Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
The house of sand and fog. 8/10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
The revenant
Άλλη μια υπερτιμημένη (κατά τη γνώμη μου) ταινία, δημιούργημα με απώτερο σκοπό τα όσκαρ. Ναι ωραία τοπία, καλούτσικη σκηνοθεσία αλλά το ότι είναι άρτια τεχνικά δεν μπορεί να κρύψει το φτωχό σενάριο ( ναι μεν αληθινή ιστορία αλλά σαν ταινία δε λέει), την αδυναμία να περάσει ουσιαστικά νοήματα, την επαναληψιμότητα συγκεκριμένων μοτίβων (δέντρα, ουρανός κτλ), τις υπερβολές (ο γκλας όντως πέρασε μια ''οδύσσεια'' αλλά κάποιες σκηνές είναι τραβηγμένες από τα μαλλιά) και την ανεξήγητα μεγάλη διάρκεια. Όσο για τις ερμηνείες ο χάρντυ σίγουρα είναι πιο πειστικός, ενώ ο ντι κάπριο που όντως έχει αδικηθεί στο παρελθόν αποδίδει ένα ρόλο που δεν του επιτρέπει να δείξει τις ικανότητές του αλλά είναι επιτηδευμένος (μηδενική ανάπτυξη χαρακτήρα, ενώ και η σχέση πατέρα γιου δεν πείθει).
Δεσμοί αίματος
Mια απλή ρεαλιστική ιστορία λιτά δοσμένη που καταφέρνει να συγκλονίσει αφού κρύβει βαθύτερα νοήματα και δημιουργεί πληθώρα συναισθημάτων. Πολύ ωραία και τα τοπία στην Ισλανδία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
The danish girl
δεν είναι από τις ταινίες που τις βλέπεις και σου αρέσουν, είναι από αυτές που σε προβληματίζουν. σε γενικές γραμμές ήταν καλή αλλά δε μου αρέσει που ξέφυγαν από τα πραγματικά γεγονότα. την είδα στο σινεμά και κατά τη διάρκεια της ταινίας υπήρχαν πολλά αρνητικά σχόλια, αδικαιολόγητα κατά τη γνώμη μου. δεν είμαστε έτοιμοι σαν λαός για κάτι τέτοιο, δεν μπορούμε να δείξουμε ούτε τον απαραίτητο σεβασμό και να βγάλουμε το σκασμό τουλάχιστον όσο έπαιζε η ταινία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
The danish girl
δεν είναι από τις ταινίες που τις βλέπεις και σου αρέσουν, είναι από αυτές που σε προβληματίζουν. σε γενικές γραμμές ήταν καλή αλλά δε μου αρέσει που ξέφυγαν από τα πραγματικά γεγονότα. την είδα στο σινεμά και κατά τη διάρκεια της ταινίας υπήρχαν πολλά αρνητικά σχόλια, αδικαιολόγητα κατά τη γνώμη μου. δεν είμαστε έτοιμοι σαν λαός για κάτι τέτοιο, δεν μπορούμε να δείξουμε ούτε τον απαραίτητο σεβασμό και να βγάλουμε το σκασμό τουλάχιστον όσο έπαιζε η ταινία.
σοβαρα μιλας τωρα; παλι καλα που την ειδα σπιτι μου. απαραδεκτη η συμπεριφορα των θεατων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
ναι, ακούστηκαν πολλά αρνητικά σχόλια. και σκέφτομαι το εξής: η ταινία έχει προμοταριστεί πολύ, το τρέιλερ παίζει μέχρι και στην τηλεόραση. πάνω-κάτω, ξέρεις τι πας να δεις. αφού ξέρεις ότι δε θα σου αρέσει, γιατί πας να τη δεις? απλά για να γίνεις ενοχλητικός. και μιλάμε για άτομα 30-35 χρονών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Είδα τα 4 πρώτα Harry Potter. Είναι πολύ ωραίο. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
The danish girl
δεν είναι από τις ταινίες που τις βλέπεις και σου αρέσουν, είναι από αυτές που σε προβληματίζουν. σε γενικές γραμμές ήταν καλή αλλά δε μου αρέσει που ξέφυγαν από τα πραγματικά γεγονότα. την είδα στο σινεμά και κατά τη διάρκεια της ταινίας υπήρχαν πολλά αρνητικά σχόλια, αδικαιολόγητα κατά τη γνώμη μου. δεν είμαστε έτοιμοι σαν λαός για κάτι τέτοιο, δεν μπορούμε να δείξουμε ούτε τον απαραίτητο σεβασμό και να βγάλουμε το σκασμό τουλάχιστον όσο έπαιζε η ταινία.
Εγω την ειδα απο το σπιτι μου,ευτυχως που δεν πηγα σινεμα να ακουσω τα ασχημα σχολια των θεατων.Συμφωνω σε ολα λες για την ταινια.Με προβληματισε παρα πολυ και μου προκαλεσε μια μελαγχολια.Οι περισσοτεροι γιατροι νομιζαν πως ο Αιναρ ειχε σχιζοφρενεια και οχι οτι ηταν εγκλωβισμενος στο σωμα ενος αντρα.Η συζυγος του ηταν η πιο τραγικη φιγουρα.Αγαπουσε πολυ τον αντρα της αλλα τον υπερασπιστηκε μεχρι τελους για την αποφαση του.Περιμενα να δω κατι διαφορετικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
The danish girl
δεν είναι από τις ταινίες που τις βλέπεις και σου αρέσουν, είναι από αυτές που σε προβληματίζουν. σε γενικές γραμμές ήταν καλή αλλά δε μου αρέσει που ξέφυγαν από τα πραγματικά γεγονότα. την είδα στο σινεμά και κατά τη διάρκεια της ταινίας υπήρχαν πολλά αρνητικά σχόλια, αδικαιολόγητα κατά τη γνώμη μου. δεν είμαστε έτοιμοι σαν λαός για κάτι τέτοιο, δεν μπορούμε να δείξουμε ούτε τον απαραίτητο σεβασμό και να βγάλουμε το σκασμό τουλάχιστον όσο έπαιζε η ταινία.
θα ελεγα οτι η γενικευση επισης μας καταρρακωνει ως λαο;)εδω σκασμο δεν βγαζουμε σε σπαιντερμαν που να παρει.:P
πηγα κι εγω να το δω στο κιν/φο (μ αρεσουν πολυ οι 2 κυριοι ηθοποιοι)
20 ημασταν μεσα
μια χαρα ειδαμε την ταινια
επισης μ αρεσε πολυ το soundtrack
https://ischool.e-steki.gr//www.pinterest.com/pin/create/extension/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Είδα το Begin Again και το Rudderless
Και τα δυο είχαν υπέροχο soundtrack. Όλα τα κομμάτια ήταν ένα κ ένα.

Ξεχώρισα το Rudderless. Ήταν πολύ ευχάριστη έκπληξη. Δεν περίμενα καθόλου να εξελιχθεί έτσι και μ' άφησε με ανάμεικτα συναισθήματα.

Τα συστείνω και τα δυο :)


Είδα και Disney χθες κ σημερα.
Tarzan, Mulan και το The Princess and the Frog.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξαναείδα το Batman Begins. Πάρα πολύ ωραία ταινία όσο μεγαλώνω την καταλαβαίνω καλύτερα. Είναι η μόνη που έχω δει φέτος, ίσως δω και την τελευταία της σειράς, αν βρω όρεξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 347 μηνύματα.


την αγαπώ αυτή την ταινία!
απίστευτο γέλιο!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george8

Νεοφερμένος

Ο george8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Έχει δει κανείς το mar adentro? ( ελληνικός τίτλος η θάλασσα μεσα μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,799 μηνύματα.
Τhe danish girl
Την είδα στον κινηματογράφο.Ξέφευγε κάπως από τα πραγματικά γεγονότα.Κατά τη διάρκεια της ταινίας ακούστηκαν κάποια σχόλια από ένα ζευγάρι όπου καθόταν μπροστά μου(επικροτούσαν το ξύλο που έφαγε ο Εinar στον δρόμο).Το ίδιο ζευγάρι αργότερα σε μερικές σκήνές ξεκαρδίστηκε στα γέλια και δε μπορώ να καταλάβω τι το αστείο είδε και συνόδευε τα γέλια με διάφορες ρατσιστικές μαλακίες.Όπως και να'χει προβληματίστηκα αρκετά με τη ταινία μπορώ να πω.Δε περιμένα αυτή την αντιμετώπιση από την Γκέρντα.Στάθηκε γυναίκα-βράχος μέχρι και τη τελευταία στιγμή παρ'όλη την πίκρα που είχε η οποία φαινόταν στα μάτια της ( άψογη η ερμηνεία της Vikander). Την περίμενα κάπως διαφορετική τη ταινία αλλά όπως και να'χει τα μηνύματα που προσπαθεί να περάσει,τα περνάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Αναρωτιέμαι αν μερικούς τους πάνε με το ζόρι κινηματογράφο ή επιλέγουν ταινία στην τύχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Ο κύκλος των χαμένων ποιητών...
Πολύ καλή! Κρίμα που δεν την ειχα δει τόσο καιρό!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.

Ο κύκλος των χαμένων ποιητών...
Πολύ καλή! Κρίμα που δεν την ειχα δει τόσο καιρό!!
Οντως ειναι καταπληκτικη ταινια και αξιζει να την δει καθε εφηβος/εφηβη.Θυμαμαι μας την ειχε προβαλλει στο σχολειο η καθηγηττρια των αγγλικων.Περναει πολλα μηνυματα οπως την αξια του καθηγητη,την καταπιεση των νεων απο τους γονεις κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top