Ποια red flags εχετε παρατηρήσει σε καθηγητές φροντιστηρίου;

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
μιλάμε άνετα μαζί τους για γκομενικά άκυρες βλακείες, τους μιλάμε στον ενικό και γενικά το κλίμα είναι πολύ φιλικό καθόλου αυστηρό.:blink:

Oικογενειακές Ιστορίες - Επεισόδιο 40.

Είχα πάει σε μια Καθηγήτρια αγγλικών (ιδιαίτερα) για proficiency που δεν ήξερε πάνω από τις μισές λέξεις κ άνοιγε το word reference για να τις δει 😭

Μήπως έκανε και μετάφραση στο Google Translate; :P
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Πέρα από τα κλασικά που έχουν ήδη γράψει αρκετοί, θεωρώ μεγάλο red flag τις συμπάθειες ή γενικά να έχει ο καθηγητής υπερβολικά φιλικές σχέσεις με ορισμένους μαθητές
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Πέρα από τα κλασικά που έχουν ήδη γράψει αρκετοί, θεωρώ μεγάλο red flag τις συμπάθειες ή γενικά να έχει ο καθηγητής υπερβολικά φιλικές σχέσεις με ορισμένους μαθητές

Αυτό ονομάζεται προώθηση. :) Υπάρχει σε όλες τις χώρες του κόσμου. Ο Τσίπρας τους καθηγητές του στο Πανεπιστήμιο, τους έκανε υπουργούς. :bye2:
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,478 μηνύματα.
Πέρα από τα κλασικά που έχουν ήδη γράψει αρκετοί, θεωρώ μεγάλο red flag τις συμπάθειες ή γενικά να έχει ο καθηγητής υπερβολικά φιλικές σχέσεις με ορισμένους μαθητές
Βγαίνω εκτός θέματος, αλλά αυτό είναι ΟΤΧ και γινόταν παρά πολύ στο σχολείο μου (σε φροντιστήριο δεν το έχω παρατηρήσει σε τόσο μεγάλο βαθμό).
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό ονομάζεται προώθηση. :) Υπάρχει σε όλες τις χώρες του κόσμου. Ο Τσίπρας τους καθηγητές του στο Πανεπιστήμιο, τους έκανε υπουργούς. :bye2:
Αυτό το πράγμα βρε nPb, έχεις μία απαράμιλλη ικανότητα σε κάθε θέμα να βρίσκεις κάποιον τρόπο, ώστε να διατυπώσεις κάποιον σχολιασμό της παρηκμασμένης ελληνικής πραγματικότητας.

Και πολύ καλά κάνεις φίλτατε, ξυπνάς τον κόσμο και μας δείχνεις μία οπτική που ξεφεύγει από την σαπίλα του ελληνικού εκπαιδευτικού και κοινωνικοπολιτικού συστήματος.

Τα σέβη μου
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Aπλά δείχνω ότι όλα γίνονται στην κοινωνία που ζούμε. :) Βέβαια ο κόσμος σε μεγάλο βαθμό ξεχνάει ή δεν δίνει την βαρύτητα που πρέπει.
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Βγαίνω εκτός θέματος, αλλά αυτό είναι ΟΤΧ και γινόταν παρά πολύ στο σχολείο μου (σε φροντιστήριο δεν το έχω παρατηρήσει σε τόσο μεγάλο βαθμό).
εγώ δυστυχώς το έχω παρατηρήσει και στο φροντ μου, ειδικά ένας καθηγητής προς μια μαθήτρια, μόνο μ αυτην ασχολείται αλλα και αυτή είναι λίγο -έως πολύ- γλυφτρόνι -ναι μέχρι και στο φροντ
 

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Στο φροντιστήριο που πήγαινα αγγλικά Ενώ είχα αποφασίσει ότι θα έδινα ένα συγκεκριμένο πτυχίο μου έκαναν προετοιμασία και για ένα άλλο που θα το έδιναν κάποια παιδιά από το τμήμα μου.

Σε φροντιστήριο για πανελλήνιες έβαζαν μαζί παιδιά της θεωρητικής και της θετικής για την βιολογία γενικής παιδείας.

Είχα έναν καθηγητή στο φροντιστήριο που όλες τις κοπέλες μας έπιανε από τον ώμο- το έκανε και σε μαμαδες αυτό. Δεν ξέρω αν είμαι πουριτανη αλλά βλέποντας το κάποια χρόνια μετά δεν το θεωρώ σωστό.
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Είχα έναν καθηγητή στο φροντιστήριο που όλες τις κοπέλες μας έπιανε από τον ώμο- το έκανε και σε μαμαδες αυτό. Δεν ξέρω αν είμαι πουριτανη αλλά βλέποντας το κάποια χρόνια μετά δεν το θεωρώ σωστό.
Καλά το θεωρώ λίγο υπερβολικό αυτό! Εννοείται ότι δε ξέρεις τις προθέσεις κάποιου αγνώστου είτε κακές είτε καλές αλλά είναι "του ματσ" -πως το βλέπψ εγω- Μου θυμίζεις μια πρώην φίλη μου που όταν την ακουμπούσε ένας καταλάθος νόμιζε ότι θα την βι@σει.:/: Ο καθένας βάζει τα δικά του όρια και πάλι λέω
 

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Καλά το θεωρώ λίγο υπερβολικό αυτό! Εννοείται ότι δε ξέρεις τις προθέσεις κάποιου αγνώστου είτε κακές είτε καλές αλλά είναι "του ματσ" -πως το βλέπψ εγω- Μου θυμίζεις μια πρώην φίλη μου που όταν την ακουμπούσε ένας καταλάθος νόμιζε ότι θα την βι@σει.:/: Ο καθένας βάζει τα δικά του όρια και πάλι λέω
Καταλαβαίνω πως το λες, εξάλλου το έγραψα ότι ίσως φανεί πουριτανικό. Αυτή η φίλη σου μήπως ήταν από την βόρεια Ευρώπη; Γιατί εκεί υπάρχουν τέτοιου είδους παρεξηγήσεις
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
χαχα οχι οχι απ τις Σερρες
 

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 191 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top