Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 58 32.4%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.8%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.8%

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
εγω αλλα ελεγα κι αλλα αποφασισα τελικα.... παντως μια ιδεα την εχουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εγω παλι ειμαι 100% μπερδεμενος... οι επιλογες ειναι:πολυτεχνειο... νομικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
πως ειστε τοσο σιγουροι για την κατευθυνση ενω ακομα δν εχετε κανει τη α λυκειου...

δεν ειμαι σιγουρη 100% ειμαι 80%!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
αντε... χωρις να εχεις δει τι κανει το καθε επαγγελμα κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Α-Η-Δ-Ι-Α!!!!!!!!!!!!!!!!! για αυτο αποκλειω την δικηγορια... ΘΕΤΙΚΗ Ftw!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinaki:)

Νεοφερμένος

Η Katerinaki:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Θετική και πάλι Θετική!!!
Λατρεύω τα Μαθηματικά,με ενδιαφέρει το 3ο πεδίο και σαφώς γίνεται καλύτερο μάθημα από την Τεχνολογική...
Επίσης,μισώ τα αρχαία και την ιστορία,παρόλο που έχω μητέρα φιλόλογο(δεν γινόταν να ήταν μαθηματικός...?)και δεν είμαι του πολυ μπλα μπλα...!απαπα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the japanese

Νεοφερμένος

Ο Σκιά τα Ξημερώματα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Λοιπόν, αρχικά θα ήθελα να χαιρετίσω όλα τα παιδιά εδώ μέσα. Εγώ θα πάω Θεωρητική γιατί στις Φυσικές, Γεωμετρίες και Χημείες δεν το βλέπω να καλυτερεύω τις επιδόσεις μου ούτε στην επόμενη δεκαετία. Ούτως ή άλλως είμαι πολύ καλός στα θεωρητικά μαθήματα για να πάω Θετική / Τεχνολογική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danai!

Νεοφερμένος

Η Danai! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Θετική!!!!!!!!!!!!!!!!

Θετική θα πάρω. Μου αρέσουν όλα της τα μαθήματα και εκεί είναι και η σχολή που θέλω να περάσω. Ο καθένας πιστεύω πρέπει να επιλέγει την κατεύθυνση που του ταιριάζει και του αρέσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mastix0pastel0

Νεοφερμένος

Η mastix0pastel0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
θεωρητικη δαγκωτο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papakos1

Νεοφερμένος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
για θετική με βλέπω αλλά αν δεν μας κάτσει.......τεχνολογική!

<<αντε να δουμε....>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsarono

Νεοφερμένος

Ο mitsarono αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
:( Εγώ που να πάρει δεν μπορώ να αποφασίσω ποια κατεύθυνση θα ακολουθήσω.... Είμαι καλός σε όλα πάνω κάτω. Όλοι μου λένε να πάω θεωρητική για να πάρω τη θέση του πατέρα μ (συμβολαιογράφος) αλλά εμένα μου αρέσουν η φυσική και τα μαθηματικά.... Το θέμα είναι τι επάγγελμα μπορεί να κάνει κάποιος όταν σπουδάσει φυσική? Τέσπα, και στα αρχαία και στην έκθεση είμαι καλός.... Μπορεί κάποιος να με συμβουλέψει τι να κάνω και να μου πει τι δουλειά μπορεί να κάνει (εκτός από καθηγητής) κάποιος που θα σπουδάσει φυσική?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
εγω μαλλον θετικη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
:( Εγώ που να πάρει δεν μπορώ να αποφασίσω ποια κατεύθυνση θα ακολουθήσω.... Είμαι καλός σε όλα πάνω κάτω. Όλοι μου λένε να πάω θεωρητική για να πάρω τη θέση του πατέρα μ (συμβολαιογράφος) αλλά εμένα μου αρέσουν η φυσική και τα μαθηματικά.... Το θέμα είναι τι επάγγελμα μπορεί να κάνει κάποιος όταν σπουδάσει φυσική? Τέσπα, και στα αρχαία και στην έκθεση είμαι καλός.... Μπορεί κάποιος να με συμβουλέψει τι να κάνω και να μου πει τι δουλειά μπορεί να κάνει (εκτός από καθηγητής) κάποιος που θα σπουδάσει φυσική?
θα πας φετος 1η λυκειου, οποτε εχεις μια ακομη χρονια να σκεφτεις κ να κατασταλαξεις κατευθυνση.αυτη η χρονια θα ειναι καθοριστικη,διοτι φετος θα γνωρισεις πιο ουσιαστικα ολα τα μαθηματα,οποτε θα δεις ποια διαβαζεις πιο ευχαριστα κ ποια αρχιζουν να σε δυσκολευουν.μν αγχωνεσαι με το μετεπειτα επαγγελμα..εχεις καιρο. για εμενα να πας σε μια κατευθυνση οπου μπορεις κ διαβαζεις με ευχαριστηση τα μαθηματα βαρυτητας της κ δν σε δυσκολευουν ιδιαιτερα,γτ μν ξεχνας τωρα ανεβαινει περισσοτερο το επιπεδο δυσκολιας κ απαιτητικοτητας ολων των μαθηματων.εγω πχ θα επιλεξω θεωρητικη,ενω ηθελα θετικη,οχι γτ εχω διαθεση να μαθαινω κατεβατα ολοκληρα σε ιστορια ή να αποστηθιζω αρχαια κ λατινικα, αλλα γτ τη χρονια που εφυγε(ιδιως μετα τα χριστουγεννα)συνειδητοποιησα οτι με κουραζει απιστευτα η φυσικοχημεια κ τα μαθηματικα.στα θεωρητικα παντα ειχα στεθερους βαθμους, ενω στα πιο πανω μαθηματα ειχα σκαμπανεβασματα. τη φυσικοχημεια τη διαβαζα με το ζορυ.δν ειχα υπομονη να κατσω κ να μαθω πραγματα που δν καταλαβαινα κ δν ειχα ορεξη να τα καταλαβω.θα μου πεις τα κατεβατα της ιστοριας θα'χεις ορεξουλα να τα μαθεις παπαγαλια; βσκ,κατι που με χαρακτηριζει απιστευτα ειναι το οτι δν μπορω να μαθαινω κατι παπαγαλια.δλδ δν μπορω να μαθω κατι απ'εξω,εαν δν το εχω καταλαβει.γι'αυτο κ κανω 200χρονια να μαθω μια σελιδα στην ιστορια,γτ τα αναλυω πολυ.θα μ πεις ομως,αυτο θα μου κοστισει πολυ χρονο.ναι, αλλα πχ στη χημεια τους "ορους" που εχει κ αυτους πρεπει να τους μαθαινεις απ'εξω.η κυρια για μενα διαφορα ειναι οτι η ιστορια λεει πραγματα που τα καταλαβαινεις, ενω η χημεια πραγματα τα οποια δν μπορεις να τα κανεις πιο λιανα,γτ ετσι ειναι ο ορος αυτος κ τον μαθαινεις απ'εξω. επισης, την χρονια που περασε καταλαβα οτι ειμαι πολυ αργοστροφη οσον αφορα τις ασκησεις στη φυσικη.βεβαια κ τα αρχαια με δυσκολεψαν σε καποια φαση, αλλα τουλαχιστον αυτα ειχα περισσοτερη διαθεση να κατσω κ να τα διαβασω

σορρυ για το μονοπρακτο.λοιπον,φετος θα δεις τα μαθηματα κ υστερα θ'αποφασισεις.κ μν ξεγελιεσαι.σε καποια μαθηματα οταν επαιρνα 20στο σχολειο μου, στην πραγματικοτητα αξιζα για 17..γι'αυτο μν τυχον επαναπαυεσαι στο γεγονος οτι σου βαζουν υψηλους βαθμους στο σχολειο, αρα εισαι καλος...ακου,φετος απ'την αρχη της χρονιας θα τα διαβαζεις ολα τα μαθηματα για να'χεις τις λεγομενες βασεις,εκτος κ αν αποφασισεις μετα τα χριστουγεννα κ υστερα προσεχεις τα μαθηματα που σενδιαφερουν κυριως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Χμμ.. Δεν έχω αποφασίσει ακόμη ποιά κατεύθυνση θα ακολουθήσω.. Μήπως θα έπρεπε να αρχίσω ν'ανησυχώ?? Μ'αρέσουν πολύ Μαθηματικά, Χημεία, Αρχαία, αλλά δε μου αρέσει καθόλου η φυσική και η ιστορία.. Με λίγα λόγια... άστα να πάνε.. Αυτό που με καθησυχάζει είναι το γεγονός του ότι έχω μία ολόκληρη χρονιά μπροστά μου να ξεμπερδέψω τα πράγματα και να αποφασίσω. Όπως είπε και η Grabeel απο πάνω, η χρονιά αυτή είναι καθοριστική. Ίσως αλλάξω γνώμη για κάποια μαθήματα, ίσως αγαπήσω κάποια άλλα, ίσως.... Θα δείξει:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DmtMichelle

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
θετικη!..ειναι η κατευθυνση που περιλαμβανει τ περισσοτερα πεδία κ ετσι εχω περισσοτερες επιλογες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
θετικη σιγουρα!μονο κ μονο επειδη θεωρητικη εχει ιστορια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papakos1

Νεοφερμένος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Παιδιά εγώ εχω άλλο πρόβλημα: όλοι (οι φίλοι) με αποθαρρυνουν απο το να ακολουθήσω θετική γιατι λενε οτι δεν θα τα καταφέρω και τέτοια... κ πιο πολύ για την χημεία γιατί λενε είναι πολυ δύσκολη κ ότι έκανα στην Α δν έχει καμία σχεση με την κατέυθυνση της Β+Γ λυκείου. (με γμο 17, χημεια ειχα τετραμηνα 19-20 κ εγραψα 19,6 και ετσι ενοιωσα αυτοπεποίθηση για την θετική), οπότε αν και λέω θετική, δεν νοιώθω καλα... μπορει καποιος να με βοηθήσει?.............
Τέλος απο θετικη μπορω να παρω 2ο πεδιο??? (άλλοι μ λενε μπορώ κ άλλοι όχι.....) πλζ καποιος να απαντήσει αμεσα αν κ ειναι λίγο off-topic..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Θεωρητική 10000%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Παιδιά εγώ εχω άλλο πρόβλημα: όλοι (οι φίλοι) με αποθαρρυνουν απο το να ακολουθήσω θετική γιατι λενε οτι δεν θα τα καταφέρω και τέτοια... κ πιο πολύ για την χημεία γιατί λενε είναι πολυ δύσκολη κ ότι έκανα στην Α δν έχει καμία σχεση με την κατέυθυνση της Β+Γ λυκείου. (με γμο 17, χημεια ειχα τετραμηνα 19-20 κ εγραψα 19,6 και ετσι ενοιωσα αυτοπεποίθηση για την θετική), οπότε αν και λέω θετική, δεν νοιώθω καλα... μπορει καποιος να με βοηθήσει?.............
Τέλος απο θετικη μπορω να παρω 2ο πεδιο??? (άλλοι μ λενε μπορώ κ άλλοι όχι.....) πλζ καποιος να απαντήσει αμεσα αν κ ειναι λίγο off-topic..
αμα ποθεις θετικη κ διαβαζεις με ορεξη αυτα τα μαθηματα κ θες κατι σχετικα με ιατρικη,πηγαινε κ μν ακους τους αλλους!για μενα η θετικη αξιζει μονο αν θες ν'ασχοληθεις με ιατρικα ή με χημειες στο μελλον.επισης,μν βασιζεσαι τοσο πολυ στους βαθμους του σχολειου γτ τουλαχιστον στο δικο μου σχολειο ολοι παιρνουν ψηλοτερους απ'αυτο που αξιζουν.θα'ναι δυσκολα αλλα αμα πραγματικα σ'ενδιαφερει πηγαινε κ αν ειναι αλλαζεις στην Γ' κ πας τεχνολογικη.εξαλλου μαθηματικα/φυσικη ειναι κοινα.
νομιζω οτι το 2ο πεδιο ειναι με ιατρικα οποτε χαλαρα το παιρνεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top