Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Είδα 3 ταινίες τις τελευταίες μέρες:

Limitless. Καλούτσικη, ένα 6.5-7 θα της έβγαζα. Αν και τη βαρέθηκα σε αρκετά σημεία.

Source Code. Και αυτή συμπαθητική αλλά στο ίδιο μοτίβο (go back in time συνεχόμενα) είναι και η Edge of Tomorrow που τη βρήκα αρκετά καλύτερη.

Don't Breath. Εντάξει για ταινία τρόμου δεν είχε και τόσο κακή πλοκή. Καλή για να περάσει η ώρα ή αν έχεις καλή παρέα. 6.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.

Το έχω δει κι εγώ. Λίγο μαλακία μου φάνηκε. Μόνο αίμα και σφαίρες είχε. Ανύπαρκτο σενάριο, όλο υπερβολές και ηρωισμούς, παρόλο που σαν concept αρχικά ακούγεται πολύ ωραίο. Δε μου άρεσε με εξαίρεση κάνα δυο σκηνές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το έχω δει κι εγώ. Λίγο μαλακία μου φάνηκε. Μόνο αίμα και σφαίρες είχε. Ανύπαρκτο σενάριο, όλο υπερβολές και ηρωισμούς, παρόλο που σαν concept αρχικά ακούγεται πολύ ωραίο. Δε μου άρεσε με εξαίρεση κάνα δυο σκηνές.

Ισχύει.Η βασική ιδέα ήταν κορυφαία και μπορούσαν άνετα να κάνουν κάτι πολύ καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευάκι23

Νεοφερμένος

Η Ευάκι23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Λέω σήμερα να δω τους Πειρατές της Καραϊβικής. Καλό ή να μην ασχοληθώ καν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Λέω σήμερα να δω τους Πειρατές της Καραϊβικής. Καλό ή να μην ασχοληθώ καν?

Πες και σε μένα όταν το δεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgoshan

Νεοφερμένος

Ο Giorgoshan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Λέω σήμερα να δω τους Πειρατές της Καραϊβικής. Καλό ή να μην ασχοληθώ καν?
Το είδα με την παρέα μου και εμένα προσωπικα μου άρεσε αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευάκι23

Νεοφερμένος

Η Ευάκι23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Οκ με πείσατε, downloading now...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
The secret in their eyes δεν ηταν κι ασχημη αλλα θα μπορουσε να ειναι και καλυτερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Καιρό είχα να γράψω εδώ.

Life την είδα ξεκάθαρα για τον Jake Gyllenhaal. Η ταινία ήταν λιγάκι meh, αναμενόμενη τροπή με τόσα Αlien που έχουν βγει. Μου άρεσε η πουτανιά στο τέλος αλλά μέχρι εκεί.
Red Riding Hood το 5,4 της imdb την αδικεί λίγο, θα μπορούσε να βρίσκεται στο 6.
Split ας υποκλιθούμε στο ταλέντο του James McAvoy παρακαλώ.
Get out για πολλούς λόγους με εκνεύρισε αυτή η ταινία όχι σαν παραγωγή, καστ κτλ αλλά ας πούμε έπιασα πολλές φορές τον εαυτό μου να θέλει να βρίσει μερικούς ρόλους οπότε no more social horror/drama 4 me.
The Divide ΠΟΛΥ "σκοτεινή" ταινιά, μου έκατσε βαριά δεν ξέρω. Βασικά δεν την περίμενα έτσι λολ. Ενώ συνήθως μου αρέσει να σκέφτομαι την χ,ψ ταινία για ώρες όταν την ολοκληρώσω, την συγκεκριμένη ήθελα να την αφαιρέσω εντελώς απ'το μυαλό μου ένιωσα πολλή αηδία.
Me before you ναι η καλίσι χαμογελάει, καλά διαβάσατε. Γλυκανάλατη μεν ταινία αλλά μου άρεσε που δεν είχε το κλασικό happy end.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Χτες, "Η Αποπλάνηση" (The Beguiled) και μου άρεσε αρκετά.
Δεν είναι το είδος της ταινίας που συνιστιστώ ως μέσο παρακολούθησης το κατέβασμα από το ίντερνετ. Αντίθετα, ένας κινηματογράφος (κατά προτίμηση θερινός), είναι ότι πρέπει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Spider-Man: Homecoming

it lived up to the hype guys. εαν θελετε να κλειστειτε σε κλιματιζομενη αιθουσα να δειτε κατι δρασης με χιουμορ, το προτεινω :]

επισης ειδα και την wonder woman.
γενικως οι πρωταγωνιστες της dc (αλλα και της marvel) ειναι δυσκοιλιοι:hmm: χρειαζεται μια χαρη να τους μεταφερεις σε live action (οπως καταφερε πιστευω ο christopher nolan με την τριλογια batman). οι προσφατες ταινιες πχ batmanvssuperman κλπ εμενα μου φανηκαν κολοκυθια:D αυτη εδω κατι εκανε. δεν ξερω ακριβως τι τρεχει στην δημιουργια μιας σκηνης μαχης (ολα αυτα τα κοντινα στις αψεγαδιαστες μπουκλες της gal gadot αφαιρουσαν κατι) αλλα ακομα χρειαζεται να το δουλεψουν:/:
και ποτε θα μαθουν ολοι να πετανε λιγο κοκκινο σιροπι στο σπαθι οταν αυτο διαπερνα ανθρωπινη σαρκα... ποιος ξερει
Κράτα το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Radin!: Χαριτωμένη γαλλική κωμωδία, όχι κάνα αριστούργημα. Τη βρήκα μέτρια αλλά ευχάριστη σε κάθε περίπτωση, ιδίως εάν τη δει κανείς με παρέα.

El Olivo : Καλή ταινία, φέρνει στο προσκήνιο τις οικογενειακές σχέσεις και ορισμένα διλήμματα με αφορμή ένα περιστατικό. Θα μπορούσε να πει κανείς ότι, έμμεσα, εγείρει προβληματισμούς σχετικά με την απομάκρυνση του ανθρώπου από τη φύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
El Olivo : Καλή ταινία, φέρνει στο προσκήνιο τις οικογενειακές σχέσεις και ορισμένα διλήμματα με αφορμή ένα περιστατικό. Θα μπορούσε να πει κανείς ότι, έμμεσα, εγείρει προβληματισμούς σχετικά με την απομάκρυνση του ανθρώπου από τη φύση.

γενικοτερα με τι αισθηση σε αφησε; θα την προτεινες σε καποιον να τη δει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Oldboy (2003). Μου άρεσε αρκετά. Της δίνω ένα 8/10.
The skin I live in (2011). Αρκετά άρρωστη ταινία, που επίσης μου άρεσε αρκετά. Παίρνει επίσης 8/10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Akratitos

Νεοφερμένος

Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Pulp Fiction πολυ καλη ταινία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
The skin I live in (2011). Αρκετά άρρωστη ταινία, που επίσης μου άρεσε αρκετά. Παίρνει επίσης 8/10.

άρρωστη ξε-άρρωστη, είναι από τις καλύτερες του Αλμοδόβαρ! αφού σου άρεσε αυτή, μπορείς να δεις στη συνέχεια και το Talk to her που έχει κι αυτό μέσα μια δόση διαστροφής :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Mystic River
Φοβερές ερμηνείες από Sean Penn και Tim Robbins. Άξιζαν τα Oscar τους. Ήταν από τις ταινίες που σ'αφήνουν με κόμπο στο στομάχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
My Sister's Keeper

Εντάξει... έκλαιγα για τουλάχιστον 32 λεπτά. Έσπασα ρεκόρ :P

Πολύ συγκινητική αν και εγώ συγκινούμαι εύκολα οπότε δεν ξέρω για εσάς..

Μου την πρότεινε η κολλητή μου και την είδα πριν 2 μήνες περίπου το βράδυ σπίτι μου.. Πραγματικά υπέροχη..

Της βάζω 9/10 γιατί αν θυμάμαι καλά μου άφησε ένα άσχημο αίσθημα στο τέλος πέραν όλων των ωραίων σκηνών..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ίσως η αγαπημένη μου ταινία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
άρρωστη ξε-άρρωστη, είναι από τις καλύτερες του Αλμοδόβαρ! αφού σου άρεσε αυτή, μπορείς να δεις στη συνέχεια και το Talk to her που έχει κι αυτό μέσα μια δόση διαστροφής :P

Το ότι ήταν άρρωστη μου άρεσε εξίσου. Θα έχω στα υπόψην και το Talk to her!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top