Γενικό - Ποιο είναι το δυσκολότερο μάθημα Γενικής Παιδείας;

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
αντικειμενικα(και παρ ολο που ειναι απ τα αγαπημενα μου μαθηματα)νομιζω οτι η αλγεβρα ειναι πολυ δυσκολη,ειδικα για τους θεωρητικους!για την ακριβεια,μερικα κεφαλαια ειναι δυσκολοτερα απ τα μαθηματικα κατευθυνσης..εξαλλου το ιδιο συμβαινει και με την αντιγονη γενικης παιδειας συγκριτικα με τ αρχαια κατευθυνσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coco :D

Νεοφερμένος

Η coco :D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Παιδια εσεις ποιο θεωρειτε πιο δυσκολο μαθημα στην Β΄λυκειου?? Μιλαμε παντα βεβαια για γενικης....:D:D

Λοιπον ξεκιναω εγω...

Εγω μισω την ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλώς ήρθες στο Club :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lostie

Νεοφερμένος

Η lostie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Χημεια... Δεν ειναι τραγικα δυσκολη αλλα ειναι απο τα χειροτερα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
αντικειμενικα(και παρ ολο που ειναι απ τα αγαπημενα μου μαθηματα)νομιζω οτι η αλγεβρα ειναι πολυ δυσκολη,ειδικα για τους θεωρητικους!για την ακριβεια,μερικα κεφαλαια ειναι δυσκολοτερα απ τα μαθηματικα κατευθυνσης..εξαλλου το ιδιο συμβαινει και με την αντιγονη γενικης παιδειας συγκριτικα με τ αρχαια κατευθυνσης...
Συμφωνώ απόλυτα! Η Αντιγόνη είναι το πιο άχρηστο και δύσκολο μάθημα!Το λεξιλόγιο και το συντακτικό είναι πανδύσκολα και έτσι η μετάφραση μαθαίνεται παπαγαλία, αναλυτική σύνταξη και γραμματική δεν κάνουμε άρα δεν ωφελούνται ούτε οι θεωρητικοί. Δεν καταλαβαίνω γιατί διδάσκεται από το πρωτότυπο αφού μόνο τα ερμηνευτικά σχόλια μας ενδιαφέρουν.Από την άλλη οι θεωρητικοί βρίσκονται σε πολύ χειρότερη μοίρα : άλγεβρα,γεωμετρία,φυσική,χημεία δεν είναι ούτε λίγα ούτε εύκολα για έναν θεωρητικό:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
με μεγαλη διαφορα η αντιγονη!!! αυτη η μεταφραση οχι μονο δεν βγαινει με τιποτα αλλα ειναι και καπως κουλη... ''αγαπημενο κεφαλι της αδερφης μου ισμηνης'':P χιλιες φορες να καναμε κανονικο κειμενο!!!! μου δειξανε ενα κειμενο απο την κατευθυνση και το μεταφρασα ανετα ενω την αντιγονη....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Γεωμετρία..................ΓΤΠ
το ίδιο και η φυσική γενικής.... απλά απαίσια............
(και πάω και θετική κιόλας...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
αλγεβρα (ειμαι θεωρητικη):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top