Γενικό - Ποιο είναι το δυσκολότερο μάθημα Γενικής Παιδείας;

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
κατα τη γνωμη μου φυσικη. δεν καταλαβαινω χριστο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangeline

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Εγώ θα έλεγα φυσική Γ.Π.
Ειδικά στην αρχή μέχρι να της πάρεις τον αέρα, μπερδεύεσαι λίγο..
Μόνο σε εμένα αρέσει η γεωμετρία?:)
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,047 μηνύματα.
Μόνο σε εμένα αρέσει η γεωμετρία?:)
:(
Κι εμένα μου αρέσει γιατί μαθαίνεις να σκέφτεσαι. Αν θέλεις να κάνουμε κλαμπ φίλων της γεωμετρίας είμαι μέσα. :):):) (χα)³
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Κι εμένα μου αρέσει γιατί μαθαίνεις να σκέφτεσαι. Αν θέλεις να κάνουμε κλαμπ φίλων της γεωμετρίας είμαι μέσα. :):):) (χα)³
Και 'γω!!!:)
Αλλά τί εννοείς??:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
αρχαια...εχουμε μια τρελη...αυριο γραφουμε και το ζωο μας εβαλε ολη τη γραμματικη ολο το συντακτικο 1-99 μεταφραση πολυ βλιμα
απολύτως λογικό το βρίσκω :iagree: και τους έμαθα απέξω και τους 99 στίχους! και δεν είμαι στην θεωρητική :P
εγώ πάντως αν και πιστεύω ότι η γεωμετρία είναι πολύ ενδιαφέρουσα, με δυσκολεύει πολύ :( και τα κείμενα δεν μ'αρέσουν ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Ιστορία. Της έγραψα για 18 και μου έβαλε 15 με πρόφαση ότι δεν χρησιμοποίησα τις "σωστές λέξεις"...
Α, και Γεωμετρία που φέτος δεν έχω ανοίξει βιβλίο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Νομιζω τα αρχαια....Περσι τουλαχιστον και χωρις να ειχες διαβασει, μεταφραση εβγαζες κουτσα στραβα, φετος πρεπει να μαθεις την μεταφραση απ΄εξω....Και οσο να ναι ειδικα εμεις, τα παιδια που δεν πηγαινουμε θεωρητικη, δεν εχουμε καθε φορα τον χρονο να διαβασουμε τη μεταφραση της αντιγονης....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Κι εμενα με ζοριζε πολυ η μεταφραση στην Αντιγονη. Ενω της πρωτης Λυκειου το κειμενο ηταν μακραν πιο ευκολο, εβγαζα σχεδον απο μονη μου μεταφραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Η Γεωμετρια για μενα.Τη σιχαινομουν απιστευτα, και ενω στην Αλγεβρα τα επιανα αμεσως, ολα αυτα τα τριγωνα,τα τετραγωνα κλπ με μπερδευαν.Ευτυχως που δεν την εχουμε φετος.Αρχαια ουτε το βιβλιο δεν επαιρνα οποτε δεν μπορω να εξφερω γνωμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tombraider

Νεοφερμένος

Ο Gregory αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Δοξάτο (Δράμα). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
γεωμετρια κ χημεια....ο χημικοσ μασ ειναι κ ζωον, δν ξερει τπτ.... κ τ γεωμετρια την μισω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Θεωρώ πως είναι η φυσική. Έχουμε και έναν καθηγητή φασκελοκουκούλωσ' τα!!!
Μπορώ να πω παιδιά οτι η περσινή γεωμετρία μου άρεσε πολύ περισσότερο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loobs

Νεοφερμένος

Η μελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
βλεπω πολυ αρνητικη διάθεση για τη γεωμετρία ε;;
εμενα μ'αρεσει! είναι ευκολη και ακόμα κ αν δεν ξερεις πως να λυσεις μια ασκηση, αν το φέρεις απο δω το πας απο κει λυνεται! :D

προσωπικα μισω την ιστορια.. ποτε δεν ηταν το αγαπημενο μ μαθημα αλλα εχουμε μια καθηγητρια με την οποια δεν μπορω να συνυπαρξω στο ιδιο δωματιο... η ιστορια μ'αρεσει μονο ν διαβαζω βιβλια εκτος σχολείου... στο σχολείο με εκαναν να την μισήσω.. :mad:
δεν μ αρεσει κ η αντιγονη, κ γιατι το κειμενο δεν βγαινει μ τν καμια μεταφραση [ειμαι θεωρητικη κ καλη στ αγνωστο κ δν καταλαβαινω χριστό] αλλα κ γιατι εχουμε μια καθηγητρια π βαριεται ν ασχοληθει κ δν προσπαθει ν κανει τ μαθημα ωραιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
για μένα η ιστορία.εκεί έγραψα και τον χειρότερο μου βαθμό στις εξετάσεις πέρυσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
μακραν η φυσικη κι η αλγεβρα
χημεια,γεωμετρια παλευονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

THERISTIS

Νεοφερμένος

Ο THERISTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω ΦΛΟΟΡΑ και εγώ μισώ Γεωμετρία και Φυσική!!!!!:hmm:
Βασικά δεν μου αρέσουν επειδή πολλές φορές δεν τα καταφέρνω!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Γεωμετρία, Φυσική και Άλγεβρα, ήταν τα μαθήματα που με είχαν δυσκολέψει αρκετά στη Β' Λυκείου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Γεωμετρία είναι φοβερή φέτος.Εύκολη και χωρίς πολλά πολλά.
Θεωρώ ότι δεν είναι κάποιο μάθημα δύσκολο φέτος.
Βέβαια αυτό που δεν αντέχω είναι η Αντιγόνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coco :D

Νεοφερμένος

Η coco :D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Η ιστορία ...μπλιαααααααααχ :sick: δεν μπορώ ούτε το εξώφυλλο να βλέπω...:knife:
και σήμερα έγραψα διαγώνισμα σ'αυτή:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Το μάθημα που με δυσκολεύει σε όλη μου την μαθητική ζωή άρα και φέτος είναι η έκθεση :(
Κατά τα άλλα δεν υπάρχουν άλλα μαθήματα φέτος που να με δυσκολεύουν,απλά μαθήματα που δεν με ενδιαφέρουν με αποτέλεσμα να μην ξέρω τίποτα σε αυτά.Π.χ.ιστορία,λογοτεχνία και αντιγόνη:look:
(πως φαίνεται η θετικoύρα όμως :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Ιστορια (απιστευτα βαρετη φετος, τουλαχιστον τωρα στην αρχη με το βυζαντιο)
Αντιγονη (πονεμενη ιστορια τα αρχαια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top