Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Το πρόσωπο του κακού (2013)
https://www.imdb.com/title/tt1288558/?ref_=sr_1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Αντικειμενικά ήταν πολύ καλή ταινία από θέμα σεναρίου και πλοκής . Δεν ήταν προβλέψιμη γιατί ήταν πρωτότυπο το θέμα και οι ερμηνείες των 4 βασικών ηθοποιών ήταν εξαιρετικές ... Σε πολλά σημεία ήταν λίγο αμερικανιά , με τον αγώνα φουτμπολ και τα στοιχήματα , αλλά νομίζω ότι τα καταλάβαινε και ο κάθε άσχετος με αυτό το άθλημα ...
Το 10 το έβαλα γιατί πιστεύω ότι είναι μία ταινία , λίγο πιο μπροστά από την εποχή της , γιατί τέτοια θέματα με κρίση μέσα στην οικογένεια , με κοινωνικά προβλήματα και αισιόδοξο τέλος , θα υπάρχουν για πολλά χρόνια και όχι μόνο στις ταινίες ...
Όποιος δεν την έχει δει είναι μία καλή επιλογή ...
Οπως την βρισκει κανεις :P Εγω την βρηκα μια μετριοτατη ταινια, που με αξιωσεις διεκδικει το βραβειο της πιο βαρετης ταινιας του 2013 και που το μονο καλο που ειχε ηταν οι ηθοποιοι και η σκηνοθεσια (δεν ειναι δυσκολο να εχει καλη σκηνοθεσια μια ταινια με τετοιο περιεχομενο βεβαια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a posse ad esse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η a posse ad esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Ξαναειδα το "Finding Nemo" συγκινηθηκα παλι :')
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Οπως την βρισκει κανεις :P Εγω την βρηκα μια μετριοτατη ταινια, που με αξιωσεις διεκδικει το βραβειο της πιο βαρετης ταινιας του 2013 και που το μονο καλο που ειχε ηταν οι ηθοποιοι και η σκηνοθεσια (δεν ειναι δυσκολο να εχει καλη σκηνοθεσια μια ταινια με τετοιο περιεχομενο βεβαια).

Ναι εντάξει , γούστα είναι αυτά ... Αλλά μπορείς να πεις κάποια άλλη ταινία για φέτος που να περνάει τέτοια μηνύματα ,
να έχει τόσο καλή σκηνοθεσία και να πήρε και τόσα όσκαρ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ναι εντάξει , γούστα είναι αυτά ... Αλλά μπορείς να πεις κάποια άλλη ταινία για φέτος που να περνάει τέτοια μηνύματα ,
να έχει τόσο καλή σκηνοθεσία και να πήρε και τόσα όσκαρ ;
Δεν εχω δει πολλες ταινιας του 2013 οποτε δεν μπορω να πω. Αλλα ρε συ, ποια μηνυματα περνουσε? :P Πλεον εχουν γινει τοσο κοινοτυπα και τοσο βαρετα που ο μονος λογος για να ενθουσιαστεις με κατι τετοια κοινωνικα μηνυματα ειναι να μην εχεις αρκετη αντιληψη σε κοινωνικα θεματα (κατι που σιγουρα δεν εχουν οι περισσοτεροι Αμερικανοι για αυτο και βρισκουν αποδοχη τετοιες ταινιες). Για Οσκαρ ουτε λογος, δεν εχω ασχοληθει ποτε και ουτε θα το κανω, βλακειες ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Για αλλη μια φορα Black swan. Υπεροχη, συγκινητική, τρομακτικη ταυτοχρονα!!!:D 9/10!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Δεν εχω δει πολλες ταινιας του 2013 οποτε δεν μπορω να πω. Αλλα ρε συ, ποια μηνυματα περνουσε? :P Πλεον εχουν γινει τοσο κοινοτυπα και τοσο βαρετα που ο μονος λογος για να ενθουσιαστεις με κατι τετοια κοινωνικα μηνυματα ειναι να μην εχεις αρκετη αντιληψη σε κοινωνικα θεματα (κατι που σιγουρα δεν εχουν οι περισσοτεροι Αμερικανοι για αυτο και βρισκουν αποδοχη τετοιες ταινιες). Για Οσκαρ ουτε λογος, δεν εχω ασχοληθει ποτε και ουτε θα το κανω, βλακειες ειναι.

ΟΚ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
The Pianist
Αν και λίγο παλιά, δεν είχε τύχει να την δω.
8.5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Dracula (1931)
και το οσκαρ για το πιο εντονο βλεμμα παει στοοοον.....
ενδιαφερον ειχε να δω πως ηταν αυτη η εκδοχη απο τις πρωτες του δρακουλα.ενταξει δεν προκειται να την ξαναδω, μαλλον :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Orphan

Αηδιασα μεχρι θανατου :| αλλα αξιζε 9/10 πιστευω την αδικουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Νόμος 4000 (1962)

Την είχα δει και στο πρόσφατο παρελθόν (Χριστούγεννα). Την είχα παρεξηγήσει καθώς την είχα δει σε διάφορα μέρη και όχι ολόκληρη όμως χτες που την είδα ολόκληρη κατάλαβα τι λάθος είχα κάνει. Η ταινία είναι απο οτι καλύτερο έχω δει στο είδος της, το στόρι μ'άρεσε πολύ, και μπορώ να πω οτι είναι απο τις λίγες φορές που έχω συγκινηθεί με ταινία, και δη ελληνική. Συνήθως απο ελληνικές βλέπω κωμωδίες και αποφεύγω τέτοια είδη καθώς έπαθα ένα μικρό σοκ με ένα κομμάτι που είδα απ'το Αμόκ και άστα. :P
Χτες κάθισα και την είδα με τη μάνα μου χαλαρά, δεν είχα βάλει στόμα μέσα μου και αποφάσισα να δω και την Στεφανία της Λάσκαρη αν προλάβω ποτέ.
Δεν θα πω άλλα, πάντως είναι ωραία ταινία, και αξίζει να τη δει οποιοσδήποτε. Το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν που μπερδεύτηκα λίγο με μερικά γεγονότα αλλά υγεία.

7,5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fdg

Νεοφερμένος

Ο fdg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Xτεσ ειδα το CRUSH(2013)/// καλουτσικη ταινια..παντωσ για το THE CONJURING ΣΤΟχευα αλλα δεν κατεβηκε σωστα ΄)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Das Leben der Anderen
5/10
Πολύ ωραία η γενική ιδέα, αλλά στο μεγαλύτερο μέρος της ταινίας βαρέθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Βασικά κυρίως GOΤ έπαιξε τελευταία. Έπρεπε να βγουν άμεσα και οι τρεις κύκλοι για να έχουμε τον Αύγουστο για διακοπές και διάβασμα.
Πριν από αυτά πρέπει να ήταν η φωλιά του κούκου.


Α.. και ήταν όμορφη πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
The exorcism of Emily Rose

7/10
μαθαινεις πολλα απο αυτο απλα δεν δειχνει πολυ συχνα την πρωταγωνιστρια... Αλλιως θα επερνε 8΄.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Ευτυχώς να λες που δεν δείχνει συχνά την πρωταγωνίστρια. :P

Επίσης και αυτή


Όπου μου κόπηκε η όρεξη για τις επόμενες 2 μέρες και όλη την μέρα ήμουν σαν κάποιο βάρος να κουβαλώ σκεπτόμενη σε όλη την διάρκεια τι ακόμη χειρότερα τραβάνε ορισμένα παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαθητης 1995

Νεοφερμένος

Ο Μαθητης 1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εγω πριν μιση ωρα ειδα το Oblivion!τρομερη ταινια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
The exorcism of Emily Rose

7/10
μαθαινεις πολλα απο αυτο απλα δεν δειχνει πολυ συχνα την πρωταγωνιστρια... Αλλιως θα επερνε 8΄.
Αχ και εμένα αυτή η ταινία με είχε αρέσει πάρα πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Αχ και εμένα αυτή η ταινία με είχε αρέσει πάρα πολύ!

Πως αντέχετε και βλέπετε τέτοια πράγματα :P
Εγώ μέχρι την μέση είχα αντέξει να την δω :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Das Leben der Anderen
5/10
Πολύ ωραία η γενική ιδέα, αλλά στο μεγαλύτερο μέρος της ταινίας βαρέθηκα.

βαρεθηκεεες?πλακα κανεις?:eek:
εγω ημουν ολη την ωρα στην τσιτα οταν την εβλεπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top