Ποιος ήταν ο βαθμός σας;[τρίμηνο,διαγωνίσματα,τεστ]

dOr0ula

Νεοφερμένος

Η 8eodora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ρε παιδιά μην ανγχώνεστε τοσο για τους βαθμουσ... εγω περιμενα κανενα 17 μεσο ορο αλλα πηρα 18 ακριβως...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elen1996

Νεοφερμένος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Έλα ντε...
Νταξει δεν είναι κόμπλεξ ακριβώς, μπορεί όντως να μην είσαι ευχαριστημένος απο αυτό που πήρες. Εμένα όμως με εκνευρίζει που κάποια παιδιά (βλέπε αδερφός μου) ντρέπονται να πουν τι πήραν ή λένε παραπάνω επίτηδες, ενώ έχουν μια χαρά βαθμό...
Βαθμοί είναι ρε παιδία. Σίγουρα θα επηρεάσουν την διάθεσή σου, αλλά δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου. Παραδέχομαι πως κι εγώ αγχώνομαι πολύ για το τι θα πάρω, αλλά όλα εξαρτώνται απο το πόσο προσπαθείς, αυτό δείχουν, την προσπάθεια που έκανες. Οπότε ότι και να πάρεις εξαρτάται απο εσένα, το "σκατά" εσύ το προκάλεσες... Δεν σου φταίει κανείς άλλος.
Κι εμείς πήραμε σήμερα...
Μια χαρά τα πήγα, δεν έχω παράπονο.
Δλδ ποσο πηρεσ????:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
εμεις δεν πηραμε ακομα!!!αλλα μαλλον (για το λυκειο μιλαω) θα παρουμε αρχες Φεβρουαριου αλλα δεν ειμαι σιγουρος!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Λοιπόν ελπίζω να κάνεις πλάκα. Επειδή όμως δεν κάνεις, θα σου πω ένα πράγμα: Είσαι τυχερός. Είσαι τυχερός που το iSchool απαγορεύει τις ύβρεις και τις προσωπικές επιθέσεις. Να το ξέρεις όμως, πρέπει κάποιος να βρεθεί, να σε βρίσει κατάμουτρα, να στα πει μήπως και ξυπνήσεις. Ειλικρινά σου μιλάω, αν δεν ήμασταν σε αυτό το forum, ό,τι βρισιά δεν έχω πει στη ζωή μου θα την άκουγες. Αλλά η αυτοσυγκράτηση είναι μεγάλη αρετή. Επίσης, μη μου αρχίσεις τα: ''Εσένα τι σε νοιάζει, δικό μου πρόβλημα blah blah blah''. Δικό σου πρόβλημα αλλά και δικό μου γιατί από κάτι τέτοιους γεμίζουν σήμερα τα σχολεία και πάμε όπως πάμε. Τέλος πάντων, πράξε όπως νομίζεις φίλε μου. Θέλω να έρθεις εδώ το Μάρτιο-Απρίλιο και να μου πεις: ''Shadowfax, όλα 20''.

Ρε δεν πάμε καλά...[/quote]

+10000000000
Δηλαδή έλεος...δεν πάμε κλ...το παιδί αν κάνει έτσι για τους βαθμούς από τη β γυμνασίου φαντάσου αργότερα τί θα κάνει...και να πεις ότι έβγαλε κάνα 13 να πω πάει στο καλό αλλά να βγάζει 19 και 2 και να κάνει έτσι είναι απαράδεκτο...
Γιώργο συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...Απλά respect!!!!!Μου επιβεβαίωσες για άλλη μια φορά γτ σε συμπαθώ τόσο πλ...μπράβο σου!:iagree::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Λοιπόν ελπίζω να κάνεις πλάκα. Επειδή όμως δεν κάνεις, θα σου πω ένα πράγμα: Είσαι τυχερός. Είσαι τυχερός που το iSchool απαγορεύει τις ύβρεις και τις προσωπικές επιθέσεις. Να το ξέρεις όμως, πρέπει κάποιος να βρεθεί, να σε βρίσει κατάμουτρα, να στα πει μήπως και ξυπνήσεις. Ειλικρινά σου μιλάω, αν δεν ήμασταν σε αυτό το forum, ό,τι βρισιά δεν έχω πει στη ζωή μου θα την άκουγες. Αλλά η αυτοσυγκράτηση είναι μεγάλη αρετή. Επίσης, μη μου αρχίσεις τα: ''Εσένα τι σε νοιάζει, δικό μου πρόβλημα blah blah blah''. Δικό σου πρόβλημα αλλά και δικό μου γιατί από κάτι τέτοιους γεμίζουν σήμερα τα σχολεία και πάμε όπως πάμε. Τέλος πάντων, πράξε όπως νομίζεις φίλε μου. Θέλω να έρθεις εδώ το Μάρτιο-Απρίλιο και να μου πεις: ''Shadowfax, όλα 20''.

Ρε δεν πάμε καλά...

Καταρχήν συμφωνώ απολύτως με τον Shadowfax!!! Δεύτερον δεν θα σου απαντήσω άμεσα alex2395, αλλά έμμεσα. Πρόπερσι, όταν ήμουν για πρώτη φορά στο Γυμνάσιο, είχαμε για σημαιοφόρο μια μαθήτρια η οποία έβγαλε στο τρίτο τρίμηνο 19 κ' 12/13!!! Σου φαίνεται απίστευτο, εεε...; Τώρα νομίζεις ότι αυτή η μαθήτρια θα συνέχιζε και θα ήταν και στο Λύκειο έτσι. Δυστυχώς όμως τρέχει από την Α' Λυκείου στα φροντιστήρια και δεν είναι ούτε παραστάτιδα... Τι σημαίνει αυτό; Ότι οι βαθμοί είναι καθαρά πλασματικοί... Επίσης, φυσικά και είναι καλό να απαιτείς όλο και πιο πολλά πράγματα από τον εαυτό σου για να φτάσεις στο επιθυμητό επίπεδο. Εσύ όμως απαιτείς από το σχεδόν Άριστα να φτάσεις στο Άριστα... Ποιος νομίζεις ότι είσαι...; Το 20 σημαίνει ότι θυμάσαι επακριβώς, οτιδήποτε έχεις μάθει σε αυτό το τρίμηνο. Έλεος ούτε εγώ θυμάμαι τι ακριβώς έκανα στα Αρχαία πέρσι κι ας έβγαλα 19 κ 7/13 Μ.Ο. ... Επίσης αν συνεχίσεις να κάνεις έτσι αυτό θα σε οδηγήσει να μην κάνεις οτιδήποτε άλλο εκτός από το διάβασμα, πράγμα που σημαίνει ότι θα χάσεις τα πάντα από τη ζωή σου (φιλίες και κυρίως σχέσεις οπουδήποτε). Τέλος γιατί αρκετά σε κούρασα, ο μαθητής πρέπει να διαβάζει έξυπνα (όχι με πονηράδα) γιατί έτσι θα θυμάσαι σε ένα συντριπτικό ποσοστό τι έκανες τις προηγούμενες χρονιές. Η αποστήθιση σημαίνει αδυναμία και επειδή θα πρέπει να αποστηθίσεις άλλα πράγματα σε επόμενες τάξεις, ο εγκέφαλος θα αρχίζει σαν το σκληρό δίσκο να θυσιάζει πράγματα που αποστήθισες με κόπο για να βάλεις άλλα, δηλαδή δώρον άδωρον... Όταν θα πας να δουλέψεις δεν θα σου χρειαστεί μια ξερή αποστήθιση, αλλά εξυπνάδα... Αυτό απαιτεί η σύγχρονη εποχή και όχι μόνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yamcha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.
πηρα 20!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
πηρα 20!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ναι...κι εγώ τώρα σε πίστεψα. Αυτό που είναι πιθανό είναι ότι

1) λες ψέμματα

2) σου χαρίστηκαν υπερβολικά. Άντε ενα 19.7-.9, παραπάνω δεν βάζουν οι καθηγητές στην Α' γυμνασίου και ειδικά στο 1ο τρίμηνο, πόσο μάλλον 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ρε πάψτε να ασχολείστε με τα παιδάκια... Αφήστε τα να πάρουν 20... Να πάρει, θέλω κι εγώ... :P:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Γιατί, ποιος δεν θα ήθελε. Αρκεί να μην το πάρουμε και πάνω μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mimitsaki

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Ναι...κι εγώ τώρα σε πίστεψα. Αυτό που είναι πιθανό είναι ότι

1) λες ψέμματα

2) σου χαρίστηκαν υπερβολικά. Άντε ενα 19.7-.9, παραπάνω δεν βάζουν οι καθηγητές στην Α' γυμνασίου και ειδικά στο 1ο τρίμηνο, πόσο μάλλον 20.
Εγώ διαφωνώ ,
γιατί το παιδί όντως μπορεί να ήταν τόσο καλό που να πήρε 20! Μπορεί βέβαια να λέει και ψέματα αλλά θέλω να πιστεύω πως όχι .Αλλά βασικά διαφωνώ με το δεύτερο μέρος μου λες .Εδώ στην Πάτρα πέρσι στο πρώτο τρίμηνο σε πολλά γυμνάσια υπήρχαν πολλά παιδιά που είχαν πάρει είκοσι από το πρώτο τρίμηνο !!!Οπότε βγάζουμε συμπέρασμα πως οι καθηγητές βάζουν 20! στην Α' γυμνασίουαπό το πρώτο τρίμηνο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Εμάς δεν μας το έκαναν ποτέ αυτό. Το πολύ 19.11/13, ποτέ δεν υπήρξε 20 στην Α' Γυμνασίου από το πρώτο τρίμηνο. Αν πράγματι είναι τα πράματα έτσι όπως λες, τότε αυτό λέγεται οριστική ξεφτίλα των βαθμών, και θα δώσει στο νέο παιδί του γυμνασίου μια ολότελα λανθασμένη εικόνα για τη βαθμολόγηση σε γυμνάσιο και λύκειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
....ρε κόλλημα με τους αριθμούς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elen1996

Νεοφερμένος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
μα δεν γινεται απο τ 1ο τριμηνο να παρεισ 20,καταρχην δεν σε ξερουν οι δασκαλοι και πιο πολυ τισ δυνατοτιτεσ σ.εγω πιστευω οτι δεν γινεται και δεν ξερω αν λεει ψεματα αλλα απο οτι εχω δει ειναι δυσκολα να παρεισ τετοιο βαθμο.....αλλα αν δεν λεει ψεματα δεν ειναι παιδι, ειναι ο αινσταιν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
παιδια μπραβο σας για τα 18-19-20 ... το θεμα ειναι πωσ εισαστε ακομα γυμνασιο!
Στο λυκειο τουλαχιστον στο δικο μου ο μεγαλυτερος βαθμος ειναι το 18.8 και πρεπει να ξεσκιζεσαι για να το βγαλεις!Παιδια οι βαθμοι ειναι απλοι αριθμοι...το θεμα ειναι το διαβασμα σας να αποδιδει καρπους και να πατε να γραψετε πολυ καλα στις πανελληνιες!
Ξερω παιδια που ηταν μαθητες του 18 και εγραψαν στις πανελληνιες κατω απο 10.000 μορια και επισης ξερω παιδια τα οποια ηταν πολυ αδικημενα γενικα..εβγαζαν 13αρια αλλα στο τελος εγραψαν 17000 μορια ! Οπως ειπε ο Ηρακλειτος "Τα παντα ρει και ουδεν μενει" δηλαδη "Τα παντα αλλαζουν , τιποτα δεν μενει σταθερο"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
ο τιτλος τα λεει ολα...εμενα ο βαθμοος που πηρα ειναι 19 παρά μία μονάδα ειμαι πολυ χαρουμενη...ειναι σχεδον 19!αν θελετε μπορειτε να πειτε και το βαθμο σας σε καθε μαθημα...εγω λεω το απιστευτο!μαθηματικα 20!δεν ειναι το μοναδικο 20 που εχω παρει...εχω παρει 20 και στα γαλλικα και στα αγγλικα!στα αλλα πηρα 19,18, και ενα μονο 17!
δεν ξερω αν υπαρχει παρομοιο θεμα...αν υπαρχει....τι να πω....κρεμαστε με...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ε ναι ... εσυ παρα εισαι για κρεμασμα... συγχαρητηρια παντως:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giorgakoss

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγω εχω παει πολυ καλα 19.7 πρωτο τριμηνο περιμενω, γτ λογω καταληψεων αργησαν οι βαθμοι.Παντως οι απληστοι καθηγητες προσπαθουν να βγαλουν τα παιδια τους με 19.9 και να πουν πως με περασαν.Περυσι ομως δν τους αφησα να με περασουν γτ εβγαλα και εγω 20 στργγυλο και πηγα και σημαια.Τι να πει κανεις αβυσσος η ψυχη τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκη28347

Νεοφερμένος

Η Νίκη28347 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
κι εγω 19 παρα ενα!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
17 11/12 Ναι,και καπου τοσο περιμενα(με το διαβασμα που κανω) yesh!!!!!!!:P:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultimater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
εγω 19 και 5/13:D:no1::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top