Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Μπορεί να μην είδα το Dallas Buyers Club ακόμη λόγω προβλημάτων με τον υπολογιστή αλλά είδα το Elizabeth χτες βράδυ.

Βαθμολογία θα βάλω κάπου όσο έχει και το imdb, 7μισι με 8. Στην αρχή δε μου άρεσε καθόλου αλλά το τέλος ήταν πολύ ωραίο. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nuria.m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Αν και έτυχα σε ευτράπελο βλέποντάς την, μόλις είδα το American History X
Υπεροχουπέροχη!!!
Πάω να φέρω κι άλλα χαρτομάντηλα :'(

πρεπει να την εχω δει 7-8 φορες...το σιγουρο ειναι οτι θελω να την ξαναδω...πολυ δυσκολα θα ξεπερασει ο norton αυτην του την συγκλονιστικη ερμηνεια που κατ'εμε ειναι μια απο τις καλυτερες στην ιστορια του κινηματογραφου(κριμα που δεν πηρε oscar:(:(:(:(:()!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
πρεπει να την εχω δει 7-8 φορες...το σιγουρο ειναι οτι θελω να την ξαναδω...πολυ δυσκολα θα ξεπερασει ο norton αυτην του την συγκλονιστικη ερμηνεια που κατ'εμε ειναι μια απο τις καλυτερες στην ιστορια του κινηματογραφου(κριμα που δεν πηρε oscar:(:(:(:(:()!!

Νομίζω πως στο Fight Club η ερμηνεία του ήταν ισάξια αν όχι καλύτερη, ειδικά στο τέλος της ταινίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nuria.m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Νομίζω πως στο Fight Club η ερμηνεία του ήταν ισάξια αν όχι καλύτερη, ειδικά στο τέλος της ταινίας.

καλα και στο fight club(οπως και σε αλλες ταινιες) τρομερος ηταν...αλλα ο κορυφαιος ρολος του ειναι στο american history ...ο καθενας ομως το βλεπει διαφορετικα!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
παιδια εχει δει κανεις τις τριλογιες Before Sunrise/Before Sunset/Before Midnight και The three colours trilogy (Blue,White,Red) κι αν ναι ποια η αποψη του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
πρεπει να την εχω δει 7-8 φορες...το σιγουρο ειναι οτι θελω να την ξαναδω...πολυ δυσκολα θα ξεπερασει ο norton αυτην του την συγκλονιστικη ερμηνεια που κατ'εμε ειναι μια απο τις καλυτερες στην ιστορια του κινηματογραφου(κριμα που δεν πηρε oscar:(:(:(:(:()!!

Ειδικά σε αυτήν τη σκηνή και σε αυτήν του βγάζω το καπέλο και του Νόρτον και του σεναριογράφου-σκηνοθέτη... Απορώ που δεν πήρε όσκαρ γιατί πραγματικά άξιζε 1000 φορές. Κάποιες φορές το ωμό και σκληρό θέαμα σε κάνει να εκτιμήσεις κάποια πράγματα περισσότερο...
Την ξαναέβλεπα άνετα, σίγουρα μια από τις καλύτερες ever. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nuria.m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
παιδια εχει δει κανεις τις τριλογιες Before Sunrise/Before Sunset/Before Midnight και The three colours trilogy (Blue,White,Red) κι αν ναι ποια η αποψη του;

τις εχω δει και τις δυο...την δευτερη την θεωρω πολυ καλυτερη...η πρωτη ειναι απλως καλη...ισως υπερβολικα ρομαντικη για τα γουστα μου..!!

Ειδικά σε αυτήν τη σκηνή και σε αυτήν του βγάζω το καπέλο και του Νόρτον και του σεναριογράφου-σκηνοθέτη... Απορώ που δεν πήρε όσκαρ γιατί πραγματικά άξιζε 1000 φορές. Κάποιες φορές το ωμό και σκληρό θέαμα σε κάνει να εκτιμήσεις κάποια πράγματα περισσότερο...
Την ξαναέβλεπα άνετα, σίγουρα μια από τις καλύτερες ever. :)

και να φανταστεις οτι ο σκηνοθετης δεν θεωρουσε τον norton αρκετα καλο για τον ρολο αυτον...για εμενα η ταινια αξιζει περισσοτερο για το ωμο,βιαιο, θεαμα...δεν μπορεις να ωραιοποιήσεις τον ρατσισμο και την βια...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
τις εχω δει και τις δυο...την δευτερη την θεωρω πολυ καλυτερη...η πρωτη ειναι απλως καλη...ισως υπερβολικα ρομαντικη για τα γουστα μου..!!


!
Και εγώ σκεφτόμουν να τις δω.Ειδικά την δεύτερη τριλογία την έχω βάλει καιρό στο μάτι.Σκέφτομαι η επόμενη μου ταινία να είναι κάποια απ' αυτές ή Requiem for a dream
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Απίστευτα βαρετή. :P Όλο την προχωρούσα.
Ήταν λίγο βασικά..Έχω δει πολύ χειρότερες γι' αυτό είπα καλούτσικη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
και να φανταστεις οτι ο σκηνοθετης δεν θεωρουσε τον norton αρκετα καλο για τον ρολο αυτον...για εμενα η ταινια αξιζει περισσοτερο για το ωμο,βιαιο, θεαμα...δεν μπορεις να ωραιοποιήσεις τον ρατσισμο και την βια...!!

Καλά αν δεις το Norton όπως κυκλοφορεί κανονικά ούτε κατά διάνοια δε σου περνάει από το μυαλό ότι είναι εγκληματίας. Είναι πολύ γλυκούλης :redface: Όμως τον περιποιήθηκαν αρκετά για να φέρνει σε νεοναζί, έφτιαξε και μούσκουλα, ξύρισε και το μαλλάκι, άφησε γενάκι και μπαμ! ίδιος ο Κασιδιάρης :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nuria.m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Καλά αν δεις το Norton όπως κυκλοφορεί κανονικά ούτε κατά διάνοια δε σου περνάει από το μυαλό ότι είναι εγκληματίας. Είναι πολύ γλυκούλης :redface: Όμως τον περιποιήθηκαν αρκετά για να φέρνει σε νεοναζί, έφτιαξε και μούσκουλα, ξύρισε και το μαλλάκι, άφησε γενάκι και μπαμ! ίδιος ο Κασιδιάρης :P

το γεγονος ομως οτι παρα την γλυκύτητα του προσωπου του καταφερε να υποδυθεί αυτον τον ρολο τοσο καλα δειχνει ποσο σπουδαιος ηθοποιος ειναι...χαχαχα..οντως του φερνει λιγο...παντως δεν εχω αφησει ταινια του που να μην εχω δει..περιμενω με ανυπομονησία την καινουρια του birdman..!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
το γεγονος ομως οτι παρα την γλυκύτητα του προσωπου του καταφερε να υποδυθεί αυτον τον ρολο τοσο καλα δειχνει ποσο σπουδαιος ηθοποιος ειναι...χαχαχα..οντως του φερνει λιγο...παντως δεν εχω αφησει ταινια του που να μην εχω δει..περιμενω με ανυπομονησία την καινουρια του birdman..!!:)

Ναι ναι φτυστός είναι..χαχα!
Η αλήθεια είναι ότι πρώτη φορά είδα ταινία του... Καμια άλλη καλή ξέρεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ναι ναι φτυστός είναι..χαχα!
Η αλήθεια είναι ότι πρώτη φορά είδα ταινία του... Καμια άλλη καλή ξέρεις;
Fight club . Καταπληκτική ερμηνεία και αυτός και ο Pitt.
Και το the illusionist λένε είναι καλό αλλά δεν το έχω δει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nuria.m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Ναι ναι φτυστός είναι..χαχα!
Η αλήθεια είναι ότι πρώτη φορά είδα ταινία του... Καμια άλλη καλή ξέρεις;

εππ..αληθεια??? χμμμ για να δουμε...
1.the grand budapest hotel
2.ο ερωτας του φεγγαριου
3.the illusionist
4.the painted veil
5.the italian job
6.25th Hour
7.fight club
8.frida
να δεις πρωτα το fight club

Fight club . Καταπληκτική ερμηνεία και αυτός και ο Pitt.
Και το the illusionist λένε είναι καλό αλλά δεν το έχω δει.

να την βαλεις στην λιστα σου...ειναι πολυ ωραια ταινια..!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Fight club . Καταπληκτική ερμηνεία και αυτός και ο Pitt.
Και το the illusionist λένε είναι καλό αλλά δεν το έχω δει.
Pitt; Δεν τον πάω αυτόν αλλά θα τη δω, για να το λες... :P

εππ..αληθεια??? χμμμ για να δουμε...
1.the grand budapest hotel
2.ο ερωτας του φεγγαριου
3.the illusionist
4.the painted veil
5.the italian job
6.25th Hour
7.fight club
8.frida
να δεις πρωτα το fight club



να την βαλεις στην λιστα σου...ειναι πολυ ωραια ταινια..!!!

Τέλεια! Θα δω κάποιες και θα γράψω εντυπώσεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
In my father's den - εξαιρετικό!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S¡mos

Νεοφερμένος

Ο S¡mos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Πελοποννήσου (Τρίπολη). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Enter Nowhere (2011)
https://www.imdb.com/title/tt1631707/

Πολύ καλή ταινία! Μυστήρια υπόθεση... σε βάζει σε σκέψεις μέχρι το τέλος! (9/10)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top