Ποιος άλλος πέρασε στη Θεσσαλονίκη;

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Ωραια θα παω και εγω καποια στιγμη να δω μπας και μπορεσω και τσιμπησω πασο...

Δηλαδη τωρα πρεπει να διαβαζουμε παλι ρε παιδια για την σχολη?:P
Δυσκολευομαι να το πιστεψω...:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Τυχεροι........:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostopoulaki

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγίνιο (Πιερία). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Εγώ πάλι πως και πως περιμένω να ξεκινήσουν επιτέλους τα μαθήματα γιατί έχω βαρεθεί να κάθομαι! :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
Όταν ρώτησα στην γραμματεία του τμήματος μου για πάσο μου λέει ''Δν μας έχουν έρθει ακόμα τα καρτελάκια''.Της λέω εγώ που είμαι Β εξάμηνο μπορώ να βγάλω από τώρα? Και η απάντησή της ήταν "Άμα περισέψουν καρτελάκια βγάζουμε και στου Β εξαμήνου '' . Άρα δν το κόβω ακόμα για πάσο ::P

οχι ρε συ, σε ολους δινουν...! την τριτη θα παω να το παρω εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis91

Νεοφερμένος

Ο vassilis91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Όντως πήρα τηλ σήμερα και επειδή είμαι λίγο μακρια θα μου το στείλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Με το πασο,στο τρενο εχω 30 ολοκληρα λεπτα εκπτωση,απο 5.90 σε 5.60,τελειο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Με το πασο,στο τρενο εχω 30 ολοκληρα λεπτα εκπτωση,απο 5.90 σε 5.60,τελειο;

Μονο...χ0αχ0χ0αχ0αχ:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sabbath

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
αν ανεβω παρασκευη πεζει να μην παρω πασο δηλ???? θα πεσει γελιο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis91

Νεοφερμένος

Ο vassilis91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους.Έχω περασει στο Τει Θεσσαλονίκης στην Σίνδο αλλά επειδή δν είμαι απο Θεσσαλονίκη δν έχω ιδέα σχετικά με τις περιοχές.Σκέφτομαι να μείνω μέσα στην Θεσσαλονίκη και όχι στην Σίνδο όπου είναι οι εγκαταστάσεις τον Τει.Άμα γνωρίζει κανείς την πόλη και μπορεί να μου πει τις πιο βολικές περιοχές με καλή συγκοινωνία θα τον ευχαριστούσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Λοιπον, το δρομολογιο που ενωνει τα ΤΕΙ της Σινδου με την Θεσσαλονικη ειναι το νο.52, που κανει την γραμμη ΤΕΙ Σινδου - Σταθμος Τρενων. Αν λοιπον θελεις να μεινεις στην πολη της Θεσσαλονικης, θα πρεπει να βρεις ενα μερος που να εχει καλη συγκοινωνια με τον σταθμο, ετσι ωστε να πηγαινεις ευκολα εκει και απο εκει να παιρνεις το 52 για να πας στα ΤΕΙ.

Οποτε:

Η περιοχη απο την οποια περναν τα περισσοτερα λεοφωρεια που πηγαινουν προς τον σταθμο ειναι, φυσικα, το κεντρο: απο εκει περναν παρα πολλα λεοφωρεια, οπως το 10, το 11, το 14, 17, το 3, το 8, το 2, και παει λεγοντας.

Τα περισσοτερα απο αυτα πηγαινουν απο την οδο Εγνατια. Φοιτητοσπιτα λοιπον κοντα στην Εγνατια υπαρχουν στην πλατεια Ναυαρινου, στην περιοχη της Ροτοντας και λιγο πιο ψηλα, στις παρυφες της Ανω Πολης [αν και δεν προτεινω τοσο ψηλα].

Αν ομως εχεις σκοπο να παρεις καποια στιγμη αυτοκινητο για να πηγαινεις στα ΤΕΙ, μην το σκεφτεσαι για αυτες τις περιοχες, το παρκινγκ ειναι τεραστιο προβλημα.

Αν παλι δεν θελεις να μεινεις στο κεντρο, θα πρεπει να διαλεξεις μια περιοχη η οποια να εξυπηρετειται απο ενα λεωφορειο που πηγαινει στον σταθμο. Τετοιες περιοχες ειναι:

-Η Χαριλαου, που εξυπηρετειται απο το 10. Το 10 καποτε ηταν το καλυτερο λεωφορειο της πολης, αλλα εχει χασει την συχνοτητα του. Αν παντως μεινεις στην Χαριλαου, διαλεξε μια περιοχη προς το γηπεδο του Αρη ή στο παρκο της Ν. Ελβετιας, δηλαδη κοντα στην αφετηρια του 10, ετσι ωστε το λεωφορειο να ερχεται αδειο και να βρισκεις θεση να κατσεις.

-Η Κατω Τουμπα και η Πυλαια, που εξυπηρετουνται απο το 11. Τραγικο λεωφορειο. Σαν περιοχες ειναι ΟΚ, αλλα το λεωφορειο δεν εχει καλη συχνοτητα.

-Η Ανω Τουμπα με το 14. Παρομοιως με το 10. Αν θες να βρισκεις να καθησεις, καλο θα ηταν να πας καπου κοντα στο τερμα του, δηλαδη στα Κωνσταντινουπολιτικα.

-Η Τριανδρια με το 17. Ομορφη περιοχη, ξεχωριστος δημος απο τον δημο Θεσσαλονικης, αλλα με ενα κακο: Ειναι χτισμενη σε μια ανηφορα [ή κατηφορα, εξαρταται πως το βλεπεις :)]. Το 17 δεν ειναι ασχημο λεωφορειο, παντως.

-Μπορεις επισης να πας στην περιοχη του Γαλλικου Ινστιτουτου [κοντα στην ΕΤ3] απο οπου περνανε το 10 και το 11 αν δεν κανω λαθος. Ομως, αυτη η περιοχη ειναι μακρια απο τις αφετηριες τους, με αποτελεσμα τα λεωφορεια να ερχονται παντα γεματα. Βεβαια, περνανε πολλα λεωφορεια απο εκει [ολα γεματα] που δεν εξυπηρετουν μονο τον σταθμο, αλλα ολο το κεντρο της πολης.

-Οι περιοχες που εξυπηρετουνται απο το 2 και το 3 ειναι περιοχες που δεν γνωριζω πολυ καλα. Το 2 παντως ειναι απο τα πιο οικτρα λεωφορεια της πολης, σε αντιθεση με το 3, που ειναι αρκετα καλο. Το 3 εξυπηρετει τις περιοχες της Βασ. Ολγας, δηλαδη Αναληψη, Μποτσαρη, Φαληρο, κτλ.

Αυτα για την ωρα. Ο,τι αλλο θες, ρωτα με :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@my_07

Νεοφερμένος

Η @my_07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
οχι ρε συ, σε ολους δινουν...! την τριτη θα παω να το παρω εγω.

παιδια εγω οταν πηγα μου ειπαν δεν δινουμε πασο στο β εξαμηνο φυσικοθεραπεια περασα....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis91

Νεοφερμένος

Ο vassilis91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ευχαρίστώ πολύ για την ενημέρωση .Νομίζω ότι είμαι υπερκαλυμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foula

Νεοφερμένος

Η foula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Πωπω... καλά Sourotiri νομίζω έπρεπε να πας στις πληροφορίες του ΟΑΣΘ γιατί τέτοια αναλυτικότητα, ούτε αυτοί δεν την έχουν! :P Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, αλλά εμάς, τις δυτικές συνοικίες γιατί μας γράφετε πάντα, με λες;; Θέλω να συμπληρώσω λοιπόν ότι καλή περιοχή είναι και οι Αμπελόκηποι, όπου και μένω. Μπορεί να μην εξυπηρετείται από κάποιο λεωφορείο για το σταθμό, αλλά είναι πολύ κοντά του, εγώ ας πούμε πάω με τα πόδια σε 10 λεπτά! Έχει και καλές τιμές στα ενοίκια. Οπότε, vassilis91 σκέψου και αυτό το ενδεχόμενο! Και εννοείται, για όποια απορία, εδώ είμαστε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Εχεις δικιο οτι δεν ανεφερα τιποτα για τις δυτικες περιοχες της πολης. Αυτο εγινε γιατι εχω πληρη αγνοια για τα λεωφορεια που σας εξυπηρετουν, δεν ξερω ουτε ποιο λεωφορειο εξυπηρετει ποια περιοχη, ουτε φυσικα μπορω να εκφερω αποψη για την συχνοτητα που περναει το καθε λεωφορειο. Ισα-ισα ξερω καποιες περιοχες προς τα που πεφτουν να φανταστεις [τους Αμπελοκηπους οτι ειναι πισω απο τον σταθμο τους ηξερα :Ρ].

Για τις δυτικες συνοικιες υπαρχουν πολλα αρνητικα στερεοτυπα, τα οποια επιλεγω να μην υιοθετησω, μιας και δεν εχω εμπειρια απο αυτες τις περιοχες. Πρακτικα ομως, θεωρω οτι ενας φοιτητης που μενει εκει αντιμετωπιζει δυσκολιες οσον αφορα την προσβαση του στο κεντρο της πολης [αν δεν κανω λαθος τα περισσοτερα λεωφορεια πλην του 27 που το εβλεπα στα πανεπιστημια, σταματανε στην Αριστοτελους και δεν προσεγγιζουν τις φοιτητοπεριοχες της Καμαρας], ενω δεν εξυπηρετουν ουτε την Τσιμισκη [πως θα γινοταν αλλωστε, αφου ειναι αντιθετος μονοδρομος] ουτε την Μητροπολεως, αλλα μονο την Εγνατια!

Επισης, οι περισσοτεροι φοιτητες διαλεγουν να μεινουν ειτε κεντρο ειτε ανατολικα. Οποτε, ο φοιτητης που μενει δυτικα εχει μια επιπλεον δυσκολια να παει να βρει τους φιλους του στο σπιτι τους, και αντιστροφα φυσικα.

Βεβαια ο φιλος μας ενδιαφερεται για τα ΤΕΙ της Σινδου, οποτε αν βρει ενα σπιτι κοντα στον σταθμο, που μπορει να τον προσεγγισει με τα ποδια, ισως και να τον βολευε, γλιτωνοντας φυσικα την κινηση απο ανατολικα, να διασχισει ολο το κεντρο μεχρι τον σταθμο για να παρει το 52.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
Πωπω... καλά Sourotiri νομίζω έπρεπε να πας στις πληροφορίες του ΟΑΣΘ γιατί τέτοια αναλυτικότητα, ούτε αυτοί δεν την έχουν! :P Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, αλλά εμάς, τις δυτικές συνοικίες γιατί μας γράφετε πάντα, με λες;; Θέλω να συμπληρώσω λοιπόν ότι καλή περιοχή είναι και οι Αμπελόκηποι, όπου και μένω. Μπορεί να μην εξυπηρετείται από κάποιο λεωφορείο για το σταθμό, αλλά είναι πολύ κοντά του, εγώ ας πούμε πάω με τα πόδια σε 10 λεπτά! Έχει και καλές τιμές στα ενοίκια. Οπότε, vassilis91 σκέψου και αυτό το ενδεχόμενο! Και εννοείται, για όποια απορία, εδώ είμαστε! :)

μπορεις να παρεις το 20 η το 21 με το οποιο δε θα κατεβεις μεσα στο σταθμο ακριβως αλλα σε σταση πολυ κοντα του.:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foula

Νεοφερμένος

Η foula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Όντως Sourotiri, είμαστε κακόφημες περιοχές στα δυτικά της πόλης! Το μόνο καλό που θα έχει ο vassilis91 είναι ότι δε θα χρειάζεται να χάσει ένα μισάωρο από τον πρωινό του ύπνο και να τον ξοδέψει στη διαδρομή του όποιου λεωφορείου προς το σταθμό! Το καλύτερο για κάθε φοιτητή, είναι να ψάξει όλες τις περιοχές και να κρίνει ποια είναι η κατάλληλη για τον εαυτό του. Επίσης, ήθελα να προσθέσω ότι το 52 φεύγοντας από το σταθμό για να πάει στο ΑΤΕΙΘ, περνάει από το δήμο Μενεμένης. Οπότε, είναι και αυτή μία ακόμη (έσχατη) λύση! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Όντως Sourotiri, είμαστε κακόφημες περιοχές στα δυτικά της πόλης! Το μόνο καλό που θα έχει ο vassilis91 είναι ότι δε θα χρειάζεται να χάσει ένα μισάωρο από τον πρωινό του ύπνο και να τον ξοδέψει στη διαδρομή του όποιου λεωφορείου προς το σταθμό! Το καλύτερο για κάθε φοιτητή, είναι να ψάξει όλες τις περιοχές και να κρίνει ποια είναι η κατάλληλη για τον εαυτό του. Επίσης, ήθελα να προσθέσω ότι το 52 φεύγοντας από το σταθμό για να πάει στο ΑΤΕΙΘ, περνάει από το δήμο Μενεμένης. Οπότε, είναι και αυτή μία ακόμη (έσχατη) λύση! :)


Αστα να πανε...Αυτο το πρωινο ξυπνημα στις 6.30 δεν παλευεται!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
6:30 η ωρα πρεπει να σηκωνομαστε?:papas:
Πλακα κανεις...Προλαβαινω να διαγραφω απο την σχολη?:lol::lol:

Δημο ξεκινησατε κανονικα ε..εργαστηρια κλπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis91

Νεοφερμένος

Ο vassilis91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Βρήκα μια γκαρσονιέρα η οποία βρίσκεται Νεάπολη,Παναγιά Φανερωμένη.Πόση ώρα απέχει αυτή η περιοχή απο τον Σιδηροδρομικό σταθμό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
6:30 η ωρα πρεπει να σηκωνομαστε?:papas:
Πλακα κανεις...Προλαβαινω να διαγραφω απο την σχολη?:lol::lol:

Δημο ξεκινησατε κανονικα ε..εργαστηρια κλπ?


Κανονικοτατα!

Κοιτα,αναλογως που θα μενεις,μπορει εκει που θα μενεις να θελει να ξυπνησεις και απο τις 6 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top