Γενικό -  Ποιος ήταν ο βαθμός σας; [τετράμηνο, φροντιστήριο, διαγωνίσματα,τεστ]

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.

αν και εγω δεν θα παρω γιατι εβγαλα 18 αριστειο παιρνεις απο 18 και 1...τουλαχισοτν στο δικο μας λυκειο και νομιζω σε ολα ετσι ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
1ο τετράμηνο -> 19,8
2ο τετράμηνο -> 20
Γ.Μ.Ο. -> 19,8

Καλά τα πήγαμε και φέτος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constadinos

Νεοφερμένος

Ο Constadinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Καλα φετος ΠΑΤΩΣΑ 13,7.Βεβαια εκει που ηθελα να παρω υψηλους βαθμους πηρα οποτε ειμαι σχετικα ευχαριστημενος.Και να πω κατι που ειδα και λιγακι νευριασα.Δεν ΓΙΝΕΤΑΙ να μην διαβαζεισ ΚΑΘΟΛΟΥ και να παρεις 19.5!ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΠΑΡΑΛΟΓΟ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 125423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Α τετράμηνο ---> 18,2
Β τετράμηνο ---> 18,6
Γ.Μ.Ο. ---> 17,3 (δεν τα πήγα κάλα στις εξετάσεις και έτσι επηρεάστηκε ο μέσος όρος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constadinos

Νεοφερμένος

Ο Constadinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
εγω φετοσ παιδια δεν τα πηγα και τοσο καλα.:/:..δεν πολυ διαβαζα...στο πρωτο τετραμηνο εβγαλα 18 6/20 και στο δευτερο 19 και 1....απο την αλλη στο φροντηστηριο τα πηγα καταπληκτικα...δεν μας εδωσαν συνολικη βαθμολογια αλλα σε ολα τα τεστ και τα διαγωνισματα ειχα απο 18 και πανω!!!:clapup:

Πο πο πο ΔΡΑΜΑ ΠΕΡΝΑΣ !ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Ας ειμαστε ρεαλιστες!Σημασια εχει να γραψουμε καλα στις πανελληνιες και να καταφερουμε να περασουμε στην σχολη που θελουμε.
Εγω ειμαι ευχαριστημενη με αυτα που εγραψα στα μαθηματα που με ενδιαφερουν τωρα ο μεσος ορος ....λιγο μετραει.......

λοιπον
α τετραμηνο -->19 και 3
β τετραμηνο -->19 και 9


Γ.Μ.Ο-->19 και 4.


Προσεξα παντως πως απο το σχολειο μου σε ολη την πρωτη (κοντα 150 παιδια)
μοναχα 25 θα παρουμε αριστειο.Μου εκανε εντυπωση επισης και οτι σχεδον ολοι μου οι φιλοι δεν πηγαν και τοσο καλα στις εξετασεις.Τελικα εκει παιζονται ολα.




Τελος παντων .καλο καλοκαιρι!!!!!Και απο του χρονου περισσοτερο διαβαμα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.
18495 :DDDDDD και περίμενα κάτω απο 18
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
γμο.. 18 ..μια χαρα χωρις φροντιστηριο κιολας αλλα απο β λυκειου θα αρχισω..

1ο τετραμηνο.18,8
2ο τετραμενο 19,6
γμσ οπως ειπα 18 επεσα πολυ στις εξαιτασεις αυτο το 10 στην φυσικη με κατεστρεψε.. αλλα δεν με πειραζει ειμαι ευχαριστημενη απο τον εαυτο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
γμο.. 18 ..μια χαρα χωρις φροντιστηριο κιολας αλλα απο β λυκειου θα αρχισω..

1ο τετραμηνο.18,8
2ο τετραμενο 19,6
γμσ οπως ειπα 18 επεσα πολυ στις εξαιτασεις αυτο το 10 στην φυσικη με κατεστρεψε.. αλλα δεν με πειραζει ειμαι ευχαριστημενη απο τον εαυτο μου


Στελλα πλακα κανεις???????????????Οχι απλα τα πηγες καλα ,αλλα εσκισες για εμενα!!Και ξερεις γιατι?Διοτι ολα αυτα τα καταφερες διχως φροντιστηριο με την δικη σου προσωπικη προσπαθεια!!!Ετσι ανακτας τις δυναμεις σου και εχεις πληρης επιγνωση των δυνατοτητων σου!Μπραβο και παλι απο εμενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Προσεξα παντως πως απο το σχολειο μου σε ολη την πρωτη (κοντα 150 παιδια)
μοναχα 25 θα παρουμε αριστειο.
Επειδή στο δικό μου σχολείο κάθε χρόνο στην Α και τη Β λυκείου, όπου κάθε τάξη έχει περίπου 120 παιδιά, τα αριστεία σε κάθε τάξη (≥18,1) δεν ξεπερνούν τα 4,5,6, άντε το πολύ 7, παρακαλώ εσένα αλλά και όλους να μου πουν τη γνώμη τους για το ποιο από τα παρακάτω είναι σωστό.
α) Στο σχολείο σου είναι πάρα πολλοί οι φωστήρες.
β) Στο σχολείο μου είμαστε οι πιο πολλοί κουμπούρες.
γ) Το σχολείο μου είναι πολύ αυστηρό.
δ) Το σχολείο σου χαρίζει βαθμούς σαν καραμέλες.
ε) Μας κάνεις πλάκα.
(Διαλέξτε τη σωστή απάντηση και δικαιολογείστε τη - Μονάδες 5)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Kοιτα αν σκεφτεις οτι η πρωτη εχει 5 τμηματα οπου στο περιπου σου λεω καθε τμημα εχει 30παιδια ετσι βγαινουν τα 150 παιδια (στο περιπου παντα της πρωτης).Θα σου δωσω ενα παραδειγμα στην ταξη μου αριστειο θα παρουμε 7 παιδια..και δεν κανω πλακα!!!αν σκεφτεις οτι καθε ταξη εχει κατι λιγοτερο απο 7 μαθητες ανω του 18 ετσι βγαινουν 35 ατομα.Βγαλε 10 που τους εριξαν οι εξετασεις παμε στα 25 ατομα!Αλλα και παλι μην ξεχνας πως ειμαστε στην πρωτη που τα παιδια ερχονται ψαρωμενα απο το γυμνασιο και ΑΚΟΜΑ διαβαζουν ολα τα μαθηματα μιας και δεν υπαρχουν κατευθυνσεις!Αλλα και παλι στην 28 οκτωβριου που ελεγαν τα παιδια που θα παρουν αριστειο παλι ηταν αρκετοι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Kοιτα αν σκεφτεις οτι η πρωτη εχει 5 τμηματα οπου στο περιπου σου λεω καθε τμημα εχει 30παιδια ετσι βγαινουν τα 150 παιδια (στο περιπου παντα της πρωτης).Θα σου δωσω ενα παραδειγμα στην ταξη μου αριστειο θα παρουμε 7 παιδια..και δεν κανω πλακα!!!......
Το πρόβλημα μου δεν είναι πώς βγαίνουν οι αριθμοί. Απλά κάνω μια σύγκριση του λυκείου σου με το δικό μου και απορώ. Στο δικό μου στην Α λυκείου είναι αριστούχοι το 6%, ενώ στο δικό σου το 17% (σχεδόν τριπλάσιο ποσοστό). Δέχομαι ότι το δικό μου έχει τη φήμη του αυστηρού, αλλά η διαφορά μου φαίνεται πολύ μεγάλη. Δεν υπάρχει καμία στατιστική που να λέει ότι κάποια περιοχή της Ελλάδας έχει τόσο πολύ υψηλότερα ποσοστά επιτυχιών μαθητών από κάποια άλλη. Σε όλες τις στατιστικές οι διαφορές είναι πολύ μικρές (1-5%). Έτσι, χωρίς να με παρεξηγήσεις, καταλήγω στο ότι στο σχολείο σου οι μεγάλοι βαθμοί μπαίνουν πάρα πολύ εύκολα. Πάνω σ΄αυτό θα ήθελα να τοποθετηθείς. Επίσης, μια που αρχίσαμε τέτοια συζήτηση, καλό θα ήταν να μας πούνε και άλλα παιδιά, (από διάφορα σχολεία και από όλη την Ελλάδα), ποιο είναι το ποσοστό των αριστούχων τους.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
19.2 πηρα(χωρις φροντ.) ...βαριεμαι να τα γραψω ολα τωρα

σε εμας οι αριστουχοι ειναι 6/29 οποτε 20% αριστουχοι...δεν ξερω αν οι βαθμοι μπαινουν πολυ ευκολα αλλα σιγουρα υπαρχει μεγαλος ανταγωνισμος και το λυκειο μας στελνει πολλα ατομα σε υψηλοβαθμες σχολες καθε χρονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν παίρνουν αριστείο όσοι έχουν πάνω απο 18... απο τα 26 παιδιά που ήμασταν φέτος Β' λυκείου, 2-3 πήραν αριστείο. Πέρυσι απο τα 26 παίζει να πήραν 4-6.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irenegate777

Νεοφερμένος

Η irenegate777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Στο δικό μας σχολείο λίγοι είναι αυτοί που παίρνουν αριστείο. Σχεδόν 7- 8 άτομα ή και λιγότερα από κάθε τάξη.
Οι βαθμοί σε καμία περίπτωση δεν χαρίζονται. Ο μαθητής πρέπει να «ιδρώσει» για να βγάλει ένα πολύ καλό βαθμό 18+.

Και εμένα μου φαίνεται υπερβολικό ο αριθμός 25 ατόμων με αριστείο στην Α' Λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Σ' εμάς φέτος,λόγω του ανεβασμένου επιπέδου δυσκολίας της Β' Λυκείου,το ποσοστό των αριστούχων έπεσε...Στα 25 παιδιά θα πάρουν αριστείο 3..Πάντως γενικά το σχολείο μου θεωρείται από τα πολύ καλά του νομού,με υψηλό επίπεδο μαθητών(μπορεί να παίρνουν 3 αριστείο,αλλά οι περισσότεροι από τους υπόλοιπους έχουν βαθμολογίες μεταξύ 16-18 ),και με καθηγητές που δε χαρίζουν εύκολα βαθμούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Σε εμάς (σύμφωνα με δικούς μου υπολογισμούς:P) θα πάρουν αριστείο το 8% των μαθητών της Β. Γενικά το επίπεδο είναι χαμηλό και οι καθηγητές βάζουν με μεγάλη ευκολία βαθμούς. Στο γυμνάσιο τα πράγματα ήταν πολύ πιο αυστηρά, τώρα στο λύκειο έχουν ξεφύγει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ε εντάξει δε σας πολυενδιαφέρει αυτό βασικά, για να μην πω ότι δε σας ενδιαφέρει και καθόλου ο βαθμός. Απλά κοιτάξτε του χρόνου να 'στε τυπικοί για να μη μπορεί να σας πει κανένας τίποτα, όλα τα άλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος 1995

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος 1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Και εμεις σημερα πηραμε βαθμους. Εβγαλα Γ.Μ.Ο. 18.6
Καλο καλοκαιρι σε ολους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Στελλα πλακα κανεις???????????????Οχι απλα τα πηγες καλα ,αλλα εσκισες για εμενα!!Και ξερεις γιατι?Διοτι ολα αυτα τα καταφερες διχως φροντιστηριο με την δικη σου προσωπικη προσπαθεια!!!Ετσι ανακτας τις δυναμεις σου και εχεις πληρης επιγνωση των δυνατοτητων σου!Μπραβο και παλι απο εμενα!

αχ σε ευχαριστω πολυ..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top