Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 58 32.4%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.8%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.8%

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
Θετική!Μάλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*tingerbel*

Νεοφερμένος

Η *tingerbel* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
δεν είμαι σίγουρη ακόμα...
αλλά μάλλον θετική..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mary-Nastasia

Νεοφερμένος

Η Mary-Nastasia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγώ σκέφτομαι θετική κατεύθυνση γιατί θέλω στρατιωτική ιατρική!βάβαια και στα φιλολογικά εχω 20 σε όλα!αλλα δεν μπαίνεις στρατιωτική ιατρική χωρίς θετική κατευθυνση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_angel

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδιά, σκέφτομαι να παω θεωρητικη αλλα δεν μου αρέσουν τα κειμενα....να το ξανα σκεφτω μήπως; εσεις τι λετε?

ΑΑ!!!! για να μην με ρωτησετε τι επαγγελμα θέλω να ακολουθησω σας λεω οτι σκεφτομαι για παιδαγωγικο...φιλολογια....αυτα αρχικα!!!!:P:P

θα περιμενω την γνωμη σας! ευχαριστώ πολυ!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Τα κείμενα είναι ένα μάθημα πολύ ενδιαφέρον βέβαια..αλλά τα γούστα είναι προσωπικά.:no1: Αν δεν σου αρέσει ένα μόνο μάθημα και τα πας καλά σε αρχαία,ιστορία κτλ κτλ.. και αφού θες να ακολουθήσεις επαγγέλματα τέτοια προσωπικά δεν βρίσκω τον λόγο να μην πας θεωρητική.
Και εγώ είμαι θετική αλλά δεν είμαι φαν της φυσικής π.χ αλλά την παλεύω. Το ίδιο να κάνεις και εσύ. Ό,τι δεν μπορούμε το πατάμε κάτω και του λέμε ''Εγώωωω εσένααα θα σε καταφέρω :D:D'' :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Αφού θες να γίνεις δασκάλα ή φιλόλογος, τι το συζητάς; Τα Κείμενα είναι απλά ένα μάθημα, το οποίο κατά τη γνώμη μου είναι και από τα πιο εύκολα, οπότε και να μην σ'αρέσει, δεν θα σε δυσκολέψει πολύ... Άρα πήγαινε Θεωρητική και μην φοβάσαι...
Βέβαια "κολλάω" κάπου... Από τη στιγμή που δεν σου αρέσουν τα Κείμενα, πως θα γίνεις Φιλόλογος, που θα τα διδάσκεις κιόλας;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Η χρονική περίοδος που εξετάζει η φετινή Νεοελληνική Λογοτεχνία ως μάθημα είναι πραγματικά βαρετή ,σε καταλαβαίνω! Μη χάσεις όμως τη θεωρητική για τα Κείμενα! Δες τη θετική πλευρά! Πάρτα ,σαν μια ευχάριστη ανάγνωση! Αν σου αρέσουν γενικά τα βιβλία και η λογοτεχνία ,θα σου είναι εύκολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΗ ΟΛΕ!!!

Νεοφερμένος

Η εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
εμενα μ' αρεσουν τ μαθηματικα και η χειμεια.αλλα μ'αρεσουν και τ αρχαια,τα κειμενα,η γλωσσα και ολα τα σχετικα.θελω ν δωσω θετικη αλλα θελω να γινω νηπιαγωγοσ οποτε υποχρεοτικα θεωριτικη!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Να πας θεωρητική...Η λογοτεχνία είναι εύκολο μάθημα, είτε σου αρέσει είτε όχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
παιδιά, σκέφτομαι να παω θεωρητικη αλλα δεν μου αρέσουν τα κειμενα....να το ξανα σκεφτω μήπως; εσεις τι λετε?

ΑΑ!!!! για να μην με ρωτησετε τι επαγγελμα θέλω να ακολουθησω σας λεω οτι σκεφτομαι για παιδαγωγικο...φιλολογια....αυτα αρχικα!!!!:P:P

θα περιμενω την γνωμη σας! ευχαριστώ πολυ!!:D:D

στη Β Λυκειου τα μαθηματα γινονται πιο "πιασαρικα"! εχουν φονους, ερωτες και τετοια, και σιγουρα θα σου αρεσουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
νηπιαγωγων έχω την εντύπωση ότι περνάς και από 2ο πεδίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
εγώ είμαι ανάμεσα σε θετική και τεχνολογική, αν και με βλέπω να τείνω προς θετική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Μερικες ερωτησεις
1)Η λογοτεχνια στην Γ Λυκειου θεωρειτε ευκολο μαθημα?
2)Αν εχεις διαβασει καλα γραφεις ή μπορεις να βρεθεις προ εκπληξεων?
3)Ειναι καθαρα απομνημονευση?
4)Αληθευει οτι αποτελει μαθημα "λεπιδι"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μερικες ερωτησεις
1)Η λογοτεχνια στην Γ Λυκειου θεωρειτε ευκολο μαθημα?
2)Αν εχεις διαβασει καλα γραφεις ή μπορεις να βρεθεις προ εκπληξεων?
3)Ειναι καθαρα απομνημονευση?
4)Αληθευει οτι αποτελει μαθημα "λεπιδι"?

κανένα μάθημα δεν θεωρείται εύκολο στη γ εκτός από τα γενικής... το ότι είναι υποκειμένικο του δίνει αυτόματα μια δυσκολία (στυλ έκθεσης) ... χρειάζεται πάρα πολύ διάβασμα και απομνημόνευση ... επίσης πρέπει να ξες να διαβάζεις πίσω απο τις γραμμές του συγγραφέα αν με εννοείς...;) αν θες θεωρητική πρέπει να το υποστείς ... είμαι της άποψης να ΜΗΝ κοιτάμε μαθήματα αλλά το μέλλον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gewrgia

Νεοφερμένος

Η gewrgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σιγουρα θεωρητικη!!!!!!!με τιποτα θετικη ή τεχνολογικη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary Loo

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σίγουρα θεωρητική και αυτό όχι επειδή είμαι καλή σε αυτά ή επειδή μου αρέσουν,αλλά επειδή μισώ την φυσική...!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφακι29785

Νεοφερμένος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Θεωριτικη!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Σίγουρα θεωρητική και αυτό όχι επειδή είμαι καλή σε αυτά ή επειδή μου αρέσουν,αλλά επειδή μισώ την φυσική...!:)

το θέμα είναι τι θες να κάνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alessia #8

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Αν και τα πηγαινα καλα με τις φυσικομαθηματικοχημειες, φετος τα βρηκα λιγο σγουρα.οι σχολες που μου αρεσουν εχουν βαση τα φιλολογικα κ επειδη φετος τα εχω λατρεψει(τις προηγουμενες χρονιες μου την εδιναν ειδικα τα αρχαια), εχω καταληξει για θεωρητικη.............ειμαι πολυ ασταθης χαρακτηρας......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MαR*

Νεοφερμένος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Τεχνολογικη, γιατι με ενδιαφερει το 4ο πεδιο
αλλα μπορει και θετικη γιατι μου αρεσει η χημεια...
θα δειξει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top