Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 180)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 59 32.8%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.6%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.7%

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Θετικη θα παρω,αλλα ακομα το σκεφτομαι δεν ξερω.Βασικα θελω να περασω μαθηματικος η χημικος αλλα δεν ξερω απο ποια κατευθυνση θα μπω πιο ευκολα,αν μπορει καποιος αν με βοηθησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexanderV

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Θετικη θα παρω,αλλα ακομα το σκεφτομαι δεν ξερω.Βασικα θελω να περασω μαθηματικος η χημικος αλλα δεν ξερω απο ποια κατευθυνση θα μπω πιο ευκολα,αν μπορει καποιος αν με βοηθησει
Αμα θες μαθηματικός θετική ή τεχνολογική.
Αν θες χημικός θετική γιατί κάνουν καλύτερη χημεία.
Αρα διάλεξε θετική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Το τμήμα χημείας βρίσκεται στο 2ο πεδίο που είναι προσβάσιμο και από την τεχνολογική κατεύθυνση, αλλά αφού σου αρέσει η χημεία (και αποκλείεις τη θεωρητική) να πας οπωσδήποτε στη θετική κατεύθυνση! Από τη θετική κατέυθυνση περνάς και πιο έυκολα στο τμήμα Βιολογίας (γιατί βρίσκεται και στο 3ο πεδίο), γιατί συνήθως οι μαθητές γράφουν καλύτερα στη Βιολογία και στη Χημεία που είναι μαθήματα βαρύτητας στο 3ο παρά στα μαθηματικά και στη φυσική. Και γενικώς έχεις περισσότερες επιλογές από τη Θετική.

Σε όσους αρέσει η χημεία (έστω και λίγο) προτείνω ανεπιφύλακτα τη θετική κατεύθυνση, άλλωστε η επιλογή της κατεύθυνσης για τη Β Λυκείου δε σας δεσμέυει για τη Γ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Σκέφτομαι θετική κατεύθυνση γιατί θέλω να ασχοληθώ με μοριακή Βιολογία και Γενετική αλλά δεν είμαι σίγουρη αν θα μπορώ να ανταπεξέλθω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εγώ Θετική στην Β, Τεχνολογική στην Γ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ Θετική στην Β, Τεχνολογική στην Γ

το εχω ακουσει και απο αλλους αυτο...γιατι το κανετε ομως?:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
το εχω ακουσει και απο αλλους αυτο...γιατι το κανετε ομως?:xixi:

Το κάνει κανείς αυτό διότι μπορεί να μετανιώσει στην επιλογή της κατεύθυνσης.

Η αλλαγή αυτή, από θετική (στη Β) σε τεχνολογική (στη Γ) κατεύθυνση είναι η πιο "ομαλή" και εύκολη. Δεν αφήνει κανένα κενό στα μαθήματα για την Γ' Λυκείου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Αν δεν διαλλέξετε, όμως, τη θετική κατέυθυνση και στη Γ' Λυκείου δεν κάνατε τίποτα... Είναι εκπληκτική η χημεία και η βιολογία στη θετική της 3ης! Μη χάσετε την ευκαιρία να διδαχθείτε αυτά τα μαθήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

memi

Νεοφερμένος

Η memi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
εγω δηλωσα θετικη και σκεφτομαι να παρω τεχνολογικη στην τριτη το 2ο κυκλο. ο καθηγητης του σεπ, μου ειπε οτι οι μαθητες δεν τον επιλεγουν(φετος στο λυκειο μου δν φτιαχτηκε τμημα) και οτι προτιμουν τον 1ο με πληροφορικη κ διοικηση επιχειρ. Μπορει να φτιαχτει τμημα εστω και για εναν μαθητη αλλα το μαθημα θα ειναι σαν φροντιστηριακο. Το σκεφτομαι πολυ για το αν θα το επιλεξω ή οχι, η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι λιγο την ηλεκτρολογια που εχει. Γνωριζει καποιος να με κατατοπισει καλυτερα πανω στο θεμα; ή τουλαχιστον να μου πει πως ειναι η πληροφορικη στην τεχνολογικη, εννοω αν ειναι απλα και μονο θεωριτικο μαθημα μπας και κατασταλαξω πουθενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Η αναπτυξη εφαρμογων(πληροφορικη οπως την αποκαλουν πολλοι)ΔΕΝ ειναι καθαρα θεωρητικο μαθημα.Εχει αρκετη θεωρια αλλα δεν ειναι ΜΟΝΟ θεωρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

memi

Νεοφερμένος

Η memi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Δηλαδή εγώ που στην ουσία δεν ξέρω τίποτις απο πληροφορική να μην το επιχειρήσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε θα μάθεις, εγώ μπήκα στη σχολή μου χωρίς να ξέρω τίποτα απο προγραμματισμό. Ε, έμαθα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

memi

Νεοφερμένος

Η memi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
καλώς, θα το ψάξω και θα δώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Δηλαδή εγώ που στην ουσία δεν ξέρω τίποτις απο πληροφορική να μην το επιχειρήσω;
Σιγα τ'αυγα!!Κανεις δεν ξερει.........μεχρι να μαθει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω ιδέα τι κατεύθυνση θα πάω.....
Έχω χρόνο. Μάλλον θετική.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Αρχικα ηθελα να παω τεχνολογικη αλλα τωρα ειμαι πολυ μπερδεμενη....ειναι που εγραψα 9 στην Αλγεβρα και στη Φυσικη, 10 στη Γεωμετρια αλλα εγραψα και 19 στη Χημεια...μηπως φταιει που δεν εκανα φροντηστηριο? μονο λιγο στη Χημεια με βοηθησε ο ξαδερφος μου που ειναι χημικος.....Εδω θελω να προσθεσω οτι θα ηθελα να σπουδασω οτιδηποτε εχει σχεση με την Πληροφορικη....Σας παρακαλω πειτε μου τη γνωμη σας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Κοιτα, εισαι πρωτη λυκειου ακομα δεν ειναι καθοριστικα αυτα που γραφεις στα διαγωνισματα... διαβαζες πολυ φετος και εβγαλες αυτους τους βαθμους? Το θεμα δεν ειναι αν εκανες φροντιστηριο αλλα το ποσο διαβαζες και ποση προσοχη εδινες στα μαθηματα αυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι δεν τα διαβαζα σχεδον καθολου γιατι δεν ειχα χρονο...τελειωνα απο τα Αγγλικα στις 10.30 το βραδυ και τα μαθηματικα και τη Φυσικη τα διαβαζα απο τις 11.30 και μετα, αντιγραφη απο τις λυσεις τα εκανα....δεν με βολευε καθολου το προγραμμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Θα σου προτεινα να προχωρησεις με βαση το στοχο που θελεις και με σωστο προγραμμα διαβασματος (που εσυ θα το ορισεις ποιο ειναι το σωστο για σενα) θα τα πας καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ για την υποστηριξη νομιζω οτι εχω ξεπερασει λιγο το πρωτο σοκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top