεπιστημιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να φτιάξω μια ιστοσελίδα και να γίνω πλούσιος από αυτή. Μετά να ζω ζωή και κότα.8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top