Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 180)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 59 32.8%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.6%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.7%

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Εγώ Τεχνολογική θέλω!!!! Θα δείξει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
θετικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Tεχνολογικη ή Θετικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GOGO

Νεοφερμένος

Η GOGO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
εγω δεν ξερω ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.

kwstas_93

Νεοφερμένος

Ο kwstas_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Εγώ είμαι ανάμεσα σε Τεχνολογική και Θετική (τι πρωτότυπο!). Καταρχήν πριν αρχίσω να σας εξηγώ τον λόγο που δεν μπορώ να αποφασίσω, θα ήθελα να σας πω, πως στοχεύω στο ΟΠΑ για ΟΔΕ ή Οικονομικές Επιστήμες. Σκέφτομαι Θετική, γιατί είναι ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΟ πως εκεί είναι λιγότερα άτομα πάντα και έτσι γίνεται καλό μάθημα χωρίς πολλές βλακείες. Από την άλλη σκέφτομαι Τεχνολογική, διότι είμαι καλύτερος και μ'αρέσουν περισσότερο τα μαθήματα αυτής της κατεύθυνσης, αλλά εκεί δηλώνουν σχεδόν όλοι και γίνεται χαμός με τόσα άτομα στην τάξη. Όπως στο Γυμνάσιο στα γαλλικά επικρατούσε ΤΟ χάος, ενώ στα Γερμανικά γινόταν ωραίο και σωστό μάθημα. Επειδή υπάρχει αυτή ακριβώς η αναλογία ανάμεσα στις δυο κατεύθυνσης δεν μπορώ να επιλέξω... Σας παρακαλώ βοηθήστε με να πάρω την σωστή απόφαση, γιατί δεν αφήσουν στον κόρακα τέτοια θέματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Θετική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Εγώ είμαι ανάμεσα σε Τεχνολογική και Θετική (τι πρωτότυπο!). Καταρχήν πριν αρχίσω να σας εξηγώ τον λόγο που δεν μπορώ να αποφασίσω, θα ήθελα να σας πω, πως στοχεύω στο ΟΠΑ για ΟΔΕ ή Οικονομικές Επιστήμες. Σκέφτομαι Θετική, γιατί είναι ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΟ πως εκεί είναι λιγότερα άτομα πάντα και έτσι γίνεται καλό μάθημα χωρίς πολλές βλακείες. Από την άλλη σκέφτομαι Τεχνολογική, διότι είμαι καλύτερος και μ'αρέσουν περισσότερο τα μαθήματα αυτής της κατεύθυνσης, αλλά εκεί δηλώνουν σχεδόν όλοι και γίνεται χαμός με τόσα άτομα στην τάξη. Όπως στο Γυμνάσιο στα γαλλικά επικρατούσε ΤΟ χάος, ενώ στα Γερμανικά γινόταν ωραίο και σωστό μάθημα. Επειδή υπάρχει αυτή ακριβώς η αναλογία ανάμεσα στις δυο κατεύθυνσης δεν μπορώ να επιλέξω... Σας παρακαλώ βοηθήστε με να πάρω την σωστή απόφαση, γιατί δεν αφήσουν στον κόρακα τέτοια θέματα
κοίτα εσύ πρέπει να σκεφτείς σε ποια μαθήματα είσαι καλύτερος (θετικής ή τεχνολογικής) και να αποφασίσεις. Βέβαια λες ότι προτιμάς τα μαθήματα της τεχνολογικής οπότε είναι καλό να πας εκεί. Από την άλλη πλευρά λες οτι στηυν τεχνολογικη δν γινετε μαθημα ενώ στην θετική τα πράγματα είναι ποιο σοβαρά.
Κοίταξε υπάρχουν δύο επιλογες:
1. Να πας στην τεχνολογική αλλα να πεις ότι δν πρόκειτε να παρασυρθείς από το όλο κλίμα και ότι ΕΣΥ θα κάτσεις να διαβάσεις!
2.να πας στην θετική οπου θα πρέπει να διαβάσεις πιο πολύ τα μαθήτα στα οποία δν τα καταφέρνεις και τόσο καλα!
:no1::D:)
YOUR CHOICE!!!!!!!!!!!!!!
-----------------------------------------
Θεωριτική!!!:):xixi:
-----------------------------------------
δεν ξερω :what:....η βιολογια(τουλαζιστον του γυμνασιου)μου αρεσε αλλα οσο σκευτομαι πωσ γιανα παρεισ πολυ καλουσ βαθμουσ πρεπει να γραφεισ και τι καθε λεπτομερια .....αλλα απο την αλλη μου λενε πωσ στην τεχνολογικη πανε οι πιο αδυνατοι μαθητεσ και να παω θετικη γιατι εχω γερεσ βασεισ
κοίτα συνήθως στην τεχνολογική γίνετε πιο πολύ χαβαλέ και μαθημα λιγότερο γιατί όπως είπες στην τεχνολογική παν οι πιο αδύναμοι μαθητές, η θετική νομίζω οτι είναι μια καλή επιλογή γιατί σπό εκεί παίρνεις σιγουρα πολύ καλές βάσεις!!!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.

glukoul@

Νεοφερμένος

Η glukoul@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Δεν είμαι ακόμη σιγουρη για την κατευθυνση που θα ακολουθήσω αφου τώρα θα ξεκινήσω λύκειο αλλά μαλλον θα παω θετική κατεύθυνση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas_93

Νεοφερμένος

Ο kwstas_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
κοίτα εσύ πρέπει να σκεφτείς σε ποια μαθήματα είσαι καλύτερος (θετικής ή τεχνολογικής) και να αποφασίσεις. Βέβαια λες ότι προτιμάς τα μαθήματα της τεχνολογικής οπότε είναι καλό να πας εκεί. Από την άλλη πλευρά λες οτι στηυν τεχνολογικη δν γινετε μαθημα ενώ στην θετική τα πράγματα είναι ποιο σοβαρά.
Κοίταξε υπάρχουν δύο επιλογες:
1. Να πας στην τεχνολογική αλλα να πεις ότι δν πρόκειτε να παρασυρθείς από το όλο κλίμα και ότι ΕΣΥ θα κάτσεις να διαβάσεις!
2.να πας στην θετική οπου θα πρέπει να διαβάσεις πιο πολύ τα μαθήτα στα οποία δν τα καταφέρνεις και τόσο καλα!
:no1::D:)
YOUR CHOICE!!!!!!!!!!!!!!


Κοίτα, εγώ θέλω να διαλέξω την κατεύθηνση που θα μου προσφέρει περισσότερα στις σπουδές που πρόκειται να ακολουθήσω. Τώρα θέλω να γίνεται και καλό μάθημα οπότε θέλω μια λύση στο ΟΛΟ θέμα που να με συμφέρει. Ευχαριστώ.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

randy1989

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Κοίτα, εγώ θέλω να διαλέξω την κατεύθηνση που θα μου προσφέρει περισσότερα στις σπουδές που πρόκειται να ακολουθήσω. Τώρα θέλω να γίνεται και καλό μάθημα οπότε θέλω μια λύση στο ΟΛΟ θέμα που να με συμφέρει. Ευχαριστώ.:bye:


Και με τις δύο κατευθύνσεις μπαίνεις εκεί που θες. Τώρα καλύτερο μάθημα γίνεται σαφώς στην Θετική, αλλά εσύ λες ότι τα μαθήματα της Τεχνολογικής σ'αρέσουν περισσότερο. Τώρα τι να πω; Καλές είναι και οι δύο. Άμα από το τμήμα σου διαλέξουν λίγα άτομα την Τεχνολογική τότε βολεύτηκες, αλλιώς πρέπει να διαλέξεις εσύ. Βεβαίως είναι σωστά αυτά που λες. Και οι δύο κατευθύνσεις έχουν ένα σοβαρό μειονέκτημα και ένα πλεονέκτημα, οπότε χαρακτηρίζονται ως "ίσες" και η επιλογή μιας μεταξύ αυτών γίνεται ακόμα πιο δύσκολη. Καλή επιτυχία στην επιλογή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
εγω δεν ξερω ακομα
Προφανώς για σένα το να ήξερες κάτι θα ήταν θαύμα στο γάμο της Κανά.

Άσε τα trolling.

:ban: λόγω :spam: ΙΙ
https://www.youtube.com/watch?v=7rrtgTR1v7I (Αφιερωμένο)
:lol::lol::lol::lol::lol:
------------------------------------
Μάλλον για Τεχνολογική το κόβω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Πω........... σταματήστε πιο να λέτε ότι στην τεχνολογική δεν γίνεται μάθημα. Δεν συμβαίνει παντού το ίδιο πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Πω........... σταματήστε πιο να λέτε ότι στην τεχνολογική δεν γίνεται μάθημα. Δεν συμβαίνει παντού το ίδιο πράγμα.

Συμφωνώ!!Και καλύτερα θα ήταν να μην υποβιβάζουμε τις κατευθύνσεις σε βαθμούς δυσκολίας, ποιότητας κτλ (γενικά μιλάω:)) γιατί καθεμιά έχει τις δυσκολίες της!!
Φιλικά!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Συμφωνώ!!Και καλύτερα θα ήταν να μην υποβιβάζουμε τις κατευθύνσεις σε βαθμούς δυσκολίας, ποιότητας κτλ (γενικά μιλάω:)) γιατί καθεμιά έχει τις δυσκολίες της!!
Φιλικά!:D
+10000000000:no1:
κ μένα μου την σπάει όταν λένε για το επίπεδο τάξης της τεχνολογικής..τι πάει να πει??η κάθε κατεύθυνση έχει τα καλά κ τα κακά της,αλλά δεν χρειάζεται κ να χτίζουμε στερεότυπα γύρω από κάτι..στην συγκεκριμένη περίπτωση το επίπεδο τάξης στην κατεύθυνση!!:iagree::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Ακριβώς! Χαίρομαι που κάποιοι/κάποιες δεν είναι στενόμυαλοι/στενόμυαλες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
+10000000000:no1:
κ μένα μου την σπάει όταν λένε για το επίπεδο τάξης της τεχνολογικής..τι πάει να πει??η κάθε κατεύθυνση έχει τα καλά κ τα κακά της,αλλά δεν χρειάζεται κ να χτίζουμε στερεότυπα γύρω από κάτι..στην συγκεκριμένη περίπτωση το επίπεδο τάξης στην κατεύθυνση!!:iagree::mad:
Εντάξει δν λέμε για όλα τα λυκεια για κάποια συγκεκριμένα για τα οποία ξέρουμε!(εγώ τουλάχιστον)
-----------------------------------------
Κοίτα, εγώ θέλω να διαλέξω την κατεύθηνση που θα μου προσφέρει περισσότερα στις σπουδές που πρόκειται να ακολουθήσω. Τώρα θέλω να γίνεται και καλό μάθημα οπότε θέλω μια λύση στο ΟΛΟ θέμα που να με συμφέρει. Ευχαριστώ.:bye:
Τότε πάρε θετική σου δίνει πολλές επιλογές και γινετε και καλό μάθημα(δεν εννοώ οτι στισ άλλες κατευθήνσεις δεν κάνουν μάθημα)!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Πω........... σταματήστε πιο να λέτε ότι στην τεχνολογική δεν γίνεται μάθημα. Δεν συμβαίνει παντού το ίδιο πράγμα.
:no1::no1::no1:

(με προλαβες...ηθελα κι εγω να το γραψω αυτο!:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notebook___ΑΡΚΑς

Νεοφερμένος

Ο ο βιολιστης της στεγης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
γεια σας παιδια.......σαν νεος στην ομαδα μπηκα κατευθειαν στην α' λυκειου!!!!!
λοιπον εγω παλι ακολουθω θεωριτικη.......διαλεξα αυτην γιατι δεν ειχα αλλη επιλογη....:hmm::hmm::hmm:
στις φυσικομαθηματικες.......χημειοβιολογιες........δεν τα πηγαινα καλα.....οχι και χαλια....αλλα στα θεωριτικα μαθηματα πηγαινω καλυτερα.....δεν ειμαι μαθητης του 20,ουτε του 19,ουτε του 18.....αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα καταφερω να κανω κατι στην ζωη μου....απο τις πανελληνιες!!!!δωξα το θεο υπαρχουν και τα ι.ε.κ.!!!!

αυτα....μην δεινετε τοσο σημασια......ψωνιστηκα λιγο.....γι'αυτο εγραψα πολλα με τη μια!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top