Ποιο είναι το καλύτερο πανεπιστήμιο για Ψυχολογία;

Super woman

Νεοφερμένος

Η Super woman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω αν έχετε ιδέα πιο είναι το καλύτερο πανεπιστήμιο για ψυχολογια;
 

nickd6776

Νεοφερμένος

Ο nickd6776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
ΕΚΠΑ, Παντειο, με καποιες διαφορες στα προγραμματα σπουδων
 

Super woman

Νεοφερμένος

Η Super woman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ, αλλά που βασίζεται την άποψη σας;
 

Τρελας123

Νεοφερμένος

Η Τρελας123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Ποιο είναι το καλύτερο πανεπιστήμιο για τα παιδαγωγικα Τμήματα;
 

margik

Νεοφερμένος

Η margik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
ΕΚΠΑ, Παντειο, με καποιες διαφορες στα προγραμματα σπουδων
Mην ξεχνάς και την Πανεπιστημιάρα Κρήτης με μακρά παράδοση στην Νευροψυχολογία και την Κλινική, και θα τολμήσω να πω ίση ή και ισάξια με τα των Αθηνών τμήματα.Μιλάω από πρώτο χέρι.Ακόμα και τα συγγράμματα της Νευροψυχολογίας να δεις από καθηγητές του Παν/μίου Κρήτης είναι.Φυσικά,και τα τμήματα της Αθήνας είναι πολύ δυνατά!!Και το ΑΠΘ απ'ό,τι έχω ακούσει.
 

endosporia

Νεοφερμένος

Η endosporia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Το αγόρι μου είχε περάσει στα Ιωάννινα και πήρε μετεγγραφή για το ΕΚΠΑ και μια φίλη μου είναι Ρέθυμνο. Έχω, επίσης, γνωστούς που πλέον ασκούν το επάγγελμα.
Όλα αυτά τα πρόσωπα συμφωνούν πως οι σπουδές Ψυχολογίας εκτός Αθηνών πλεονεκτούν, λόγω της καλύτερης οργάνωσης του τμήματος και της - ως επί το πλείστον - πιο στενής επαφής καθηγητή-φοιτητή.
 

Super woman

Νεοφερμένος

Η Super woman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Mην ξεχνάς και την Πανεπιστημιάρα Κρήτης με μακρά παράδοση στην Νευροψυχολογία και την Κλινική, και θα τολμήσω να πω ίση ή και ισάξια με τα των Αθηνών τμήματα.Μιλάω από πρώτο χέρι.Ακόμα και τα συγγράμματα της Νευροψυχολογίας να δεις από καθηγητές του Παν/μίου Κρήτης είναι.Φυσικά,και τα τμήματα της Αθήνας είναι πολύ δυνατά!!Και το ΑΠΘ απ'ό,τι έχω ακούσει.
Ευχαριστώ πολύ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το αγόρι μου είχε περάσει στα Ιωάννινα και πήρε μετεγγραφή για το ΕΚΠΑ και μια φίλη μου είναι Ρέθυμνο. Έχω, επίσης, γνωστούς που πλέον ασκούν το επάγγελμα.
Όλα αυτά τα πρόσωπα συμφωνούν πως οι σπουδές Ψυχολογίας εκτός Αθηνών πλεονεκτούν, λόγω της καλύτερης οργάνωσης του τμήματος και της - ως επί το πλείστον - πιο στενής επαφής καθηγητή-φοιτητή.
Ευχαριστώ πολύ
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
ΑΠΘ ή Κρήτης έχουν πιο ολοκληρωμένα προγράμματα σπουδών. Μετά θα πρότεινα ΕΚΠΑ.

Σε θέμα αναγνώρισης, αποκατάστασης κλπ δεν διαφέρουν σε τιποτα 🙂
 

Super woman

Νεοφερμένος

Η Super woman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Για ψυχολογία δε θα έλεγα ΕΚΠΑ διότι πολύ πιο χαοτικά από τα υπόλοιπα, όχι οτι δεν είναι καλό… απλώς πχ πολλαααα ατομα μέσα στο αμφιθέατρο ειδικά μετά τη συγχώνευση με τα ΦΠΨ.

Εγώ θα έλεγα ΑΠΘ και Κρήτης . Πάντειο επίσης πολύ καλό απλά δίνουν βάση στην κοινωνικη ψυχολογία.

το πιο πιεστικό είναι της Κρήτης
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top