Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 180)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 59 32.8%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.6%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.7%

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Κατσε πιστευω εκανα λαθος https://www.ntua.gr/schools-ece.html
εδω ειμαστε.Αν και απο οτι βλεπω δεν ειναι αυτο που ψαχνω. Για τεχνικος υπολογιστων ή και δικτυων που παω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ναι δεν είναι αυτό που ψάχνεις.
Για τεχνικός Η/Υ δικτύων υπάρχουν σίγουρα ΙΕΚ, απο ανώτατη εκπαίδευση (ΤΕΙ/ΑΕΙ) δεν ξέρω που μπορείς να πας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Αυτο λεω τωρα,ειχα βαλει στο ματι αυτη τη ειδικοτητα σε ΑΕΙ αλλα τελιακ δεν ειναι για μενα.Σε ΑΕΙ που μπορω να παω(σε ΤΕΙ δεν θελω)και σε ΙΕΚ ποιο ειναι το πιο καλο(απο τα ιδιωτικα και οχι)


Με λιγα λογια κανω thread και βλεπουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Θεωρητική.
Από σχολές έχω 5-6 που μου αρέσουν το ίδιο.:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
...Τεχνολογικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitr@!

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Θεωρητική!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_vissi

Νεοφερμένος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Θεωρητική...Μπορεί να είναι λίγο δύσκολα...αλλά αξίζει!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Θεωρητική χωρίς δεύτερη συζήτηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SWEET HEART5949

Νεοφερμένος

Η ΜΑΡΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Θεωρητικη :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
το εχω ακουσει και απο αλλους αυτο...γιατι το κανετε ομως?:xixi:
εγω Σοφια μου αποφασισα να παω -μετα απο πολυ "κουραση"- στη θεωρητικη.ομως απο καποια γνωστα μου ατομα,εχω ακουσει οτι πανε αρχικα θετικη γιατι συνηθως συγκεντρωνει λιγους μαθητες(τουλαχ στο σχολειο μου ετσι συνιθηζεται) κι ετσι αποκτουν καλυτερες βασεις σε μαθηματικα+φυσικη,διοτι στην τεχνολογικη πανε(στο σχολειο μου κατα παραδοση)περισσοτερο αγορια που κανουν φασαρια.στη Γ΄αλλαζουν κατευθυνση γιατι ισως(που+εγω αυτο πιστευω) τουσ φαινονται τα μαθηματα που εξεταζονται στις πανελληνιες απο τεχνολογικη,πιο ευκολα

Έιμαι ανάμεσα σε Τεχνολογική και Θετική. Κολλάω λίγο στη Χημεία. Την θεωρώ δύσκολη και απαιτητική. Βέβαια, στην Γ' σίγουρα τεχνολογική γιατί χρειάζομαι να γνωρίζω τον προγραμματισμό.

Οι καθηγητές μου, μου λένε να πάω θετική, μιας και είμαι καλός μαθητής, γιατί στη β' λυκείου στην τεχνολογική δε γίνεται μάθημα. Στην γ είναι αλλιώς τα πράματα. (όπως λένε οι ίδιοι..) Εσείς τι λέτε;
πηγαινε στη θετικη που γινεται μαθημα να'χεις καλες βασεις σε μαθηματικα+χημεια+μετα αλλαξε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ λέω οτι κάτι τέτοιο απλώς δεν ισχύει...Ανάλογα με το σχολείο, μπορεί είτε η μια κατεύθυνση να είναι χαβαλές, είτε η άλλη, είτε καμία, είτε και οι δύο. Οι γενικεύσεις αυτές ειναι ανεδαφικές και κυρίως οφείλονται στο ρατσισμό των καθηγητών υπέρ των θετικάριων που ως επι το πλείστον ειναι βαθμολογικώς ψηλά. Το γεγονός ειναι πως βαθμολογικώς είναι ψηλά απο πριν, δεν τους κάνει η Θετική...Άλλωστε οταν εσυ θέλεις να κάνεις μάθημα, θα κάνεις. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Εγώ δευτέρα λυκείου σίγουρα θα πάω θετική. Άμα τα βγάλω πέρα με την χημεία θα συνεχίσω και στην τρίτη λυκείου με θετική, αλλιώς τεχνολογική.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Επειδή δεν θυμάμαι αν έχω ξαναπαντήσει και βαριέμαι να ψάχνω :P θα πάω θετική!! :read:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Άμα τα βγάλω πέρα με την χημεία θα συνεχίσω και στην τρίτη λυκείου με θετική, αλλιώς τεχνολογική.....
Και να μην τα βγαλεις περα με τη Χημεια (πραγμα που απευχομαι), δεν χρειαζεται να τρομαξεις και να πας τεχνολογικη. Ελαχιστη σχεση εχει η Χημεια Κατ. της Β μ αυτη της Γ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Και να μην τα βγαλεις περα με τη Χημεια (πραγμα που απευχομαι), δεν χρειαζεται να τρομαξεις και να πας τεχνολογικη. Ελαχιστη σχεση εχει η Χημεια Κατ. της Β μ αυτη της Γ.


ναι αλλά η χημεία της πρώτης από ότι κατάλαβα έχει σχέση με την χημεία της τρίτης. την χρονιά που πέρασε, δεν μπορώ να πω οτι τα πήγα και τέλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
ναι αλλά η χημεία της πρώτης από ότι κατάλαβα έχει σχέση με την χημεία της τρίτης. την χρονιά που πέρασε, δεν μπορώ να πω οτι τα πήγα και τέλεια.
Μπορεις να καλυψεις αυτα τα κενα οταν θα ξεκινας τη Γ Λυκειου. Εγω στις εξετασεις στη Χημεια της Α Λυκειου εγραψα 16 και στις πανελληνιες 19. Εμενα οταν ξεκινουσα την τριτη, η καθηγητρια που ειχα στο ιδιαιτερο μου υπενθυμισε καποια βασικα πραγματα απο την Α. Δεν τα χρειαζεσαι και ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Α ευχαριστώ πολύ. Μου έδωσες κουράγιο. :) Και εγώ 16,4 έγραψα φέτος στις εξετάσεις.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jackass

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
θεωρητικη απλως θελει περισσοτερο διαβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Αν και θελω ΕΜΠ, θετικη θα παρω τελικα...τουλαχιστον ετσι λεω τωρα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potentilla.anserina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Μπορεις να καλυψεις αυτα τα κενα οταν θα ξεκινας τη Γ Λυκειου. Εγω στις εξετασεις στη Χημεια της Α Λυκειου εγραψα 16 και στις πανελληνιες 19. Εμενα οταν ξεκινουσα την τριτη, η καθηγητρια που ειχα στο ιδιαιτερο μου υπενθυμισε καποια βασικα πραγματα απο την Α. Δεν τα χρειαζεσαι και ολα.


Μπορεί να είναι λίγο ασχετο αλλά δεν πρέπει να απογοητεύεστε ούτε από τους βαθμούς που πέρνετε στο σχολείο κατα τη διάρκεια τις τρίτης λυκείου. Εγώ εκτός απο την έκθεση (λόγω άγχους) και τη βιολογία (επειδή εχει πολύ θεωρία) εγραφα σε όλα χάλια κατα τη διαρκεια της χρονιάς και στις εξετάσεις έγραψα πολύ καλά! Μαθηματικά κατ για παράδειγμα έγραφα κάτω από τη βάση!!!!! Φυσικά πρέπει να προσπαθείτε περισσότερο αλλά οχι να απογοητεύεστε πιστεύοντας ότι θα γράψετε 0!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top