Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 180)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 59 32.8%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.6%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.7%

mpoukla

Νεοφερμένος

Η ιωαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
απ αυτα π μας λες υποθετω πως η καλυτερη επιλογη για εσενα θα ηταν η τεχνολογικη(υποθετω)...ειδικα αφου σε ενδιαφερει η πληροφορικη...α κ κατι π μπορει ν σ ενδιαφερει(για τ επαγγελματικο σ μελλον) ειναι το graphic design...ειναι τελειο κ πολυ δημιουργικο:)...μια ιδεα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αργυρω

Νεοφερμένος

Η Αργυρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Επανομή (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μην ανησυχείς για την κατευθυνση...κ εγω δεν έχω αποφασίσει ακομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kamy.

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
μπορεις να ασχολειθεις με την Πληροφορικη αφου σου αρεσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Εκτός από το αν σας αρέσει κάποιο μάθημα σκεφτείτε τι θέλετε να σπουδάσετε.Αναλόγως,θα δείτε σε ποια πεδία είναι οι σχολές και από ποιες κατευθύνσεις περνάς δίχως απώλεια μορίων.Το ότι δεν σας αρέσει 1 μάθημα μιας κατεύθυνσης δε λέει τίποτα,μη κολλάτε σε αυτά.Επίσης μη πιστέψετε στη βρώμα για την τεχνολογική,ότι πάνε και καλά οι χειρότεροι μαθητές κλπ. Μη σας πει κανένας να πάτε θετική λόγω αυτού ε :P

Τέλος,το ότι σας αρέσει η Γλώσσα δεν παίζει ρόλο,σε όποια κατεύθυνση και να είστε στις Πανελλήνιες δίνεται έκθεση οπότε θέλετε δε θέλετε θα την βρείτε μπροστά σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssss

Νεοφερμένος

Η ssss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
καλο..:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
τι εννοείς 3ο μάθημα?βιοχημεία και ηλεκτρολογία γιοκ?[οφτοπικ]

+δεν ξέρω ρε σεις...τώρα β ασανίζομαι με το σ.ε.π. αλλά αυτή λέει πως επειδή μαρέσουν σχεδόν όλα το τεστ θα μου βγ΄λει μπάχαλο τα πάντα!οπότε αν περιμένεις τη θεία φώτιση μάλλον πρεπει ναλλάξεις στάση γτ το λεωφορείο δεν.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandra16

Νεοφερμένος

Η alexandra16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
:bye:Όπως όλοι γνωρίζουμε η κρίσιμη στιγμή φτάνει... Του χρόνου πρέπει να διαλέξουμε ποια κατεύθυνση θα ακολουθήσουμε. Με βάση ποια κριτήρια πρέπει να επιλέγουμε κατά τη γνώμη σας;Ποια είναι τα θετικά και ποια τα αρνητικά κάθε κατεύθυνσης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Η θεωρητικη ειναι απο μονη της αρνητικη. (kidding:p)

Δες σε τι εχεις κλιση, μαθηματικφυσικες ή αρχαια κειμενα κλπ.
Και φυσικα ψαξε να δεις τι επαγγελματα και τι πεδια πιανει η καθε κατευθυνση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harris200

Νεοφερμένος

Ο Harris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
:bye:Όπως όλοι γνωρίζουμε η κρίσιμη στιγμή φτάνει... Του χρόνου πρέπει να διαλέξουμε ποια κατεύθυνση θα ακολουθήσουμε. Με βάση ποια κριτήρια πρέπει να επιλέγουμε κατά τη γνώμη σας;Ποια είναι τα θετικά και ποια τα αρνητικά κάθε κατεύθυνσης;

Βασικα τα κριτηρια επιλογης κατευθυνσης ειναι αρκετα δυσκολα πιστευω!!!Διοτι ο μαθητης της 1ης λυκειου δν εχει αποφασισει ακομα τι πραγματικα του αρεσει η τι επαγγελμα θα ηθελε να ακολουθησει και το λεω αυτο γτ πολλα ατομα π ειμαστε ηδη 3η λυκειου ακομα δν ξερουμε τι πραγματικα θελουμε!!!Βασικα δες πρωτα τι θελεις πραγματικα να κανεις!!!Εγω πραγματικα μετανιωσα που πηγα στη θεωρητικη εχω αλλου στοχους που για να τους πετυχω πρεπει να βασιστω στην Βιολογια!!Τεσπα εγω τουλαχιστον θα σε προτινα να πας Θετικη που πιστευω οτι ειναι η κατευθυνση η οποια ανοιγει πολλους δρομου σε δουλειες και σε ολα σχεδον τα πεδια!!Απ εκει και περα η επιλογη ειναι δικη σου φυσικα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandra16

Νεοφερμένος

Η alexandra16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
πείτε ότι ένας μαθητής είναι καλός σε όλα τα μαθήματα που χρειάζονται για τις κατευθύνσεις και έχει στο μυαλό του επαγγέλματα και από τις 3 κατευθύνσεις, σε ποια θα έχει αντικειμενικά μεγαλύτερη επιτυχία; αντικειμενικά πάντα μιλώντας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harris200

Νεοφερμένος

Ο Harris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
πείτε ότι ένας μαθητής είναι καλός σε όλα τα μαθήματα που χρειάζονται για τις κατευθύνσεις και έχει στο μυαλό του επαγγέλματα και από τις 3 κατευθύνσεις, σε ποια θα έχει αντικειμενικά μεγαλύτερη επιτυχία; αντικειμενικά πάντα μιλώντας...

εγω πιστευω οτι στην Θετικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
πείτε ότι ένας μαθητής είναι καλός σε όλα τα μαθήματα που χρειάζονται για τις κατευθύνσεις και έχει στο μυαλό του επαγγέλματα και από τις 3 κατευθύνσεις, σε ποια θα έχει αντικειμενικά μεγαλύτερη επιτυχία; αντικειμενικά πάντα μιλώντας...

λοιπον αντικειμενικα πιστευω πως θα ηταν καλυτερο να διαλεξει τεχνολογικη...μιας και τα καταφερνει σε ολα λιγο πολυ...τοτε θα ναι πιο σωστο να διαλεξει αυτη τη κατευθυνση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harris200

Νεοφερμένος

Ο Harris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
λοιπον αντικειμενικα πιστευω πως θα ηταν καλυτερο να διαλεξει τεχνολογικη...μιας και τα καταφερνει σε ολα λιγο πολυ...τοτε θα ναι πιο σωστο να διαλεξει αυτη τη κατευθυνση..

Δεν θα το λεγα Ελενα!!!Δεν εχει νοημα να κανεις ΑΕΠ και ΑΟΔΕ καλυτερα χημεια βιολογια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Δεν θα το λεγα Ελενα!!!Δεν εχει νοημα να κανεις ΑΕΠ και ΑΟΔΕ καλυτερα χημεια βιολογια!!!!
γιατι δεν εχει νοημα?:P
ετσι κι αλλιως ειπε πως τα παει καλα σε ολα τα μαθηματα...δεν νομιζω πως θα εχει προβλημα αμα διαλεξει τεχνολογικη...στη θετικη ισως και αντιμετωπισει καποιο προβλημα..μιας και ειναι μια κατευθυνση που εχει κυριως θετικα μαθηματα..η τεχνολογικη τα συνδυαζει ολα...

(ειμαι θεωρητικη btw:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harris200

Νεοφερμένος

Ο Harris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
και εγω θεωρητικη ειμαι Ελενα!!!Απλα η θετικη προσδιδει κυρος:P τεχνολογικη για μενα δεν εχει νοημα!!Θετικη και τελος:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
και εγω θεωρητικη ειμαι Ελενα!!!Απλα η θετικη προσδιδει κυρος:P τεχνολογικη για μενα δεν εχει νοημα!!Θετικη και τελος:no1:

ναι ετσι πως το βλεπεις οκ...γενικα η θετικη παντως ειναι για πολυ καλους μαθητες ...και γενικα πιστευω πως θελει να 'το χεις' και λιγο:Pδεν αρκει απλα να διαβαζεις...
τωρα για το αν προσδιδει κυρος..οκ θα συμφωνησω..σε σχεση με την τεχνολογικη σιγουρα ισχυει αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harris200

Νεοφερμένος

Ο Harris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
ναι ετσι πως το βλεπεις οκ...γενικα η θετικη παντως ειναι για πολυ καλους μαθητες ...και γενικα πιστευω πως θελει να 'το χεις' και λιγο:Pδεν αρκει απλα να διαβαζεις...
τωρα για το αν προσδιδει κυρος..οκ θα συμφωνησω..σε σχεση με την τεχνολογικη σιγουρα ισχυει αυτο...

Λοιπον δες πως εχουν τα πραματα!!!Θεωρητικη παει αυτος που δεν διαβαζει και θα διαβασει τεχνολογικη παει αυτος που δεν διαβαζει και δεν θα διαβασει και Θετικη αυτος που διαβαζει και θα συνεχισει να διαβαζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Λοιπον δες πως εχουν τα πραματα!!!Θεωρητικη παει αυτος που δεν διαβαζει και θα διαβασει τεχνολογικη παει αυτος που δεν διαβαζει και δεν θα διαβασει και Θετικη αυτος που διαβαζει και θα συνεχισει να διαβαζει

ΣΩΣΤΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ:no1::no1::no1::no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harris200

Νεοφερμένος

Ο Harris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Πλησιάζει όντως. Και είμαι still τους -σχεδόν- αναποφάσιστους, αυτή είναι η βλακεία.:/
Τεσπα. Πιστεύω πως προκειμένου να επιλέξεις τί κατεύθυνση θ'ακολουθήσεις θα πρέπει πρώτα να δεις ποιό ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ σ' ενδιαφέρει, ποιό πιστεύεις πως θα μπορούσες ανετα ν'ακολουθήσεις στο υπόλοιπο της ζωής σου.:D Έπειτα να ψάξεις την κατεύθυνση η οποία μπορεί να σε οδηγήσει στο επάγγελμα αυτό, την κατεύθυνση που έχει ανοιχτά τα πεδία που σε ενδιαφέρουν.
Γιατί αν αρχίσεις και το ψειρίσεις με τα μαθήματα που σου αρέσουν πρώτα δε θα βγάλεις άκρη. Προσπάθησε πρώτα να ψάχτείς με τα επαγγέλματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top