Γενικό - Ποιο μάθημα απ'τα φιλολογικά της γ'γυμνασίου σας αρέσει περισσότερο;

sunn(y)

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
-κειμενα
-νεοελληνικη γλωσσα
-ιστορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki boo

Νεοφερμένος

Η olympia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
εγώ απεχθάνομαι τα αρχαία και την ιστορία...η ελένη μπορώ να πω είναι πολύ ενδιαφέρων μάθημα...αλλά και η γλώσσα διότι αναλύουμε διάφορα θέματα και περνάει ευχάριστα η ώρα...και τα κείμενα όμως δεν λέω...καλά είναι... χι χι χι..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foto105

Νεοφερμένος

Η foto105 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εμενα μου αρεσει με 1000 η Ελενη...τον καλυτερο βαθμο ειχα....τα παω τελειαα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bloody Μaria^^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mαρία ρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Ναι οντως αλλα και η ιστορια ειναι καταπληκτική..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FairyTale45402

Νεοφερμένος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παντα μου αρεσαν τα Αρχαια απο Μεταφραση (Οδυσεια, Ιλιαδα, Ελενη)
Αλλα μου αρεσουν πολυ και τα Κειμενα.
Ιστορια δεν μπορεσα ποτε μου να μαθω :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gsakellakis

Νεοφερμένος

Ο george sakellakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κάρπαθος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
κανενα , αν δεν ηταν αυτα τα μαθηματα θα επαιρνα 19 μ.ο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Αν και μου άρεσαν όλα τα φιλολογικά μαθήματα στο σχολείο (γι'αυτό και αποφάσισα να σπυδάσω φιλολογία :)), εντούτοις, όσον αφορά την τρίτη γυμνασίου, προτιμούσα την "Ελένη" (αρχαιοελληνική λογοτεχνία) και τα κείμενα νεοελληνικής λογοτεχνίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~RainMelody~

Νεοφερμένος

Η ~RainMelody~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ιστορία, κείμενα, γλώσσα..!!:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanna ?

Νεοφερμένος

Η Dunno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Αααα όλα τα φιλολογικά είναι τρέλα..!!! ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ 4 EVER...!
Επειδή όμως απ'όλα τα αστέρια κάποιο πρέπει να ξεχωρίζει, εγώ ξεχωρίζω Αρχαία και Ιστορία ( και Κείμενα και Ελένη και Γλώσσα :P).....!!!

Η προτιμηση σου ειναι ξεκαθαρη :P
Ως θετικο μυαλο(:whistle:) θα ψηφιζα Ελενη.. Εχει ενδιαφερον η εξελιξη της ολης ιστοριας..
Επισης μπορω να πω οτι και τα κειμενα θα μ αρεσαν αν καναμε βεβαια καλυτερες επιλογες :P εχει ωραια αποσπασματα το βιβλιο αλλα πολλα απο αυτα που κανουμε ειναι:whatever:

Οι ασκησεις ομως που πρεπει να κανουμε ειναι τοσο ηλιθιες και βαρετες που με απωθουν απο αυτα τα μαθηματα(ποσο μαλλον απο τα υπολοιπα που δεν μ αρεσουν καν !)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Η προτιμηση σου ειναι ξεκαθαρη :P
Ως θετικο μυαλο(:whistle:) θα ψηφιζα Ελενη.. Εχει ενδιαφερον η εξελιξη της ολης ιστοριας..
Επισης μπορω να πω οτι και τα κειμενα θα μ αρεσαν αν καναμε βεβαια καλυτερες επιλογες :P εχει ωραια αποσπασματα το βιβλιο αλλα πολλα απο αυτα που κανουμε ειναι:whatever:

Οι ασκησεις ομως που πρεπει να κανουμε ειναι τοσο ηλιθιες και βαρετες που με απωθουν απο αυτα τα μαθηματα(ποσο μαλλον απο τα υπολοιπα που δεν μ αρεσουν καν !)

Μιας και λες για το βιβλίο της Λογοτεχνίας, εγώ θα πως για το βιβλίο της Ιστορίας.:D:D.!!! Δεν υπάρχει αυτό το πράγμα. Ό,τι ποιο κακογραμμένο έχει βγει από τον ΟΕΔΒ:closed:!!! Δε βρίσκέτε;
Πάλι καλά που υπάρχουν και οι φωτοτυπίες..!!!:loltooth::loltooth::loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rea

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Χμ... Ελένη αν και τα χαλάμε στο θέμα των ασκήσεων... Πολύ βαρετό...
Μετά πάνε τα κείμενα και η έκθεση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanna ?

Νεοφερμένος

Η Dunno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Μιας και λες για το βιβλίο της Λογοτεχνίας, εγώ θα πως για το βιβλίο της Ιστορίας.:D:D.!!! Δεν υπάρχει αυτό το πράγμα. Ό,τι ποιο κακογραμμένο έχει βγει από τον ΟΕΔΒ:closed:!!! Δε βρίσκέτε;
Πάλι καλά που υπάρχουν και οι φωτοτυπίες..!!!:loltooth::loltooth::loltooth:

Συμφωνω..Αθλιο βιβλιο :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis03.06.09

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Όλα τα λατρεύω αλλά το αγαπημένο μου είναι τα Αρχαία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kostaspotter

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Τότε (πριν τρία χρόνια) εγώ είχα λατρέψει τη φυσικήγτ στην ουσία σε έβαζε στο κλήμα του λυκείου!!!Αυτά που μάθαμε τότε ήταν η βάσεις για την 1η και 2α λυκείου!
Το καλύτερό μου όμως ήταν τα μαθηματικά!!Πιστεύω πως ήταν άπαιχτα γτ η καθηγήτρια μας έβαζε δύσκολες ασκήσεις στις οποίες ήθελε παραπάνω σκέψη και σε έβαζε σε σκέψεις!!!
Απο τα φιλολογικά πάντα τα αγαπημένα μου ήταν τα αρχαία από μετάφραση (Οδύσεια, Ιλιάδα και κυρίως ο Ηρόδοτος τον οποίο κάναμε τότε στη δευτέρα γυμνασίου, αλλά και η Ελένη μια χαρά ήταν! )
Πάντως στην πρώτη λυκείου η φιλόλογος μας με έκανε να μισίσω όλα τα φιλολογικά με κύριο μάθημα τα Αρχαία....Αίσχος και χάλι μαύρο....Ντρέπομαι που έχουν τέτοιους καθηγητές να διδάσκουν στα σχολεία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
:hmm: από τα φιλολογικά της γ΄ γυμνασίου εμένα πιο πολύ μου αρέσει η Ελένη ,μετά τα κείμενα ,η γλώσσα -έκθεση .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
Μιας και λες για το βιβλίο της Λογοτεχνίας, εγώ θα πως για το βιβλίο της Ιστορίας.:D:D.!!! Δεν υπάρχει αυτό το πράγμα. Ό,τι ποιο κακογραμμένο έχει βγει από τον ΟΕΔΒ:closed:!!! Δε βρίσκέτε;
Πάλι καλά που υπάρχουν και οι φωτοτυπίες..!!!:loltooth::loltooth::loltooth:

συμφωνώ απολύτως!!! ποιο πυκνογραμμένο και κακογραμμένο δεν μπορούσαν να το κάνουνε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑmyC

Νεοφερμένος

Η ΑmyC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
εμενα μου αρεσαν η ιστορια και οι εκθεσεις!! :D
τα χειροτερα μου ηταν αρχαια και η ελενη (που τη μισησα γιατι την βαριομουν υπερβολικα!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ειμαι αναμεσα στην Ιστορια και στην Ελενη! Μου αρεσουν και τα 2!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Λογοτεχνία:inlove:
Ελένη:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

#LoveMaths

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν περισσότερο τα εξής μαθήματα:
- Αρχαία Ελληνική Γλώσσα
- Λογοτεχνία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top