Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
εγω περιμενα happy end...και ξαφνιαστηκα πολυ με το τελος αυτο...!! να ξεκινησεις με το pianist ...το 12 years slave ειναι πολυ σκληρη....!!!

To 12 Years A Slave είναι καταπληκτική αλλά όντως κάπως απότομη. Καιρό είχα να δω καλή ιστορική ταινία.
Το the pianist περί τίνος πρόκειται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
welcome to the club!!!:clapup::clapup:

Μέχρι τώρα έχω δει από Β παγκόσμιο:
Sophie Scholl ( ΠΡΕΠΕΙ να την δεις)
Der Junge im gestreiften Pijamas (= το παιδί με τις ριγέ πιτζάμες) επίσης πολύ καλή ερμηνεία...
The book thief λατρεμενη :inlove:
The pianist επισης παρα πολυ καλη
Das Leben ist schön ( La vita e bella) την αγαπω :inlove:
Εχεις να προτείνεις κάποια άλλη για την ίδια ιστορική περίοδο;


To 12 Years A Slave είναι καταπληκτική αλλά όντως κάπως απότομη. Καιρό είχα να δω καλή ιστορική ταινία.
Το the pianist περί τίνος πρόκειται;

Β παγκόσμιος πόλεμος... Διωγμοί Εβραίων από την Βαρσοβία της Πολωνίας... Και ένας γερμανός... Εξαίρεση του κανόνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nuria.m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
To 12 Years A Slave είναι καταπληκτική αλλά όντως κάπως απότομη. Καιρό είχα να δω καλή ιστορική ταινία.
Το the pianist περί τίνος πρόκειται;

αξιζε σιγουρα τα βραβεια που πηρε...!!!η ζωη ενος εβραιου πιανιστα στον β'παγκοσμιο πολεμο...

Μέχρι τώρα έχω δει από Β παγκόσμιο:
Sophie Scholl ( ΠΡΕΠΕΙ να την δεις)
Der Junge im gestreiften Pijamas (= το παιδί με τις ριγέ πιτζάμες) επίσης πολύ καλή ερμηνεία...
The book thief λατρεμενη :inlove:
The pianist επισης παρα πολυ καλη
Das Leben ist schön ( La vita e bella) την αγαπω :inlove:
Εχεις να προτείνεις κάποια άλλη για την ίδια ιστορική περίοδο;


τις εχω δει ολες...το lore (πρεπει να ειναι η τριτη φορα που την προτεινω σημερα)αναφερεται ομως στην περιοδο μετα τον β'παγκοσμιο... το μνημειων ανδρες που προσωπικα δεν μου αρεσε, walking with the enemy..(του 2013) the reader(:clapup:) τη νυχτα που χαθηκαν τα αστερια,αδωξοι μπασταρδοι(ειαι ομως tarantino...o β'παγκοσμιος απο μια αλλη οπτικη γωνια...θα καταλαβεις τι εννοω οταν την δεις),Ανώνυμη: Το Απαγορευμένο Ημερολόγιο,defiance,the good german,letters from iwo jima, schidler's list, downfall(:clapup:)enemy at the gates..!!! δεν μπορω να θυμηθω αλλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

TrueBlue

Νεοφερμένος

Η TrueBlue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Garden State

Πολύ όμορφη ταινία! :inlove:
Μπηκε στη λίστα με τις αγαπημένες του είδους μαζί με Like Crazy, 500 Days of Summer, The Perks of Being a Wallflower
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phneloph !!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πηνελοπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Louder Than Words

Ωραια ταινια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Η Λίστα του Σίντλερ είναι επίσης ταινία που βρίσκεται στη watchlist μου και συχνά βλέπω απο λίγο στο Ote TV που την βάζει, αλλά και πάλι είναι μεγάλη ώστε να την δω ολόκληρη. Σκοπεύω να τη κατεβάσω κάποια στιγμή. Αλλά επειδή ξέρω το στόρι, την προτείνω ανεπιφύλακτα.

Έχω την εντύπωση πως και για αυτή υπάρχει ένα αντίστοιχο βιβλίο, αλλά δεν παίρνω και όρκο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
The hunt


Απο τις πιο "δυνατές" ταινίες που έχω δει.Κατά την διάρκειά της ένιωθα ασφυκτικά, σαν να είχα υποστεί η ίδια μια άδικη κατηγορία.
Πώς μπορεί να καταστραφεί παντελώς η ζωή ενός αθώου ανθρώπου απο μια αβάσιμη κατηγορία.
Συγκλονιστικη.Το είπα?Το είπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marlo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
οι πιο πρόσφατες ταινίες που είδα είναι το the fault in our stars (το λάθος αστέρι) , το the raven (το κοράκι) και το requiem for a dream . Το the fault in our stars είναι αν όχι η καλύτερη, μια από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει...πλάνταξα στο κλάμα :'( αλλά έριξα και πάρα πολύ γέλιο :D ... Το the raven είναι πολύ "ψαγμένη" ταινία και την προτείνω ανεπιφύλακτα, είναι καταπληκτική!! Το requiem for a dream ενώ περίμενα να με ρίξει ψυχολογικά, το είδα περισσότερο διδακτικά , είναι άψογα σκηνοθετημένο καιθα την θυμάστε μια ζωή αυτή την ταινία..!! Μοναδικές και οι 3 ταινίες και πήρα από όλες κάτι !!! :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
The hunt


Απο τις πιο "δυνατές" ταινίες που έχω δει.Κατά την διάρκειά της ένιωθα ασφυκτικά, σαν να είχα υποστεί η ίδια μια άδικη κατηγορία.
Πώς μπορεί να καταστραφεί παντελώς η ζωή ενός αθώου ανθρώπου απο μια αβάσιμη κατηγορία.
Συγκλονιστικη.Το είπα?Το είπα!

Πολύ ωραία φαίνεται απο το τρέιλερ. Λέω να τη βάλω στη λίστα μου.:redface:

οι πιο πρόσφατες ταινίες που είδα είναι το the fault in our stars (το λάθος αστέρι) , το the raven (το κοράκι) και το requiem for a dream . Το the fault in our stars είναι αν όχι η καλύτερη, μια από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει...πλάνταξα στο κλάμα :'( αλλά έριξα και πάρα πολύ γέλιο :D ... Το the raven είναι πολύ "ψαγμένη" ταινία και την προτείνω ανεπιφύλακτα, είναι καταπληκτική!! Το requiem for a dream ενώ περίμενα να με ρίξει ψυχολογικά, το είδα περισσότερο διδακτικά , είναι άψογα σκηνοθετημένο καιθα την θυμάστε μια ζωή αυτή την ταινία..!! Μοναδικές και οι 3 ταινίες και πήρα από όλες κάτι !!! :) :)
Το Requiem for a Dream είναι αν όχι η αγαπημένη μου, απο τις αγαπημένες μου ταινίες. Είναι απλώς συγκλονιστική!
Το TFIOS θα το δω κάποια στιγμή, αν διαρρεύσει πουθενά κανα αρχείο για κατέβασμα γιατί σινεμά δεν παίζει να πάω.:redface::P

Το raven δεν το έχω δει ούτε το έχω ψάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marlo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Το raven δεν το έχω δει ούτε το έχω ψάξει.

Ψαξ'το και σου εγγυώμαι ότι δεν θα σπαταλήσεις τον χρόνο σου .. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
https://www.imdb.com/title/tt0808151/

Η μεταφορα του βιβλιου το Dan Brown σε ταινια... δεν τρελαθηκα κι ολας, αν και οι ηθοποιοι και τα εφε ηταν το κατι αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
great expectations, 2012
εξαιρετική ταινία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IkCa

Νεοφερμένος

Η IkCa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
buried πολύ ωραία ταινία αλλά έχει κλάμα στο τέλος :p
Πολύ ωραία είναι επίσης οι Άθικτοι και το Άρωμα Γυναίκας που είναι πιο κλασσική :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
α, ωραία ταινία είναι και το les choristes (τα παιδιά της χορωδίας)!!
εκτός από την πλοκή και τις ερμηνείες, που πραγματικά αξίζουν, και το soundtrack είναι εξαιρετικό:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.


Τόσο συγκινητική... έκλαιγα σχεδόν σε όλη την ταινία :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
captain philips
Πολύ ωραία ταινία! :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
captain philips
Πολύ ωραία ταινία! :thumbsup:

Την εχω στα υποψην αυτη! Εχω δει μονο το τρειλερ και με κερδισε!
Εγω σημερα ειδα το the good german μπορω να πω οτι μου αρεσε αρκετα αλλα περιμενα και κατι ακομα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

goth

Νεοφερμένος

Η Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εγώ ξεκίνησα να βλέπω το όνομα του ρόδου του Ουμπέρτο Έκο αλλά μετά άλλαξα γνώμη και το γύρισα στο Iron Man 2 :D:redface:(καμία σχέση δηλαδή :P )...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Misery. Πολύ δυνατή ταινία.Εξαιρετική η Bates.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Παρανοια...πολυ καλη ταινια...τη συστηνω ανεπιφυλακταα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top