Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 58 32.4%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.8%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.8%

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Οχι αυτα τα εχεις στην κατευθυνση της β λυκειου :P
Στις πανελληνιες αν πας τεχνολογικη θα δωσεις μαθηματικα κατευθυνσης, φυσικη κατευθυνσης, αρχες οργανωσης και διοικησης επιχειρησεων, αναπτυξη εφαρμογων σε προγραμματιστικο περιβαλλον, εκθεση και ενα μαθημα της επιλογης σου.
Η τεχνολογια επικοινωνιων ειναι στην ουσια η ιστορια της εξελιξης των σημερινων μας τηλεπικοινωνιων. Πως ηταν το τηλεφωνο, πως εγινε, απο τι ειναι φτιαγμενο, πως μεταδιδεται η φωνη και τετοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blinky

Νεοφερμένος

Η blinky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
οκ ευχαριστω!!:)λεω να ακολουθήσω την τεχνολογική κατεύθηνση αν και δν ξέρω καλά μαθηματικά,θέλω όμως να τα βελτιώσω έτσι ώστε να πάω τεχνολογική γτ η θεωριτική που ήθελα στην αρχή τώρα μ φαίνεται δύσκολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitralda

Νεοφερμένος

Η δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
θετικη !!! χημικοος :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσπότη

Νεοφερμένος

Η Δεσπότη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Θετική!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EYA.16

Νεοφερμένος

Η EYA.16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Θετικη.....ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΗ!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Για ιατρικη?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Μαλλον Θεωρητικη με βλεπω,οχι γιατι μ'αρεσουν τα μαθηματα της αλλα γιατι τηνω προς Παιδαγωγος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
τεινω*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μαλλον Θεωρητικη με βλεπω,οχι γιατι μ'αρεσουν τα μαθηματα της αλλα γιατι τηνω προς Παιδαγωγος.
Παιδαγωγικά μπορείς να πας από οποιαδήποτε κατευθυνση.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Kαι από τις άλλες πας παιδαγωγικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Οι φωτογραφιες σου εχουν γινει φετιχ,πλεον Δια.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Ωχ συγνωμη λαθος μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ωχ συγνωμη λαθος μου.
Δεν βλέπω γιατί πρ'έπει να ζητήσεις συγνώμη. Εδώ κουβέντα κάνουμε και δεν τα ξέρουμε όλα αλλά συζητάμε και μαθαίνουμε. :)
Εσύ να μην σκέφτεσαι από τώρα κατεύθυνση αλλά να διαβάζεις το ίδιο όλα σου τα μαθήματα και στα μισά της Α λυκείου να αποφασίσεις. Αν τελικά διαλέξεις παιδαγωγικά θα δεις τότε ποια κατεύθυνση σε βολεύει (αλλά εγώ θα σου συνιστούσα όχι θεωρητική αλλά στη Β θετική και στη Γ θα το ξαναδεις).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Ενταξει η αληθεια ειναι οτι μου 'χει κολλησει και με το παραμικρο λαθος που κανω να λεω συγνωμη.:)(Can't be helped).Γιατι οχι Θεωρητικη ομως;Και στην Β και Γ Θετικη τι γινεται;
Οσον αφορα αυτο που λες περι ηλικιας ολοι νωρις μου λενε ειναι αλλα τουλαχιστον του χρονου πρεπει να ξερω και δεν θελω να 'ναι αποφαση τελευταιας στιγμης.Νταξει εγω το ιδιο διαβαζω παντου.Η βλακεια ειναι οτι ,ας πουμε τα Αρχαια δεν μ'αρεσουν,η Ιστορια ομως ειναι.Η εκθεση δεν μ'αρεσε, αλλα μ'αρεσει η Φυσικη και η Βιολογια.Και γενικα ειναι λιγο αχταρμας.Αλλα,οσον αφορα το τι θα θελα να σπουδασω ολα αφορουν παιδαγωγικα και γενικα ολοι μου λενε οτι κατα κει τεινω και ετσι νιωθω κι εγω.Η πλακα ειναι οτι η καθηγητρια των Αρχιαων με ειχε ρωτησει τις προαλλες σε ποια κατευθυνση σκεφτομαι να παω και εγω ειπα οτι δεν ξερω και μου πε οτι θα 'μουν πολυ καλη στην Θεωρητικη γιατι στα Αρχαια δινω πολυ μεγαλη σημασια στην λεπτομερεια και αυτο λεει ειναι πολυ σημαντικο εκει περα.Αλλα προτιμω να αγαπησω καποια μαθηματα προκειμενου να ασκω ενα επαγγελμα που να μ'αρεσει παρα να κανω μαθηματα που μ'αρεσουν(οχι και ολα ομως)και μετα να ασκω ενα επαγγελμα το οποιο θα μισω(π.χ. φυσικος και δε συμμαζευεται).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Για τα αρχαία ένα σχόλιο μόνο. Περίμενε να τα δεις και στο λύκειο για να αποφασίσεις. Γενικά πολλά μαθήματα, αν όχι όλα, αντιμετωπίζονται διαφορετικά στο λύκειο. Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό, υπάρχει όμως περίπτωση να βοηθήσει πολύ την κρίση σου. Στο γυμνάσιο για παράδειγμα, η φυσική ήταν το χειρότερό μου μάθημα (λόγω παπαγαλίας βέβαια, μου άρεσε γενικά η θεματολογία της). Τώρα είναι από τα αγαπημένα μου και, ομολογουμένως, από τα πιο ενδιαφέροντα της Β (αν και προσωπικά προτιμώ τη Μηχανική :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Τα αρχαια δε μου πολυαρεσουν ρε συ,αλλα αν εχω καλο καθηγητη κατι γινεται.Η Φυσικη 'αρεσε πολυ ,αλλα αν και η καθηγητρια ειναι καλη μου τη δινει αφανταστα για πολλουσ και ποικιλους λογους τους οποιους αμφιβαλλω αν ενδιαφερεστε να ακουσετε πραγμα που θα 'ταν και εκτος θεματος.Γενικα,ομως τι θεωρω πολυ χρησιμο και ςραιο αν και δυσκολο μαθημα.Τα βιβλια του Γυμνασιου τα 'χεις ριξει καμια ματια ομως;Οταν λεμε χαλια,το εννοουμε.Αφου ακομα και οι καθηγητες μας εχουν πει οτι αυτα τα μαθαινουν στην Β'Λυκειου .Χωρια που γενικα ειναι χαλια γραμμενο.Τι αν κανουμε ομως,στο Ελλαδα ζουμε.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ναι έχω δει τα βιβλία, η αδερφή μου πηγαίνει γυμνάσιο. Είναι όντως κακογραμμένα, όπως και η πλειοψηφία των ελληνικών σχολικών βιβλίων όλων των τάξεων άλλωστε. Όμως δεν είναι αυτός λόγος να παρατάς ένα μάθημα. Το ίδιο ισχύει και για τους καθηγητές. Θα βρεις αρκετούς ''περίεργους'', φαντάζομαι, στην πορεία. Αν όμως σε ενδιαφέρει ένα αντικείμενο, οι παράγοντες αυτοί παραείναι μικροί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Ρεε,διαβασε καλα τι γραφω
1)η Φυσικη μ'αρεσει ασχετα αυτων των παραγοντων αλλα απλο ενδιαφερον,οχι και να το ασκησω ως επαγγελμα ή κατι παρομοιο.
2)Οσον αφορα τα Αρχαια δεν φταινε τα βιβλια που δε μ'αρεσουν απλα δεν ξετρελαινομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ενταξει η αληθεια ειναι οτι μου 'χει κολλησει και με το παραμικρο λαθος που κανω να λεω συγνωμη.:)(Can't be helped).Γιατι οχι Θεωρητικη ομως;Και στην Β και Γ Θετικη τι γινεται;
Οσον αφορα αυτο που λες περι ηλικιας ολοι νωρις μου λενε ειναι αλλα τουλαχιστον του χρονου πρεπει να ξερω και δεν θελω να 'ναι αποφαση τελευταιας στιγμης.Νταξει εγω το ιδιο διαβαζω παντου.Η βλακεια ειναι οτι ,ας πουμε τα Αρχαια δεν μ'αρεσουν,η Ιστορια ομως ειναι.Η εκθεση δεν μ'αρεσε, αλλα μ'αρεσει η Φυσικη και η Βιολογια.Και γενικα ειναι λιγο αχταρμας.Αλλα,οσον αφορα το τι θα θελα να σπουδασω ολα αφορουν παιδαγωγικα και γενικα ολοι μου λενε οτι κατα κει τεινω και ετσι νιωθω κι εγω.Η πλακα ειναι οτι η καθηγητρια των Αρχιαων με ειχε ρωτησει τις προαλλες σε ποια κατευθυνση σκεφτομαι να παω και εγω ειπα οτι δεν ξερω και μου πε οτι θα 'μουν πολυ καλη στην Θεωρητικη γιατι στα Αρχαια δινω πολυ μεγαλη σημασια στην λεπτομερεια και αυτο λεει ειναι πολυ σημαντικο εκει περα.Αλλα προτιμω να αγαπησω καποια μαθηματα προκειμενου να ασκω ενα επαγγελμα που να μ'αρεσει παρα να κανω μαθηματα που μ'αρεσουν(οχι και ολα ομως)και μετα να ασκω ενα επαγγελμα το οποιο θα μισω(π.χ. φυσικος και δε συμμαζευεται).

Λοιπον, κατ'αρχας την εκθεση τη μισεις την ξεμισεις, θα τη δωσεις θες δεν θες.:P
Κατα δευτερον στην πρωτη λυκειου σιγουρα θα ξεκαθαρισει πιο πολυ το μυαλο σου. Τα μαθηματικα αλλαζουν απο εκεινη την ταξη. Οι περισσοτεροι που στο γυμνασιο λεγανε ''θα παω θετικοτεχνολογικη", βλεπουν καποια καπως πιο απαιτητικα μαθηματικα και αλλαζουν πορεια, κι εχω 290823098409234 παραδειγματα να σου πω απο τετοιους:P
Παιδαγωγικα που θες μπαινεις απ'ολες τις κατευθυνσεις. Προς το παρον σου λεω απλα να κανεις λιγη υπομονη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eγώ τα αρχαία τα λάτρεψα πάντως στην Α.Και τη χημεία βέβαια.Αλλά δεν ξεκαθάρισε έτσι για μένα το τοπίο.


Εγώ θα σου συνιστούσα θεωρητική.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top