Ποιος ήταν ο βαθμός σας;[τρίμηνο,διαγωνίσματα,τεστ]

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Σήμερα πήραμε βαθμούς και τελικά πήρα 17 6/13...Χαλια ε;;;
Βασικά το περίμενα ότι θα πάρω τόσο, αφού διάβαζα μονο 20 λεπτα...
Δεν είναι ότι βαριέμαι και τεμπελιαζω...Απλώς στο γυμνάσιο θέλω να πάρω τις κατάλληλες βάσεις για να μην αντιμετωπίσω με τόση δυσκολία τα πράγματα στο λύκειο...
Εξάλλου, αν διαβάζεις 2 και 3 ώρες στο γυμνάσιο στο λύκειο δηλ πόσες πρέπει να διαβάζεις; 5 και 6;;; Έλεος...
Προς το παρόν θέλω να κρατήσω τις δυνάμεις μου για να τα δώσω όολα στο λύκειο...
Τέσπα, το μόνο σίγουρο ειναι ότι στο επόμενο τρίμηνο θα τα πάω πολύ πιο καλύτερα...

Eσάς έλεγε το μέσο όρο;Εμας είχε μόνο τους βαθμούς και όχι το μέσο όρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Eσάς έλεγε το μέσο όρο;Εμας είχε μόνο τους βαθμούς και όχι το μέσο όρο...

Ναι μας τον είχε, αλλά πέρυσι όχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
18.56!!Γαμώτο:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.

Asura97

Νεοφερμένος

Ο Asura97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Εγω 19 και 5/14!!! Μια χαρα για Α΄γυμνασιου! :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mamaguena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mamaguena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Mηπως ξερεις πως βγάζουμε το μέσο όρο;

Προσθέτεις τους βαθμούς σου και μετά το άθροισμα το διαιρείς με τον αριθμό των μαθημάτων, δλδ :
Μαθηματικά 19
Γλώσσα 18
Φυσική 20



Στο είπα όσο απλά μπορούσα για να το καταλάβεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Προσθέτεις τους βαθμούς σου και μετά το άθροισμα το διαιρείς με τον αριθμό των μαθημάτων, δλδ :
Μαθηματικά 19
Γλώσσα 18
Φυσική 20



Στο είπα όσο απλά μπορούσα για να το καταλάβεις;)

Ακριβώς αυτό...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Aυτό το ξέρω και εγώ.Όμως έτσι βγαίνει ο βαθμός σε δέκατα ενώ του γυμνασίου είναι σε δέκατα τρίτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vagialena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βαγιαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Aυτό το ξέρω και εγώ.Όμως έτσι βγαίνει ο βαθμός σε δέκατα ενώ του γυμνασίου είναι σε δέκατα τρίτα...
Σωστο αυτο! Πως βγαζουν τα δεκατα τριτα?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Σωστο αυτο! Πως βγαζουν τα δεκατα τριτα?:hmm:

Και εγώ αυτό αναρωτιέμαι(α,ευχαριστώ για το αίτημα,το δέχτηκα)(φιλίας):xixi:
-----------------------------------------
Το βρήκα πώς....
Προσθέτεις όλα τα μαθήματα και διαιρείς δια τον αριθμό των μαθημάτων.Στο τέλος ανάλογα με το πόσα είναι τα μαθήματα προσθέτεις ο,3 ο,4 κλπ....Έκανα πολλά μαθήματα είναι πιστοποιημένο!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Στα 13 είναι γιατί δεκατρία είναι τα μαθήματα (βγαίνει ο μέσος όρος των δύο που είναι μαζί, πχ. Φυσική-Χημεία που δεν κάνετε στην Α', Νέα, Αρχαία κτλ.). Έτσι πχ. μπορείς να λειτουργήσεις αντίστροφα και να πεις ότι για κάθε βαθμό που παίρνεις η διαφορά αυτού από το 20 είναι όσα /13 σου αποκόπτονται από το απόλυτο 20 (δηλ. πες ότι πήρες 14 στη Βιολογία, τότε αυτόματα φεύγουν 20-14 = 6 μόρια από τον τελικό σου βαθμό στα /13, δηλαδή το πολύ να βγάλεις 19 7/13 (λέμε τώρα)).

Αντίστοιχα για το αν μετριέται στα /14, /12 κτλ...:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Στην β'γυμ. ποια συμψηφίζονται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Από όσο θυμάμαι (δεν ειμαι και η πιο έγκυρη πηγή :P), συμφηφίζονται όσα μαθήματα τα έχεις χωρισμένα σε ζευγάρια. Δηλαδή: Νέα Λογοτεχνία - Νέα Γλώσσα, Αρχαία Ε. Γραμματεία - Αρχαία Ε. Γλώσσα, Φυσική - Χημεία (κατά τη γνώμη μου αυτό δεν θα έπρεπε να γίνεται), Καλλιτεχνικά - Μουσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

masterakias

Νεοφερμένος

Ο Ζαχαριας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κύμη (Εύβοια). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
19 και 4/11
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Από όσο θυμάμαι (δεν ειμαι και η πιο έγκυρη πηγή :P), συμφηφίζονται όσα μαθήματα τα έχεις χωρισμένα σε ζευγάρια. Δηλαδή: Νέα Λογοτεχνία - Νέα Γλώσσα, Αρχαία Ε. Γραμματεία - Αρχαία Ε. Γλώσσα, Φυσική - Χημεία (κατά τη γνώμη μου αυτό δεν θα έπρεπε να γίνεται), Καλλιτεχνικά - Μουσική.
Ευχαριστώ αν και δεν νομίζω ότι γίνεται και για φιλολογικά...μόνο μουσική-καλλιτεχνικά και Γεωγραφία-Φυσική+Γεωγραφία(αυτό μας το είπε ο καθηγητής Φυσικής/Γεωγραφίας μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Πες του να κοιταχτεί και να μη παραπληροφορεί:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vagialena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βαγιαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Να σε ρωτησω κατι; Εσενα γιατι ο βαθμος σου ειναι σε εντεκατα και οχι δεκατα τριτα;;;;:emm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Πες του να κοιταχτεί και να μη παραπληροφορεί:P
Λές να είναι τόσο έξω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εγώ ξέρω ότι ο ξαροπ έχει απόλυτο δίκιο.... Ακριβώς αυτά τα μαθήματα συμψηφίζονται... Και συμφωνώ κι εγώ ότι κακώς συμψηφίζονται Φυσική και Χημεία, καθορίζουν και τα 2 μόνο το 1/13 της βαθμολογίας...
edit: Τώρα που το ξαναείδα συμψηφίζονται επίσης Πληροφορική και Τεχνολογία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DIMOS FOITHTHS

Νεοφερμένος

Ο ΔΗΜΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλκηδόνα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top