Ποιο είναι το δυσκολότερο μάθημα;

S¡mos

Νεοφερμένος

Ο S¡mos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Πελοποννήσου (Τρίπολη). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Αρχαία.. πιστεύω πώς δεν υπάρχει άλλο μάθημα με ίσο βαθμό δυσκολίας . Ουσιαστικά τα αρχαία είναι σαν να μαθαίνεις μια ξένη γλώσσα . Αν δεν διαβάσεις από την αρχή συστηματικά :book: πάει το έχασες το τρένο ... ;) !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Για μενα το πιο δυσκολο μαθημα ηταν τα κειμενα.Επρεπε να μαθεις απ'εξω ενα σωρο κρυμμενα νοηματα για καθε ποιημα ,γιατι αυτα που προσπαθουσες να βγαλεις με την λογικη σου ειτε ηταν πολυ λιγα ειτε δεν ηταν αυτα που ζητουσε ο καθηγητης/τρια.

Περιττο να πω οτι δεν ειχα γραψει ποτε πανω απο 13-14 σε διαγωνισμα στο γυμνασιο αλλα και στο λυκειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αρχαία.. πιστεύω πώς δεν υπάρχει άλλο μάθημα με ίσο βαθμό δυσκολίας . Ουσιαστικά τα αρχαία είναι σαν να μαθαίνεις μια ξένη γλώσσα . Αν δεν διαβάσεις από την αρχή συστηματικά :book: πάει το έχασες το τρένο ... ;) !!!
σιγουρα ειναι δυσκολα και αν δεν το πιασεις απο την αρχη δεν γινεται δουλεια! αλλα δεν ειναι και το δυσκολοτερο μαθημα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι δεν υπάρχει δύσκολο ή εύκολο μάθημα γιατί ο κάθε μαθητής έχει την δική του γνώμη και διαφορετικές ικανότητες σε κάθε μάθημα.....Π.χ η φίλη μου πήρε 20 στην ιστορία με μεγάλη ευκολία, αλλά εγώ δυσκολεύτηκα για να πάρω αυτό τον βαθμό.....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire14<3

Νεοφερμένος

Η Claire(tvd 4everr):) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
νομίζωω η φυσική:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Η διακυτταρική... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.

fibu

Νεοφερμένος

Ο fibu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Τα πιο δύσκολα είναι τα εντελώς άχρηστα για εμένα αρχαία και οι μπουρδολογίες της Ελένης και αυτό γιατί μου τρώνε τον χρόνο, μου σπάνε τα νεύρα και για να συνέλθω από τη τσατίλα μου και να συγκεντρωθώ στα μαθηματικά και τη φυσική θέλω 2-3 ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δυσκολοτερο μαθημα φετος ειναι τα αρχαια. Δεν υπαρχει. 3η κλιση, προστακτικες, βλακειες..... Φταει βεβαια και οτι εχουμε αλλαξει 3 καθηγητες. Και βεβαια και οι 3... τεσπα. Αν σου αρεσουν δεν ειναι τιπτα δυσκολο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βάγια Τοπουζλή

Νεοφερμένος

Η Βάγια Τοπουζλή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Κατα τν γνωμη μου τα πιο δυσκολα ειναι τα αρχαια και η φυσικηηη.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑΑ...:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Κατα τν γνωμη μου τα πιο δυσκολα ειναι τα αρχαια και η φυσικηηη.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑΑ...:(:(:(

ΛΙΓΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ... :rtfm:
Το οτι δεν εχεις καταλαβει τιποτα δεν σημαινει ότι είανι δυσκολα! :pfff::pfff::pfff:

Αλλα μην ανησυχεις, θα φροντισω να τα καταλαβεις ολα μαζεμενα στις εξετασεις... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βάγια Τοπουζλή

Νεοφερμένος

Η Βάγια Τοπουζλή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ΛΙΓΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ... :rtfm:
Το οτι δεν εχεις καταλαβει τιποτα δεν σημαινει ότι είανι δυσκολα! :pfff::pfff::pfff:

Αλλα μην ανησυχεις, θα φροντισω να τα καταλαβεις ολα μαζεμενα στις εξετασεις... :whistle:

ΟΟΟΟΟχχχχ :eek::eek::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
ΛΙΓΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ... :rtfm:
Το οτι δεν εχεις καταλαβει τιποτα δεν σημαινει ότι είανι δυσκολα! :pfff::pfff::pfff:
Αλλα μην ανησυχεις, θα φροντισω να τα καταλαβεις ολα μαζεμενα στις εξετασεις... :whistle:
Ωωωω mon amour. Επειδή ένα χρόνο μεγαλύτερη είμαι και η μισή μου παρέα είναι Θετική.Επίτρεψέ μου να ξέρω κάτι παραπάνω.
Η Φυσική μια χαρά μάθημα είναι. (Ίσα-ίσα που θεωρώ ότι θέλει μυαλό για να λύνεις ασκήσεις δύσκολες.)
Οι τυπάδες που διδάσκουν το μάθημα έχουνε πρόβλημα να το πω με ευγενικό τρόπο.
Νομίζω ότι τα θέματα των Πανελληνίων το επέδειξαν.:whistle:
Άσε που όσο μεγαλώνω τόσο περισσότερο καταλαβαίνω ότι δεν είναι για΄μενα αυτά..
Όσον αφορά το πιο ήταν το πιο δύσκολο μάθημα θα απαντήσω πως για΄μενα δυσκολότερο ήταν η Φυσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ωωωω mon amour. Επειδή ένα χρόνο μεγαλύτερη είμαι και η μισή μου παρέα είναι Θετική.Επίτρεψέ μου να ξέρω κάτι παραπάνω.
Η Φυσική μια χαρά μάθημα είναι. (Ίσα-ίσα που θεωρώ ότι θέλει μυαλό για να λύνεις ασκήσεις δύσκολες.)
Οι τυπάδες που διδάσκουν το μάθημα έχουνε πρόβλημα να το πω με ευγενικό τρόπο.
Νομίζω ότι τα θέματα των Πανελληνίων το επέδειξαν.:whistle:
Άσε που όσο μεγαλώνω τόσο περισσότερο καταλαβαίνω ότι δεν είναι για΄μενα αυτά..
Όσον αφορά το πιο ήταν το πιο δύσκολο μάθημα θα απαντήσω πως για΄μενα δυσκολότερο ήταν η Φυσική.

Δεν μπορεις να μιλας γενικα για φυσικους, αν εχεις συναντησει 2 προβληματικους. Εγω εχω εξαιρετικη φυσικο η οποια ειναι και ο λογος που λατρεψα το μαθημα. Μην τους βαζεις όλους στο ίδιο καζάνι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βάγια Τοπουζλή

Νεοφερμένος

Η Βάγια Τοπουζλή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Δεν μπορεις να μιλας γενικα για φυσικους, αν εχεις συναντησει 2 προβληματικους. Εγω εχω εξαιρετικη φυσικο η οποια ειναι και ο λογος που λατρεψα το μαθημα. Μην τους βαζεις όλους στο ίδιο καζάνι. :)

Εντάξει το ''εξαιρετικη'' ειναι άποψη του καθενός .... Μπορει κάποιος αλλος ν μν τν βλεπει ετσι......:/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εντάξει το ''εξαιρετικη'' ειναι άποψη του καθενός .... Μπορει κάποιος αλλος ν μν τν βλεπει ετσι......:/::/:

Με τα δικά μου κριτήρια είναι εξαιρετική. Με τα κριτήρια του ''κάποιου άλλου'', μπορει να είναι μπάζο... ;) Για τον εαυτό μου μίλησα... :whistle:
Πάντως αυτο που θέλω να πώ είναι ότι ανάμεσα στους ''προβληματικους', παντα υπάρχουν και καποιοι που κάνουν την διαφορα. Δεν ξέρω ποιοι απο τους 2 ειναι η πλειοψηφια, πάντως είναι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δεν μπορεις να μιλας γενικα για φυσικους, αν εχεις συναντησει 2 προβληματικους. Εγω εχω εξαιρετικη φυσικο η οποια ειναι και ο λογος που λατρεψα το μαθημα. Μην τους βαζεις όλους στο ίδιο καζάνι. :)
Δεν είναι ότι μου έτυχαν 2 προβληματικοί. Είναι το γεγονός ότι οι δύο αποτέλεσαν το λόγο που μίσησα τη Φυσική.
Με τα δικά μου κριτήρια είναι εξαιρετική. Με τα κριτήρια του ''κάποιου άλλου'', μπορει να είναι μπάζο... ;) Για τον εαυτό μου μίλησα... :whistle:
Πάντως αυτο που θέλω να πώ είναι ότι ανάμεσα στους ''προβληματικους', παντα υπάρχουν και καποιοι που κάνουν την διαφορα. Δεν ξέρω ποιοι απο τους 2 ειναι η πλειοψηφια, πάντως είναι :)
Δεν αντιλέγω.
Απλώς μάλλον δε θυμάσαι τον περσινό χαμό με τη Φυσική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Δεν είναι ότι μου έτυχαν 2 προβληματικοί. Είναι το γεγονός ότι οι δύο αποτέλεσαν το λόγο που μίσησα τη Φυσική.

Ναι εχεις δικιο... Συναιβει με τη μαθηματικο μου (την οποια δεν θα συγχωρησω ποτε γιατι ηρθε την χειροτερη χρονια, την χρονια που τα μαθηματικα εινια οιβασεις για ολα τα υπολοιπα, και δεν ξερω ΤΙΠΟΤΑ...)

Δεν αντιλέγω.
Απλώς μάλλον δε θυμάσαι τον περσινό χαμό με τη Φυσική...

Ποιο χαμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ναι εχεις δικιο... Συναιβει με τη μαθηματικο μου (την οποια δεν θα συγχωρησω ποτε γιατι ηρθε την χειροτερη χρονια, την χρονια που τα μαθηματικα εινια οιβασεις για ολα τα υπολοιπα, και δεν ξερω ΤΙΠΟΤΑ...)
Ποιο χαμο?
Ξέχασα να προσθέσω την άχρηστη μαθηματικό της 1ης γυμνασίου που με΄κανε από τότε να πω ότι: "Όποιοδήποτε μπάζο και να΄χω κάποια στιγμή στα Αρχαία.Είναι προτιμότερο από εκείνη".
Με ένα από τα θέματα της Φυσικής στις Πανελλήνιες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ξέχασα να προσθέσω την άχρηστη μαθηματικό της 1ης γυμνασίου που με΄κανε από τότε να πω ότι: "Όποιοδήποτε μπάζο και να΄χω κάποια στιγμή στα Αρχαία.Είναι προτιμότερο από εκείνη".
Με ένα από τα θέματα της Φυσικής στις Πανελλήνιες..

Αυτο ακριβως λεω για την δικια μου... :whistle:
Τι είχε γίνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top