Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Είδα το The Purge.
Η αλήθεια είναι ότι δεν μου άρεσε.Το περίμενα διαφορετικό και πολύ καλύτερο.Αυτά τα trailer...Πόσο παραπλανητικά.
Αν και το θέμα είχε προοπτικές η πλοκή παρέμενε στάσιμη.Μόνο στα τελευταία 20 λεπτά υπήρξαν "ανατροπές", οι οποίες ήταν αναμενόμενες και απαράδεκτες :P .Το κυριότερο βέβαια είναι ότι δεν ήταν καν τρομακτικό,που υποτίθεται ότι ήταν ο σκοπός του.Σε ορισμένα σημεία θα το χαρακτήριζα γελοίο.

4,5/10 Λίαν επιεικώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.



Ταινια βασισμενη σε αληθινή ιστορια , ο richard kuklinski ήταν επαγγελματιας δολοφονος και λέγεται οτι εκανε πανω απο 100 δολοφονιες.Πεθανε το 2006 στη φυλακη.

Αξιζει μονο για τις ερμηνιες των ηθοποιων και εαν θελετε να περασει η ωρα σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
hot fuzz
μια απο τις ταινιες-δικαιολογιες για να παραγγειλεις pizza.
nothing more
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.

Υπέροχοι ηθοποιοί, υπέροχη ερμηνεία! :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fouskobouboula

Νεοφερμένος

Η fouskobouboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
στην τηλεοραση πριν απο λιγεσ μερες ειχα δει την ταινια constantin η οποια ηταν αρκετα ενδιαφερουσα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Η τελευταία ταινία που έχω δει είναι το ''Teen Spirit''. Δεν περίμενα να μου αρέσει ...διότι είχε να κάνει με σχολιαρόπαιδα και όλες αυτές τις αμερικανιές...!Παρόλα αυτά μπορώ να πω ότι στο τέλος άρχισε να γίνετε καλύτερη! Ενταξει δεν την προτείνω...αλλά για όποιον δεν έχει τι άλλο να κάνει και θέλει να σκοτώσει την ώρα του καλή είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
στην τηλεοραση πριν απο λιγεσ μερες ειχα δει την ταινια constantin η οποια ηταν αρκετα ενδιαφερουσα:whistle:

Ote tv έχεις και εσύ;:P

Γιατί την βάζει συχνά εκεί και δεν την έχω πετύχει ποτέ.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Η τελευταία ταινία που έχω δει είναι το ''Teen Spirit''. Δεν περίμενα να μου αρέσει ...διότι είχε να κάνει με σχολιαρόπαιδα και όλες αυτές τις αμερικανιές...!Παρόλα αυτά μπορώ να πω ότι στο τέλος άρχισε να γίνετε καλύτερη! Ενταξει δεν την προτείνω...αλλά για όποιον δεν έχει τι άλλο να κάνει και θέλει να σκοτώσει την ώρα του καλή είναι!
Και εγώ το'χα δει γιατί μ' αρέσουν αυτά τα chick flicks για να περνάει η ώρα αλλά βλακεία ήταν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μολις ειδα το τρειλερ απο την ταινια Il Bampbino con il pigiama a righe. Μονο απο το τρειλερ εκλαψα... Την εχει δει κανεις; αξιζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Η ταινία στην οποία αναφέρεσαι είναι αυτή στα Αγγλικά https://www.imdb.com/title/tt0914798/
Θα συγκινηθείς,θα συγκλονιστείς και οπωσδήποτε στο τέλος της ταινίας θα μείνεις με ανοιχτό το στόμα :eek:!!
Σοβαρά τώρα...Κατά την γνώμη μου πρόκειται για αριστούργημα...Απο τις καλύτερες ταινίες που έχουν βγεί ever πιστεύω...Αυτό γιατί παρακολουθείς τρομερές καταστάσεις όπως είναι οι συνθήκες στα στρατόπεδα συγκέντρωσης και το ολοκαύτωμα των ναζι αλλά μέσα από τα αθώα και ανυποψίαστα μάτια ενός μικρού αγοριού !!! Στην προτείνω ανεπιφύλακτα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Υπέροχοι ηθοποιοί, υπέροχη ερμηνεία! :happy:
με αναγκασε να το δω η μητερα μου (δεν εχω ιδεα για ποια πολλοστη φορα το εβλεπε εκεινη)
οι χαρακτηρες αναπτυσσονται πολυ ωραια (βεβαιως εχει ολα τα στοιχεια του σοροπιασμενου μελοδραματος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Η ταινία στην οποία αναφέρεσαι είναι αυτή στα Αγγλικά https://www.imdb.com/title/tt0914798/
Θα συγκινηθείς,θα συγκλονιστείς και οπωσδήποτε στο τέλος της ταινίας θα μείνεις με ανοιχτό το στόμα :eek:!!
Σοβαρά τώρα...Κατά την γνώμη μου πρόκειται για αριστούργημα...Απο τις καλύτερες ταινίες που έχουν βγεί ever πιστεύω...Αυτό γιατί παρακολουθείς τρομερές καταστάσεις όπως είναι οι συνθήκες στα στρατόπεδα συγκέντρωσης και το ολοκαύτωμα των ναζι αλλά μέσα από τα αθώα και ανυποψίαστα μάτια ενός μικρού αγοριού !!! Στην προτείνω ανεπιφύλακτα! ;)

Σε ευχαριστω πολυ Μυρτω!! Πρεπει οντως να ειναι υπεροχη ταινια φαινεται και απο το τρειλερ αλλοστε... Αυτο το κομματι της ιστοριας δεν μου αρεσει καθολου :/: οπως και σε κανεναν πιστευω... Θα την δω και θα επιστρεψω με εντυπωσεις! Και παλι ευχαιρστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

την ειδα λοιπον!! 9.8/10! Υπεροχη ταινια με συγκηνησε πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
λολ
γιατι 9.8 στα 10 και οχι 9.7?

Γιατι τοσο αξιζει για εμενα:) εσυ μπορεις να βαζεις και 9.9 τι να σου πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Γιατι τοσο αξιζει για εμενα:) εσυ μπορεις να βαζεις και 9.9 τι να σου πω
προσπαθωντας να καταλαβω το συστημα μετρησης
excuse us
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ρε παιδιά άσχετο αλλά πώς μπορείτε να βαθμολογείτε με ακρίβεια δεκαδικού κιόλας? Εννοώ, με τί κριτήριο? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Ρε παιδιά άσχετο αλλά πώς μπορείτε να βαθμολογείτε με ακρίβεια δεκαδικού κιόλας? Εννοώ, με τί κριτήριο? :P

Μα καλά, εσύ δεν κάνεις ποτέ τη λίστα βαθμολόγησης; :eek:

Λοιπόν έχουμε :
1) Με έκανε να κλάψω [3/10] ( ανάλογα με τα πόσα δάκρυα, αυξάνεται ο βαθμός κατά 0.1 )
2) Ο πρωταγωνιστής/στρια ήταν κούκλος/κούκλα. [2/10] ( ο αριθμός των κούκλων πρωταγωνιστών, δύο αρκούν )
3) Η πλοκή ήταν βατή [3/10]
(ξεκινάει με 3/10 αλλά για κάθε σημείο της ταινίας που δεν καταλαβαίνεις τι γίνεται χάνει 1 από τα 3)
4) Είχε καλό τέλος [2/10]


Αστειεύομαι προφανώς... :P
Είναι καθαρά θέμα υποκειμενικό και ειδικά όταν μιλάμε για μια μορφή τέχνης... αν και
κάποιες ταινίες δεν αξίζουν καν να ανήκουν σε αυτή τη κατηγορία. Σε γενικές γραμμές πάντως
είναι εύκολο να διακρίνεις αν η βαθμολογία είναι για <5 για 5-8 ή μεγαλύτερο κρίνοντας το σενάριο,
το acting και φυσικά την σκηνοθεσία. Αλλά πάλι παραμένει κάτι υποκειμενικό...


Inception..

Προσωπικά μου άρεσε πολύ...πολύ ψαγμένη ταινία...λεπτομέρειες full...αλλά πρέπει να την παρακολουθείς προσεχτικά γιατί εύκολα μπορεί να χάσεις την πλοκή της...
Δες το Shutter Island (αν δεν το έχεις ήδη δει δηλαδή) παίζει και σ'αυτη ο DiCaprio και η υπόθεση
είναι εξίσου καλή και ενδιαφέρουσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
με αναγκασε να το δω η μητερα μου (δεν εχω ιδεα για ποια πολλοστη φορα το εβλεπε εκεινη)
οι χαρακτηρες αναπτυσσονται πολυ ωραια (βεβαιως εχει ολα τα στοιχεια του σοροπιασμενου μελοδραματος)

Τα είχε, πράγματι, αλλά σαν πλοκή είχε μια ιδιαιτερότητα, και γενικά αυτοί οι 2 ηθοποιοί μ'αρέσουν πάρα πολύ! :happy: Αν και οφείλω να ομολογήσω ότι αρχικά κι εγώ δεν ήθελα να την δω, στην πορεία με διέψευσε.

Ρε παιδιά άσχετο αλλά πώς μπορείτε να βαθμολογείτε με ακρίβεια δεκαδικού κιόλας? Εννοώ, με τί κριτήριο? :P

Μια πολύ καλή ερώτηση :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.

επιτέλους την είδα!! :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top