Ποιο είναι το δυσκολότερο μάθημα;

ebe

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Μπα τα αρχαία είναι εύκολα...Λίγο (αν όχι πολύ) τα κείμενα είναι σπαστικά αλλά κατα τ'άλλα είναι στα πλαίσια του εύκολου κ του κατανοητού τουλάχιστον για εμένα..Αυτό πάντως που δεν χωνεύω φέτος είναι η ιστορία , η ιλιάδα και η οικιακή οικονομία!

Το βιβλίο της Ιστορίας κ πιστεύω πως συμφωνούμε οι περισσότεροι ειναι Α.Π.Α.Ρ.Α.Δ.Ε.Κ.Τ.Ο...Πέρα του ότι είναι σκατο γραμμένο σε πετάει από το ένα θέμα στο άλλο! Ας μην μιλήσω για τις ασκήσεις..Τουλάχιστον εμάς μας τα λέει η καθηγήτρια μας κ κρατάμε σημιώσεις...

Η Ιλιάδα φέτος είναι γελοία..Καταρχάς η μετάφραση της υποτίθεται πως γίνεται για την διευκόληνσή μας...Άλλο βέβαια που είναι κακογραμμένη κ ο μετφρ. πήγε να το παίξει ποιητής..Αν πέρισυ ΛΑΤΡΕΥΑ τον Όμηρο φέτος μισώ την ώρα που κάνουμε μάθημα..Το αποκορύφωμα όμως είναι οι ασκήσεις που είναι μεγαλύτερες από τις απαντήσεις που δίνουμε...!

Δεν ξέρω για εσας πάντως εγώ στο μάθημα της οικ.οικ κόβω φλέβες!!!! Η καθηγήτρια είναι άτομο δεν λέω αλλά ρε παιδία το μάθημα είναι πολύ βαρετό..Έλεος δηλαδή!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bambacha

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγώ απ'οτι πιστεύω το δυσκολότερο μάθημα για να λέμε την αλήθεια όσον αφορά την 1η γυμνασίου είναι αρχαία. στην δευτέρα είναι απο εμπειρίες τις αδερφής μου τα μαθηματικά. Μεχρι εκεί ξέρω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Συμβουλη.. τα αρχαια θελουν λιγο συστηματικο διαβασμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
συμφωνω γιατι δεν ειναι μονο η αποστηθηση της γραμματικης ειναι και η ορθογραφια και τα πνευμετα και οι τονοι και οικανονες και η εξασκηση. οσο αναφορα την μεταφραση εμας δεν μας την ζητησε ποτε και μας ειπε μονο στην τριτη γυμνασιου θα κανουμε λιγο. το λεξιλογικο πινακακι θελει μονο να ξερεις της λεξεις που εχει και εγω πιστευω οτι ειναι ωραιο μαθημα και μετριο ουτε δυσκολο αλλα ουτε και ευκολο, το μονο που πρεπει να κανουμε ειναι να κατσουμε 25 λεπτακια 35 να συγκεντρωθουμε να τα μαθουμε και να εξεσκηθουμε και χωρις παπαγαλια και να τα μαθει καλα οχι ενα πασαλιμα και ολα οκ.κατσετε να διαβασετε τωρα που ειναι χαμηλο το επιπεδο ωστα να τα αγαπησετε,ωστε να μην λετε μεχρι την α λυκειου α βαριεμε να διαβασω τα κ0λ0αρχαια σας κ.τ.λ ιδικοτερα αν πατε θεωριτικη αστα βραστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Louica

Νεοφερμένος

Η Louica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Φυσική+Μα9ηματικα=/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sta8is

Νεοφερμένος

Ο Sta8is αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αρχαια τα πιο δυσκολα με διαφορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a9hna

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
χμ... η φυσική. Βέβαια μπορεί να μην μου φαινόταν τόσο δύσκολη και δυσνόητη αν τησ αφιέρωνα περισσότερο χρόνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evans

Νεοφερμένος

Ο evans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εγω παντως πιστευω οτι δυσκολοτερο μαθημα ειναι τα αρχαια και ιστορια:nono::mad::sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΗ ΟΛΕ!!!

Νεοφερμένος

Η εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Πρώτον μη γράφεις με κεφαλαία....δεύτερον αυτό είναι στην κρίση του καθενός...αν πχ κάποιος είναι καλός στα φιλολογικά, ίσως τον δυσκολεύουν τα θετικά...δεν υπάρχει συγκεκριμένο μάθημα για όλους...εμένα προσωπικά μου φαίνεται δύσκολη η Ιστορία...

+φωνω!!! παρολα αυτα εμενα μ αρεσουν τ μαθηματικα και τ φιλολογικα.:) σιγχαινομαι τ τεχνολογια!!!:whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandra_4400

Νεοφερμένος

Η Ale3a:* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
τεχνολογια!:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

z0uRaKi

Νεοφερμένος

Η z0uRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
:hmm: Για εμένα τα δυσκολότερα μαθήματα είναι [ ιστορία, μαθηματικά και αρχαία] με έχουν τρελάνει:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vacw

Νεοφερμένος

Η vacw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγω παιδια τωρα που πηγα λυκειο συνειδητοποιησα ποσο ευκολα ηταν τα μαθηματα του γυμνασιου..σας ζηλευω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
η ιστορια και η βιολογια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rea

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Τα αρχαια κατα τη γνωμη μου...
Αν και διαβαζω ποτε δεν μπορω να τα μαθω.:'(Μετα ερχονται η φυσικη και η χημεια που γραφω καλα μονο απο καθαρη τυχη(αλλα δεν το λεμε στους καθηγητες...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,896 μηνύματα.
αρχαία και γερμανικά που τα ξεκίνησα ένα μήνα και έπαθα σοκ και ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ. ευτυχώς ξεμπέρδεψα εδώ και πολύ καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

#Th@n0$#

Νεοφερμένος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 14 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Μήλος (Κυκλάδες). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγώ στην δευτέρα δυσκο΄λεύομαι λιγάκι χημεία(νομίζω επειδη δν προσέχω):xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Death_Angel

Δραστήριο μέλος

Ο Φουφουτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 685 μηνύματα.
για μενα ειναι τα αρχαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
η φυσικη με δυσκολευει και τα αρχαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Τα μισά που μιλούν εδώ πέρα είναι πρωτάκια που γκρινιάζουν για βιολογίες και μαθηματικά. Για ελάτε στις επόμενες τάξεις και μετά θα παρακαλάτε να ξανακάνετε βιολογία και μαθηματικά κι αρχαία πρώτης γυμνασίου....


οντως μαλακ!ες ελεγα για βιολογια πανεκολη ειναι μεχρι και να τν σπουδασω θελω και φανατικα κιολας και για τα αρχαι μια χαρα ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Παιδιά τα πιο δύσκολα μαθήματα για μένα είναι τα φιλολογικά και συγκεκριμένα τα αρχαία,ειδικά στο τέλος που έχεις να διαβάσεις της Α,Β +Γ γυμνασίου:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top