Ποιοι έχετε περάσει ή ενδιαφέρεστε να περάσετε σε Τμήμα Νοσηλευτικής;

McConkey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
τι καλύτερο προσφέρει το τμήμα της Σπάρτης????ανέκδοτο μάλλον ε?

Οι διδάσκοντες του είναι ιατροί και όχι θεούσες νοσοκομες του τει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ξέρω από πρώτη πηγή ότι τα τμήματα νοσηλευτικής ΑΕΙ με το νέο σχέδιο Αθηνά πρόκειται να καταργηθούν.
Και η ΣΑΝ δηλαδη θα κανει μαθημα στο Τει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,776 μηνύματα.
Οι διδάσκοντες του είναι ιατροί και όχι θεούσες νοσοκομες του τει
Αν και συμφωνώ πως πανεπιστήμια>τει (antis μην απαντήσεις, plz, έχεις πει τα ίδια σε τουλάχιστον 100 ποστ) το επιχείρημα αυτό είναι δεν στέκει. Τις θεωρίες τις παραδίδουν και στα ΤΕΙ γιατροί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McConkey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Αν και συμφωνώ πως πανεπιστήμια>τει (antis μην απαντήσεις, plz, έχεις πει τα ίδια σε τουλάχιστον 100 ποστ) το επιχείρημα αυτό είναι δεν στέκει. Τις θεωρίες τις παραδίδουν και στα ΤΕΙ γιατροί.

Kαθήστε παιδιά στο αει από ότι ξερω έχει παιδιατρική και παιδιατρική νοσηλευτική , έχουν παθολογία και παθολογική νοσηλευτική (αν με επιβεβαιώσουν οι φοιτητές των αντίστοιχων σχολών) στο 1 υπεύθυνος είιναι ιατρός και γίνεται σύμφωνα με ιατρικό πρότυπο ενώ στο 2ο υπεύθυνη είναι νοσηλευτρια.

Αν ένας ιατρός κανει 1, 2 διαλέξεις σε ένα μάθημα π.χ. παθολογικής νσοηλευτικής στο τει αθήνας δε σημαίνει ότι το μάθημα έγινε όπως γίνεται στην ιατρική ή εκπα νοσηλευτικής.

Σε ΤΕΙ όπως η φυικοθεραπαεία και καθώς και σε άλλα υπάρχουν έδρες που ανοίκουν σε ιατρούς και για αυτό σε ορισμένα μαθήματα η ποιότητα είναι καλή αλλά στο τει νοσηλευτικής αυτό δε συμβαίνει.

Και η ΣΑΝ δηλαδη θα κανει μαθημα στο Τει;

Η ΣΑΝ αν αει και τει γίνουν 1 λογικά δε θα χωράει τους φοιτητές για αυτό ισως γίνει αυτόνομη.
πάντως δεν αποκλείεται να καταργήσουν την ΣΑΝ

Πάντως λογικό μου φαίνεται να καταργήσουν το τει νοσηλευτικής και να πάνε όλοι στο ΕΚΠΑ το οποίο θα γίνει παραρτημα του ΤΕΙ Αθήνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,776 μηνύματα.
Όλες τις ιατρικές θεωρίες στα ΤΕΙ τις παραδίδουν γιατροί, τέλος. Αυτό τουλάχιστον ισχύει στα 2 τμήματα της Λάρισας(Ιατρικά Εργαστήρια/Νοσηλευτική).
Τώρα το αν <<το μάθημα έγινε όπως γίνεται στην ιατρική>> είναι άλλο θέμα.Κρίνοντας μόνο από την εξεταστέα ύλη (μιας κ δεν έχω παρακολουθήσει ποτέ τίποτα στην ιατρική) θα πω απλά <<it's miles beneath the surface>> .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Αν και συμφωνώ πως πανεπιστήμια>τει (antis μην απαντήσεις, plz, έχεις πει τα ίδια σε τουλάχιστον 100 ποστ) το επιχείρημα αυτό είναι δεν στέκει. Τις θεωρίες τις παραδίδουν και στα ΤΕΙ γιατροί.

Ναι αλλά τουλάχιστον ισχύουν...μιλάω μέσα από τις αξιολογήσεις της ΑΔΙΠ κτλ.....φυσικά και δεν θα απαντήσω σε αερολογίες επειδή έτσι αρέσει σε μερικούς..Ουτέ δημοτικό..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,776 μηνύματα.
Ναι αλλά τουλάχιστον ισχύουν...μιλάω μέσα από τις αξιολογήσεις της ΑΔΙΠ κτλ.....φυσικά και δεν θα απαντήσω σε αερολογίες επειδή έτσι αρέσει σε μερικούς..Ουτέ δημοτικό..........

Μίλα εσύ μέσα από τις αξιολογήσεις της AΔΙΠ που είναι το ίδιο αξιόπιστες με τη θέληση του Σαμαρά να βγούμε από την κρίση.
Εγώ που ανήκω σε τμήμα ΣΕΥΠ και κάνω μάθημα κυριολεκτικά 3 βήματα από τη νοσηλευτική , μοιράζομαι μαθήματα/καθηγητές μαζί τους, γράφουμε συχνά εξεταστική σε διπλανές θέσεις, γνωρίζω του κόσμου τα άτομα και συνεργάζομαι με καθηγητές της νοσηλευτικής λέω αερολογίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Μίλα εσύ μέσα από τις αξιολογήσεις της AΔΙΠ που είναι το ίδιο αξιόπιστες με τη θέληση του Σαμαρά να βγούμε από την κρίση.
Εγώ που ανήκω σε τμήμα ΣΕΥΠ και κάνω μάθημα κυριολεκτικά 3 βήματα από τη νοσηλευτική , μοιράζομαι μαθήματα/καθηγητές μαζί τους, γράφουμε συχνά εξεταστική σε διπλανές θέσεις, γνωρίζω του κόσμου τα άτομα και συνεργάζομαι με καθηγητές της νοσηλευτικής λέω αερολογίες.

το σχόλιο μου αφορούσε τν McConkey άμα δεν το κατάλαβες τι να σου πω...γράψε λάθος!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
τι καλύτερο προσφέρει το τμήμα της Σπάρτης????ανέκδοτο μάλλον ε?

Χεστήκαμε τι λές.


Α, και antis : μην περιμένεις να σε πάρουν στα σοβαρά, όταν βάζεις πάνω από 3 τελίτσες συνεχόμενες. Είναι πολύ δημοτικό αυτός ο τρόπος γραφής σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

litsaki17

Νεοφερμένος

Η litsaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
βασικα καλε μου antis γιατι μιλας αφου εισαι απο αλλη σχολη!!!??? γιατι ενοχλησε??
https://enne.gr/4788
κοιτα και αυτο...!! το πανεπιστημιο θελουν ολοι!!!αυτο ειναι το λογικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McConkey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
το σχόλιο μου αφορούσε τν McConkey άμα δεν το κατάλαβες τι να σου πω...γράψε λάθος!!!!!!!

Προφανώς είσαι φοιτητής νοσηλευτικής ΤΕΙ και με αυτο θεωρείς ότι υποβίβασα το ΤΕΙ σου αλλά δεν είχα αυτό το σκοπό, παραδέχομαι ότι τα ΤΕΙ νοσηλευτικής έχουν βελτιωθεί αρκετά σε σχέση πριν 10 χρόνια αλλά δε θεωρώ πως φτάτασνε στο επίπεδο του ΑΕΙ ακόμα.
Αλλα τμήματα π.χ. λογοθεραπεία, φυσικοθεραπεία κοκ έχουν φτάσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Προφανώς είσαι φοιτητής νοσηλευτικής ΤΕΙ και με αυτο θεωρείς ότι υποβίβασα το ΤΕΙ σου αλλά δεν είχα αυτό το σκοπό, παραδέχομαι ότι τα ΤΕΙ νοσηλευτικής έχουν βελτιωθεί αρκετά σε σχέση πριν 10 χρόνια αλλά δε θεωρώ πως φτάτασνε στο επίπεδο του ΑΕΙ ακόμα.
Αλλα τμήματα π.χ. λογοθεραπεία, φυσικοθεραπεία κοκ έχουν φτάσει

Δεν είναι νοσηλευτής ΤΕΙ. Ηλεκτρονικός είναι, που σπουδάζει στα ΤΕΙ και μπαίνει σε χωράφια που δεν τον αφορούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McConkey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Δεν είναι νοσηλευτής ΤΕΙ. Ηλεκτρονικός είναι, που σπουδάζει στα ΤΕΙ και μπαίνει σε χωράφια που δεν τον αφορούν.

Oυτε καν σε σχολή που σχετίζεται ............
κατάλαβα......
τρολ ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Oυτε καν σε σχολή που σχετίζεται ............
κατάλαβα......
τρολ ειναι

Δεν είναι νοσηλευτής ΤΕΙ. Ηλεκτρονικός είναι, που σπουδάζει στα ΤΕΙ και μπαίνει σε χωράφια που δεν τον αφορούν.

δεν είμαι τρολλ. απλά δεν μου αρέσουν τα ψεύδη που λέγονται εδώ μέσα γιαυτό και απαντάω
Πάντα μιλούσα και μιλάω με στοιχεία.
Όσο για τη νοσηλευτική η αξιολόγηση της ΑΔΙΠ μια χαρά τα λέει με ακριβή στοιχεία για το επίπεδο των νοσηλευτών τώρα εαν δεν σας αρέσει εσας και απλά προπαγανδίζετε είναι άλλο θέμα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
δεν είμαι τρολλ. απλά δεν μου αρέσουν τα ψεύδη που λέγονται εδώ μέσα γιαυτό και απαντάω
Πάντα μιλούσα και μιλάω με στοιχεία.
Όσο για τη νοσηλευτική η αξιολόγηση της ΑΔΙΠ μια χαρά τα λέει με ακριβή στοιχεία για το επίπεδο των νοσηλευτών τώρα εαν δεν σας αρέσει εσας και απλά προπαγανδίζετε είναι άλλο θέμα......

Καλά. Μπές στην ΕΝΕ και στα Νοσοκομεία και έλα μετά να μας ηθικολογήσεις περί Νοσηλευτικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Καλά. Μπές στην ΕΝΕ και στα Νοσοκομεία και έλα μετά να μας ηθικολογήσεις περί Νοσηλευτικής.

Άμα ισχύουν τα ψεύδη τ McConkey τότε τα σχόλια της ΑΔΙΠ θα ήταν εντελώς διαφορετικά αλλά είπαμε μερικά πράγματα ενοχλούν κάποιους λόγο ανωτερότητας
...

CONCLUSIONS
Overall, the EEC was impressed with the high quality theoretical and clinical teaching
offered, the motivation and commitment of the peoplepower and the innovative practices
that have started being incorporated in the curriculum. Before putting forward specific
conclusions and recommendations, the EEC would like to make a clear statement that the
departments of Nursing A & B at the TEI of Athens deliver University level nursing education

and this should be equivocally recognized by all relevant stakeholders, including the Ministry
of Education.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Άμα ισχύουν τα ψεύδη τ McConkey τότε τα σχόλια της ΑΔΙΠ θα ήταν εντελώς διαφορετικά αλλά είπαμε μερικά πράγματα ενοχλούν κάποιους λόγο ανωτερότητας
...

CONCLUSIONS
Overall, the EEC was impressed with the high quality theoretical and clinical teaching
offered, the motivation and commitment of the peoplepower and the innovative practices
that have started being incorporated in the curriculum. Before putting forward specific
conclusions and recommendations, the EEC would like to make a clear statement that the
departments of Nursing A & B at the TEI of Athens deliver University level nursing education

and this should be equivocally recognized by all relevant stakeholders, including the Ministry
of Education.

Ναι, εσύ ζείς στα γραφόμενα. Δεν τολμάς να μπείς σε μία εφημερία για να κρίνεις ποιος από τους 2 νοσηλευτές μπορεί και συμπεριφέρεται καλύτερα στον ασθενή.

Και δεν με ενοχλούν αυτά που γράφεις, στ' αρχίδια μου, στην τελική. Με ενοχλεί το γεγονός ότι εσύ, ένας άσχετος με τη σχολή, μπαίνεις εδώ μέσα και ποστάρεις, χωρίς να έχεις μπεί σε νοσοκομείο ή, και στην ίδια, την σχολή. Πές μου ότι είσαι απ' το ΤΕΙ Νοσηλευτικής, να πώ ''οκ, να το συζητήσουμε''. Αλλά, δεν γουστάρω ένας άσχετος να με κριτικάρει για την επιλογή μου στο μηχανογραφικό.

Αν εσύ έβγαλες 12000 μόρια και μπήκες στο ΤΕΙ, δικαιωμά σου. Αλλά, δεν θα με κρίνεις εσύ, εμένα, που έβγαλα περισσότερα μόρια από σένα και ΔΙΑΛΕΞΑ την Πανεπιστημιακή Νοσηλευτική, επειδή έχεις αποθημένα με τα Πανεπιστήμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Ναι, εσύ ζείς στα γραφόμενα. Δεν τολμάς να μπείς σε μία εφημερία για να κρίνεις ποιος από τους 2 νοσηλευτές μπορεί και συμπεριφέρεται καλύτερα στον ασθενή.

Και δεν με ενοχλούν αυτά που γράφεις, στ' αρχίδια μου, στην τελική. Με ενοχλεί το γεγονός ότι εσύ, ένας άσχετος με τη σχολή, μπαίνεις εδώ μέσα και ποστάρεις, χωρίς να έχεις μπεί σε νοσοκομείο ή, και στην ίδια, την σχολή.

εγώ γράφω με στοιχεία εαν αυτό σε πείραξε δεν μπορώ να κάνω κάτι...Οι αερολογίες σας δεν έχουν θέση εδώ μέσα.
Διάβασε όλη την αξιολόγηση της ΑΔΙΠ και θα δεις
Αγαπητέ παπα εγώ δεν έχω κανένα απωθημένο εσείς τα έχετε μάλλον λόγο της συνεχόμενης προπαγάνδας σας και τις αερολογίες έναντι των τει...Ότι και να πεις ότι και να κάνεις η αξιολόγηση θα είναι πάντα αυτή και θα είναι υπερ της ακαδημαϊκής εκπαίδευσης του τει νοσηλευτικής
Και μπορείς να την διαβάσεις ελευθερα πριν κρίνεις χωρίς στοιχεία που να αποδεικνύουν το αντίθετο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
εγώ γράφω με στοιχεία εαν αυτό σε πείραξε δεν μπορώ να κάνω κάτι...Οι αερολογίες σας δεν έχουν θέση εδώ μέσα.
Διάβασε όλη την αξιολόγηση της ΑΔΙΠ και θα δεις

Το ίδιο και για το μίσος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
εγώ γράφω με στοιχεία εαν αυτό σε πείραξε δεν μπορώ να κάνω κάτι...Οι αερολογίες σας δεν έχουν θέση εδώ μέσα.
Διάβασε όλη την αξιολόγηση της ΑΔΙΠ και θα δεις
Αγαπητέ παπα εγώ δεν έχω κανένα απωθημένο εσείς τα έχετε μάλλον λόγο της συνεχόμενης προπαγάνδας σας και τις αερολογίες έναντι των τει...Ότι και να πεις ότι και να κάνεις η αξιολόγηση θα είναι πάντα αυτή και θα είναι υπερ της ακαδημαϊκής εκπαίδευσης του τει νοσηλευτικής
Και μπορείς να την διαβάσεις ελευθερα πριν κρίνεις χωρίς στοιχεία που να αποδεικνύουν το αντίθετο

https://enne.gr/4788

Get well soon! ΤΕΙ-κρατούμενο όργανο έβγαλε ανακοίνωση για να μην συγχωνευτούμε και πάρεις την χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top