Ποιοι έχετε περάσει ή ενδιαφέρεστε να περάσετε σε Τμήμα Νοσηλευτικής;

KatM

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Παιδιά έχω μια απορία.Θέλω απελπισμένα να περάσω νοσηλευτική αλλά δεν ξέρω εάν γίνεται μέσω θεωρητικής :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ναι.
Με μάθημα επιλογής βιολογία αλλά χάνεις μόρια.
(αν κάνω λάθος, διορθώστε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ναι.
Με μάθημα επιλογής βιολογία αλλά χάνεις μόρια.
(αν κάνω λάθος, διορθώστε)

Με βιολογια γενικης ανοιγεις το 3ο πεδιο (απο θεωρητικη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lamprini93

Νεοφερμένος

Η lamprini93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά έχω μια απορία.Θέλω απελπισμένα να περάσω νοσηλευτική αλλά δεν ξέρω εάν γίνεται μέσω θεωρητικής :worry:

οντωσ μπορεισ με βιολογια γενικησ να ανοιξεις το τριτο πεδιο αλλα χανεισ αρκετα μορια. πασ στο τριτο πεδιο με αριστα το 18.6
οποτε για να γραψεισ στο 3ο πεδιο 16με17 πρεπει να εχεισ γραψει πανω απο 17 μιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
οντωσ μπορεισ με βιολογια γενικησ να ανοιξεις το τριτο πεδιο αλλα χανεισ αρκετα μορια. πασ στο τριτο πεδιο με αριστα το 18.6
οποτε για να γραψεισ στο 3ο πεδιο 16με17 πρεπει να εχεισ γραψει πανω απο 17 μιση.

αν δεν περασει αθηνα,περναει σπαρτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatM

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Κατάλαβα ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις :clapup: !!!Ευελπιστώ να γράψω αρκετά καλά γιατι πραγματικά μου αρέσει πολύ το συγκεκριμένο επάγγελμα!!!! Α και κατι επιπλέον.. Τα μαθήματα έχουν πολύ φυσική και χημεία? π.χ χημικές αντιδράσεις και τα σχετικά? Γιατι στη χημεία μπορώ να πώ οτι τα βγάζω πέρα χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία αλλά στη φυσική...τα πράγματα ειναι δύσκολα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Κατάλαβα ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις :clapup: !!!Ευελπιστώ να γράψω αρκετά καλά γιατι πραγματικά μου αρέσει πολύ το συγκεκριμένο επάγγελμα!!!! Α και κατι επιπλέον.. Τα μαθήματα έχουν πολύ φυσική και χημεία? π.χ χημικές αντιδράσεις και τα σχετικά? Γιατι στη χημεία μπορώ να πώ οτι τα βγάζω πέρα χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία αλλά στη φυσική...τα πράγματα ειναι δύσκολα :(

Στη σχολη και προφανως θα χουμε χημεια και βιολογια,αλλα φυσικη πολυ λιγη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatM

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Τέλεια!!!!Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τέλεια!!!!Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις :)
δεν ειναι χημεία όμως της θετικης κατευθυνση με διαλύατα,οργανικές ενώσεις είναι κυριως θεωρητική (όχι ότι είναι εύκολη) απλά σε καμιά περιπτωση δεν απαιτεί μαθηματική σκέψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nami93

Νεοφερμένος

Η nami93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
και εγω πρωτοετης ειμ!θελω ν μ πειτε για τα μαθηματα επιλογης..σιγουρα θ παρω πληροφορικη,αλλα να παρω και καποιο αλλο?α..και κατι αλλο για τα συγγραμματα..σε καθε μαθημα εχει 2,3 συγγραμματα πως θ 3ερουμε εμεις ποιο πρεπει ν επιλεξουμε?..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
και εγω πρωτοετης ειμ!θελω ν μ πειτε για τα μαθηματα επιλογης..σιγουρα θ παρω πληροφορικη,αλλα να παρω και καποιο αλλο?α..και κατι αλλο για τα συγγραμματα..σε καθε μαθημα εχει 2,3 συγγραμματα πως θ 3ερουμε εμεις ποιο πρεπει ν επιλεξουμε?..
:D θα σας το πουνε. Κανονικα δε πρέπει αλλά θα το πούνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
μπορει να πει κανεις κατι για τη "διασφαλιση ποιοτητας στη φροντιδα υγειας" η το "νοσηλευτικη πρακτικη βασισμενη σε ενδειξεις" ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andriana93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
παιδιά ξέρετε αν μπορώ στο 3ο εξάμηνο να δηλώσω μάθημα επιλογής του 1ου εξαμήνου και αντίστοιχα στο 5ο εξάμηνο μαθημα επιλογής του 1ου ή 3ου εξαμήνου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Πρωτη μερα σημερα για τους πρωτοετεις νοσηλευτες του ΕΚΠΑ.

Αργησα στην Βιοχημεια και εγινε το κεφαλι μου καζανι απο τις ΤΟΣΕΣ πληροφοριες :p
Λατρεψα τις καθηγητριες στην Βιολογια Κυτ. και στην Δημογραφια.

Παω για νανι! (καλο μας κουραγιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina1234

Νεοφερμένος

Η katerina1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σας!!ειμαι πρωτοετης στο ΑΕΙ αθηνας και εχω αποριες σχετικα με τη δηλωση μαθηματων Online διοτι δεν ξερω ποιο συγγραμμα να επιλεξω...μου δινει τρεις ή και περισσοτερες επιλογες...πως μπορω να ξερω ποιο ειναι το καταλληλο???????????????????????please προτεινετε μου καποια απο τις επιλογες αυτες...ειμαι σε απογνωση,,,,!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina1234

Νεοφερμένος

Η katerina1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
:D θα σας το πουνε. Κανονικα δε πρέπει αλλά θα το πούνε
ποιος ακριβως θα μας το πει???καποιος καθηγητης ή απο τη γραμματεια να παρω καποια στιγμη τηλεφ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ποιος ακριβως θα μας το πει???καποιος καθηγητης ή απο τη γραμματεια να παρω καποια στιγμη τηλεφ???

Στα μαθήματα που θέλουν να πάρετε ένα συκεκριμένο σύγγραμα θα σας το πουνε άτυπα στο μαθημα (απαγορεύεται επίσημα). Αν δε σας πούνε σύγγραμα τότε παίρνετε όποιιο θέλετε (το πιο ακριβό). Πάντως εγώ στο συκγεκριμένο μάθημα δεν ανοιξα βιβλίο (απο σημειώσεςι διάβασα). Φυσικά πέρασε καιρός από τότε αλλά δε πειράζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
ποιος ακριβως θα μας το πει???καποιος καθηγητης ή απο τη γραμματεια να παρω καποια στιγμη τηλεφ???

Κατερίνα,κάποιοι καθηγητές σχολίασαν κάποια βιβλία και κάποιοι μας είπαν και ποιο προτιμούν (πχ βιοφυσική).

Αν προβληματίζεσαι,ρώτα και μεγαλύτερους (όπως κάναμε όλοι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ανεξαρτήτου τι λέει καθηγητής βιολογία πάρε τον albers και βιοφυσιή cameron (δε ξερω αν έχει επιλογή), χημεία Stryel.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ανεξαρτήτου τι λέει καθηγητής βιολογία πάρε τον albers και βιοφυσιή cameron (δε ξερω αν έχει επιλογή), χημεία Stryel.

Τι έχουμε στη λίστα,απ'αυτά που ανέφερες :

alberts

Τι δεν έχουμε :

τα άλλα 2.

Για βιολογία πήρα : alberts
Για ανατομία : κλινική του moore και ιστολογία του netter
Για βιοχημεία : loffler
Για βιοφυσική : ένα ελληνικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top