Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

quintana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο quintana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
https://www.imdb.com/title/tt1124037/?ref_=nm_flmg_act_5

Αγαπάω Μακόναχι αλλα η ταινια δεν με τρέλανε,σίγουρα θα την προτιμούσα συντομότερη

Πάντως ο Μ ακόναχι παίρνει μόνο τέτοιους "σοβαρούς" ρόλους πλέον ,σε αντιθεση με της ρομαντικές κομεντί που έπαιζε παλιά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
επισης ωραια και αυτη που ειδα χθες the best of me
εκει και αν επεσε κλαμα :redface:
9/10
Αξίζει τα 9/10 που της έβαλες! Την είδα και εγώ, πραγματικά πόσο υπέροχη. Αμα θέλετε να κλάψετε δείτε την. :hehe:

Τι ταινιάρες και οι 2! :inlove:
Από τις ταινίες που όλοι πρέπει να τις έχουμε δει, είναι τόσο ωραίες.

Η 1η ειναι εξαιρετικη :huglove: τη 2η δεν την εχω δει ακομα αλλα θα το κανω αμεσα
Κλάμα και σε αυτή... Να την δεις, είναι καταπληκτική, δεν έχει τόσο κλάμα η συγκεκριμένη. :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κούκου-Βάγια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.
2 ακομα πολυ καλες ταινιες(ρομαντικο δραμα φυσικα) που εχω δει και τις προτεινω ειναι

->p.s. i love you (αν και δε νομιζω οτι υπαρχει καποιος που δεν την εχει δει)
->atonement

παρτε χαρτομαντηλα και για τις 2:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
2 ακομα πολυ καλες ταινιες(ρομαντικο δραμα φυσικα) που εχω δει και τις προτεινω ειναι

->p.s. i love you (αν και δε νομιζω οτι υπαρχει καποιος που δεν την εχει δει)
->atonement

παρτε χαρτομαντηλα και για τις 2:hehe:

Εγώ την πρώτη δεν την έχω δει (:redface:) και όσο για την δεύτερη, έχανε πολύ μπροστά στο βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κούκου-Βάγια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Εγώ την πρώτη δεν την έχω δει (:redface:)
ωω κακως οποτε βρεις χρονο δες την δεν θα χασεις ;)

και όσο για την δεύτερη, έχανε πολύ μπροστά στο βιβλίο.
δε μπορω να εχω αποψη διοτι δεν εχω διαβασει το βιβλιο...αλλα συνηθως καμια ταινια δεν καλυπτει τις προσδοκιες που εχει δημιουργησει το βιβλιο:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
The infiltrator https://m.youtube.com/watch?v=N7_M4hjXW1I πολύ,πολυ καλη ταινια ,ποιοτική , προειδοποιώ ,μου αρέσουν οι ρεαλιστικές ταινίες με πλοκή ,ταινίες που να απαιτούν κάποια σκέψη και οχι απλώς παρακολούθηση , Ορίστε μια τέτοια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
https://www.imdb.com/title/tt1124037/?ref_=nm_flmg_act_5

Αγαπάω Μακόναχι αλλα η ταινια δεν με τρέλανε,σίγουρα θα την προτιμούσα συντομότερη

Πάντως ο Μ ακόναχι παίρνει μόνο τέτοιους "σοβαρούς" ρόλους πλέον ,σε αντιθεση με της ρομαντικές κομεντί που έπαιζε παλιά :P

Ισχυει πολυ αυτο που λες! Εγω ειχα την εντυπωση πως ηταν τελειως μετριος ηθοποιος αλλα τα τελευταια χρονια εχει ανθισει!

Μου 'δειξε σημερα μια φιλη το εξης αριστουργημα διαρκειας μολις 30 λεπτων! Λιγο καμμενο αλλα δειτε το, αξιζει : https://www.youtube.com/watch?v=bS5P_LAqiVg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quintana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο quintana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Ισχυει πολυ αυτο που λες! Εγω ειχα την εντυπωση πως ηταν τελειως μετριος ηθοποιος αλλα τα τελευταια χρονια εχει ανθισει!

Μου 'δειξε σημερα μια φιλη το εξης αριστουργημα διαρκειας μολις 30 λεπτων! Λιγο καμμενο αλλα δειτε το, αξιζει : https://www.youtube.com/watch?v=bS5P_LAqiVg

Λογικα θα του τύχαν και πιο καλά σενάρια του Μακόναχι ,και κατάφερε να αναδειχθέι,με πολύ καλές ερμηνείες βεβαια

εγω απο Ντι Κάπριο πχ,που θεωρουνταν παντα ρισπεκτ ηθοποιος. τον προτιμάω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κούκου-Βάγια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Ειδα χθες το if i stay...
Λοιπον ωραια ταινια με ωραια πλοκη αλλα ασχημο τελος πολυ αποτομο...Το τελος ειναι η γευση που σου αφηνει η καθε ταινια και η συγκεκριμενη μαλλον ηταν αγευστη...Για οποιον δεν την εχει δει το τελος ηταν σαν τα βλεπεις mega και ξαφνικα να σου πεταει μαυρο και να σου λεει ΜΑΥΡΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΝΑΛΙ, ε ετσι και εκει εγινε κατι(για να μη κανω και σποιλ)και μετα ξαφνικα οι τιτλοι τελους :/:

θα της εβαζα ενα 6/10
τη βρισκω με το να βαθμολογω ταινιες νιωθω για λιγα δευτερα κριτικος ταινιων :hehe: κουτσογιαννοπουλος φαση:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
The Game δεν καταλαβαίνω γιατί έχει τόσο καλές κριτικές. δεν εντυπωσιάστηκα ούτε από το σενάριο, ούτε από την πλοκή, ούτε κι από τους ηθοποιούς. ειδικά το τέλος, ξενέρωμα σκέτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Room

Πιάστηκε η ψυχή μου αλλά με άρεσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Byzantium
δεν ηταν ασχημη. ωραια μουσικη, ενδιαφερουσα πλοκη. εχει καποια κλισε του ειδους αλλα προχωρα με γοργο ρυθμο. θα την ξαναβλεπα :)

ps, αυτη η gemma arteton ειναι τοσο cute. awwwww.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κούκου-Βάγια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.
nights in rodanthe
πολυ ωραιο ρομαντικο δραμα χωρις happy end οπως σχεδον ολες οι ταινιες του nicholas sparks :P
ποσο ωραιος ο Richard Gere :redface:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Mad Max: Fury road
το ειδα :|
χμμμμ μου φαινεται πως αυτο που σε κραταει ειναι οτι τα εδωσαν ολα για ολα σε αυτη την ταινια. θες παθος? εχει παθος. θες θανατο? εχει θανατο. θες μαθημα ζωης απο μια φαλακρη γυναικα με μπλε ματια και εναν τυπο που καλυτερα να λεει δυο κουβεντες το πολυ? το παιρνεις. δυστοπικο? καθικι με εντονο πατρικο αισθημα? γουρουνι ιδιοκτητη? μοντελα? παιδια? ρομαντζο? μεταλ? μασκες? κλπ? τα χει. α, και εκρηξεις of course.
απο την αλλη (και σιγουρα δουλευει υπερ στο να σου τραβηξει το ενδιαφερον, αλλα) αυτος ο συνεχης θορυβος του soundtrack... αναρωτιεμαι εαν εκεινοι που το ειδαν στον κιν/φο βγηκαν με βουητο στα αυτια (πονοκεφαλο σιγουρα)
Κράτα το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
The girl on the train απορώ γιατί τη συγκρίνουν με το gone girl. Το δεύτερο είχε υποθεσάρα, φοβερή πλοκή, το πρώτο ήταν μέτριο και στα δύο. Γενικώς, δεν ήταν κάτι τόσο εντυπωσιακό, 7-7,5/10 με το ζόρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Lights Out Κλασική αμερικανιά. Υποφερτή αλλά γελοία σε πολλά σημεία.Κάτω του μετρίου. Καλό horror movie έχει να βγει χρόνια.

Swiss Army Man Ξεκινήσαμε να δούμε χαλαρή κωμωδία και στο τέλος έκλαιγα σαν χαζό. Πολύ μου άρεσε. Πέρα από τα κωμικά της στοιχεία και την καφρίλα άγγιζε πολλά ζητήματα για τις ανθρώπινες σχέσεις , τη μοναξιά και την καταπίεση που δεχόμαστε από τις κοινωνικές νόρμες. Ήταν ιδιαίτερη ταινία.Να τη δείτε!

The Wolf of Wall Street
Μπορεί να είναι 3ωράκι αλλά πραγματικά δεν με κούρασε σχεδόν καθόλου.Ήταν ευχάριστη ταινία, ο Leonardo Di Caprio άψογος.
( Το guest του Matthew McConaughey την ανέβασε περισσότερο στα μάτια μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Indignation
Πετυχημένη μεταφορά του μυθιστορήματος του Philip Roth
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Lights Out Κλασική αμερικανιά. Υποφερτή αλλά γελοία σε πολλά σημεία.Κάτω του μετρίου. Καλό horror movie έχει να βγει χρόνια.

Swiss Army Man Ξεκινήσαμε να δούμε χαλαρή κωμωδία και στο τέλος έκλαιγα σαν χαζό. Πολύ μου άρεσε. Πέρα από τα κωμικά της στοιχεία και την καφρίλα άγγιζε πολλά ζητήματα για τις ανθρώπινες σχέσεις , τη μοναξιά και την καταπίεση που δεχόμαστε από τις κοινωνικές νόρμες. Ήταν ιδιαίτερη ταινία.Να τη δείτε!

The Wolf of Wall Street
Μπορεί να είναι 3ωράκι αλλά πραγματικά δεν με κούρασε σχεδόν καθόλου.Ήταν ευχάριστη ταινία, ο Leonardo Di Caprio άψογος.
( Το guest του Matthew McConaughey την ανέβασε περισσότερο στα μάτια μου)
Χαχαχαχαχα μαλάκα πήγα να τα γράψω και με πρόλαβες. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Είδα το The Girl on the Train.Δεν ξέρω γιατί έχει 6.7 .Εγώ ενα 7αράκι του το δίνω σίγουρα.Ίσως φταίει που το είδα στη μεγάλη οθόνη.Αγωνία κρατούσε, ήταν πολύ καλά γυρισμένο (θύμιζε λίγο Gone Girl σκηνοθετικά),πολύ καλές ερμηνείες ειδικά από την Emily Blunt.Γενικά ήταν μια καλή ταινία και ίσως μάλλον μερικοί βγάζουν hate γιατί είχε γίνει ντόρος πριν βγει και περίμεναν κάτι συγκλονιστικό.Δεν ξέρω.:P Ευχάριστη ήταν.






Χαχαχαχαχα μαλάκα πήγα να τα γράψω και με πρόλαβες. :hehe:

Xαχαχα Δεν πειράζει τα ίδια θα έλεγες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top