Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
The lives of Others (2006)



Πολυ ωραια ταινια. Αν και δυο ωρες δεν βαρεθηκες την ιστορια, ειχε συνεχως πλοκη και ηταν πολυ ωραια σκηνοθετιμενη. Το σεναριο επισης ωραιο, πως ενας κακος στο τελος γινεται καλος κτλ κτλ. Κριμα που την ειδα ενω δεν ειχα πολυ ορεξη για ταινια, δεν την ευχαριστηθηκα στο μεγιστο. Πολυ ωραιο sountrack επισης !!

8.5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
The lives of Others (2006)



Πολυ ωραια ταινια. Αν και δυο ωρες δεν βαρεθηκες την ιστορια, ειχε συνεχως πλοκη και ηταν πολυ ωραια σκηνοθετιμενη. Το σεναριο επισης ωραιο, πως ενας κακος στο τελος γινεται καλος κτλ κτλ. Κριμα που την ειδα ενω δεν ειχα πολυ ορεξη για ταινια, δεν την ευχαριστηθηκα στο μεγιστο. Πολυ ωραιο sountrack επισης !!

8.5/10

Γνησιος τιτλος: das Leben der anderen;) την εχω δει,
Εγω ειδα: das Wunder von Bern
9/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βαριεμαι

Νεοφερμένος

Η βαριεμαι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
a walk to remember :inlove:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Μόλις είδα το ''Warm Bodies''(2013), μου άρεσε αρκετά μπορώ να πω!

https://www.imdb.com/title/tt1588173/ (καλά η ελληνική μετάφραση του τίτλου,έλεος δε το σχολιάζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Chained - 2012
IMDB
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalomira95

Νεοφερμένος

Η kalomira95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Hangover 3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
man of steel.Πολύ μέτρια ταινία με χάλια σκηνοθεσία.Απογοητεύτηκα για να είμαι ειλικρινής γιατί περίμενα πιο πολλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εγω ειδα την αγαπημενη μου πρινσεσα! Tenglend ή μαλλια κουβαρια!

:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.


:worship::worship::worship::worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Man of steel
Δεν ξετρελάθηκα. Αυτός δεν είναι ο Superman που αγάπησα. Κρίμα . . .



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μόλις είδα το ''Warm Bodies''(2013), μου άρεσε αρκετά μπορώ να πω!

https://www.imdb.com/title/tt1588173/ (καλά η ελληνική μετάφραση του τίτλου,έλεος δε το σχολιάζω)

Σοβαρά σου άρεσε; Για μένα ήταν μία από τις χειρότερες ταινίες που έχω δει! :redface:


Αυτό είναι καλό; Σκεφτόμουν να την δω. :)


Λοιπόν, έχουμε και λέμε: Hangover 1 > Hangover 2 > Hangover 3

Δυστυχώς, πιο χάλια και από το 2 ήταν. :/:

Man of steel
Δεν ξετρελάθηκα. Αυτός δεν είναι ο Superman που αγάπησα. Κρίμα . . .

Μπααα, μου άρεσε περισσότερο από τις κλασικές ταινίες Σούπερμαν. Μια άλλη εκδοχή της ιστορίας, αλλά πιο ενδιαφέρουσα (προσωπικά πάντα :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
νήσος 1+2...
είχα πεθυμησει και τις ειδα :P
τη νησο 2 βασικα πρωτη φορα,την 1 ξαναειδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marelpol

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Ο γάμος της χρονιάς ( the big wedding ) Καλή κωμωδία αλλά νομίζω πως καλύτερα να την δεις σε dvd (δεν αξίζει να την δεις στο cinema ) Το casting ωραίο (Robert De Niro , Diane Keaton , Amanda Seyfried , Robin Williams), είχε καλές σκηνές , αλλά γενικά άλλη μία αμερικάνικη κομεντί :whistle: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
<<To πέρασμα της κασσάνδρας>> !
πολύ καλή, θα την ξαναδώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
One flew over the cuckoo's nest, aka Στη φωλιά του κούκου.
Απορώ γιατί δεν την είχα δει μέχρι τώρα.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
The Great Gatsby (https://www.imdb.com/title/tt1343092/?ref_=sr_1)

Συμπαθητική ταινία, ο ντι κάπριο καλός στο ρόλο του σαν μεγαλομανής ερωτευμένος μεγιστάνας. Η ταινία είχε εξαιρετική φωτογραφία, και το soundtrack έδενε όμορφα με τις σκηνές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Mr. Brooks


καλη ταινια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
V For Vendetta (2005)



Ωραια ταινια, καλη περιπετεια. Πρωτοτυπο το σεναριο και ανα τακτα χρονικα διαστηματα σου εδινε εναν λογο για να μην την βαρεθεις. Η σκηνοθεσια δεν με αρεσε βεβαια, ουτε οι ηθοποιοι, κλασσικα αγγλοι, τι περιμενεις? Σε καμια περιπτωση φυσικα δεν μπορουσε να θεωρηθει οτι περνουσε ιδεολογιες η κατι τετοιο μιας και η σκηνοθεσια ηταν εντελως μαπα για κατι τετοιο. Καθαρη ωραια ταινια δρασης με εναλλακτικο σεναριο. Η χαρα του αριστερου βεβαια η ταινια αλλα δεν πειραζει :P

7.5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
The proposal (2009)



Αμερικανικη χαζο-ερωιτικο-κομεντι. Για να περασει η ωρα καλη ηταν, ειχε και μερικες αστειες σκηνες. Η κατηγορια που εντασεται η ταινια τα λεει ολα, δεν εχω κατι να συμπληρωσω. Αυτοι οι Αμερικανοι, η οντως ειναι τοσο πλουσιοι και εμεις οι βλακες που ακομα μενουμε Ευρωπη η το Hollywood τα σπαει τοσο πολυ :P Α και πολυ ωραια γυναικα η πρωταγωνιστρια.

6.5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top