Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 58 32.4%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.8%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.8%

ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
τροπος επιλογής κατευθυνσης: θέτεις στον εαυτό σου τα παρακάτω ερωτήματα :με τι σου αρέσει να ασχολήσε ;με μαθηματικά ή αρχάια;(με αρχαια ξεκαθάρισες θεωρητική)με μαθηματικά(άρα η θετική ή τεχνολογική)τώρα μου αρέσει η χημεία ή η βιολογία (που σχετιζονται με πειράματα και εργαστήρια κτλ) ή περισσότερο ο προγραμματισμός και οι υπολογιστές;( στην πρώτη περίπτωση θετική διαφορετικά τεχνολογική)πολλοί κάνουν και το εξής στην β λυκείου πηγαίνουν θετική και στην τρίτη αλλάζουν σε τεχνολογική ελπίζω να βοήθησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν η έκθεση, η χημεία, η βιολογία, η τεχνολογία και τα καλλιτεχνικά...Και τα αρχαία δε μου φαίνονται άσχημα....
Έχω μπερδευτεί και ελπίζω να ξεκαθαρίσω ποια κατεύθυνση θα ακολουθήσω.....
Υπάρχει περίπτωση να ξεκαθαρίσει το τοπίο μέχρι την Β' λυκείου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Ου... άνετα θα εχεις αποφασίσει μέχρι τότε τι θέλεις πραγματικά... Στην πορεία των χρόνων ο άνθρωπος αλλάζει, και φυσικά αλλάζουν και οι επιλογές του... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Ωραία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sulfur

Νεοφερμένος

Η Sulfur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Γνωμη μου να πας Τεχνολογικη εκτος και αν σου αρεσουν παρα πολυ η χημεια ,τα μαθηματικα η φυσικη και η βιολογια!αν σου αρεσουν παρα πολυ αυτα τα μαθηματα επελεξε Θετικη και αν επισης διαβαζεις εντατικα!Εγω παντως πηρα ΘΕΤΙΚΗ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.


γιατι ασχολεισαι απο τωρα με τις κατευθυνσεις... τα πραγματα για σενα ειναι ρευστα ακομα.... εδω δν εχεις κανει ακομα χημεια και φυσικη
:nono::nono::nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
εγω παντος αν και μπερδεμενη διαλεξα Τεχνολογικη δε λεω μου αρεσει και η χημεια αλλα απο οτι ειδα σε κατι θεματα εξετασεων για την Τεχνολογια Επικοινωνιων τα θεματα ειναι αρκετα βατα μοιαζει παρα πολυ με την πληροφορικη και φυσικα μαθαινεις και αλλα πραγματα που αφορουν τις τηλεπικοινωνιες π.χ πως λειτουργουν τα μικροφωνα, πως λειτουργουν τα ρανταρ, τι ονομαζουμε διαμορφωση και αλλα τετοια. Πιστευω οτι αυτο το μαθημα οπως και ολα τα αλλα χρειαζονται πολυ διαβασμα...εξαλλου αυτο δεν ειναι το κλειδι της επιτυχιας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Το κλειδί της επιτυχίας είναι το καλό διάβασμα και η προσοχή στο μάθημα, όχι το πολύ διάβασμα.
Ισχύει και μετέπειτα αυτό, στο πανεπιστήμιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grygera

Νεοφερμένος

Ο Grygera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγώ έχω αποκλείσει την θεωρητική κατεύθηνση και είμαι ανάμεσα στην θετική και τεχνολογική. Την πρώτη την έβγαλα με 18 & 1. Οι γονείς μου μου λένε να πάω πανεπιστήμιο αθηνών και να σπουδάσω οικονομικά - οικονομολόγος. Εγώ σκέφτομαι για λογιστική. Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω: Για να περάσω λογιστική αθηνών πόσο πρεπει να έχω και ποια κατεύθηνση πρέπει να ακολουθήσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potentilla.anserina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Η λογιστική και χρηματοοικονομική στην ασσοε είχε 18563 το 2007 αλλά μάλλον θα πεσει φέτος!!! Μπορείς να πάς είτε απο θετική είτε από τεχνολογική όμως απαραίτητη προυπόθεση είναι να πάρεις 6ο μάθημα μαθηματικά γενικής και 7ο ΑΟΘ! Μπορεί να σου ακούγεται πολύ ψηλός στόχος όμως τα μαθήματα βαρήτητας είναι πολύ ευκολότερα απο φυτική μαθημάτικα και είναι σχετικά πιο εύκολο να την επιτύχεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Οι βαθμοι των εξετασεων του σχολειου δεν ειναι σε καμια περιπτωση καθοριστικοι για τις πανελληνιες! Στη Χημεια Α' Λυκειου εγραψα 16 και στη Χημεια Κατευθυνσης της Β' εγραψα 12.8 :P. Με συστηματικη δουλεια και καλυπτοντας τα κενα μου, ομως, εφτασα στις πανελληνιες να γραψω κοντα στο 19 κι αυτο απο βλακεια. Επισης σε Αλγεβρα και Μαθ. Κατευθ. αργοτερα, εγραφα παντα γυρω στο 16-17, ομως στις πανελληνιες λογω μιας προσωπικης ατυχιας εγραψα 10.5! Θελω να πω οτι ο βαθμος των εξετασεων δεν ειναι λογος για να διαλεξουμε μια κατευθυνση και να απορριψουμε μια αλλη. Κριτηριο ειναι η το ποσο μας αρεσει ενα μαθημα σε σχεση με καποιο αλλο και ποια μαθηματα ειναι πιο κοντα στα ενδιαφεροντα μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggela c.r.

Νεοφερμένος

Η αγγελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
δεν εχει σημασια τι εγραψες τωρα γτ σκεψοθ οτι ειναι πρωτη χρονια κ ειν λιγο φυσιολογικο ν μην γραφεισ καλα!!!αυτο που πρεπει ν κανεισ(μαλλον)ειναι ν καθησεις κ ν σκεφθεις τι θες να γινεις κ μετα να διαβασεις συγκεντρωμενα στην δευτερα κ ε.ι.δ.ι.κ.α στην τριτη!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despw

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πρέβεζα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ θετική θα ακολουθήσω και στη Β και στη Γ Λυκείου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valia_92

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κασσάνδρεια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
ειμαι αναμεσα στην θετικη και τεχνολογικη.. ελεγα γαι θετικη γιατι εκει ισως γινει μαθημα μιας και θα ειμαστε λιγα παιδια(ετσι γινετε συνηθως εδω)... τωρα ομως ειδα οτι και στην θετικη θα μαζευτουν πολλα "φρουτα" και το σκεφτομαι για τεχνολογικη γιατι και τα μαθηματα μ φαινονται πιο ενδιαφεροντα εκει και δεν τα παω και πολυ καλα με τν βιολογια.. για την σχολη δεν εχω προβλημα οπου περασω θα παω μονο το μαθηματικο μ αρεσει ισως λιγο περισσοτερο απο τις υπολοιπες σχολες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitr@!

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εμεις εχουμε χωριστει κιολας απο την α λυκειου....και εχω επιλεξει ΘΕΩΡΗΤΙΚΗ!!!λατρευω τα φιλολογικα μαθηματα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foufou

Νεοφερμένος

Η foufou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ΓΕΙΑ ΣΑΣ..!ΚΑΙ ΓΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΟ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΤΩΡΑ ΜΕΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ..ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ..:lol:
Η ΘΕΩΡΗΤΙΚΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ..ΒΑΣΙΚΑ ΑΝ ΔΙΑΛΕΓΑ ΘΕΟΡΙΤΙΚΙ Μ ΑΡΕΣΕΙ Η ΝΟΜΙΚΗ ...ΑΛΛΑ ΠΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ..ΤΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΟ ΑΦΟΥ ΔΕΝ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΘΕΩΡΗΤΙΚΗ..ΕΠΕΙΤΑ ΣΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΕΧΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΚΑΙ Μ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΘΕΩΡΗΤΙΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΕΙΜΑΙ ΨΙΛΟΑΣΧΕΤΗ...!:P:P:P

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?! ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΘΕΤΙΚΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΠΑΝΑΛΗΨ ΑΛΓΕΒΡΑ ΤΗΣ Α ΛΥΚΕΙΟΥ..ΕΝΩ ΑΝ ΠΑΩ ΘΕΩΡ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΠΑΝΑΛ ΣΤΑ ΑΡΧΑΙΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μην γράφεις με κεφαλαία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Θετική!:up:Σιγά μην πάω να μπλέξω με αρχαία και ό,τι άλλο φιλολογικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Τεχνολογικη-4ο πεδιο-ηλεκτρονικος και τεχνικος υπολογιστων ΕΜΠ-μεταπτυχειακο εξω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ηλεκτρονικός και τεχνικός υπολογιστών στο ΕΜΠ; Τί είναι τούτο πάλι;
Αν εννοείς τους μηχανικούς υπολογιστών, δεν έχουν καμία σχέση με τεχνικούς υπολογιστών. Οι μηχανικοί αναπτύσσουν και υλοποιούν, οι τεχνικοί επισκευάζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top