Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

tasos1195

Νεοφερμένος

Ο τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Είδα Birdman. Mε συνεπήρε! Πολύ καλές ερμηνείες από Keaton και Νοrton!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
quija.... αν και δεν πολυβλέπω θρίλερ αυτό είχε ωραία υπόθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Mulholland Drive.Απίθανη ταινία.Αν και δεν καταλαβαίνεις πολλά,με μια αναζήτηση στο google λύνονται οι απορίες και αποκαλύπτεται το τεράστιο ταλέντο του David Lynch
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Από άποψη ερμηνειών ήταν μάπα...το "φοβερό" ήταν πως όλα αυτά συνέβησαν στην πραγματικότητα!:eek:

εμένα οι ερμηνείες καλές μου φάνηκαν.... πράγματι όμως, το συγκλονιστικό ήταν πως όλα αυτά ήταν αληθινά γεγονότα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Reservoir Dogs.Πολύς ντόρος για το τίποτα.Ή οτυλάχιστον αυτή την αίσθηση άφησε σε εμένα.Από τις 3-4 ταινίες του Ταραντίνο που έχω δει δεν μου άρεσε καμία ιδιαίτερα.Μάλλον δεν ειναι για εμένα.ΜΗΝ βαράτε :P

Δεν είσαι ο μόνος!:whistle:

εμένα οι ερμηνείες καλές μου φάνηκαν.... πράγματι όμως, το συγκλονιστικό ήταν πως όλα αυτά ήταν αληθινά γεγονότα :)

Ο Benedict μπορεί ΠΟΛΥ καλύτερα, σε πολλές σκηνές ζοριζόταν επίτηδες να κάνει τον καταπιεσμένο gay!
Όσο για την Knightley τι να λέμε, ένα απ' τα μεγαλύτερα αγγούρια του Hollywood (και να 'τανε καμιά καλλονή πάει στα κομμάτια)...

Το γαμάτο με αυτές τις ταινίες είναι να βρεις το νόημα που κρύβουν.. αλλιώς είναι σκατούλες

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Είδα το Fight Club.

Το θεώρησα φοβερά υπερτιμημένο, βλέποντας μετά κριτικές του. Σαφώς κάτω του μετρίου για μένα, έως κακή ταινία - 3/10 (και αυτό μόνο λόγω του "plot-twist", το οποίο ήταν τόσο προφανές που το κατάλαβα πριν τη μέση της ταινίας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Είδα το Fight Club.

Το θεώρησα φοβερά υπερτιμημένο, βλέποντας μετά κριτικές του. Σαφώς κάτω του μετρίου για μένα, έως κακή ταινία - 3/10 (και αυτό μόνο λόγω του "plot-twist", το οποίο ήταν τόσο προφανές που το κατάλαβα πριν τη μέση της ταινίας).

:hmm: το είχα βρει εξαιρετικό έργο διότι δεν επαναπαυόσουν καθόλου, είχε δράση κι ένα αναπάντεχο (για εμένα) τέλος. ίσως να μην ήταν το είδος της ταινίας που σου αρέσει, παίζει κι αυτό ρόλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Είδα το Fight Club.

Το θεώρησα φοβερά υπερτιμημένο, βλέποντας μετά κριτικές του. Σαφώς κάτω του μετρίου για μένα, έως κακή ταινία - 3/10 (και αυτό μόνο λόγω του "plot-twist", το οποίο ήταν τόσο προφανές που το κατάλαβα πριν τη μέση της ταινίας).

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.Δεν με τρέλανε καθόλου η ταινία.Αντίθετα με το Mulholland Drive(το οποίο είδα αμέσως μετά) και πραγματικά είναι ο ορισμός της mindfuck ταινίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Η τελευταία ταινία που είδα ήταν το Third Person χωρίς να θυμάμαι καν πώς βρέθηκε στη watchlist μου.
Μετάνιωσα για τις δύο ώρες που έχασα από τη ζωή μου. Αξιοπρεπής σκηνοθεσία, καλό καστ, ανύπαρκτο έως χαζό σενάριο (από τον Paul Haggis του Million Dollar Baby και του Crash...).

Επομένως η τελευταία ταινία που είδα και μου άρεσε ήταν το Manhattan (1979) από Woody Allen.
Δυστυχώς ξεκίνησα να βλέπω ταινίες του Allen στο σινεμά από το 2008 και μετά, με αποτέλεσμα να τον θεωρώ απίστευτα υπερτιμημένο, επειδή (σχεδόν όλες) οι τελευταίες του ταινίες είναι κάτω του μέτριου. Βλέποντας μερικές από τις "καλύτερές" του, όπως το Annie Hall, συνέχισα να μην καταλαβαίνω γιατί τέτοια λατρεία, αλλά το Manhattan είναι απ'τις ταινίες που τον παραδέχομαι.
Εξακολουθώ να πιστεύω βέβαια πως οι κωμωδίες του αξίζουν περισσότερο (Take the Money and Run (1969), Love and Death (1975)).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
:hmm: το είχα βρει εξαιρετικό έργο διότι δεν επαναπαυόσουν καθόλου, είχε δράση κι ένα αναπάντεχο (για εμένα) τέλος. ίσως να μην ήταν το είδος της ταινίας που σου αρέσει, παίζει κι αυτό ρόλο...

Πιθανώς να μη μου αρέσει το είδος, σίγουρα δεν ενθουσιάστηκα και με το ατελείωτο ξύλο. Δε βοήθησε ίσως και το γεγονός ότι είχα υποψιαστεί το τέλος από νωρίς. :P Αλλά γενικώς δεν την εκτίμησα.

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.Δεν με τρέλανε καθόλου η ταινία.Αντίθετα με το Mulholland Drive(το οποίο είδα αμέσως μετά) και πραγματικά είναι ο ορισμός της mindfuck ταινίας.

Θα το δω, αν δεν έχεις δει και το Memento, να το δεις! Έχει ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Stranger than fiction
Πρωτότυπη ιδέα αλλά πιστεύω θα μπορούσε να εξελιχθεί καλύτερα.Σε πολλά σημεία με έκανε να βαρεθώ και το τέλος δεν ήταν αυτό που ήθελα.

The Butterfly Effect Πραγματικά όσες φορές και να την δω δε θα την βαρεθώ.Υπέροχη ταινία. Εν τω μεταξύ χθες συνειδητοποίησα ότι ο Evan σπούδαζε ψυχολογία κ μελετούσε τη μνήμη. :P



Το Memento όντως να το δείτε.Είναι ταινιάρα.
To Mulholland Dr. το έχω στον υπολογιστή και έχω καιρό που θέλω να το δω.Κάποια στιγμή σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a posse ad esse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η a posse ad esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Το "If i stay"..... :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Memento το έχω δει και είναι ταινιάρα.Αν σας αρέσουν Mindfuck ταινίες δείτε Donnie Darko και Twelve Monkeys ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Memento το έχω δει και είναι ταινιάρα.Αν σας αρέσουν Mindfuck ταινίες δείτε Donnie Darko και Twelve Monkeys ;)

Το πρώτο το χω δει 2-3 φορές.Από τις αγαπημένες μου :D Το 2ο επίσης στο watch list αλλά δεν έχει τύχει.
Mindfuck έχω δει αρκετές. Γενικά είχα πάρει σβάρνα τα ψυχολογικά θρίλερ. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Εγώ τώρα παίρνω σβάρνα τα mindfuck.Δες και το 12 monkeys.Είναι καλό..Άλλη ταινία που θα δω αυτές τις μέρες είναι το jacob's ladder.Το έχει δει κανείς??

edit:άλλη καλή ταινία είναι το Oldboy(το κορεάτικο φυσικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ τώρα παίρνω σβάρνα τα mindfuck.Δες και το 12 monkeys.Είναι καλό..Άλλη ταινία που θα δω αυτές τις μέρες είναι το jacob's ladder.Το έχει δει κανείς??

Το 'χω ξεκινήσει αλλά ξενέρωσα γιατί είχα ψάξει σε ενα site κριτικη πριν το δω κ σ ' ένα σχόλιο είχαν πει το plot twist το οποίο είναι γαμάτο.Θα την τελειώσω κ αυτή κάποια στιγμή απλά θα ταν καλύτερα να μην ήξερα την ανατροπή.Δες το πάντως. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
The Butterfly Effect Πραγματικά όσες φορές και να την δω δε θα την βαρεθώ.Υπέροχη ταινία. Εν τω μεταξύ χθες συνειδητοποίησα ότι ο Evan σπούδαζε ψυχολογία κ μελετούσε τη μνήμη. :P

Πόσο. Πολύ. Θέλω. Να. Το. Δω. ΠΟΣΟ
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Ε δεν το πιστεύω...!!Ψάχνοντας για mindfuck ταινίες έπεσα και εγώ πάνω στο twist.Αλλά λέω να το δω όπως και να χει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Πόσο. Πολύ. Θέλω. Να. Το. Δω. ΠΟΣΟ
:redface:
Να το δειις. Είναι τέλειο.2 ωρίτσες κρατάει.Εν τω μεταξύ δεν έχει μονο ένα τέλος.Ένα είναι το original. Όταν την δεις πες μου με ποιο την είδες. :P
Ε δεν το πιστεύω...!!Ψάχνοντας για mindfuck ταινίες έπεσα και εγώ πάνω στο twist.Αλλά λέω να το δω όπως και να χει :P
Δεν είναι να τα ψάχνεις αυτά.Το 'χω πάθει αρκετές φορές. Αλλά γενικά γαμάτες αυτές οι ταινίες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top