Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Departures

ενδιαφερουσα υποθεση ομορφο soundtrack, μου αρεσε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαθητης 1995

Νεοφερμένος

Ο Μαθητης 1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Τωρα παιζει στο σταρ η επαφη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τωρα παιζει στο σταρ η επαφη

Τι είναι αυτό;:P
Εγώ ήθελα να δω το The Hole, αλλά το έχασα δυο συνεχόμενες φορές. Δεν το έχει το κάρμα μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
lost in translation

λενε οτι ειναι βασικα το διαμαντι της κοπολα.καλο ηταν (για αλλη μια φορα ωραιο soundtrack), μου φανηκε οτι θα μπορουσε να δειξει και κατι παραπανω. anyway
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
gran torino :) ;) πολύ καλή μπορώ να πω...με έναν καταπληκτικό clint eastwood στην τελευταία του εμφάνιση μπροστά σε κάμερα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
12 angry men!

Πάρα πολύ καλή ταινία.Δε βαρέθηκα ούτε μία στιγμή.

8.5/10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
The Breakfast club
Κάτι έλεγε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Pitch Perfect...Πολύ Γέλιο είχε και τα τραγούδια ήταν απλά τέλεια.Θα έλεγα κάπου στα 7/10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
One Day
Ρομαντική ταινία. 6.5-7/10, πολύ καλή για το είδος της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Εγώ είδα το "ΨΥΧΗ ΒΑΘΙΑ".
Ταινιάρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Lord of War (2005)

7/10
Ωραία πλοκή.. Το τέλος μου τα χάλασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Eιδα το shutter island....Οποιος δεν το εχει δει, να το δει....Αξιζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spider:)

Νεοφερμένος

Η Spider:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
One Day
Ρομαντική ταινία. 6.5-7/10, πολύ καλή για το είδος της.

Πράγματι πολύ καλή. Σε προβληματίζει και για ορισμένα πράγματα, παρόλο που μπορεί οι ρομαντικές να δίνουν την εντύπωση ότι έχουν άλλο στυλ, ίσως κάπως πιο ανάλαφρο...

Εγώ είδα "The Vow". Κι αυτή καλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

σιριους

Νεοφερμένος

Ο σιριους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
https://thanysthoughts.files.wordpress.com/2010/08/the-boy-in-the-striped-pajamas-movie.jpg

Πολύ καλή ταινία, με καλές ερμηνείες. Μας δίνει μια γεύση σχετικά με τον αντισημιτισμό και την αντιμετώπιση που είχαν οι Εβραίοι από τους χιτλερικούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Lord of War (2005)

7/10
Ωραία πλοκή.. Το τέλος μου τα χάλασε.
ειπα να τη δω και γω(ηθελα απο τοτε που ειχε μια διαφ στην τηλεοραση)
καλη ηταν, πιστευω οτι η σκηνοθεσια θα μπορουσε να ηταν λιγο πιο.....εντονη;
τεσπα το τελος δε μου φανηκε κακο:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
Γη και Ελευθερια .
Επος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
  • Good Night and Good Luck (2005)



Αρχικα να πω οτι εκανα βλακεια που την ειδα γιατι ψιλοβαριομουν για ταινια οποτε ημουν αρνητικα προκατειλημενος απο την αρχη. Κατα δευτερον η ταινια πρεπει να ειναι ωραια υπο κανονικες συνθηκες, εδω εγω που βαριομουν και στο τελος με ξυπνησε και μολις τελειωσε εβλεπα αποσπασματα για να συνδεσω μερικα κομματια. Μια χαρα ειναι, πολυ ωραια σκηνοθεσια, σε μετεφερε στο κλιμα της εποχης και σου περνουσε αυτο που ηθελε με διακριτικο τροπο. Ισως ηταν λιγο αργο και βαρετο σε μερικα σημεια αλλα χαλαλι.

7.5/10 (
αν την ξαναεβλεπα σιγουρα παραπανω θα εβαζα)


  • End OF Watch (2012)



Παρα πολυ ωραια ταινια δρασης. Ειχε πολυ δραση χαρης την σκηνοθεσια, δεν την βαριοσουν ποτε και σε εβαζε στο κλιμα για τα καλα παρολο που δεν ειχε σεναριο (ισως για αυτο :p). Αργα και σταθερα. Ταυτιζεσαι με τους πρωταγωνιστες. Εχει και μερικα πολυ ωραια soundtracks.

8.5/10


  • Fermat's Room (2007)



Ωραια ταινια. Περιεργη. Αν δεν κανω λαθος η γλωσσα ηταν ισπανικα. Θυμιζε πολυ την ταινια Exam και κατι απο Saw. Για αναλαφρη, λιγης περιπετειας, μυστηριου, γριφων κτλ ηταν καλη.

7/10


  • The Five Year Engagement (2012)



Για ερωτικη κομεντι αμερικανια δεν με αρεσε τοσο. Εχω δει και καλυτερες. Ισως ο πρωταγωνιστης να μου ειναι τοσο αντιπαθης οσο δεν παει. Ενα κινουμενο βουβαλακι τον θεωρω. Ετσι και ετσι και το σεναριο, ουτε πολυ γκλαμουρια ειχε, γενικως μια μετρια αμερικανια.

5.5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Είδα το Monster's university και το The Croods
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top