Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Οντως ειναι καταπληκτικη ταινια και αξιζει να την δει καθε εφηβος/εφηβη.Θυμαμαι μας την ειχε προβαλλει στο σχολειο η καθηγηττρια των αγγλικων.Περναει πολλα μηνυματα οπως την αξια του καθηγητη,την καταπιεση των νεων απο τους γονεις κλπ.

Σε κάποια στιγμή νόμιζα πως βλέπω την ζωή μου:P συγκεκριμένα εκεί που το παιδί πήγε και μίλησε στον καθηγητή. Ο καθηγητής αυτός που θύμισε απίστευτα μια δική μου καθηγήτρια...
Τραγικό να βλέπεις πως το διαφορετικό δεν είναι αποδεχτό ακόμα και σε έναν καθηγητή. Όμως το διαφορετικό είναι αυτό που ''εμπναίει '' τους μαθητές. Επίσης, ηταν πολύ καλό να κατηγορήσουν το καθηγητή... Και εκείνοι που έφταιγαν να ζουν ελεύθεροι.
Και εμένα ο φιλόλογος μου την πρότεινε αλλά δεν θυμόταν τον τίτλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το Dead Poets Society θέλω να το δω καιρό τώρα. Το έχω κατεβασμένο, απλώς δεν έχω μπει στο mood.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Μελοδραματική σαχλαμάρα είναι, και παρουσιάζει μια καρικατουρίστικη αντίληψη για την ποίηση. Διαβάστε καλύτερα σονέτα του Αρετίνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ταινιάρα το Dead Poets Society. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
juno
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Το μυστικο του δικαστη
https://www.imdb.com/title/tt4216908/?ref_=nv_wl_img_3
στον κινηματογραφο.
ηταν ενδιαφερον και ελαφρυ, θα το προτεινα :}
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Έχει δει κανεις το Million Dollar Baby να μου πει αν λεει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Έχει δει κανεις το Million Dollar Baby να μου πει αν λεει;
Πολύ καλή ταινία, αν δεν την έχεις δει, πρέπει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Θα φροντίσω λοιπόν να τη βρω κάπου για να τη δω σύντομα! Απόψεις θα ήθελα και για το Mar Adentro αν γίνεται. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρυζόγαλο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ρυζόγαλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Θα φροντίσω λοιπόν να τη βρω κάπου για να τη δω σύντομα! Απόψεις θα ήθελα και για το Mar Adentro αν γίνεται. :)

Χωρίς παρεξήγηση, αλλά για ποιο λόγο ζητάς απόψεις? Πέρα από το γεγονός ότι 1 ή 2 απόψεις κάποιων τυχαίων( και όχι κάποιων ατόμων των οποίων το γούστο ξέρεις) δεν προσφέρουν τίποτα, σίγουρα δε θα έπρεπε καν να ρωτήσεις για τη συγκεκριμένη ταινία.
Πολύ καλές κριτικές, κέρδισε όσκαρ και αμέτρητα θετικά reviews( και όχι 1-2 σχόλια στο ischool)... Αυτά δεν είναι αρκετά?

Τέσπα, κακώς το έγραψα, δεν έκανες και κάτι κακό. Αλλά δεν μπορούσα να το ελέγξω ;P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
The Town

αλλά δεν μου άρεσε το τέλος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.


Ευχάριστο(sic) θρίλερ με περιβαλλοντικά μηνύματα. Ξενέρωσα λίγο με το τέλος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Χωρίς παρεξήγηση, αλλά για ποιο λόγο ζητάς απόψεις? Πέρα από το γεγονός ότι 1 ή 2 απόψεις κάποιων τυχαίων( και όχι κάποιων ατόμων των οποίων το γούστο ξέρεις) δεν προσφέρουν τίποτα, σίγουρα δε θα έπρεπε καν να ρωτήσεις για τη συγκεκριμένη ταινία.
Πολύ καλές κριτικές, κέρδισε όσκαρ και αμέτρητα θετικά reviews( και όχι 1-2 σχόλια στο ischool)... Αυτά δεν είναι αρκετά?

Τέσπα, κακώς το έγραψα, δεν έκανες και κάτι κακό. Αλλά δεν μπορούσα να το ελέγξω ;P

Ευτυχώς που κατάλαβες πως τσάμπα το έγραψες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Παει καιρός απο τοτε που την είδα αλλά μου άρεσε πολύ...Το Dallas Byers Club γιατί αγαπώ το Jared Leto και έκανε ενα πολύ ιδιαίτερο ρόλο! Και αυτος κ ο McConaughey!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Παει καιρός απο τοτε που την είδα αλλά μου άρεσε πολύ...Το Dallas Byers Club γιατί αγαπώ το Jared Leto και έκανε ενα πολύ ιδιαίτερο ρόλο! Και αυτος κ ο McConaughey!


Συγκλονιστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Saul fia δεν μ' εντυπωσίασε. αργή πλοκή, μακρόσυρτα πλάνα, λίγοι και μικροί διάλογοι και καθόλου δράση. καθόλου του γούστου μου.
Flowers επίσης δεν μ' εντυπωσίασε. καλύτερη από την προηγούμενη αλλά δεν με ξετρέλανε.
Philadelphia αρκετά καλή, θα την ξανάβλεπα αν τύχαινε.
The usual suspects μου άρεσε αρκετά, είναι καλή για να περάσει η ώρα αλλά όχι κάτι παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top