Ποιοι έχετε περάσει ή ενδιαφέρεστε να περάσετε σε Τμήμα Νοσηλευτικής;

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Το ίδιο και για το μίσος σου.

δεν υπάρχει μίσος αγαπητε.
Τα στοιχεία της ΑΔΙΠ δείχνουν ακριβώς το αντίθετο από αυτό που υποστηρίζεις εσύ για τα τει νοσηλευτικής.Πως γίνεται μου λες?????Μεγάλη απορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
δεν υπάρχει μίσος αγαπητε.
Τα στοιχεία της ΑΔΙΠ δείχνουν ακριβώς το αντίθετο από αυτό που υποστηρίζεις εσύ για τα τει νοσηλευτικής.Πως γίνεται μου λες?????Μεγάλη απορία.

Ένα χαρτί είναι η ΑΔΙΠ. Πήγαινε σε ένα νοσοκομείο, σε μια εφημερία, και σύγκρινε τους νοσηλευτές, να δείς ποιος κάνει καλύτερα την δουλεία του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Ένα χαρτί είναι η ΑΔΙΠ. Πήγαινε σε ένα νοσοκομείο, σε μια εφημερία, και σύγκρινε τους νοσηλευτές, να δείς ποιος κάνει καλύτερα την δουλεία του.

δεν εμπιστεύεσαι την ΑΔΙΠ τώρα?
Ότι έχει διαφορετική άποψη από εσένα είναι δηλαδή ένα χαρτί?
Οι αξιολογητές της ΑΔΙΠ είναι πανεπιστημιακοί καθηγητές ξένων πανεπιστημίων λες να μην γνωρίζουν από ακαδημαϊκά?
Ωραία κατάλαβα πολλά μετά από αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

litsaki17

Νεοφερμένος

Η litsaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
εγώ γράφω με στοιχεία εαν αυτό σε πείραξε δεν μπορώ να κάνω κάτι...Οι αερολογίες σας δεν έχουν θέση εδώ μέσα.
Διάβασε όλη την αξιολόγηση της ΑΔΙΠ και θα δεις
Αγαπητέ παπα εγώ δεν έχω κανένα απωθημένο εσείς τα έχετε μάλλον λόγο της συνεχόμενης προπαγάνδας σας και τις αερολογίες έναντι των τει...Ότι και να πεις ότι και να κάνεις η αξιολόγηση θα είναι πάντα αυτή και θα είναι υπερ της ακαδημαϊκής εκπαίδευσης του τει νοσηλευτικής
Και μπορείς να την διαβάσεις ελευθερα πριν κρίνεις χωρίς στοιχεία που να αποδεικνύουν το αντίθετο
βασικα δε νομιζω οτι εσυ εχεις θεση στη συζητηση δε σε αφορα απλα!!!!
να στο πω και αλλιως στην επομενη ΑΔΙΠ μπορει να παει χαλια το ΤΕΙ εδω απο το επομενο εξαμηνο δε θα δινουν δωρεαν βιβλια...!!!ηταν που ηταν χαλια θα απογινει!!!ελεος πια!
και κατι αλλο τι απωθημενο εχω με το τει??ολοι το θεωρουν ΚΑΤΩΤΕΡΟ λες να εχω εχω κομπλεξ που σπουδαζω ΑΕΙ..??μηπως και τα ΤΕΙ εχουν κομπλεξ με τα ΙΕΚ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,776 μηνύματα.
Άντε πάλι, άρχισε να μασάει την ίδια κασέτα.
Ρε φίλε μπορείς να καταλάβεις πως η αξιολόγηση της ΑΔΙΠ ΔΕΝ ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα;

Υ.Γ: Για να μη παρεξηγηθώ ΔΕΝ θεωρώ τα ΤΕΙ "¨κατακάθια" της εκπαίδευσης. Μιλάω για μερικά, στοχευμένα ιδρύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
βασικα δε νομιζω οτι εσυ εχεις θεση στη συζητηση δε σε αφορα απλα!!!!
να στο πω και αλλιως στην επομενη ΑΔΙΠ μπορει να παει χαλια το ΤΕΙ εδω απο το επομενο εξαμηνο δε θα δινουν δωρεαν βιβλια...!!!ηταν που ηταν χαλια θα απογινει!!!ελεος πια!
και κατι αλλο τι απωθημενο εχω με το τει??ολοι το θεωρουν ΚΑΤΩΤΕΡΟ λες να εχω εχω κομπλεξ που σπουδαζω ΑΕΙ..??μηπως και τα ΤΕΙ εχουν κομπλεξ με τα ΙΕΚ???

τα ιεκ είναι μεταλυκειακή εκπαίδευση 2ετή
Τα (πανεπιστήμια και τει) της Ελλάδας συγκροτούν την τριτοβάθμια εκπαίδευση και ονομάζονται ΑΕΙ
Η ΑΔΙΠ έκανε την αξιολόγηση της για το κάθε τμήμα και τα αποτελέσματα ήταν αυτά που ήταν και δεν αλλάζουν.Τις ξέρεις τις αξιολογήσεις οπότε δεν θα τις αναφέρουμε ξανά.
Όσες πιθανότητες έχουν τα τει να μην πάρουν βιβλία άλλο τόσο έχουν και τα πανεπιστήμια.


fmarulezkd γιατί δεν είναι πραγματική η αξιολόγηση????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

litsaki17

Νεοφερμένος

Η litsaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
εγω μετα τον antis με υπερασπιζεται με τοσο μενος τα δικαιωματα των ΤΕ νοσηλευτων νομιζω θα βγω με πανο στο συνταγμα να υπερασπιστω το δικαιωμτα τον ανθρακορυχων στην Αφρικη!!!!
το εχουμε καψει τελειως.....!!!!το τραγικο με ολους αυτους σαν τον αντι ειναι πως αντι να θελουν να κανουν κατι καλυτερο προσπαθουν το καλυτερο να το κανουν πολυ χειροτερο....!!!!ΕΛΕΟΣ νεος ανθρωπος τοσο στενομυαλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

litsaki17

Νεοφερμένος

Η litsaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
τα ιεκ είναι μεταλυκειακή εκπαίδευση 2ετή
Τα (πανεπιστήμια και τει) της Ελλάδας συγκροτούν την τριτοβάθμια εκπαίδευση και ονομάζονται ΑΕΙ
Η ΑΔΙΠ έκανε την αξιολόγηση της για το κάθε τμήμα και τα αποτελέσματα ήταν αυτά που ήταν και δεν αλλάζουν.Τις ξέρεις τις αξιολογήσεις οπότε δεν θα τις αναφέρουμε ξανά.
Όσες πιθανότητες έχουν τα τει να μην πάρουν βιβλία άλλο τόσο έχουν και τα πανεπιστήμια.


fmarulezkd γιατί δεν είναι πραγματική η αξιολόγηση????
ναι καλε μου ανθρωπε αλλα τα ΑΕΙ εχουν πιο καλους καθηγητες....!!!!και επιπλεον απευθυνονται σε ατομα με 16000> μορια
και μου πεις για 1 που εβγαλε παραπανω και πηγε ΤΕΙ ειναι μονο 1!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,776 μηνύματα.
fmarulezkd γιατί δεν είναι πραγματική η αξιολόγηση????
Καλή ερώτηση. Έχω δύο πιθανότητες να σου δώσω, ειλικρινά δεν ξέρω όμως ποια ισχύει:
- Οι αξιολογητές κάνουν τα στραβά μάτια, στην τελική συμφέροντα εξυπηρετούνται.
- Τον Ιούνιο έγινε η αξιολόγηση στο τμήμα μου και έβλεπα τους αξιολογητές που τριγυρνούσαν με τους καθηγητές μας. Δέχομαι το ενδεχόμενο να έπεσε παραπλάνηση(άλλωστε και σ' εμάς τους φοιτητές μας κάνανε λόγο για "ευπρεπή παρουσία") και να μη καλύφθηκαν όλα τα key-points.
ναι καλε μου ανθρωπε αλλα τα ΑΕΙ εχουν πιο καλους καθηγητες....!!!!και επιπλεον απευθυνονται σε ατομα με 16000> μορια
και μου πεις για 1 που εβγαλε παραπανω και πηγε ΤΕΙ ειναι μονο 1!!!
Για το bold: Τα αρχίδια μας κουνήθηκαν, really.

Για το β σκέλος, σου παραθέτω απάντηση νεοεισαχθείσας φοιτήτριας σε blog με κεντρικό θέμα τους Τεχνολόγους Ι.Ε(sry για τα greeklish, έτσι το έγραψε)
kalhspera!Fetos apofoithsa apo t lukeio kai me ba8mo 16.950 mphka st tmhma twn iatrikwn ergasthriwn 8essalonikhs opou htan kai h 2h epilogh mou(meta t biologiko).Sumfwna me ts baseis eixa tn dunatothta n eisax8w st biologiko tmhma krhths alla logw oikonomikwn duskoliwn eprepe n meinw stn thessaloniki.En pash periptwsei, diabazontas me idiaiterh prosoxh ola t parapanw sxolia diapistwsa tn entonh apa3iwsh twn perissoterwn gia t TEI 8ewrwntas pws einai katwtera apo ta AEI klp!Me stenaxwrei idiaitera auto t 8ema dioti 8ewrw pws ola auta ta stereotupa peri TEI kai AEI 8a eprepe n exoun 3eperastei!Yparxoun polu a3iologa TEI ta opoia exoun amesh epaggelmatikh apokatastash enanti diaforwn tmhmatwn AEI!Pera toutou, epeidh tromaxa, aporhsa kai mperdeuthka me ola auta pou diabasa 8a h8ela na rwthsw t e3hs, uparxei kamia pi8anothta na mporesw n asxolh8w me tn ereuna teleiwnontas auto to tmhma kai sunexizontas ts spoudes mou sto e3wteriko kanwntas kapoia metaptuxiaka???????? Telos, 8a h8ela na sas parakalesw na mh milate toso apa3iwtika gia ts TIE 8ewrwntas ts katwterous dioti oloi xreiazontai gia tn euru8mh leitourgia tou ergasthriakou xwrou!prepei na sebomaste olous ts sunadelfous kai na mh ts krinoume me bash to score ts sts panelladikes e3etaseis,dioti oi panelladikes einai enas diagwnismos tipote allo! me ektimhsh,
maria
Σου βρήκα έναν, θέλεις κ' άλλον;

Όπως έχω πει και σε παλιότερά μου ποστ, η στάση κάνει τον φοιτητή και όχι η σχολή του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ασχετο αλλα αυτο που υποβαθμιζετε ή αναβαθμιζετε και συγκρινετε το ενα τμημα με το αλλο με βαση τα μορια ειναι αστειο.
Συνεχιστε ακαθεκτοι την κοντρα σας τει-αει στο ελλαντα 2012.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

litsaki17

Νεοφερμένος

Η litsaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
το οτι καποιος δεν ειχε την οικονοικη δυνατοτητα να σπουδασει σε καποιο αει σε επαρχεία ειναι πιθανον ειδικα σημερα.... ωστοσο αυτο σεν εχει καμια σημασια μετα...μετραει το που τελειωνεις και οχι γιατι τελειωσες εκει και οχι καπου αλλου... δεν ειναι δικαιο αλλα νομιζω οτι απλα αυτο ισχυει....
οσο για τα μορια σιγουρα δεν κανουν τη σχολη απλα νομιζω πως οταν καποιος βγαζει 15000 και σιγουρα διαβαζε και θα διαβαζει περισσοτερο απο αλους που εβγαλαν 12000-13000... επιπλεο ν ακομα και αν για οικονομικους λογους καποιος σπουδαζει σε τει αντι για αει που θα μπορουσε να μπει σιγουρα καταλαβαινει οτι αλλιως 1 καθηγητης θα απευθυνθει σε καποιον που εχει καποιες χι γνωσεις και αλλιως σε καποιον που ξερει πολυ λιγοτερα... νομιζω ειναι λογικο!αυτο πιστευω οτι ανεβαζει το επιπεδο στο αει.... το χυμα που υπαρχει γενικως στα ελληνικα τει επηρεάζει καλως ή κακως και τους καθηγητες...φιλη μου ειχε πει οως το μαθημα ηταν 11 με 1 και ο καθηγητης ερχονταν στις 12...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Το 12-13 με το 15-15 και κατι δεν εχει μεγαλη διαφορα αν σκεφτεις λογω αγχους ποσα μορια μπορεις να χασεις αλλα τεσπα...
Κατι κομπλεξικα ατομα που εχουν επιχειρηματα τα μορια ειναι αναξια σχολιασμου κι αυτο το λεω για οσους κρινουν,οταν βγειτε εκει εξω για δουλεια δεν θα σε ρωτησουν ποσα μορια εβγαλες αλλα αν εχεις προυπηρεσια.
Αν εισαι καλυτερη απο καποια που σπουδαζει σε Τει θα χρειαστει να το αποδειξεις στην πραξη και οχι στα λογια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,776 μηνύματα.
το οτι καποιος δεν ειχε την οικονοικη δυνατοτητα να σπουδασει σε καποιο αει σε επαρχεία ειναι πιθανον ειδικα σημερα.... ωστοσο αυτο σεν εχει καμια σημασια μετα...μετραει το που τελειωνεις και οχι γιατι τελειωσες εκει και οχι καπου αλλου...
Δε μπορούσε να πάει στην επαρχεία, οκ, αλλά με 17000 μόρια θα μπορούσε να μπει σε χημικό/μαθηματικό/φυσικό ή δε ξέρω και γω τι άλλες ΜΟΥΡΑΤΕΣ σχολές(μη ξεχνάμε πως τα ΙΕ δεν έχουν και την καλύτερη φήμη), αλλά δε το έκανε. Επίσης μπορούσε κάλλιστα να ξαναδώσει Πανελλήνιες ή να περάσει σε βιολογικό άλλης πόλης ψάχνοντας εναλλακτικές λύσεις για πάει.
Οπότε, το point μου παραμένει.

οσο για τα μορια σιγουρα δεν κανουν τη σχολη απλα νομιζω πως οταν καποιος βγαζει 15000 και σιγουρα διαβαζε και θα διαβαζει περισσοτερο απο αλους που εβγαλαν 12000-13000... επιπλεο ν ακομα και αν για οικονομικους λογους
Σε πληροφορώ πως εγώ έβγαλα 15000 μόρια με ελάχιστη προσπάθεια και διάβασμα και αυτό συνεχίστηκε μέχρι που μπήκα στο 3ο έτος(τώρα μπαίνω 4ο). Καλός μαλάκας ξέρω, αλλά τουλάχιστον σοβαρεύτηκα. Κάλλιο αργά παρά ποτέ, right;

καποιος σπουδαζει σε τει αντι για αει που θα μπορουσε να μπει σιγουρα καταλαβαινει οτι αλλιως 1 καθηγητης θα απευθυνθει σε καποιον που εχει καποιες χι γνωσεις και αλλιως σε καποιον που ξερει πολυ λιγοτερα... νομιζω ειναι λογικο!αυτο πιστευω οτι ανεβαζει το επιπεδο στο αει....
Δε ξέρω τι γίνεται στη δικιά σου σχολή ή γενικά στα υπόλοιπα ιδρύματα, στο δικό μας μπουρδέλο όμως οι καθηγητές δεν παραδίδουν εξατομικευμένα μαθήματα, απευθύνονται σε ΑΙΘΟΥΣΑ, όχι μονάδες. Η παράδοση, εξεταστέα ύλη και τρόπος εξέτασης είναι κοινή για όλους. Eπίσης, όπως ξαναείπα, το επίπεδο και η αποκτηθείσα γνώση δεν εξαρτάται (μόνο) από τους καθηγητές ή τα μόρια τα σχολής αλλά το μεράκι του φοιτητή.

.φιλη μου ειχε πει οως το μαθημα ηταν 11 με 1 και ο καθηγητης ερχονταν στις 12...
Έχεις δίκιο, αυτό γίνεται μόνο στα ΤΕΙ. Αυτό αποτελεί το καλύτερο επιχείρημα που άκουσα ποτέ, μόλις κατέρριψες ολόκληρο το είναι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

litsaki17

Νεοφερμένος

Η litsaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
κατα τη γνωμη μου στην υγεια δε θα επρεπε να το συζηταμε αυτο....εννοειται οτι πρεπει να ειναι ολα ΑΕΙ (για επαγγελματα τουλαχιστον που ερχονται σε αμεση επαφη με τον αρρωστο οπως νοσηλευτες και γιατροι)δε μπορεις να δινεις στην υγεια κατα απλα καλο πρπει να δινεις οτι καλυτερο εχεις....δεν ειναι μονο η πραξη καλη ειναι αλλα δε φτανει....οκ απο αγχος μπορει να κανεις καπιοα λαθη παννελληνιες που δε θα τα εκναες...πρεπει να υπαρχει ενας τροπος ξεδιαλεγματος για τις σχολες...πως αλλιως θα σε εβαζαν καπου?? και κατι αλλο δε νομιζω πια οτι ολοι τα παιδια που ειναι στο τει και ειδικα κατι χαλκιδα και τετοια ηταν τοσο ατυχα πια...δε το λεω υποτιμητικα οπως εγω περασα νοσηλευτικη ειχα συμφοιτητρια που εχασε για λιγο την ιατρικη!!αυτο ηταν ατυχια! τωρα το 12 με το 15 εχει αρκετη διαφορα πιστευω!!και τελος μπορει καποιος με το που θα μπει στη σχολη να αλλαξει μυαλα και απο εκει που δε διαβαζε να γινει ο κλαυτερος...οκ!!ωστοσο αυτο δεν αλλαζει το αποτελεσμα στη ιδια σχολη θα μεινει βεβαια μπορει να εξελιχθει καλυτερα σε σχεση με εναν αλλον συμμαθητη του..δεκτο!αλλα οτι και κανει σαν αποφοιτος τει δε θα εχει τις περισσοτερες φορες πιστευω τις επιμορφωτικες δυνατοτητες...καλως η κακως στα μεταπτυχιακα στα αει με δυσκολια περνουν αποφοιτους τει..υπαρχει μια προκαταληψη στο ολο θεμα!

Το 12-13 με το 15-15 και κατι δεν εχει μεγαλη διαφορα αν σκεφτεις λογω αγχους ποσα μορια μπορεις να χασεις αλλα τεσπα...
Κατι κομπλεξικα ατομα που εχουν επιχειρηματα τα μορια ειναι αναξια σχολιασμου κι αυτο το λεω για οσους κρινουν,οταν βγειτε εκει εξω για δουλεια δεν θα σε ρωτησουν ποσα μορια εβγαλες αλλα αν εχεις προυπηρεσια.
Αν εισαι καλυτερη απο καποια που σπουδαζει σε Τει θα χρειαστει να το αποδειξεις στην πραξη και οχι στα λογια.
στο δικο μας αντικειμενο μας προτιμουν περισσοτερο στα ιδιωτικα στα δημοσια ειναι περιπου ιδια
μη συγκρινεις τεχνολογικα επαγγελματα με την υγεια...
εκει κανουμε με ανθρωπος οχι με μηχανιματα...αν κανεις κατι λαθος μπορει να πεθανει ο ανθρωπος ενω το μηχανημα μπορει να ξανα φτιχτει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

McConkey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
n ιατρική ΑΘήνας είναι η καλύτερη ιατρικη της Ελλάδας
(η δυσκολότερη δεν είναι αλλά η καλύτερη)

Όσο αφορά την νοσηλευτική το εκπα σίγουρα έχει την καλύτερη θεωρητική εκπαίδευση αφού διδάσκουν μελη δεπ ιατρικής εκπα (όμως η θεωρητική ιατρική γνώση στην νοσσηλευτική είναι σχεδον άχρηστη αν δεν υπάρχει παράλληλη πρακτική οποτε δε μπορώ να πω το ιδιο για την νοσηλευτική εκπα οτι ειναι η καλύτερη απο τις αλλες νοσηλευτικές

από πρακτική ίσως έιναι η χειρότερη πρακτική από όλα τα τει και πανεπιστημια νοσηλευτικης για αυτό πιστεύω ως σύνολο το καλύτερο της Σπάρτης

Βεβαια της Σπάρτης εχει αλλα πρόβληματα.... που είναι ίσως πιο βασικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Βεβαια της Σπάρτης εχει αλλα πρόβληματα.... που είναι ίσως πιο βασικά.
Όπως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McConkey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
:P ότι στηρίζετε την εκπαίδευση σας σε ένα επαρχιακό νοσοκομείο της Πλάκας
:Pότι ακόμα δε σας αναγνωρίζουν στην Ευρώπη
:Pοτι πολλοι καθηγητές δεν είναι μονικοι κατοικοι σπαρτης αλλά ερχονται αθηνα
:Pοτι εχετε πρόβλημα με τις εγκαταστασεις αλλου ειναι η σχολη και αλλου το νοσκομειο
:Pκινδυνεύει η σχολή να κλείσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

litsaki17

Νεοφερμένος

Η litsaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
n ιατρική ΑΘήνας είναι η καλύτερη ιατρικη της Ελλάδας
(η δυσκολότερη δεν είναι αλλά η καλύτερη)

Όσο αφορά την νοσηλευτική το εκπα σίγουρα έχει την καλύτερη θεωρητική εκπαίδευση αφού διδάσκουν μελη δεπ ιατρικής εκπα (όμως η θεωρητική ιατρική γνώση στην νοσσηλευτική είναι σχεδον άχρηστη αν δεν υπάρχει παράλληλη πρακτική οποτε δε μπορώ να πω το ιδιο για την νοσηλευτική εκπα οτι ειναι η καλύτερη απο τις αλλες νοσηλευτικές

από πρακτική ίσως έιναι η χειρότερη πρακτική από όλα τα τει και πανεπιστημια νοσηλευτικης για αυτό πιστεύω ως σύνολο το καλύτερο της Σπάρτης

Βεβαια της Σπάρτης εχει αλλα πρόβληματα.... που είναι ίσως πιο βασικά.
εεεε???τι νομιζεις δηλαδη οτι η θεωρια ειναι αχρηστη και πρεπει να ξερεις μονο πρακτικη???την πραξη αργα η γρηγορα θα την μαθεις ακομα και αν δεν τη ξερεις τοσο καλα ως αποφοιτος!τη θεωρια ομως???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine.#

Νεοφερμένος

Η catherine.# αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
:P ότι στηρίζετε την εκπαίδευση σας σε ένα επαρχιακό νοσοκομείο της Πλάκας
:Pότι ακόμα δε σας αναγνωρίζουν στην Ευρώπη
:Pοτι πολλοι καθηγητές δεν είναι μονικοι κατοικοι σπαρτης αλλά ερχονται αθηνα
:Pοτι εχετε πρόβλημα με τις εγκαταστασεις αλλου ειναι η σχολη και αλλου το νοσκομειο
:Pκινδυνεύει η σχολή να κλείσει

το δευτερο νομιζω δεν ισχυει πια,εχω διαβασει πως τωρα πια αναγνωριζεται το πτυχιο (αν κανω λαθος διορθωστε )...με το τελευταιο τι θα γινει?αν γινει, που θα παμε εμεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McConkey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
εεεε???τι νομιζεις δηλαδη οτι η θεωρια ειναι αχρηστη και πρεπει να ξερεις μονο πρακτικη???την πραξη αργα η γρηγορα θα την μαθεις ακομα και αν δεν τη ξερεις τοσο καλα ως αποφοιτος!τη θεωρια ομως???
για την νοσηλευτικη λίγο πολυ την θεωρώ άχρηστη την θεωρία αν δεν συνοδεύεται απο πρακτική
μεχρι να βγείτε στην αγορά εργασίες (1 χρονο μετά την ληψη του πτυχίου) ή 3 χρονια αν θελετε πεταπτυχιακο μετα θα εχετε ξεχάσει το 61% της θεωρίας που σας μαθανε

το δευτερο νομιζω δεν ισχυει πια,εχω διαβασει πως τωρα πια αναγνωριζεται το πτυχιο (αν κανω λαθος διορθωστε )...με το τελευταιο τι θα γινει?αν γινει, που θα παμε εμεις?
:P Αν αναγνωρίζεται από την Ευρώπη τώρα πια τότε είσαστε οκ ως σχολή (γιατί πριν με την κρίση που βιώνουμε όλοι οι φοιτητές ήταν εκτεθημένοι), τα αλλα προβλήματα είναι μικρότερης σημασίας.


πάντως δεν είπα κάτι κακό για το τμήμα νοσηλευτικής της σπάρτης είπα μάλιστα πως είναι το πιο ολοκληρομένο (οποτε και το καλύτερο ) ως σύνολο τμήμα νοσηλευτικής της Ελλάδας.

Το εκπα μπορεί να εχει μπροστά του ολα τα μεγάλα νοσοκομεία αλλά εκπαίδευση δεν κανουνε καφέ πινουνε οπότε βγαίνουν άσχετοι... οι περισσότεροι.
Είναι γνωστο΄ανέκδοτο ότι στα δημοσια νοσοκομεια της Αθήνας στα κυλικεία όλο και καποιο φοιτητη νοσηλευτικής θα δεις να αράζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top