Γενικό -  Ποιος ήταν ο βαθμός σας; [τετράμηνο, φροντιστήριο, διαγωνίσματα,τεστ]

Archimidis

Νεοφερμένος

Ο Archimidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
να ρωτησω παιδια περσυ ειχα 20 μεσο ορο.φετος τι πρεπει να βγαλω για να πω πως ειμαι στο ιδιο επιπεδο? οχι πως εχει πολυ σημασια γιατι οι βαθμοι ειναι υποκειμενικοι αλλα να ξερω τι μου γινεται....

γύρω στο 19 για πρώτο τετράμηνο είναι περίπου στο ίδιο επίπεδο(εφόσον υπάρχουν και κάποιοι αυστηροί καθηγητές). και εγώ είμαι σε παρόμοια θέση με σένα (είχα βγάλει 20)και διάβαζα λίγο παραπάνω από πέρσι στο πρώτο τετράμηνο και με 19 θα είμαι ευχαριστημένος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
γύρω στο 19 για πρώτο τετράμηνο είναι περίπου στο ίδιο επίπεδο(εφόσον υπάρχουν και κάποιοι αυστηροί καθηγητές). και εγώ είμαι σε παρόμοια θέση με σένα (είχα βγάλει 20)και διάβαζα λίγο παραπάνω από πέρσι στο πρώτο τετράμηνο και με 19 θα είμαι ευχαριστημένος

θα σας πω την βαθμολογια μου την πεμπτη .Με ενα απαισιοδοξο υπολογισμο θα βγαλω 18.5. Καλη σ επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βαλια42172

Νεοφερμένος

Η Βάλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Για αρχη ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη! Πηρα 18.5 πιστευω παρα πολυ καλος βαθμος...τουλαχιστον με τα δικα μου κριτηρια...ειναι ο μεγαλυτερος βαθμος που εχω παρει και στο γυμνασιο και στο λυκειο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
19.58333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333
33333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Πήρα 19,7/12
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΑΦΑΕΛΙΝΑ

Νεοφερμένος

Η ΡΑΦΑΕΛΙΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγώ πήρα 17,1. Δεν τα πήγα και τέλεια .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Snow8

Νεοφερμένος

Η Snow8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εγω πηρα σημερα! 18,6! :)
με εριξαν η ιστορια, τα αρχαια και τα κειμενα. αλλιως 8α χα 19+! αλλα δεν πειραζει!
μπραβο σε ολους σας! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Archimidis

Νεοφερμένος

Ο Archimidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
19,82.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
19,7
Ειχα 3 19αρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Μπραβο . Με τόσες ώρες μποστά στον υπολογιστή είναι τεράστιο κατόρθωμα :)


Που εχες 19 ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Φυσικη,Γλωσσα,Κειμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntinost

Νεοφερμένος

Ο ntinost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
1 19 είχα στην έκθεση. Πάρολα αυτά δεν νιώθω και ιδιαίτερα ικανοποιημένος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
20!!! Αν και συνεχίζω να έχω τους προβληματισμούς μου για το ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
18 και 10/12, το χαλι μου το μαυρο δηλαδη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
18 και 10/12, το χαλι μου το μαυρο δηλαδη....

????????? ναι πρεπει να σε διωξουν απο το σχολειο με τετοιο βαθμο.... αριστη εισαι φιλη μου δεν εχεις λογο να στεναχωριεσαι!!!

δηλαδη με 17 8α αυτοκτονουσες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

o!g@1994

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μήλος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εγώ έβγαλα 18 ακριβώς..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
19.7 ειχα δυο 19,ενα 18 στι γλωσσα και δεκα 20
Μια χαρα!!!! ειμαι πολυ ικανοποιημένη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Φυσικη,Γλωσσα,Κειμενα

Γενικότερα Φυσική είναι πολύ δύσκολο να πάρεις 19 και πολύ παραπάνω 20.Όχι μόνο πρέπει να γράψεις τέλεια στο Διαγώνισμα αλλά πρέπει να μην έχεις καμία απορία...Είναι το αγαπημένο μου μάθημα αλλά τόσο αυστηρότητα δεν ξέρω γιατί υπάρχει..Π.χ ο φυσικός μας θέλει στο σχήμα της εκάστοτε άσκησης και την παραμικρή λεπτομέρεια και καμία μουτζούρα αλλιώς σου κόβει.
Γλώσσα κατά τη γνώμη μου είναι ακατόρθωτο αλλά την ρώτησα γιατί μου έβαλε 20( της έγραψα και 49/50) και μου είπε ότι 20είχε βάλλει μία φορά το 2004 σε μία μαθήτρια στα σεπόλια...άρα κάτι θα βλέπει..:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntinost

Νεοφερμένος

Ο ntinost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Αγαπητέ Σοφιστή που υπερεκτιμάς τις δυνάμεις όπως φαίνεται στο λόγο σου, έχω να σου θέσω κάποια ερωτηματάκια:
i. Το 49/50 που έχεις αναφέρει πολλάκις, είναι βαθμολογία σε έκθεση; Αν ναι, τι θέμα είχε αυτή η παραγωγή λόγου;
ii. Πιστεύεις ότι η βαθμολογία σου είναι αντικειμενική και σε ποιο βαθμό;
iii. Εμείς όλοι οι άλλοι που είχαμε 19 για παράδειγμα στην έκθεση είμαστε κατώτεροι σου;
iv. Οι απορίες πιστεύεις πως μειώνουν ένα μαθητή ή τσαλακώνουν την εικόνα του;
Μετά τις ερωτήσεις μου να σε ενημερώσω και για κάποια πράγματα που βλέπω σε σένα και σε καθιστούν κατ'εμέ τουλάχιστον ερειστικό:
i. Το σχολείο έχει ένα συγκεκριμένο ρόλο πλην της κοινωνικοποίησης των μελών του: Να μεταδίδει γνώσεις σε αυτά, πράγμα αδύνατο αν δεν διατυπώνονται απορίες. Αν λοιπόν κάποιος δεν έχει απορίες, γιατί να φοιτήσει σε σχολείο; Ας καθίσει σπιτάκι του και να διαβάζει μόνος με σκοπό να εξεταστεί μια-δυο φορές το χρόνο ώστε να αποκτήσει ένα τίτλο. Θεωρείς λοιπόν ανόητους αυτούς που όρισαν η εκπαίδευση να λειτουργεί με αυτόν τον τρόπο.
ii. Η καθηγήτρια σου μάλλον δεν έχει ενημερωθεί για τις εξελίξεις στον τρόπο βαθμολόγησης της έκθεσης, η οποία αξιολογείται πια με άριστα το 40.(Παρόλα αυτά, ο βαθμός που πήρες στον έλεγχο δεν είναι βαθμός έκθεσης, αλλά Ν.Γλώσσας, δηλαδή και έκθεση και περίληψη και ασκήσεις.)
iii. Αν θεωρείς πως αξίζεις το 20 στην έκθεση(δεν το αμφισβητώ), να είσαι σίγουρος πως το αξίζουν και πολλοί άλλοι.(μια μικρή λεπτομέρεια ίσως και ασήμαντη για τη ροή της συζήτησης: πήρα 19 στην έκθεση αν και έχω έρθει δεύτερος σε πανελλήνιο διαγωνισμό έκθεσης τον οποίο οργανώνει ένα από τα γραφεία των ηνωμένων εθνών με τη συμπαράσταση του ΥπΠαιδείας, ενώ τα δοκίμια διορθώθηκαν απο την ΠΕφιλολόγων, πράγμα που δεν γνωρίζει ο καθηγητής μου)
iv. Το 49/50 του καθηγητή σου μπορεί να αξιολογηθεί με 40/50 από κάποιον άλλο καθηγητή( που ίσως θα είναι και ένας από τους διορθωτές του γραπτού σου στις τελικές εξετάσεις)
v. Για πράγματα που δεν είμαστε σίγουροι καλό είναι να διατηρούμε μια ΦΕΙΔΩΛΗ στάση(συμβουλή!!!)
vi. Μην θεωρείς ότι οι βαθμοί είναι αντικειμενικοί καθώς αν ήταν το σύνολο σχεδόν των μαθητών θα έγραφε στο τέλος πάνω απο 18000.
vii. Μην θεωρείς πως είσαι ανώτερος του teol20. Δεν είναι σίγουρο πως σας έκριναν με τα ίδια κριτήρια.(Αυτή σου η στάση αποτέλεσε έναυσμα για τη μακρηγορία μου).
Το συμπέρασμα μου συνοψίζεται στο v.
Συγγνώμη αν σας κούρασα, αλλά ήθελα να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα...
ΦΙΛΙΚΑ,
ntinost
Υ.Γ. Ακόμη να είσαι σίγουρος πως σε αυτό το forum συμμετέχουν και πολλά παιδιά άλλου επιπέδου που διαβάζοντας αυτά που γράφτηκαν, σίγουρα θα γελάνε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Αγαπητέ Σοφιστή που υπερεκτιμάς τις δυνάμεις όπως φαίνεται στο λόγο σου, έχω να σου θέσω κάποια ερωτηματάκια:
i. Το 49/50 που έχεις αναφέρει πολλάκις, είναι βαθμολογία σε έκθεση; Αν ναι, τι θέμα είχε αυτή η παραγωγή λόγου;
ii. Πιστεύεις ότι η βαθμολογία σου είναι αντικειμενική και σε ποιο βαθμό;
iii. Εμείς όλοι οι άλλοι που είχαμε 19 για παράδειγμα στην έκθεση είμαστε κατώτεροι σου;
iv. Οι απορίες πιστεύεις πως μειώνουν ένα μαθητή ή τσαλακώνουν την εικόνα του;
Μετά τις ερωτήσεις μου να σε ενημερώσω και για κάποια πράγματα που βλέπω σε σένα και σε καθιστούν κατ'εμέ τουλάχιστον ερειστικό:
i. Το σχολείο έχει ένα συγκεκριμένο ρόλο πλην της κοινωνικοποίησης των μελών του: Να μεταδίδει γνώσεις σε αυτά, πράγμα αδύνατο αν δεν διατυπώνονται απορίες. Αν λοιπόν κάποιος δεν έχει απορίες, γιατί να φοιτήσει σε σχολείο; Ας καθίσει σπιτάκι του και να διαβάζει μόνος με σκοπό να εξεταστεί μια-δυο φορές το χρόνο ώστε να αποκτήσει ένα τίτλο. Θεωρείς λοιπόν ανόητους αυτούς που όρισαν η εκπαίδευση να λειτουργεί με αυτόν τον τρόπο.
ii. Η καθηγήτρια σου μάλλον δεν έχει ενημερωθεί για τις εξελίξεις στον τρόπο βαθμολόγησης της έκθεσης, η οποία αξιολογείται πια με άριστα το 40.(Παρόλα αυτά, ο βαθμός που πήρες στον έλεγχο δεν είναι βαθμός έκθεσης, αλλά Ν.Γλώσσας, δηλαδή και έκθεση και περίληψη και ασκήσεις.)
iii. Αν θεωρείς πως αξίζεις το 20 στην έκθεση(δεν το αμφισβητώ), να είσαι σίγουρος πως το αξίζουν και πολλοί άλλοι.(μια μικρή λεπτομέρεια ίσως και ασήμαντη για τη ροή της συζήτησης: πήρα 19 στην έκθεση αν και έχω έρθει δεύτερος σε πανελλήνιο διαγωνισμό έκθεσης τον οποίο οργανώνει ένα από τα γραφεία των ηνωμένων εθνών με τη συμπαράσταση του ΥπΠαιδείας, ενώ τα δοκίμια διορθώθηκαν απο την ΠΕφιλολόγων, πράγμα που δεν γνωρίζει ο καθηγητής μου)
iv. Το 49/50 του καθηγητή σου μπορεί να αξιολογηθεί με 40/50 από κάποιον άλλο καθηγητή( που ίσως θα είναι και ένας από τους διορθωτές του γραπτού σου στις τελικές εξετάσεις)
v. Για πράγματα που δεν είμαστε σίγουροι καλό είναι να διατηρούμε μια ΦΕΙΔΩΛΗ στάση(συμβουλή!!!)
vi. Μην θεωρείς ότι οι βαθμοί είναι αντικειμενικοί καθώς αν ήταν το σύνολο σχεδόν των μαθητών θα έγραφε στο τέλος πάνω απο 18000.
vii. Μην θεωρείς πως είσαι ανώτερος του teol20. Δεν είναι σίγουρο πως σας έκριναν με τα ίδια κριτήρια.(Αυτή σου η στάση αποτέλεσε έναυσμα για τη μακρηγορία μου).
Το συμπέρασμα μου συνοψίζεται στο v.
Συγγνώμη αν σας κούρασα, αλλά ήθελα να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα...
ΦΙΛΙΚΑ,
ntinost
Υ.Γ. Ακόμη να είσαι σίγουρος πως σε αυτό το forum συμμετέχουν και πολλά παιδιά άλλου επιπέδου που διαβάζοντας αυτά που γράφτηκαν, σίγουρα θα γελάνε...

Καταρχήν αυτό που με ενόχλησε περισσότερο ήταν το ότι με κατηγόρησες για το ότι κάνω συγκρίσεις..Μα είναι δυνατόν να θέλω να αποδειχτώ ανώτερος από παιδιά εδώ μέσα? προς θεού..απορώ μάλιστα γιατί μου φέρεσαι με τόσο επιθετικό τόνο( το ΦΙΛΙΚΑ στο τέλος είναι γεμάτο υποκρισία.)
Δεύτερον θα αρχίσω να απαντάω στα ερωτήματά σου παρά όλο το γενικότερο κλίμα καχυποψίας.
1.Το 49/50 ναι όσο και αν σου φαίνεται απίθανο είναι βαθμολογία σε έκθεση με θέμα τη γλωσσική κρίση, τη διαχρονικότητα του φαινομένου και τις προεκτάσεις της στις ποικίλες εκφάνσεις της ζωής.Όσον αφορά στη καθηγήτριά μου μας έχει τονίσει πολλάκις ότι είναι βαθμολογήτρια παννελαδικών στην έκθεση και έχει διορθώσει πάνω από 300 γραπτά και ποτέ δεν είχε απορρίψει τη βαθμολογία της ο β εξεταστής.Άρα η γνώμη της μετρά στα μάτια μου και περιττεύει η δική σου χωρίς όμως να αρνηθώ ότι υπάρχουν και άλλοι εξεταστές.
2.Ο βαθμός στα 40 ισχύει μόνο για την Γ Λυκείου οπότε μην προτρέχεις.Μας το έχει τονίσει πολλάκις η καθ. μας ότι μας βαθμολογεί με 25 στο Περιεχόμενο 10 στη Δομή και 15 στην Έκφραση..
3.Γνωρίζω πολύ καλά αγαπητέ ότι υπάρχουν πολύ καλύτεροι από εμένα ή του ίδιου επιπέδου και ποτέ δεν έχω συμπεριφερθεί με εριστικότητα ή με κλίμα αυθεντίας.Μάλιστα δεν θα γίνω έρμαιο οποιουδήποτε έχει κόμπλεξ και να με προσβάλλει με διάφορα μέσα( δεν εννοώ απαραιτήτως εσένα). Αξίζει να σημειωθεί
ότι θαυμάζω όλα τα παιδιά που παίρνουν τέτοιους βαθμούς και ότι δεν προσπαθώ να αναδειχτώ.Γιατί αν ήθελα θα έγραφα όλα τα 20 που έχω πάρει.Άρα σταμάτα αυτό το παρατραβηγμένο ύφος σου καθώς δεν με γνωρίζεις. Επιπλέον σε διαγωνισμό που έγινε το 2008-2009 με θέμα τη δημοκρατία σε επόπεδο σχολικών μονάδων επέλεξαν την δική μου έκθεση και την έστειλαν στο Υπουργείο.
4. Η στάση που κρατώ είναι άκρως επιφυλακτική και δεν είχα πρόθεση να κοκορευτώ.Απορώ πως το εξέλαβες εσύ...
5.Η υποκειμενικότητα σαφώς υπάρχει παντού πλην των γραπτών στις πανελλαδικές ή τους διαγωνισμούς άρα δεν πετάω στα ουράνια.Ξέρω τις δυνατότητές μου και τις αξιοποιώ καταλλήλως.
6.Που στην ευχή διαπίστωσες ότι θεωρώ ότι είμαι ανώτερος του teol20? Χρησιμοποίησα απλώς τα λεγόμενα του προκειμένου να βγάλω γενικά συμπεράσματα..αν είναι δυνατόν..
Είσαι ευπρόσδεκτος να γελάς ο ίδιος με τη συμπεριφορά σου...:)
------------------------------------
Επίσης οι απορίες κάνουν καλύτερο ένα μαθητή καθώς ψάχνει ο ίδιος για να τις λύσει και καλύπτει τα ενδεχόμενα κενά του.. οι απορίες όμως σε έναν καθηγητή που θέλει να εξετάσει και να βαθμολογήσει δεν θεωρούνται προτερήματα..
Εκτός από αυτά η ερώτηση αν θεωρώ ότι είμαι ανώτερος από εσένα ή από άλλους είναι απαράδεκτη και άκρως υποτιμητική..Μα καλά τί νομίζεις ότι είμαι? το απόλυτο ψώνιο? απαξιώ να απαντήσω....φυσικά υπάρχουν ανώτεροι μου για να στα πω ξεκάθαρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top